Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-04-17 10:03

И въобще, кво ми бутате комунягите като пример за техническа нация?Кое са дали на науката и технологиите? Отиваш на зъболекар- слага ти френски,швейцарски, израелски или щатски имплант. Отиваш на лекар, прави ти образна диагностика с японска апаратура.Ако си го закъсал, ще те лекува с медикаменти,които са изобретени в Западна Европа, щатите или Япония. Ще се качиш на европейската си, корейската (южна,не северна) си или японската си кола, ще снимаш с японския си апарат. Въобще има ли нужда да изброявам още, смешно е да слушаш просъветски тролове в днешно време. :)



Публикацията е редактирана (16-04-17 10:08)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   16-04-17 11:35

Да, но Менделеев е намерил всичките елементи до едно канче с топла вода. Затова въщност всичкото нАука и техника е руско.



Публикацията е редактирана (16-04-17 11:38)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-04-17 11:42

Както и простият и неук съветски шлосер е измислил AK, нищо,че случайно Шмайзер е бил заточен в същия завод. :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-04-17 12:27

[smilie18] [smilie18] [smilie18] От самото начало на темата обърнах внимание на НАСА и човешкия фактор във изучаването на космоса. Изтъкнах няколко факта и по голяма демагогия и популизъм не видях от ревностните защитници на "демокрацията". И после ще ми скачате с лафа "Вие защо биете негрите" От девет планини в десета от девет земи в десета ще докарате вода само и само да оборите очевадни факти. Добре ,че е Холивуд да повдигне самочувствието на комплексираните промити мозъци. "Нация" със срамна история си измисля герои след герои и празноглави консуматори изпадат в екстаз.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Батман,Капитан Америка,Спайдърмен,Хелбой,Iron Man,X-Men [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-04-17 12:28

НАСА публикува видео от първото стъпване на Луната

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-04-17 12:31

fast_eyebrow Ти държал ли си АК?[smilie18] То черешата и сливата си приличат като дървета,със корен стебло и корона, но плодовете им са различни.[smilie18] [smilie18] [smilie18]Смешници



Публикацията е редактирана (16-04-17 12:34)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-04-17 12:36

Добре,че Фон Браун беше името което се спрягаше за основател на ракетостроенето на американците,че тогава никой в света нямаше да клъвне на аферата им.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-04-17 12:45

За да има такъв дето се къпе във злато,трябват такива дето се валят в калта [smilie23]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-04-17 12:48

Я да видим-единият е бил насилствено въдворен в съветската промишленост, впоследствие убит, а другият... не усещаш разликата? ;)

Смешник е на баща ти, дървеният син. [smilie21]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   16-04-17 12:56


http://images.webcafe.bg/2010/02/02/dktuliu/618x346.jpg

Не се обиждам от хора които са държали само това вместо АК.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-04-17 13:14

Бе виж ся,имам две деца, но имам и приятели гейове и винаги бих предпочел с тях да изпия бира, а не с някой като теб. Всъщност, професията ми е да помагам за подобряване на здравето и живота на хората и това е несъвместимо да размахвам оръжие.При все,че в повечето пъти се оправям добре в ръкопашен бой. Когато ми се е налагало ;)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 13:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Умрях от страх.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-04-17 13:24

Успокойте топката малко...на мен ли само ми се струва леко странно , че са снимали на най отворена бленда? Опушено стъкло ли са сложили за УВ филтър???


http://www.lpi.usra.edu/resources/apollo/images/print/AS11/40/5955.jpg



 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 13:28

Оригиналният видеозапис, направен по време на експедицията "Аполон-11" на Луната през юли 1969 г. беше изгубен и за възстановяването му НАСА прибегна до услугите на специалисти от Холивуд. Компанията Lowry Digital, на която беше възложена работата над "лунната хроника", по-рано възстанови и знаменития филм "Казабланка".

Специалистите от Холивуд са възстановили кадрите от първите стъпки на астронавта Нийл Армстронг по лунната повърхност на основата на четири копия на оригиналния видеозапис. Те са успели значително да подобрят изображението и да редуцират излишния контраст.

Представители на НАСА уточниха, че става дума за възстановяване на записа, който не съдържа нито един неоригинален кадър.

Оригиналният запис, получен от Луната на 20 юли 1969г., е бил изгубен още през 70-80-те години, когато НАСА изтрива около 200 000 киноленти от архива си, за да ги използва повторно.

Записът, за чието възстановяване бяха похарчени 230 000 долара, е достъпен от 16 юли на сайта на НАСА.


Какво има да коментираме? "НАСА изтрива около 200 000 киноленти от архива си, за да ги използва повторно." Това не го разбрах.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   16-04-17 13:35

Аз примерно съм стрелял с АК 5,45, 7,62, стрелял съм с Кака Пенка, стрелял съм с Макаров, с ТТ.

Да не ти разправям за руския телетайп, на който синхронизацията се настройваше с камертон и никога не работеше като хората, та се налагаше да се диктуват съобщенията по телефона.

Мога да говоря за 10 декара градинки и лафовете "Всичко боядисано е ново, всичко мокро е чисто"

Това вече прави ли ме мъж или съм си още обикновен педал?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   16-04-17 13:43


http://www.lpi.usra.edu/resources/apollo/images/print/AS11/40/5954.jpg



Опааа, какво имаме тук? Синия лъч в небето на какво се дължи?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: mmjm   
Дата:   16-04-17 13:54

И казарма и запаси и все още съм убеден, че ми загубиха страшно много време в игри на войници, а „мъже“ в смисъл униформа с промит мозък, повече от хората с които служих, така и не станахме. Аз също имам 2 деца, и приятели хомосексуалисти, които при нужда са много по-големи мъже от въздухарите веещи знамена Balgaria nat si4ko, плачещи за kleta maika Balgaria, с две думи „бий чорбата по главата...“
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 14:00

imitev "Да не ти разправям за руския телетайп, на който синхронизацията се настройваше с камертон и никога не работеше като хората, та се налагаше да се диктуват съобщенията по телефона." То и Форд ТТ е бил с кусури,но си го тачат. Сигурен съм,че съвремените образци са на ниво. В противен случай нямаше да тръбят ,че се наакват при сблъсък с руски бойни единици във въздуха или в моретата.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Който е разглобявал АК ще ме разбере. StG 44 Това изделие искам да бъде тествано със АК в пясък кал вода и тн.



Публикацията е редактирана (16-04-17 14:03)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 14:10

Като две капки вода [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-04-17 14:18

[smilie18] На Путинистите само ватенки и калашници са ви в кухите чутури
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 14:22

fast_eyebrow Я погледни какво си драскал по горе. Повдигаш темата за АК и после се мъчиш да се измъкнеш като пръдня от задник. Типично за хора от отсрещния бряг.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-17 14:51

Отново съвсем баш по темата (тя е за калашниците, нали?):

Така се раждат митовете и легеендите. И аз съм стрелял с почти всичко руско от пищови до гранатомет. Яки оръжия са, а класическият 'калашник' не случайно е световно признат и масово използван с голям успех в безпрой реални конфликти. ОБАЧЕ:

Легендата за 'научните' тестове с влачене в кал, вода, пясък и чакъл е творческо изобретение на политкомисарите, които ни вдъхновяваха с техническия гений на простия създател на пушката. Това нито се е случвало, нито е доказателство за каквото и да било (освен за простотия).

Личен опит: с промити мозъци (признавам - и аз) и безкрайно надъхани от политкомисарската история, повлачихме два калашника съвсем малко - в пясък и рядка кал. Колкото да влезе в цевта, в газовата тръбичка и други някои отворени и уж затворени места. Не сме мерили колко кал и пясък да влезе - просто добре ги оваляхме, на полигона имаше добър материал за това. После стреляхме - по-точно, не можахме да стреляме, защото нито един от двате 'тестови' екземпляра не успя да произведе изстрел. На доброволните собственици после им се ега кучемайката да ги чистят. Край на легендата.

Но човешката психика така е устроена, че много лесно вярваме в онова, което ни се иска да вярваме. Затова и тая легенда още живее, а и цялата митология за фалшифицираното кацане на Луната. Щом Христос може да е възкръснал, защо и прилуняването да не е тайно заснето в студио?..

Вярвайте - вярата е невероятно нещо!
[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 14:58

nyamago[cool] Мита НАСА=АК [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 15:11

Гладуваща Русия ,още един мит.

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   16-04-17 15:15

Съвсем по темата. Много ми хареса и ще си позволя да го цитирам понеже знам ,че няма да прочетете коментарите.

Dimitar Getov Йордане, знаеш ли защо ви пускам видеа със салами, колбаси и сирена от Русия? Защото съвременния хомо-булгарикус е гастроинтерализирал схващанията си за мирозданието. Вие (барабар със православните скотове) сте готови да се кланяте на всеки господар, който ви внуши, че неговите начини са пътя към най-дебелия салам. Нация основно от полудяли омразници, на които с никой не им се другарува. Много вожд, малко индианец. И до един от професор нагоре. Ама знаеш ли какво е усещането, когато излезеш от летището, като те е нямало в България година време... като те цапардоса тая обрулена мизерия в лицето, тоя дивашки стрес, цинизъм... тая гнусна простащина и простотия, която блее за ЕС, НАТО, Ботев и Левски, мрази абстрактното съществително Русия без да знае какво значи, страхопочита другото абстрактно съществително САЩ пак без да знае какво е. Социум от социопати и лумпени... основно. Я си спомни какво е писал за вас "избягалият емигрант" още по турско: Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!

Да забравя край свой роден,
бащина си мила стряха
и тез, що в мен дух свободен,
дух за борба завещаха!

Да забравя род свой беден,
гробът бащин, плачът майчин, -
тез, що залъкът наеден
грабят с благороден начин, -

грабят от народът гладен,
граби подъл чорбаджия,
за злато търговец жаден
и поп с божа литургия!

Грабете го, неразбрани!
Грабете го! Кой ви бърка?
Скоро той не ще да стане:
ний сме синца с чаши в ръка!

Пием, пеем буйни песни
и зъбим се на тирана;
механите са нам тесни -
крещим: "Хайде на Балкана!"

Крещим, но щом изтрезнеем,
забравяме думи, клетви,
и немеем и се смеем
пред народни свети жертви!

А тиранинът върлува
и безчести край наш роден:
коли, беси, бие, псува
и глоби народ поробен!

О, налейте! Ще да пия!
На душа ми да олекне,
чувства трезви да убия,
ръка мъжка да омекне!

Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти,
аз вече нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена