Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за светкавица
Автор: rapesco   
Дата:   22-12-14 14:41

Здравейте,
преди време когато си взех D3100 бях в един приятел и той тогава изкарал стара руска високоволтова светкавица и я поставил на апарата да пробва. За съжаление това се случи докато говоря по телефона в другата стая. Когато се върнах в стаята каза, че пробвал 3-4 пъти.
Питането ми е: има ли шанс да не е изгорил електрониката на апарата за светкавицата и някакъв начин да проверя без светкавица дали работи, защото нямам такава. Предполагам, че просто се затваря веригата пред пъпката и корпуса и дали може да се провери с мултицет.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: ivo70   
Дата:   22-12-14 15:21

Абе не е чак толкова просто. Какви са симптомите породили тоя въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: rapesco   
Дата:   22-12-14 15:29

Искам да си поръчам светкавица от ebay, но се сетих, че може и да не мога да я ползвам, ако се е прецакал апарата. Снимам с 18-105 и ми се иска повечко светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: ivo70   
Дата:   22-12-14 15:33

Най лесно става с проба с друга светкавица.Ако работи добре, ако ли не, така или иначе ще се ремонтира.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: bepa   
Дата:   22-12-14 15:35

пиши от кой град си, все някой колега ще е навие да пробвате, ако си от Пловдив пиши ми

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: rapesco   
Дата:   22-12-14 15:37

Проблема е, че нямам никаква под ръка за проба.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: i_v   
Дата:   22-12-14 15:40

Посети някой магазин

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: rapesco   
Дата:   22-12-14 15:58

Освен да помоля в магазин, не знам дали ще имат желание.
Имам и друга опция: Изрових наскоро стара руска светкавица ФИЛ, но тя е с кабел и букса накрая (мисля че се води РС), без хот шое. Евентуално откъде мога да си купя фотоклетка за палене на такава светкавица но и с потенциометър за забавяне на импулса. Така ще си я паля от вградената.
А щом вградена работи, това означава ли, че не е изгоряла електрониката за външна светка или нямат нищо общо двете, т.е. едната да работи, а другата - не.



Публикацията е редактирана (22-12-14 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-14 16:12

Не се занимавай с тия старите светкавици... имам 2 или 3 останали, като едната е с батерии (другите са направо с кабел за 220В). Тая с батериите е ламя - бачка със 6 броя АА, като няма компенсация - винаги сработва на 100%. До колкото помня - изпиваше 6 батерии за 50-60 шота, а времето за презареждане беше към 20-на сек :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: rapesco   
Дата:   22-12-14 16:18

Тази което имам е с кабел за 220V без батерии и втори кабел с букса за палене.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: quazimodo   
Дата:   22-12-14 19:38

Aз бих прекратил всякакви експерименти, докато не се убедя, че гнездото за външна светкавица не е прецакано.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-14 20:16

Не виждам никаква логика да има проблем, само защото някой някога поставил стара руска светкавица. Прилагам два кадъра на руски светкавици - първия е без синхронизиращ кабел, а втория е с такъв. Както се вижда - и при двете контакт се прави с централната точка и шината.


http://www.shumen.org/images/flash1.jpg




http://www.shumen.org/images/flash2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: rapesco   
Дата:   23-12-14 08:38

Доколкото знам старите светкавици са с кондензатори и високо напрежение. Апарата играе ролята на ключе, което задава момента на изпразване на тези кондензатори. Проверих с мултицет и се чува сигнала за верига по време на снимане. Може би съм изкарал късмет.
Мисля да пробвам варианта с руската светкавица и фотоклетката, понеже ще си снимам само у дома и не ми пречи неподвижността на светкавицата. Моля, ако знае някой откъде да си взема такава фотоклетка, но с потенциометър за забавяне на импулса.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светкавица
Автор: iasen2   
Дата:   23-12-14 08:42

в базара продават евтини ръчни светкавици , не се занимавай с тези уникати. освен че са опасни , могат и да се запалят заради старите им елементи вътре . за парите , дето ще си вземеш тригер ще си вземеш светкавица втора употреба .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »