Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-04-17 21:48

Бях казал, че няма да вземам участие в тая тема, но я следя. batsali, обаче с тая презентация сега ме бодна, не за друго, прочетох я много обстойно и две неща не ми станаха ясни.
Мога ли да запитам по-подробно?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-04-17 21:53

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer]
Бат Сали, чудна логика...ама не съвсем. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 21:55

Запитвай и да напускаме тая рептилска тема. [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-04-17 22:08

Едното:

Обособихме и посочихме центростремителна сила поради въртенето на земята -Fц, но никъде не я потърсихме. МОже и аз да съм недоскив, ама гръм да ме тресне, три пъти прегледах извличанията, мамка му...

Второто:

Някъде каза следното: На космонавта му действат главно 3 сили - Fт, Fa и F'ц(y). Казвам главно, защото му действа също лунното притегляне, слънчевото притегляне и като цяло притеглянето на всички обекти във вселената.

Това последното и като цяло притеглянето на всички обекти във вселената дали е така.

Искам да знаеш, че питам от чисто мое си любопитство, стана ми интересно това. Най-вероятно по-нататък в темата няма да взема участие отношение и страна. Така, че ако това те отегчава и ти е омръзнало вече няма да ти се разсърдя, ако просто ми махнеш с едно наздраве[beer]

Благодаря !

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 22:13

Вземете под внимание и гравитацията от Черната дупка в центъра на Млечния път.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-04-17 22:15

"batsali Ти със това ли се занимава до сега? Направо си се сдухал батка. Толкова много труд за нищо. Космонавта тежи 75 кг на Земята,а тия 171грама си ги е взел с водката. Съветвам те и ти да пийнеш едно да се отпуснеш.[beer] В случая отговора ми беше за Луната. 75 умножено по 0,1654 Ама щом те кефи да смяташ продължавай. Много полезен пример."

ФМЖ, твоите юнашки приближения, приложени към космически обекти, водят като минимум до пропускане ики недостигане на целта на пътешествието. И да - отговорът ти за Луната не е верен [ezik]

Батсали [beer]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 22:20

Ха ха ха Асахи Асахи има един лаф. АЗ НА МОЯ ЛИ ЩЕ ВЯРВАМ ИЛИ НА ТЪПАНА,ЧЕ Е БИЛА ЧЕСТНА !
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-04-17 22:25

Лафове и аз знам, ама темата беше за друго.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 22:26

|Fц| = |F'ц| = rmw^2

Тя е 1.4N. Междинните сметки са пропуснати, за да се усъмни някой и да ме провери.

То трябваше да съм по-изряден с посоките и на други места, ама тука рекох да има някой модул. [smilie6]

Иначе да, гравитацията действа на всяка частица, която има маса. Не съм наясно с разните релативистични ефекти, защото там вече стават много странни нещата. Обект в покой има различна маса от движещ се обект. Същото става и ако се върти. Ама май не се променя масата, а нещо друго, масата само изглежда различна, защото са свързани.....

Не съм физик.


[beer]



Публикацията е редактирана (04-04-17 22:34)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-04-17 22:28

Масата е свойство на тялото.
Теглото и силите се получават при взаимодействие с други тела.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-04-17 22:30

asahi, с подобни изчисления през 1963, майстори като вас затриха доста хора...изчислявали, даже и тестове правили, ама нещо им излезли криви сметките....

https://www.youtube.com/watch?v=ybZdLlL4DtY


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   04-04-17 22:35


Ето сега стана "Аааа... А вие защо биете негрите?" [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-04-17 22:37

Ааааааа всъщност обославяме я при извличането на компонента на вектора на центробежната сила. Еейййййй хич не съм кьорав, и хич не съм мноооо тъп.

batsali извинявам се за глупавия въпрос, наистина. Имаш едно виски от мене[beer] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-04-17 22:37

Не е станало нищо, просто давам пример от това време как изчисленията не винаги са точни....[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 22:39

С математиката се опитват да създадат модел на света и процесите в него. И като не се вържат нещата с наблюденията и се вадят едни константи ,коефициенти само и само уравнението да излезе вярно. Уж била точна наука ![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-04-17 22:47

Безпросветните на Сатурн!


Айде, сбогом на тая тема от мене. Накара ме да прочета някои неща, които не знаех, така че аз поне съм напред.


[smilie7]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 22:49

[smilie24] Няма защо Батака. Пак заповядай.[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-04-17 22:52

batsali, как пък уцели в десятката? Сатурн е най успешната ракета на НАСА, с нея ли ши летим? И що са я кръстили така? Това някой светец закрилник ли е?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-04-17 23:12

Capricorn One (1978)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-04-17 23:17

fmj, направо ме изненада...нещата съвсем си идват по местата. Не знам защо мислех, че е доста преди тази година правен....
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   05-04-17 01:51

Едно много важно нещо съм пропуснал и това е, че сумата от всички сили върху космонавта е нула. Ако не е нула, това значи, че се ускорява. Това условие се задоволява от добавянето на силата, с която земята се противопоставя на настъпващия я руснак.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   05-04-17 06:25

Бре хора, с тази висша математика ми огелпихте аритметиките[smilie10]. Туй чудо МАСАТА не се ли мереше в обемни единици - кубици/било метри, сантиметри, милиметри/[smilie11] , а теглото си е тегло/тон, килограм, грам.../. Щот примерно бухам у камионо с фадромата 3 кофи каманяк/1 кофа=на 1,5куб.метра М на трета(че тук не моа го написа връз буквата)/, значи съм му фраснал 4,5метри/кубични, обаче минава камиона през кантара и излиза, че съм му шибнал къде 8тона товар. Между другото докат го товаря не усещам ни центробежни сили от въртене на земя, ни въздушни флуиди - кубика си е кубик, тонажа-тонаж[smilie3].
Сега да идем малко в орбита, там космонавто ще си го има обема, но па колкот пъти ги покажат, те си фъркат свободно, сиреч безтегловни[smilie3]. На Луната дереджето беше по друго що разправят, че там тежината била по-различна и квот иде там олеква, ма с колко беше...https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonStars.gif

Бря??? Вмъквам го като картинка, то го дава като линк[smilie23], май бъгясване от нововъведенията в сайто....
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   05-04-17 09:11


Масата е скаларна величина и в SI се мери в килограми (kg). Да не се бърка с теглото - то още може да се нарече още гравитационна маса.

Например масата на електроните се мери в електронволти (EV), които от своя страна са свързани с килограмите чрез Е0=mc2 и при 300000 km/s 1EV=1,783 × 10Е36 kg.

Е те точно затова учените не се занимават с простосмъртните като нас.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   05-04-17 09:40

Те и с конспиративни теории не се занимават. Вероятно нямат достъп до интернет да се образоват.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   05-04-17 10:24

Асахи ти къде видя ,че утвърждавам конспиративната теория? Просто хвърлям светлина върху факти от миналото. Според религията съмнението идва от дявола. Ти пастор ли си на НАСА? Ще ме обвиниш в нацист ли ако ти кажа,че всеки един отрасъл започва да се развива бурно след втората световна война и изучаването на архивите от Третия райх. Опитите на Менгеле. Колко горещо и и колко студено ще те убие.Високо ниско налягане,декомпресия и кесонна болест.Трансплантация на органи и импланти. Химическо бактериологическо заразяване.Ракетостроене и самолетостроене,подводници. Методики на изтезания и манипулиране на масите и съзнанито на хората. Атомната бомба и работата по разпада на атома.За да не ме обвиниш в незнание,че американците са първи ще кажа да. Но колко германеца участват в програмата им и къде са работили преди това? А и как се работи в Германия през 44-45г когато руснаците те стискат за врата.Мда и да не се отклонявам по темата,немската оптика и фотоапарати след войната дава насока и тласък за развитие във всяка една държава от СССР до Япония. Япония като победена няма право на оръжейна индустрия и е произвеждала същото каквото произвежда днес Китай за света. Никога не съм бил силен в числата.Имах даскал, който ни казваше:
Има справочници не е нужно да помните.Нужно е да мислите и да знаете от къде да вземете информацията за да решите проблема. За мен е важен принципа и същността на процесите и събитията в частност.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена