Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  172  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   16-06-17 13:53

Защо са ти тези сложни телескопи, камери, монтировки, следене..., като всичко може да си го нащракаш на компютъра? Нали това беше философията ви по-рано? Щом една снимка може да се манипулира, всичко е 'фейк'
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 13:59

DartMol, зарежи ги снимките. Пак не си разбрал правилно. Манипулациите са на много по дълбоко ниво.[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   16-06-17 14:12

Аха! Вие сте си по-запознати кое и как е манипулирано, така че не споря... :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 14:24

Спори колкото искаш, няма лошо.[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   16-06-17 14:34

Последно да зареже снимките или да спори? Уточнете се да не стават грешки.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 14:43

Грешките ви се получават чудесно, както научно обоснованите изводи на ерудирания фотограф...[smilie5] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   16-06-17 16:37

Видно е, че заяждането на личностна основа ти е приоритет. Дано ти носи удоволетворение, щото у нас предизвиква само досада.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-06-17 16:45

https://www.youtube.com/watch?v=zKPWlW6CHcs


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   16-06-17 16:47

Последните страница-две нек'ви снимки 'дъвчете' с fmj, пък после "зарежи ги снимките", "Спори колкото искаш" (за снимките)...
И аз съм бил объркан!? :)

Глупавите американци, като не могат да си направят нещо го копи-принтират:
A 3D-Printed Rocket Engine Just Launched a New Era of Space Exploration

FMJ - последното видео какво трябва да покаже? Че, цялата руска космическа програма е снимана в студио ли?



Публикацията е редактирана (16-06-17 16:54)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-06-17 17:09

Дарт Мол,НАСА ги дъвче,а вие сте защитниците и спорите.[smilie3] Вярваш ли във изявленията на НАСА за 3D принтера?[smilie18] [smilie18] [smilie18]Ти знаеш ли колко неща са напечатали на принтер, като програми? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Хубавото на мечтите ,че не се съобразяват със физичните постулати на съвремието ни.[smilie24] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 17:34

asahi написа:

> Видно е, че заяждането на
> личностна основа ти е приоритет.
> Дано ти носи удоволетворение, щото
> у нас предизвиква само досада.
chrisnoch написа:
> Ти не си разбрал - както винаги!
> Ти и ортакът ти steens досега НЕ сте
> посочили линк към твърдения на
> НАСА, че въпросните две снимки са
> заснети с един и същ обектив.
> В същото време най-нахално пишете
> глупости и ми губите времето с
> налудничави неграмотни идиотщини.
> Аман!


Заяждане? И на личностна основа? asahi, ти сериозно ли? Това е изцяло ваш специалитет, аз само посочвам явните и доказани грешки в спора. За теб явно това е заяждане на личностна основа?

п.п. Ето това удебеленото е заяждане на личностна основа, надявам се можеш да схванеш разликата. Не съм му дал линк към описанието на снимките нарочно, да си го намери сам и да чете. Но няма да прочете нищо различно от това което аз съм дал като информация, защото е копирана директно от там. Обектив 60 мм . И двете снимки са правени с такъв...



Публикацията е редактирана (16-06-17 17:43)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   16-06-17 17:55

steeens, 'зарежи ги снимките'. Дай да видим манипулациите от по-дъбоко ниво.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 18:43

DartMol, ти всъщност как си чел темата? Последното ти изречение подсказва, че било диагонално....
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   16-06-17 19:18

И по диагонал, и на кръст да я четеш, предимно снимки се дискутираха.
Освен ако, не смяташ екстасенсите на FMJ и разнасянето на зърно от военният флот на САЩ, за доказателства от 'дълбокото'. [smilie6]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 19:38

[smilie5] Не. Ето ти нещо за размисъл, допълва леко размислите на Бат Сали за човешката природа:


"Измамите в науката не са рядко явление и не са запазена територия за дребните играчи. Дори най-уважавани изследователи и институции са били изобличавани във фалшифициране на данни.
И последният, най-съществен урок е, че науката не е по-различна от всичко останало — поне вече не е. Може би е била различна в миналото, когато Айнщайн си е беседвал с Нилс Бор и във всяка научна сфера е имало само по няколко десетки важни изследователи. Днес обаче само в Америка има три милиона души, които се занимават с научни изследвания. Науката вече не е призвание, а кариера. Науката днес е податлива на корупционни влияния като всяка друга човешка дейност. Специалистите, които се занимават с наука, не са светци, а обикновени хора, и като всички хора лъжат, мамят, крадат един от друг, съдят се, крият данни, преувеличават собствената си значимост и несправедливо омаловажават гледната точка на опонентите си. Такава е човешката природа и тя няма да се промени“.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-06-17 19:50

[smilie24] [beer] В десятката steeens,браво.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   16-06-17 20:09

steeens, няма да е лошо да посочвате и източниците си на цитатите. Може да имат и други вдъхновяващи четива.
При научните изследвания, доколкото знам, се търси повторяемост в резултатите.
Но, от друга страна, щом само една държавна агенция, като НАСА, може да 'баламосва' целият свят близо 50 години, явно тази научна общност е доста силно сполтена, та да мълчи единодушно.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 20:17

DartMol , колко пъти трябва да повторя, че не става въпрос за наука в случая? Цитата е заради идеализирането на науката, което така сочно ни пробутвате. И използването и за маскировка и средство за постигане на съвсем други цели. Лунната одисея е военна операция.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   16-06-17 20:21

Гугъл казва, че цитатът е от Майкъл Крайтън, но на мен са ми по-любопитни няколко измами в науката, примерно във физиката, от най-уважавани изследователи? Ама ако може без ютуб :)

А дори и да има опити за измами, които вероятно са неизбежни, самият факт, че са били разкрити показва способността на науката и учените да признават грешки, да ги отстраняват и да се развиват напред.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   16-06-17 20:22

steeens - Категорично! Астронавтите са ги изстрелвали с оръдието от романите на Жул Верн. То, затова е замесен и военоморският флот на САЩ. Как иначе!?



Публикацията е редактирана (16-06-17 20:23)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-06-17 20:41


http://f4.s.qip.ru/CCm5uIde.jpg

Дарт Мол нека науката да повтори това творение със инструментите,които същата наука утвърждава ,че древните са имали. Още повече ,че според науката, хора по това време не е имало по тия места.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ти наистина си вярваш на глупостите с които си се накълвал.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 20:44

DartMol, защо почна да пишеш несвързано? Май нещо ти се губи. Възможни е и да са доста неща.[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: b0bb0   
Дата:   16-06-17 20:49

fmj, според коя наука не е имало хора там? К'ви източници четеш?!?
А как са направени камъните - не знам, но с достатъчно работна сила, време и "убеждение" всичко е възможно. Тия камъни що така са като обелени или излющени?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-06-17 20:50

b0bb0 написа:

> Гугъл казва, че цитатът е от Майкъл
> Крайтън, но на мен са ми
> по-любопитни няколко измами в
> науката, примерно във физиката, от
> най-уважавани изследователи? Ама
> ако може без ютуб :)
>
> А дори и да има опити за измами,
> които вероятно са неизбежни,
> самият факт, че са били разкрити
> показва способността на науката и
> учените да признават грешки, да ги
> отстраняват и да се развиват
> напред.


Бобо, остави я науката. Погледни историята и политиката. Ама там с гугъл няма да намериш всичко което ти трябва.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-06-17 20:54

b0bb0 Не съм аз виновния за късогледството ви. Четете бе хора,нали необразования илитерат съм аз? Смешна работа.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  172  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена