Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 21:06

М/у фокусната система на к5 и к5II разлика от земята до небето за к3 да не говорим, хубаво е човек когато купува да пробва и да добие лични впечатления.

П.П.
Ако поровиш за всяко тяло може да намериш драми с фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: nevermess   
Дата:   21-12-14 21:16

i_v вероятно е така, но си спомням колко прехвалена беше фокусната система на К5 като излезе и въобще целият апарат като цяло.....

Съгласен съм, че за всяко тяло може да се намерят проблеми с фокуса, срещал съм няколко дребни такива и при другите марки, но никога толкова сериозни както с тази конкретна К5-ца.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 21:19

Това за пентакс 17-70 го кажи на колегата дето му го сменят 3 пъти SDM-a в хепи фото и му е писнало.

За аф системата на К5 - така е и затова предпочитам дори евтиния си никон д5000 пред кой да е пентакс.
Проблема с К5 е че физически аф зоните са огромни, хората си мислят че точките във визьора отговярят на местата където се извършва фокусиране - не е така. Зоните се простират на голяма площ и това води до потвърждаване на фокус около точките(често където не трябва), отделно като не е сигурно тялото за по-сигурно върти на безкраност... това ме беше отказало да фокусирам автоматично с широките обективи. На залез или изгрев когато има повече инфрачервена светлина върху обектите фокуса се шашка малко, не колкото с по-старите модели, но не го бяха оправили в К5. К5II го имаше също. К3- не съм пробвал още... на хартия трябва да е по-добре. Чакам един колега от местните пентаксианци да излезем да го сборим с дъртото д5000 [smilie5] за следящ фокус де... иначе какво да им сравняваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: sayman   
Дата:   21-12-14 21:44

Съвсем човешка черта е когато закъсаш примерно с Toyota Corolla да плюеш и по Toyota Land Cruiser. Та понеже е съвсем човешка черта го разбирам и адаша, но истината е, че това винаги са просто едни субективни мнения извадени от контекста. Аз примерно снимам с Pentax от 7 години и съм сменил вече 5 тела не защото предходните са сдавали багажа, а просто съм се ъпдейтвал.
Факт е че нямам никакви впечатления от сервиза на пентакс може би защото никое от телата, които съм имал не ме е предавало ... а не е като да не съм ги изтезавал. Факт е и че всички тела съм предавал на приятели и познати и че до ден днешен работят без да са помирисвали сервиз.
Та отново в тоя ред на мисли винаги съм бил далеч от това да бъда краен в изказванията си.
Имам приятели, които са си патили и от Сони и от Канон и от Никон сервизите. Някои брандове изобщо пък нямат оторизиран сервиз, но това не означава, че ако някой ден реша да сменям системата ще зачеркна тая или оная марка щото някой си е патил от сервиза.
Разберете, че няма сервиз в БГ, който зад гърба си оставя 100% доволни клиенти.

По-горе имаше достатъчно стойностни съвети. В нета има и достатъчно ревюта на двете камери. Избора на апарат от подобна тема е почти невъзможен, просто защото подобни теми винаги се превръща в извращения подобни на Левски-Цска ... и така си е от зората на форума.

Набележи си обективи. Разгледай и техните ревюта. Влез в магазина и разгледай и двете камери (но не слушай много колегите в магазина, че не е ясно за какво имат таргет за изпълнение в съответния магазин) ... само така ще избереш онова, което ще ти харесва и за в бъдеще [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mishelle_m   
Дата:   21-12-14 22:27

"К3- не съм пробвал още... на хартия трябва да е по-добре" ..... ясно. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: p.l.   
Дата:   21-12-14 23:16

не ми се щеше да се намесвам, ама целата тема влезе в тъпотия...
Великият фотограф-предпечатник и наследник на шлосера интИлигент Виктор Михайлович Полесов - simbon4o, който с апарати за илядо лева праи календари за иляди, намества фокуса на никон с винтчета, купува и продава евтини сони безогледалки и е най активния участник в пентакс форума не би трябвало да е добър съвтник за пентакс. Той по-скъп апарат и обектив от 600 лв не си е купувал и нема да си купи щото е дзифтар, т.е. обектив за 2 иляди лева не му покрива изискванията.

Така, че взимайте мнения от некакси по-адекватни колеги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: victory13   
Дата:   21-12-14 23:22

чиърс, дет се вика [beer] [smilie18]

апропо, всяка от двете камери е пре-, пре-, пре... достатъчна за питающия [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: dimidumi   
Дата:   21-12-14 23:36

Щом снимаш със Сони, огледай се за Sony A77 втора ръка, а защо не и за Sony A77-2 сега и те са на промоция и са на близка цена с К3 и Д7100, поне за обективи няма да се набутваш в началото, а излизат някои прилични обективи в базара, все ще си купиш каквото ти е необходимо по-нататък с времето. [beer]

Честно да си кажа за пейзаж и портрети, ако имах кинти в момента, веднага отнасям едно Sony А99...[beer]



Публикацията е редактирана (21-12-14 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 23:44

simbon4o не знам защо са го баннали в пентакския форум, но ако пише такива глупости, които са комбинация от прочетено в нета, някав опит с едно тяло и не знам какви обективи, свободни съчинения и здрава клавиатура… правилно са постъпили.
Такива теми независимо кого с/у кого са никога не водят до смислен отговор.
За автора на темата избери си няква желана комбинация от тези тела и обективи, прочети по чуждите форуми и ревюта, тогава питай за лично впечатления, отнасяй се подозрително към отговорите, които звучат като цитат от ревютата, 60-90% от мненията ще са боклук, но ще има все няколко човека дето ще кажат нещо съществено от първо лице. Иди в магазина или намери от някъде и пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: p.l.   
Дата:   21-12-14 23:49

даже не са го баннали ...
последните му размишления са от скоро върху 20-40 (ама той е бая скъп щото е лимитед :)))



Публикацията е редактирана (21-12-14 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: nevermess   
Дата:   21-12-14 23:55

p.l. форума си определени правила относно личните нападки и определения...
simbon4o има своите наблюдения и правото да ги сподели и за разлика от други хора тук може да снима и профила му е пълен с доказателсва, какво може да се направи с апарат и обектив за 600 лева.
i_v в чуждестранните форуми ще намериш отново лични наблюдения, но това което прави впечатление е, че никой не е нападан за това, че има лични впечатления.
По-малко фенщина и повече лични наблюдения ще са по-полезни за автора на темата, пък той сам ще направи своят избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: p.l.   
Дата:   22-12-14 00:02

@nevermess
В момента снимам с Никон... фенщина ли е...
От 86-та съм снимал с всички почти Пентакси без последните 2...
участвам и в Пентакс форума, почти като читател...
няма нищо лично

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: nevermess   
Дата:   22-12-14 00:10

"Великият фотограф-предпечатник и наследник на шлосера интИлигент Виктор Михайлович Полесов - simbon4o,"

p.l. това което си написал лично ли е?

Не си съгласен с дадено твърдение и можеш да го коментираш, обориш с твои впечатления и т.н. Личните обидни коментари по адрес на друг/и участници във форума освен, че са против правилата не носят никакава полза за никого.. освен може би за теб като начин да изпуснеш парата....

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   22-12-14 00:12

"p.l." гледам снимките в профила ти се чудя,скоростта ли ти е била ниска или ИСО-то високо та си тръгнал да "размишляваш" по изказванията на Симо (simbon4o). Повярвайте ми и той и аз сме имали по десетки тела на Пентакс и потвърждавам казаното от него че Пентакс е прехвалена марка от пентаксианците наврет [smilie5] .

За питанията на колегата. Избери обективи и по тях нагласи тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: p.l.   
Дата:   22-12-14 00:13

а това обида ли е ...
и прочети форума на Пентакс - не е трудно....

ПС. имал е само 2 тела - 200Д, с което са сътворени шедьоврите и К30:)



Публикацията е редактирана (22-12-14 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   22-12-14 00:41

Абсолютно нямам против лични впечатления, но аз от есето не разбирам кое е лично впечатление, кое са размисли и страсти.
Та лични впечатления:
С FA 31 Limited съм снимал нищо лошо не мога да кажа, ако тази фокална дължина ми беше любима сигурно щях да си го взема, истината е че 31мм не ме мотивират като за 2000лв, честно казано ДА 35 2.4 също е хубав обектив при това е около 300 лв. а реално блендата му е по скоро 2.2.
Пак лични впечатления, сравнявал съм тамрон 17-50 2.8 на никон и пентакс и на пентакс повече ми хареса.
Тествал съм пентакския 16-50 2.8 и обектива си е супер, тва със падането на резолюцията на 50мм по периферията(за която симбончо вероятно е чел) няма как да го усетиш, ако не снимаш чартове за резолюция. Има си и недостатъци но нестатъци може да се видят и при никон 17-55 2.8 ли беше, дето е с 50% май по-скъп(не казвам че никора е лош даже много ми харесва). Но за нормално варио като събера плюсовете и минусите за себе си до сега съм сменил 16-45 ф4 и два тамрона 17-50 ф2.8.
Така мога да продължа от 8мм до 300мм с твърди и варио, но това ще са си мои впечатления и изводи, които аз съм направил за себе си.
Относно фокуса к5, когато излезе го тествах и не знам дали бройката беше лоша или си е така но и на мен не ми хареса, за всеки случай не ми се видя по-добре от к7-цата с която снимах тогава, после започнаха да излизат разни мнения за проблеми, като излезе к5II доста се чудих и пробвах няколко тела преди да си купя, имал съм 4 пентакса преди него и мога да кажа, че има голяма разлика спрямо по-старите модели. При к5II имам фира от пропуск на фокуса буквално около 1% дори с обективи, които по принцип са с проблемен фокус. Фокусната система на К3 е още по-добра, за следящият не знам, не съм пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: bbisser   
Дата:   22-12-14 01:08

Ако знаех, че ще предизвикам толкова разпри с питането си щях да се замисля дали да го пускам [smilie8]
Иначе, тръгвайки от обективи към тяло, имайки предвид финанси май Никон печели, но пък за тяло Пентакс си ме кефи повече - вчера го гледах в магазина и ми седи екстра в ръката [smilie3]
Малко при мен го има и момента на бягане от масовото, така че все още не мога да взема решение, но благодаря за дадените мнения и линкове с ревюта на обективи и апарати - определено научих нови неща за двата модела!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   22-12-14 01:37

Избери си обективите, което и от двете тела да закачиш към обективите няма да сбъркаш, ще е достатъчно добро. Ама помисли и за в бъдеще какво ще надграждаш (като обективи)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: anjsan   
Дата:   22-12-14 09:37

Пентакс К-3 е най-доброто тяло намален кадър и спечели поне две награди за фототехника ... Обективи също си има предостатъчно от различни производители . Вярно малко по-скъпи са . Има и по-стари , които могат да се ползват - АФ;Ръчни;М42 ... като цяло избора не е малък .
ПП - това за лош автофокус при Пентакс е мит - отдавна е на необходимото ниво (още при старите модели , камо ли за к-7, к-5, к-3) и не отстъпва на други камери с подобен клас .

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   22-12-14 09:55

anjsan, няма смисъл да се хабиш повече, каквото и да обясняваш simbon4o ще напиши 2 страници есе в което ще обясни как с неговата к30-ка ползвал само ръчен фокус(аз и на к100-цата и ползвах AF-то и не е чак да не работеше, ама ходи обяснявай, че нямаш сестра) и колко добре му влизал никонския обектив в пентакса. Ползвал е десетки пентакски тела(което означава, че някой тела ги е имал по няколко пъти), не мога да разбера що за екстремист трябва да си за да смениш десетки тела, а системата да не ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: GNikolov   
Дата:   22-12-14 12:14

Тук всяка тема ли завършва така?
По темата: ако аз бях на мястото на автора на темата бих взел Сони 77II. A пред дилемата Никона или Пентакса...Канон 70Д

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   22-12-14 12:30

Автор: sayman
Дата: 21-12-14 21:44

Имам приятели, които са си патили и от Сони и от Канон и от Никон сервизите. Някои брандове изобщо пък нямат оторизиран сервиз, но това не означава, че ако някой ден реша да сменям системата ще зачеркна тая или оная марка щото някой си е патил от сервиза.
Разберете, че няма сервиз в БГ, който зад гърба си оставя 100% доволни клиенти.


Тук не мога да съм съгласен. Твърдо съм на мнение, че сони сервиза е най-добрия в момента! Говоря за Стемарк понеже има и разни други дето се правят на сони сервиз. Беше истинско удоволствие да ми се развали некса! Никъде другаде в никой друг сервиз в БГ за каквото и да е като техника не съм получавал подобно обслужване! В последствие се оказа, че не съм само аз с такива впечатления...

В пентаксфенклуба не съм баннат [smilie5] но бях за известно време. Това е форум спонсориран от вносителя и там съвсем официално е забранено да се пишат негативни неща за марката. С други думи - обективност никаква. Можеби затова си остана не особено посещаван форум с редовни 10-20 човека предимно от софийската група. Няма лошо, нека си харесват пентакса и чакат фул фрейма и т.н.


Автор: GNikolov
Дата: 22-12-14 12:14

По темата: ако аз бях на мястото на автора на темата бих взел Сони 77II. A пред дилемата Никона или Пентакса...Канон 70Д


Най-голямата грешка е да се избира по този начин! Канон 70Д няма да работи с пентакски обективи, както и сонито с никонски и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mishelle_m   
Дата:   22-12-14 13:53

simbon4o, ти наистина си неуморим ..... темата е за К-3 (апарат, който не си пипал, както сам каза) и Д7100, а не за К-30.[smilie5]
Колко до обективността ..... поне да беше щракнал една-две снимки преди да говориш, а?!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   22-12-14 14:45

Тва взе да става малко, като оня студент дето какъвто и въпрос да му се паднел на изпита стигал до 98%-ното съдържание на вода в краставицата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   22-12-14 15:00

Повечето хвалещи тук К3 също не са го пипали, аз поне съм работил файлове от него [smilie5]

Като стана дума за изпити - ето една задача: колко потребителя от пентаксфенклуб са нужни, за да се продаде един К3 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »