Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  149  150  151 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 12:23

batsali, чел ли си "Среща с Рама" ? Що сър Артър Кларк пише за центробежна сила която създава усещане за гравитация? Става въпрос за метален цилиндър с диаметър 20 и височина 50 километра... Та коя сила задържа водата в цилиндричното море, да си стои цилиндрично?[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 12:28

Какъв строителен инженер е Леонардо, щом не може да сметне една ферма?
Какъв машинен инженер е щом ползва зъбни предавки с кпд под 0.7?
Какъв инженер е Стийнс, че да му дава оценка?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: mmjm   
Дата:   04-06-17 12:30

Бат Сали, и така няма да стане, както разбрахме, научните теории са стъкмистика и заговор. Правено е и преди прави се и сега:
-Отричаме законите на науката
-Връщаме божествените
-Изгаряме книгите
-Разрушаваме паметниците
-Опасваме се със взривни вещества
-الله أَكْبَر
https://pics.me.me/ignorance-religion-terrorism-ignorance-power-tyranny-ignorance-freedom-chaos-igno...


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 12:30

Не съм чел. Центростремителната и вътрешните сили на металната обвивка.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 12:32

mmjm, то е ясно, че файда няма, но не мене ми е интересно. От време на време. [smilie5] За жалост картинката е много вярна.



Публикацията е редактирана (04-06-17 12:33)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 12:48

asahi написа:

> Какъв строителен инженер е
> Леонардо, щом не може да сметне
> една ферма?
> Какъв машинен инженер е щом ползва
> зъбни предавки с кпд под 0.7?
> Какъв инженер е Стийнс, че да му
> дава оценка?

Не знам Асахи, аз оценки не давам, споделям факти. Тогава изискванията за инженери може да са били други....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Аз мога да дам оценка от друга позиция...[smilie5] Виждам инженерния подход на Леонардо в живописта му...има разбира се и други влияния...[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 12:54

Не, наистина Леонардо строго погледнато не е бил инженер, но аз бих го причислил към инженерите, учените и така по всичките му занимания...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 12:58

batsali написа:

> Не съм чел. Центростремителната и
> вътрешните сили на металната
> обвивка.


Дай една схема де. Така не мога да се ориентирам в посоката на центростремителната сила...[smilie5] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 13:01

batsali, ти май си един от малкото инженери дето смятат така.
[beer] [beer] [beer] Отдавна ме изненада тоя факт и затова питах. Асахи както винаги е с мнозинството...[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 13:04

Съгласен ли си, че законите на Нютон вярно описват нещата на макро ниво и за скорости много по-ниски от скоростта на светлината??
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 13:08

Зависи какво разбираш под макро ниво.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 13:12

Не говорим за кварки и какво става при 99% от скоростта на светлината, не се прай на интересен.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 13:16

А за адрони и лептони ще говорим ли? За скоростта нямам възражения.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 13:17

Всички тия по-дърти закони не са грешни, въпреки че са само приближения и се разпадат, когато почнат да играят релативистични и други ефекти. Тия прости дърти закони изпадат от супер къдравите и сложни модерни уравнения, описващи по-точно света, при задаане на определени условия.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 13:24

Така. Има една самотна слива, която се движи в абсолютно празна вселена с постоянна скорост по права посока.


Работим за по просто в 2 измерения. Ако искаме сливата да почне да се отклонява наляво от първоначалната си посока трябва да ѝ подействаме с някаква сила. Каква трябва да е посоката на тази сила - от дясно нялаво или от ляво надясно?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 13:29

batsali, да караме по ред задачите , а? Помолих те за нещо просто, да ми опишеш действието на центростремителната сила, която държи водата до стената на цилиндъра и създава илюзията за гравитация на всеки стъпил там. Кларк го е измислил просто, само дето грешно пише за центробежна сила. Та имаш възможност да покажеш грешката му...[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-06-17 13:32

batsali
Работим за по просто в 2 измерения. Ако искаме сливата да почне да се отклонява наляво от първоначалната си посока трябва да ѝ подействаме с някаква сила. Каква трябва да е посоката на тази сила - от дясно нялаво или от ляво надясно?

Струва ми се, че задаваш подвеждащ въпрос...[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 13:43

steeens, повервай ми, много бързо ще стигнем до центростремителната сила. Отговори ми първо.

Аз вече обясних за тая сила, но явно че трябва да се почва от материала от по-долни класове, за да няма после неразбрали. [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-06-17 13:49)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 14:00

batsali написа:


>
> Масата на луната действа от луната
> до безкрайност.
>

>
> Публикацията е редактирана (03-06-17
> 21:54)


batsali, гледам как безкрайността за нищо я нямаш. Масата сила ли е, че действа?[smilie5]



Автор: Myth
Дата: 04-06-17 09:39

Така и не видях някой да обори батсали... ама иначе приказките са много :)

Myth, не му трябва някой да го бори и сам се справя както виждаш...
[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 14:02

Гравитацията е в резултат на масата, гравитацията действа от тялото до безкрайност. Така доволен ли си.


Дай да оправим Нютон, че пропуските са големи. [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 14:07

batsali написа:

> steeens, повервай ми, много бързо ще
> стигнем до центростремителната
> сила. Отговори ми първо.
>
> Аз вече обясних за тая сила, но
> явно че трябва да се почва от
> материала от по-долни класове, за
> да няма после неразбрали. [smilie5]
>

>
> Публикацията е редактирана (04-06-17
> 13:49)
Няма нужда да стигаме до центростремителната сила. Тя е фиктивна и противоположна и равна на центробежната.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 14:12

написа:

> Гравитацията е в резултат на
> масата, гравитацията действа от
> тялото до безкрайност. Така
> доволен ли си.
>
>
> Дай да оправим Нютон, че
> пропуските са големи. [smilie5]

Не. [smilie5] Късно е за поправки вече. Даже и в поправката имаш грешка.
Интензитетът на гравитационното поле намалява с квадрата на разстоянието, така че може да махнеш и безкрайността съвсем спокойно...[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 14:13

Какво "дърпа" навън тогава? Явно ти и fmj, знаете по-добре как се случват нещата.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 14:15

И какво, стига до 0 на някакво разстояние ли? Какво е това разстояние?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 14:24

[smilie5] Не знам, Бат Сали. Ама за разлика от вас, не лъжа че зная.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Безкрайна е само човешката гллупост, всичко останало е крайно...
Та гравитацията на Луната няма да стига до 0 теоретично, но практично на повърхността на Слънцето може да я броим за нулева.[smilie5] [beer] [beer] [beer]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  149  150  151 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена