Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: h_bio   
Дата:   01-03-17 20:36

"Автор: colorphoto
Дата: 01-03-17 20:32

Бре какви експерти по енергии и термодинамики тука!

И защо мислите че сега известните и вървежни в науката закони са наистина важащи и не са само временна заблуда?!"



Няма как да ти обясня. Няма да го проумееш.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 20:43

Има хипотези че голяма част от приетите в съвременната наука закони и взаимодействия са заблуда и след някой и друг век може да бъдат развенчани и оборени.

Толкова ли е нереалистично да има подобни гледни точки?

Върни се няколко века назад и виж какви са били поддържаните от науката и властта закони тогава,пък после пиши че няма как да го проумем.

Как можеш да си сигурен кой -какво би могъл да проумее без да го познаваш?

От позицията на научен работник ли пишеш?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: h_bio   
Дата:   01-03-17 20:48

Да, пиша от позицията на научен работник.

Между другото, в основата си, термодинамиката всъщност е на няколко века.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 20:52

Колко са няколко века в космически мащаб - сам знаеш.

Естествено като учен трябва да изграждаш и надграждаш научно познание върху приетите в съвремието закони и постулати.

Колцина са като Тесла - да има неограничена и креативна визия върху иначе неведоми материи.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 20:57

Сигурно и ти поназнайваш нещо. С коя мерна единица мериш енергията?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 20:59

asahi написа:

> За свободната енергия едно
> сигурно число някой няма ли да
> сподели?
Асахи, за свободната енергия нямам данни. Доколкото се сещам идеята на Тесла е била да я добива от светкавици и да я разпространява безжично...за обикновена електрическа енергия си мисля...ма може да се оказало невъзможно, макар да се говори, че Тунгуския метеорит е всъщност успешен опит за безжично пренасяне на енергия, ама се е оказало, че е по скоро яко оръжие, отколкото полезен инструмент..?



Публикацията е редактирана (01-03-17 21:00)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 21:03

colorphoto написа:

> Колко са няколко века в космически
> мащаб - сам знаеш.
>
> Естествено като учен трябва да
> изграждаш и надграждаш научно
> познание върху приетите в
> съвремието закони и постулати.
>
> Колцина са като Тесла - да има
> неограничена и креативна визия
> върху иначе неведоми материи.

Не съм сигурен има ли шанс да се появи подобен даже...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 21:08

Отдавна не е имало сериозен пробив в двигателостроенето - сегашните ракетни двигатели са не особено различни от тези от петдесетте години на миналия век.

Първобитна и крайно неефективна технология.

Реактивните двигатели не са мръднали от седемдесетте години на двадесети век,а от там и планьорите на елитните изтребители не са приели различни от тогавашните форми като изключим развитието им в стелс аспекта само.

Нещо е зациклило в науката значи.



Публикацията е редактирана (01-03-17 21:14)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 21:20

asahi: Енергията аз лично я меря с градусомер/спиртомер/...[smilie3]

И тази енергия хич не е безопасна.

Но според доц.д-р. Емил Минев самото понятие енергия било тотално сбъркано...[smilie10]



Публикацията е редактирана (01-03-17 21:24)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   01-03-17 21:58

[smilie25]

"Естествено като учен трябва да изграждаш и надграждаш научно познание върху приетите в съвремието закони и постулати.

Колцина са като Тесла - да има неограничена и креативна визия върху иначе неведоми материи."




Прочетете това текстче, моля ви.


The Relativity of Wrong
By Isaac Asimov

http://chem.tufts.edu/answersinscience/relativityofwrong.htm



Тесла - МАГЕСНИК! Звездите му го говорят, рийшли. [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-03-17 22:00)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 21:58

Ми къде си тръгнал да разсъждаваш за световната наука? Стой си на ниво казан за ракия и остави света да се развива.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-03-17 22:21

[smilie18]
Е, не, това направо ми освети вечерта :
"И защо мислите че сега известните и вървежни в науката закони са наистина важащи и не са само временна заблуда?!"
[smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 22:21

Уау! И какво стана сега? Тесла е мит? Нищо особено не е изобретил, само легенди са се пръкнали? Бат Сали, дай резюме за нас незнаещите американски....[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-03-17 22:33)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 22:25

Между другото, за какво пишеше Азимов в "Самите богове"? Дали не е в заверата дето казва колко е вредна свободната енергия?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 22:26

И като как аз съм възпрепятствувал развитето на света?

А алкохола какво е виновен че света не се развива в читава посока?

Асахи ти наистина ли изпитваш наслада че евентуално може би си научил повече в някакъв аспект от мнозинството минувачи по Раковска...

Не би ли следвало че колкото повече научаваш би трябвало да осъзнаваш колко малко знаеш...

Така поне споделят великите учени.

А инженерите се имат за академична общност у нас.



Публикацията е редактирана (01-03-17 22:31)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   01-03-17 22:29

Не. Наслаждавам се на по-обикновени неща.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   01-03-17 22:32

Обикновените нещща са си най сладки всъяност.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 22:32

Нещата добиха конструктивност. Ще отговарям по ред:

КАЛИНКОВ дано до края на дискусията ми дадеш повод да ти запомня името!

Завършил съм 8 клас,но дядо ми е учил за ЕФИРА. Интересно нещо е това Ефира до Тесла е съществувал като понятие , а след това изчезва от физиката. Ама така де АСАХИ, аз от термодинамика и термодинамични процеси не разбирам. То цикъл на Карно некакъв женски цикъл ще да е. Даже съм чувал,че енергията преминава от едно състояние в друго състояние и не се създава. Ама то тук на сметището слухове много. Дори чух един ,че НАСА имали проблем с баланса на бялото. Тия тъпъци що снимат с Пентакс не знам. Не са ли чували за Канон?
Батсали, батка неграмотен съм и правя правописни грешки от време на време.Кандидаствам ама като им изложа тезата си за колайдера в церн и ме гледат тъпо. Аз им казвам: Пичове нема смисъл да гоните Михаля. Това дето гоните електроните с магнитно поле е все едно ветроход да изпревари вятъра. Ония ми смятат Е=mC . Бах мама му шах с пешката. Викам им кво речи? А те ми отговарят надуто: На частица ускорена до скоростта на светлината ще нараства масата, което ще доведе до влагането на още енергия за да продължи ускорението до скоростта на светлината и така ще натрупа още маса. Ама аз завалията като съм прост масата от де да знам че било нещо като тегло тежест. Викам им добре де, защо фенера като светне не ме размазва на стената? Тук разбрах от форума че фотоните били частици. Ами части ама не съвсем ,били без маса. Ама не били само частици, но били и вълна. Тия съвсем ме правят на прост си викам. Като им разказах за един слух от бунището ,че видиш ли като хвърлиш два камъка във локва се получавало вълни и дифракция обаче от два различни източника светлина не се получава дифракция. Е изгониха ме.
Ще ме извините, написах го набързо и по памет. Много слухове.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   01-03-17 22:37

fmj [smilie24] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 23:03

А сега да се върнем на фотографска вълна. Къде са снимките от Марс със баланса на бялото? Дали няма да мога да направя снимка с фотошопа с такова синичко слънчеце? Да изглежда такова марсианско ! Идеи за филтри на обектива?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Jk.freeman   
Дата:   01-03-17 23:15

Е сигурно ще можеш. Обаче искам и мен да ме сложиш там, на някой хълм, с байрак...[smilie18] [smilie18]

[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   01-03-17 23:51

Как съм пропуснал това ? Сакън не ми пипайте моя идол Никола Тесла. Баси якия трол е бил,тоя дето изглежда демонично! Наистина е луд. Ти представи си да идеш в Америка и да се опънеш на Едисон. Не стига дето е съсипал труда му за постоянно токовия генератор , ами направил променливо токов генератор който и до днес принципно работи във всяка електроцентрала. Взел, че направил луминесцентната лампа. Управлявал първия дрон лодка в езеро радио дистанционно. Тук Марконито и оня ПОПОВ дето омразните руснаци го изтъкват за родоначалник на РАДИОТО го прецакват. Но тоя лудия не спира. Доста патенти има: високоволтови трансформатори, високочестотни и нискочестотни генератори,електрически двигатели, синхронни асинхронни,вързани на звезда на триъгълник и тн. Даже не мога да се сетя всичките и да ги изброя. Това доказва колко е луд. Ти да възбудиш йоносферата каквото прави ХААРП трябва наистина да чуваш гласове. А сега малко слухове от сметището. Чувал съм следното: Тунгуски метеорит дето до ден днешен не са открили май било негово дело след опит за пренасяне на енергия на разстояние без проводник. Имало някаква закачка с Айнщайн и някаква програма Филаделфия. Ама там ми е пълна мъгла заради шибаните шапкари от флота. Всичко засекретили мръсниците. имало ли нямало ли е Филаделфия и прословутия синдром Филаделфия не знам.



Публикацията е редактирана (01-03-17 23:52)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   02-03-17 00:17

Патентите на Тесла , да не стават грешки.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   02-03-17 00:23

asahi написа:

>
> Патентите на Тесла , да не
> стават грешки.

Асахи, ти сериозно ли? Сички патенти на Тесла ги има онлайн?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie25] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   02-03-17 00:23

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена