Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 18:13

Пентакс се хвалят много с това WR, но дефакто ако се случи да се повреди камерата дори от малко влага гаранцията 100% няма да го покрие. Това сочи опита ми с тази марка и техния сервиз. И когато сервиза напише в становището, че клиента е виновен за повредата клиента може само да се надява да го е купил от свестен магазин, който да своя сметка да смени камерата или да преговаря с вносителя за подмяна. Лично аз нито пентакс нито тамрон или каквото и да внасят ВИП трейдинг не бих си купил с гаранция - никога вече!!!

Никон имат също влаго и прахозащита дори на повече обективи от колкото може да си представят пентаксаджиите :), само че не се фукат напред и назад с това... имат си и други предимства и няма нужда от глупава реклама с кубчета лед и миене под чешмата.

Великите лимитед обективи - не са WR.

Да К3 е първият пентакс с нова фокусна система от К10 насам - факт. Досегашните бяха закърпени и уж пооправени фокусни системи на база на тази в К10, обикновенно обаче се оказваше че само за забързали бързодействието и фокуса си оставаше все така несигурен, следящ такъв нямаше особено с обективите без вграден мотор(с тях и К3 не следи като хората). Да К3 е най-добрия пентакс до момента, но е далеч от Д7100 в много отношения.

Примерно по отношение на шума никона има предимство. Да никона има бандинг при повече напъване на файловете от сенките, но не е чак такава болка за умиране... пентакса при подобно напъване ще извади просто парцали, а никона парцали на ивици... все неизползваем материал.
K3 vs D7100 iso6400
Който му е интересно за бандинга, може да си дръпне роу файловете от теста и да си напъва и пробва колкото си иска.

Пентакския китак 18-55WR оптически не е променян от времето на първата си версия - когато дигиталните апарати бяха по 6мп и съответно на 24мп в момента са явява най-гадния китак в продажба от всички марки. Пентакските WR обективи не всичките са толкова цветя и рози, колкото пентакс фанатиците се опитват да ги изкарат. Супер скъпия 18-135WR освен, че оптически е невероятен боклук механично представлява помпа. Това се случва, когато обектив променящ 2 пъти обема си му сложиш гумени уплътнения - помпа. Когато пентакса ми започна да гълта прах с помощта на 18-135 намерих пробойната - слагаш обектива, зумираш и той напъва уплътненията :). Разбира се праха се оказа, че не влизал от там ами през слота за картите, който е в другия край на камерата... Има писано колкото искате по темата, не съм само аз с проблеми от гаранционно естество с пентакс.

Сега не знам дали още не са го изкарали пентаксаджиите, но да го кажа - никоните им се разлепяли гумите ... на пентаксите също им се разлепят гумите. Просто пентаксите рядко са ползвани колкото никоните... само разгледайте обяви и ще видите че е нормално пентакс камера "висок клас" да е експлоатирана по 3 и повече години и да е на под 30000 кадъра. Моя пентакс му ги направих толкова за едно лято и гумите бяха започнали да подпухват. Всички камери им се разлепят гумите, няма такава марка дето да се снима с нея и да издържа вечно... просто вече няма.

Пентакс не е бутикова фирма, пентакс е бранд прехвърлян от собственик на собственик и от това е пострадал доста през годините... технологично изоставане, липса на обективи, дребни мушингии като пребрандирани токини и тамрони с надписи пентакс, лимитед надписи върху не чак толкова невероятни обективи... опитват се да се правят на бутик, но са си средна ръка ширпотреба...

Пентакс имаха шанс да са това, което са в момента фуджи. Просто фуджи се намести в тази ниша и човек трябва да е много върл пентакс фен или луд да си купи пентакс вместо фуджи.

И в крайна сметка това, което е най-важно тук според мен е, че избора на система по тялото е грешка. Продаването на грешна система особено пентакс е свързано с големи финансови загуби(не държат изобщо цена). Всеки има право да си се набутва както си го кефи, аз казах каквото имах да казвам. Предпочитам всичко друго пред пентакс, можеби само канон не бих си взел, но [smilie5] не колкото пентакс. Да К3 не е лошо тяло, приятен е донякъде, но ако иска човек хубави обективи за матрицата му трябва да си купи сигма обективи.

ПС ако пентакс юзърите ги дразнят мненията ми, могат да си идат в техния форум където за такива мнения се получава бан, там е мястото за положителни коментари към тази марка. И всички са щастливи с влагозащитата си и китака.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 18:27

Павлов, наистина не искам да влизам в полемика и затова само ще се съглася че със всяко тяло и обектив може да се правят и хубави и лоши снимки, щом това ти е тезата, но да тръшнеш две снимки да кажеш, че си направил 50% фира и колко си разочарован е малко подвеждащо и тендециозно ;). Относно Симбончо и неговата К30-ка(за която вече знаят колко е недоволен и в няколко съседни галактики) ще кажа само че при всяка марка има разлика в качеството при по ниският клас апарати, а К5II и К3 са съвсем друг клас тела, има голяма разлика в конструкция, изработка и някой модули, които са от съществено значение. Ако гледаме тялото само по себе си К3 има предимства пред д7100.
Ако ще купуваш с китовете К3 е по-добре(друг е въпроса има ли смисъл к3 с китови обективи….).
Ако ще питаш после, коя версия на Тамрон 17-50, първата втората, тази с мотора или тази със стабилизацията е по-добре, а вместо никор 70-200/2.8 VC сигма или тамрон да си купя то тогава К3 е по добре.
Мога да дам и други примери(и в двете посоки), но е най добре човека да каже с какво ще го ползва(ако ще го ползва с обективи ;)).



Публикацията е редактирана (21-12-14 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 18:35





Публикацията е редактирана (21-12-14 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mbs   
Дата:   21-12-14 18:37

Симеоне, кои са тия ребрандирани Токини или май не си много-много сигурен?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 18:43

Има в предвид 16-50 2.8 и 50-135 2.8, които оптически са токина но приликите са до там…, така или иначе въпросните токини също съвсем не са лоши обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 18:46

Марияне знаеш много добре [smilie5]

10-17, 16-50, 50-135, 100 2.8 макро, 35 2.8 лимитед макро, 12-24 се сещам в момента. Всички тези съществуват като токина и пентакс. Версията на токина обаче няма WR в някои случаи и няма SDM мотор за фокус, който ВИНАГИ се разваля.

Относно моята К30 и колко по-добре са направени К5ците, всеки може да ползва гугъл и да види колко К5ци имат отлепени уплътнения на дисплея както моя К30 имаше и т.н. В този форум имаше и други "щастливи" от обслужването на сервиз Хепи Фото - официалния сервиз на тамрон и пентакс. Не съм само аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Hman   
Дата:   21-12-14 18:48

Подкрепям напълно изказването на simbon4o. И питам че ми е интересно с кое е по напред K3 с хилядите години, кой са параметрите с който печели не огромно а въобще някакво предимство. Значи ли това че тялото на K3 е влаго защитено това че на d7100 е с по слаба защита. Кой са обективите който отговарят на никонските по параметри, защото каквото и да си говорим обективите за никон, собствени и от други фирми са много.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mbs   
Дата:   21-12-14 18:51

Автор: i_v
Дата: 21-12-14 18:43

Има в предвид 16-50 2.8 и 50-135 2.8...


Ами ако това има предвид значи не е наясно. Пентакс продава на Токина оптичния дизайн на 10-17, 16-50, 50-135, 100 макро и т.н., а Токина продава на Пентакс дизайна на 12-24/4. Това е.

Механика, покрития и т.н. всеки си прави отделно.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 18:56

Мда тез легенди, че пентакс са ги измислили ги разправят по пентакс форумите [smilie5]

Което е по-важното - вече изобщо не са актуални тези обективи. 16-50 е доста зле оптически особено... Дори тамрон 17-50 2.8 се справя малко по-добре на новите матрици. 50-135 също понаиздишаше още на К5, на К3... останалите също. Като добавим и гарантирано развалящия се мотор за АФ...



Публикацията е редактирана (21-12-14 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 18:57

Точно така и аз съм чел mbs, единствено за 12-24 мисля оригиналният дизайн е на токина, за някой от другите съм срещал, че са ги разработвали заедно, но така или иначе това няма значение повечето от въпросните обективи никак ама никак не са лоши , а кой ги е дизайнал… за мен няма значение.
А иначе повече глупости написани на едно място от горният пост на Симбончо, скоро не бях чел.



Публикацията е редактирана (21-12-14 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 18:59

simbon4o явно знае истината ;) и няма какво да му обясниш ти на него ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mbs   
Дата:   21-12-14 19:04

Автор: simbon4o
Дата: 21-12-14 18:56

Мда тез легенди, че пентакс са ги измислили ги разправят по пентакс форумите [smilie5]


чети (не е от пентакс форум [smilie5] ):

As of March 2009, the six lenses co-developed and released in both Tokina and Pentax versions are the AT-X Pro 12-24mm f/4.0, AT-X Pro 16-50mm f/2.8, AT-X Pro 50-135mm f/2.8, AT-X 10-17mm f/3.5-4.5 fisheye, AT-X Pro 100mm /2.8 macro, and AT-X Pro 35mm f/2.8 macro. The last Tokina lens released before the collaboration was the 28-70mm f/2.8, in 2002. The currently available Tokina own-designed lenses are the 11-16mm f/2.8, 80-400mm f/4.5-5.6, 16.5-135mm f/3.5-5.6 and 28-80mm f/2.8.

и потърси думата "ребрандирани Токини"


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 19:04

Всички сме чели да... [smilie18]

Фактите са си факти, никон имат повече обективи, на по-добри цени и доста по-модерни като оптика. И наистина чак ми стана интересно с какво д7100 е толкова назад от К3 [smilie5]

Също ми е интересно какво стана с пословичната компактност и ниско тегло на пентакс с това К3... какви са тези грамажи като за фул фрейм камера...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mbs   
Дата:   21-12-14 19:23

Автор: simbon4o
Дата: 21-12-14 18:56

Което е по-важното - вече изобщо не са актуални тези обективи. 16-50 е доста зле оптически особено... Дори тамрон 17-50 2.8 се справя малко по-добре на новите матрици. 50-135 също понаиздишаше още на К5, на К3... останалите също. Като добавим и гарантирано развалящия се мотор за АФ...


И тая добавка не е вярна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mbs   
Дата:   21-12-14 19:34

@bbisser

Виж и това... Цък


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 20:19

Мда мда много е як пентакса [smilie18] най-коравата система с най-яките обективи. Що не пуснете някой кадър с 18-55WR на 18мм с К3, просто пейзаж нещо в цял размер 24мп няма значение на коя бленда [smilie5] просто се сещам като го пробвах на К30 как го засилих в базара веднагически, представям си на К3 как е. Може и с 18-135, особено след 50мм ще е много як. 16-50 2.8 също...

Между другото искам да видя и тест на 31 1.8 лимитед на К3 на 1.8 сравнен с никор 35 1.8(за 300лв с прахо и влагозащита) на Д7100. Просто ми е интересно...

31 лимитеда по спомен е по-скъп и от сигма 35 1.4 арт и то не с малко, но съм 100% убеден че не може да се доближи оптически то нея по никой показател. Дори 18-35 1.8 зуум-а ще е по-остър от лимитедката.

Като бях пресен току що купил пентакс юзър съм се наслушал на митове и легенди, после един по един се оказваха неверни. Но винаги ще има pentaxfanclub.com - там пентакс мачка фул фрейми с кропки и лимитедите са от друга планета.[smilie24]

Казах каквото имах да казвам, успех на питащия в чуденето!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: RHCP   
Дата:   21-12-14 20:20

simbon4o се излага покъртително, не разбирам защо във всяка тема за пентакс пише такива есета за ужасът, който очаква използващите пентакс. Но установихме, че явно е имал К-30 - пластмасово тяло от нисък клас - какво общо има то с К5 или К3 ? :)



Публикацията е редактирана (21-12-14 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 20:31

Не е като да не съм снимал с К5ци(не една бройка). И не съм снимал пейзажче и буболечки, а репортаж - 1000-2000 кадъра за ден. Снимал съм и с канони, никони, сонита, ... обработвал съм кадри от още повече подобни и на база на този ми опит това мисля. Пейзаж и буболечки може да се снимат с всичко.

И относно К30 и К5 повярвай ми имат много общо [smilie5] едното го имах, другото го знам наизуст и съм го ползвал доста. За мен К30 няма разлика от К5, която да се отразява на снимките. Материала от който е направено тялото не подобрява снимките противно на това, което казват много хора тук [smilie5] крайния резултат за мен е по-важен.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Pavlov   
Дата:   21-12-14 20:34

Автор: RHCP
Дата: 21-12-14 20:20
... не разбирам защо във всяка тема за пентакс пише такива есета за ужасът, който очаква използващите пентакс ...

Защото все някой трябва да каже истината [smile] . Другите собственици на Pentax са с промити мозъци, и са готови да хвалят марката си до последно, независимо от всичко. K-30 далеч не му е първото тяло, но откога двуцифрената серия стана "пластмасова от нисък клас"?...

И пак всички се хващат за тялото, или какво бил казал този или онзи. Никой не предложи на автора на темата смислен комплект обективи, на поносима цена. Ама откъдето могат реално да се купят, а не линкове към англоезични форуми, където някои хора си обясняват колко е прекрасна пентаксианската оптика [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mbs   
Дата:   21-12-14 20:42

Дори 18-35 1.8 зуум-а ще е по-остър от лимитедката.

Ще е... ама не е... [smilie21]

Като не си ги виждал "на живо", чети поне хората, които имат и двата:

the FA31 overall being the sharper of the two


Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: bbisser   
Дата:   21-12-14 20:48

Нещо, като гледам какво се предлага у нас, най-евтиното, което ми допада, като обектив за Пантакс е това
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211205120001.html

Не е малко... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 20:50

Чудех се кога simbon4o ще започне да мери 35-ците, почвам да си мисля, че има някакъв фетиш към никонската 35-ца. А са написани толкова много глупости, че не знам има ли смисъл да се коментират…



Публикацията е редактирана (21-12-14 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 20:55

Ако ще е Pentax SMC 18-135mm f/3.5-5.6 DA ED AL DC WR може би няма смисъл да е пентакс, няма смисъл и да е такъв клас тяло според мен. Такъв тип обективи с много зим никога не съм гледал/пробвал/тествал но пентакския не е от най-добрите… май. Нека който е имал да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: nevermess   
Дата:   21-12-14 20:55

Аз бих проверил много внимателно как се справя К3-ката. 2012 избирахме апарати с приятел. Взехме му Пентакс К5... Прекрасно тяло като ергономия, контроли и бързина, но няма толкова ненадежден и капризен фокус. Тялото беше няколко пъти в HappyPhoto, сменяха firmware калибрираха с тамрон 17-50 2.8 и освен малко подобрение този апарат никога не заработи както очаквахме от него. Но пък разбрахме от сервиза, че за да му работи фазовия фокус коректно не може да ползваш автоматичен WB [cool] .
MultiCam 1000 на никон работи в пъти по-надеждно въпреки, че е по-стара....

Сега се чувствам виновен, че насочих приятелят си към пентакс К5..... Както К3 сега така и тогава К5 беше на върха на всички чартове и класации....
Финната настроика на фокуса при К5 е безполезна и работи ужасно (по мои лични впечатления). Има вероятност да сме попаднали на дефектно тяло, но в сервиза никога не го приеха за такова, въпреки че потвърждаваха проблемите с фокуса и ги коригираха всеки път с променлив успех.



Публикацията е редактирана (21-12-14 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 21:02

Има един нов, който скоро ще е наличен, но първоначалната цена подозирам ще е висока и още няма свестни тестове за него HD PENTAX-DA 16-85mm F3.5-5.6ED DC WR , иначе 17-70 Ф4, Симбончо ще каже, че му гори SSD-то което е вярно за първите серии и е коригирано вече

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »