Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   15-06-22 13:18

Предимно щото ми е малка, ама и защото имам две големи очи. И като прочета, че някой се е учил на лоша оптика пък се оказва, че не е лоша оптиката и... ми става. Лошо ми става. [smilie18] Ако дотук в темата не си разбрал какво искаме да ти обясним всички, значи няма и занапред да успеем. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   15-06-22 13:41

> "Ако дотук в темата не си разбрал какво искаме да ти обясним всички..."

Не всички. Обяснение се дава веднъж. Повторение - само при поискване от недоразбрал питащ, но не и непоискано, това е вече спам. А многократно повторени обяснения не са 'обяснения', а недвусмислен опит да се промени нечие мнение. Не е добре:
(а) Рядко има шанс това да стане и
(б) Не е демократично: хайде разрешете на другите да си имат мнение, а?
[smilie6]

(NB Това важи за всяка от обясняващите и убеждаващите страни, най-често е двупосочно. И безнадеждно.)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   15-06-22 17:39

Я, каква криворазбрана демокрация! Значи, всеки либерал трябва да си трае за глупостите на шумните самозванци, без да им казва къде бъркат? Къде ли ще ни отведе това...

Киро е писал и вярни работи, и е пускал хубави снимки, тогава също сме му го признавали и казвали. Но тъпотии за самсуняците като за "единствените" ми е омръзнало да чета, извинявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-22 17:40

Освен че имат някои хора комплекс , че някой ползва нещо различно от велик китайски телефон не знам какво друго.

А представи си, че хората имат право на избор и мотивация. Представи си, че могат да си купят телефон и без да е "китайски евтинджос". Странно е, но повече от 50% от хората в Европа правим така....

Честно казано писва да чета комплексарски тъпотии.

ако шаоми са направили оптика - браво.

ъглите са мекици на Самсунг ултрата. Това го видяхме още преди да излезе телефона. Не помня и да сме спорили по въпроса. Обсъждахме, че вероятно е, за да махнат гърбицата и да направят новия дизайн...

ок е да не следиш дискусията.... ама защо трябва да се цепиш с персонални атаки?

Аз не се заяждам нито с теб нито с Бошо.

неадекватна работа. Извинявай ама това е грозна работа.


ПП да за мен е важно телефона да има обновявания. Разбирам, че за Бошо не е важно. Ама приемете и Вие че хората имат право на различен избор.



Публикацията е редактирана (15-06-22 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   15-06-22 18:15

Кире, писах че явлението е двупосочно! И твоите опити многократно да обясняваш нещо НЕ СА пожелани от неразбралите и се възприемат като натрапени. По същество са си опити да им промениш мнението. Което автоматично ги провокира ТЕ да променят твоето мнение в противното на твоя избор... Безнадежден цикъл с опасност от ескалация.

Като бит и душевност българите сме сред последните места на света по зачитане правото на лично мнение и избор. Стигаме и до бой, а в най-мирния случай - до сърдито изхвърляне на биберона от количката (като напускане на форума, например)...

Обикновено се избягва като едната страна (по-умната) ПЪРВА спре.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   15-06-22 19:08

Късметлия случайно си купи Pixel 7 Pro


https://i4.imageban.ru/thumbs/2022.06.15/a1ab5703c485f6aea1f8ed7c62388801.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   15-06-22 19:39

Аз чакам пиксел 6 утре... Барем подкарам мтелския есим на него и ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   15-06-22 21:59

Бошо чакаме и снимки.
Експерията ми е Гладна....много [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   15-06-22 22:07

"Мазаляк и Сони и Шаоми са се научили от S22 ultra да правят оптика, дето не покрива ъглите на сензора." Кое Шаоми не покрива ъглите на сензора бе специалисте с различното мнение? То да му дойде до гуша на човек от обратни с мнение. Па после и и ощипани го играят...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-06-22 22:24

Еми пусна примери Сашо и тях коментирам видимо. Ако те интересува прочети, виж примерите, виж какво обсъждаме. Сега да преразказвам предните 5-6 страници ли? Ти като не си ги чел, сега ще четеш преразказ ли?

Имаше кадри с новото шаоми и с ново Сони и в двата примера ъглите бяха доста меки

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   16-06-22 15:26

"Бошо чакаме и снимки."
Не знам да се радвам или плача, ама стока е почти със същото качество, като това, което изкарах с ЛР [smilie21]

Pixel 6 stock

https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-06/1655382258_pxl_20220616_114854104.jpg




Не сток


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-06/1655382343_pxl_20220616_114854104.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   16-06-22 15:45

Какво по-хубаво от това? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Konstantinov   
Дата:   16-06-22 16:56

https://photo-forum.net/i/2423030
с айфон 12 стават яки снимки на котката и кучето.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   16-06-22 20:18

"Какво по-хубаво от това? [smilie11]"

Ми ако роу-а от основната камера не беше 10мб, сигурно щеше да е друга хавата. Има нещо гнило тука... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-06-22 22:22

Бошо дония кадър ми харесва много повече като цвят. Горния е прекалено HDR-ен. Това е моя вкус де ама.....аз и на моя телефон леко свалян експозицията обикновено (има неква цъкалка )

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   17-06-22 11:02

Не съм очаквал такава глупост от гугъл - да компресират роу файловете. То затова и не мога да изкарам по-добро качество от това на джипега. Щракнах една снимка с лайтруума и роу файла е 25мб. Гугълската камера го вади 10мб. Баси и фашистите [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-06-22 15:07

Е ако лайтрума снима добре (всички камери, мерене, фокус) ползвай си него или има проблем някакъв?

Хайде да ти е честит. Малкия ли взе или баткото?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-22 15:31

Няма RAW от телефоните, да не се лъжем. Има DNG, което може и да е една идея по-добре от JPEG, може и да не е (но винаги е по-голям файл). И винаги е вече обработено от някакъв вътрешен алгоритъм - къде по-добър, къде по-лош... [smilie8]

(Нямам никакъв опит с Apple ProRAW, но подозирам, че и там е нещо подобно).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   17-06-22 16:59

Малкия взех Кире, заради размера основно.
За роуа, ми не съм очаквал компресиран до размера на 100%тов джипег. Предстои ми планинска екскурзийка и ще видя нощните как са в сток и снимани през ЛР. Залагам на ЛР, предвид пробите дето правих с Моторолата и порт на гкам.
Единствения бонус, е че май ще спра да ползвам роу, щото джипега е доста добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-06-22 17:15

nyamago бъркаш ги нещата. ProRAW и Самсунг Ex-ertRAW, а сигурно има и Гугъл и Шаоми подобия вече, събират няколко експозиции в един файл т.е. Голям динамичен обхват. Телефоните нали това им е кусура с малкия сензор, че често нямат динамика достатъчно. Та правят няколко кадъра в Сток jpeg за да разработят и сенките и светлите области. Стакват снимки, което го прави и лайтрума и кепчъра и фотошопа ако искаш на ръка.

Тъпото е, че резултата от стека отиваш до сега в jpeg и няма място да си го нагласиш. Сега тия нови роу формати записват няколкото експозиции на едно място и после лайтрума все едно работи с роу от голям сензор. Това е теорията.

Нещо обаче със самсунга поне при тяхната обработк на тия нови роу файлове ми седи кофти, изглежда да прави контури (halo) около обектите и не ме кефи много, като го пробвах на командировката. А не съм му давал втори шанс….. може би трябва. Някак останах и с впечатление, че грозния шарп на дефокуса го прави и в expert raw….което вече е голям резил.

В общи линии роуот нормалния Самсунг апп е най-добре за мен - няма излишен шарп, има малко местенце да пипнеш експозиция т.е 12 бита телефонен сензор ама не от най-лошите. А сега прост роу излиза и от 4-те камери. Щото на 20-ката само от широката и основната имаше.



Публикацията е редактирана (17-06-22 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   17-06-22 19:49

Преди малко направих тест с дъгата - бих казал претенциозен кадър, разлика в роуа от ЛР и стока не виждам по отношение на качество на детайла, ще пробвам нещо по-контрастно да видя. Иначе джипега и роуа от сток камерата са 1:1 и почти не иска пипане. На пейзажите ще е истинския тест другия уикенд.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-22 20:31

Нищо не бъркам, сам го казваш:

> събират няколко експозиции в един файл... Стакват снимки, което го прави и лайтрума и кепчъра...

Ами това НЕ Е RAW изобщо!

> "... все едно работи с роу от голям сензор. Това е теорията..."

Все едно, ама не е все едно [smilie6] Щото НЕ Е RAW.

И сам признаваш - дори ги критикуваш - че правят скрити вътрешни ОБРАБОТКИ по неизвестен алгоритъм, върху който нямаш никакъв контрол.

Правят го с добро намерение, разбира се - за да подобрят изображението. Само че 'подобрение' е по ТЯХНОТО разбиране за 'по-добро' и не те питат така ли го искаш, или по-иначе. Това, че са включили тая трибуквена думичка в патентованите названия на форматите си, НЕ ГИ прави RAW.

Оттам и разочарованията, споделяни и в тая тема (от Сашо, Бошо и други), че понякога RAW е по-зле от 'сток' (JPEG) на същия телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   17-06-22 21:08

"Бошо и други), че понякога RAW е по-зле от 'сток' (JPEG"

Нье, нье, нье. Това дори и за фотоапарат не бих го казал. Никога!!!
Аз затова сега, опознавайки се с пиксела, съм хем удивен, хем отвратен, но пробата с дъгата ме обнадежди, че няма особена разлика между роувете(от лр е по-истински). Предстоят още тестове, ама май вече ще си снимам в жипек. Не защото е по-добър, а защото е достатъчно добър, спрямо суровия роу.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-22 23:49

^ Значи не е вярно, че т.нар. RAW е по-зле, а казваш - JPEG-ът е еднакво добър? Ами защото еднакво не е RAW (и това, което ти продават за RAW е обработен и компресиран файл) [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   18-06-22 07:24

stukloplast:...."....Предстоят още тестове, ама май вече ще си снимам в жипек...."...

Бошо честито за камерафона и хубави снимки и качество разбира се [beer]

Дай някой RAW да се пробваме и ние, но на компа. Вярвам че PC версията LR ще се справи по-добре от мобилната. За снимките в сток Jpeg снимай на пълната 48mp резолюция и ресайзвай до 12mp на компа. Качи и Сток в пълна резолюция да го пробваме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »