Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   27-01-23 20:39

Кире, то това е продължение на факта, че в началото на 90те всички българи станаха бизнесмени и имаха "фирми", без дори да знаят какво значи това.
В синтезиса си реагираха професионално и адекватно, както трябва да реагират. В кварталното фото щяха да ме набият сигурно, дето викаш. И после се чудят що заплати ниски, що няма работа, що държавата ти е длъжна, докато криеш данъци, що политиците са ти виновни, и като седнеш в ресторанта и се правиш на важен и храната не била хубава, та сервитьора го отнася. Спирам с философията, че затвориа и тая тема [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   28-01-23 17:12

Ще продължа оф-топика само с един пост, защото ми е 'близо до сърцето' (голяма част от кариерата ми е минала в дисциплини като управление на отношенията с клиентите (CRM) и Customer Experience (а' кажете ми го на български?)

Кире, не е до капиталистическото у гърците: през 30-те ми години в капитализЪма често срещам келеши и идиоти, на които клиента им е виновен... Гърците винаги са имали икономика на уСЛУГИте и генетично са наясно, че са слуги на клиента (а не той - на тях). Оттам успехите им в туризма, но и в търговията и всичко потребителски сектори. Нашенеца мрази да е слуга - иска да е Господар (не без заслугата на соц идеологията, че всички били равни, но пролетариата бил по-равен и над всички)...

В дългата си работа по света по клиентско-центричните въпроси, съм научил едно важно нещо:

Фалове стават. ('Shit happens'). Не е като да не се случва и на добрите фирми, Но голямата разлика между добрата и лошата фирма е какво правят, когато л@йното удари вентилатора!

Оттам и максимата:
Клиент без проблеми - щастлив клиент.
Клиент с разрешен проблем - двойно по-щастлив клиент. И лоялен.

Хайде и аз дотук [smilie8]
[beer]



Публикацията е редактирана (28-01-23 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: fallenfbsd   
Дата:   29-01-23 13:47

Не мога да се ориентирам във форума, кой производител е харесван от повече групата, но ми попадна това интересно сравнение (от фотографи).

iPhone 14 Pro Camera is BAD? (vs Pixel 7 Pro & S22 Ultra!)

https://youtu.be/iodLcAFJaCw

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   29-01-23 16:01

Мене ми харесват резултатите от тази анкета:

текст

Масово се предпочитат телефони с екран до 6.1 цола, но големите и любими фирми на Киро предлагат само посредствени такива с такъв размер.
Само асус и сони отговарят на масовите изисквания, но вторите незнайно защо са на баснословни цени и не могат да снимат. Пък асус още се учат май, но поне 9ката си е флагман почти във всяко отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-23 17:59

Какво ме дъвчеш стъклопласт? Ако мен ме питат 6.8 е минималния размер. Ама не ме питат. Иначе има и малки и големи телефони. Който каквото си хареса. Пиксела 7 не е много голям. Самсунг S22 не е голям. Предполагам и айфоня нормалния не е много голям. Да Сони и Асус се стараят. Като гледам снимките на нямаго не е никак лоша тутурутка Сонито. Има избор. От пиксела и Самсунга съм гледал снимки и не са зле. А една позната направи няколко хиляди последователи в инстагарам със стар айфон малък снимайки хлебчета и торти.....та явно и те се справят като фотоапарати.



Публикацията е редактирана (29-01-23 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   29-01-23 18:54

Ми гладен съм, бе Кире.
Въпроса, е че малкия размер и на гнусмас и на айфон са орязани най-малкото от към камери - ни фокус на ултра широката, в повечето случай и основната е орязана, а много често и приложението за снимане. Понякога и проца е по-осакатен.
6.8 цола - разбирам те, и аз остарявам и почвам да имам проблеми със зрението, ама въпреки, че съм с ръце на пианист, като тичам, клякам, сядам в колата и т.н., някак си не ми е комфортно с таблет в джоба, особено ако съм със секси, тесни панталони...
Твойта позната, явно е от хората, които и с пин-хол го могат, отделно, че за инстаграм няма особено значение качеството в тоя размер.



Публикацията е редактирана (29-01-23 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: AsahiPentax   
Дата:   29-01-23 20:08

Така както си приказваме приказки за камерите на телефоните, я да видим за видео с реален детайл, звук, цвят и острота, кои телефони наистина стават? За фотография няма да ги споменаваме [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-23 19:51

unpacked 2023 след 10 минути. Да видим. 200мп в телефонче май….

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: alext   
Дата:   01-02-23 20:29

Телефона очаквано нищо интересно, но в презентациите са много зле и корейците и японците.. Толкова нескопосани презентации и в училище не вървят, всеки клип в тубата по- добре ги представя.



Публикацията е редактирана (01-02-23 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   01-02-23 20:51

На първо четене, и пиксела и асус предлагат повече от малкия гнусмас, на доста по-добра цена. Едно 500 лъвчета отгоре за общо взето безполезна "дълга" камера и нищожна баКтерия - оставям на Киро да си ги хвали. Чакам фойерверки от Лозенец(примерно). Вариантите с киноекрани, няма да коментирам. [smilie21]



Публикацията е редактирана (01-02-23 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-23 21:30

Истинска и добра телефото камера са сложили. Широката е с АФ. Може би дори ще фокусира наблизо. Цените за 2023 на другите марки предстои да ги видим. 950 евро за 128гб и не мен ми се види скъпичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-23 01:39

Интересно е дали са оправили обективa на основната камера на S23

На s22 това е единствения проблем. Намалиха дебелината на оптиката и ъглите са малко компромисни.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   02-02-23 11:32

Така както си приказваме приказки за камерите на телефоните, я да видим за видео с реален детайл, звук, цвят и острота, кои телефони наистина стават? За фотография няма да ги споменаваме

За видео IPhone особено последната версия е без конкуренция ! Стабилизация, цветове, динамичен диапазон, всичко в iPhone e на най-високо ново. Последната версия използва по-голям сенсор 1/1.3'' и 48 пиксела които могат да се групират по 4, което позволява много добро качество при дигитално увеличение х2. 48мм е много важно и основно фокусно разстояние. Cinematic mode в 4К позволяващо размазване на задния план все едно че е снимано с бленда 1.4. Не е идеално но в някои ситуации работи и изглежда доста прилично

За онези които приемат видеото по-насериозно има приложения които добавят професионални инструменти и контрол над камерите. Като FilmicPro и Cinema P3 Pro Camera, които дават Log профили, 10 bit HDR, пълен ръчен контрол над затвора, ISO то, white balance, bit rate. Купища професионални инструменти като False Color, Luma/Luminance Scope, RGB Parade, Anamorphic Desqueeze, избор на всяка една от трите камери и т.н.

Това за съжаление в Андроид го няма. Поради това че всяка компания поддържа собствени стандарти и дори закрива достъпа до контрола над камерите от външни приложения. Същия FilmicPro на Android има купища ограничения, някои функционалности липсват при много от телефоните а на някои въобще не работи.

Моя личен опит потвърждава казаното дотук. И не само моя. Всички които се занимават по-сериозно с видео ще ти кажат че iPhone е най-добрият. Казват го и по ревюта и сравнения с най-новите и добри Android телефони.

И въпроса не опира до детайла, всички телефони прилагат sharpening на видеото както и шумоподтискане и сигурно купища други обработки. Защото това е което средностатистическият човек приема за качествена картинка. Но не е това което се търси и цени от професионалистите. За качествена картинка е необходимо точно обратното - за изключиш всичките тези обработки. После при редактирането да приложиш каквото е необходимо и колкото е необходимо.


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-23 12:35

> "За видео IPhone особено последната версия е без конкуренция"

Пак почнахме с безмозъчната фен-бойщина, айде по-леко, а? [smilie5]

Няма да ставам и аз фен-бой и да противопоставям (с факти!) един добре известен конкурент. Нито ще питам кога Апъл са правили порфесионали видео-камери за кино-индустрията...


Просто ще напомня един важен природен закон:

На света няма НИЩО без конкуренция!

Не само телефони и камери, за каквото се сетите - вси1ко си има конкуренция. И изхвърлянията, че нещо било 'без конкуренция' са трагична самозаблуда за вярващия го.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   02-02-23 13:06

"Нито ще питам кога Апъл са правили порфесионали видео-камери за кино-индустрията..."



Владе, гнусмас строят и кораби. Доколкото знам са в топ. Това не значи, че можеш да сложиш кенче с бира върху S22 и да го пуснеш в езерото към рибаря на отсрещния бряг.

А опита ми с марката, с която опонираш, е че все едно никога не са и чували за фотография, камо ли за видео...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   02-02-23 14:25

OK най-добрите сред конкурентите в смартфоните. Никъде не съм казал че може да се сравняват с професионални видео / кино камери. Споменах че има приложения които дават ИНСТРУМЕНТИ за определяне на експозицията и настройки които се ползват от професионалните видео камери. Мисля че има разлика.

Иначе успя да ме разсмееш, да класифицираш като Apple fan boy човек който последните 12 години е изключително и само на Android при това от една марка - Samsung [smile] По принцип използвам камерите на сматфона само за документални цели - съхраняване на визулана информация. Но след като се нагледах как хвалят iPhone за видео и реших да пробвам лично последната версия в притежание на един приятел, мога спокойно да кажа, че следващият ми upgrade (съвсем скоро) ще е точно iPhone и камерата ще се ползва със сигурност за видео поне отвреме навреме. По принцип сменям телефоните си на 5 години но ми трябва 2ри за работа а сегашният е на вече 4 и няколко месеца. Да новата генерация смартфони на Android е впечатляваща като хардуер, и за фото е на ниво. Но за видео уви с много проблеми и недобра софтуерна поддръжка. А ми се иска чат пат да мога в движение и с каквото ми е под ръка да снимам видео. Намъчих се, стига толкова, време е да сменям плочата [smile]

Това е скромния ми опит и мнение, никого в нищо нямам намерение да убеждавам.



Публикацията е редактирана (02-02-23 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: fallenfbsd   
Дата:   02-02-23 20:45

@stef7 - изгледай преди това видеото, което съм постнал на тази страница малко по-горе. Двамата в blind test-a са професионални фотографи И притежатели на iPhone.

https://youtu.be/iodLcAFJaCw



Публикацията е редактирана (02-02-23 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-23 01:11

бай Ридли Скот е пропуснал да прочете форума. Какво ли разбира от филми тоя дедо...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-23 01:20

И него ли докопаха за рекламите си [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-23 04:42

Да :(

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: localhost   
Дата:   03-02-23 04:50

Това е като да гледаш филм с Рон Джереми и да си мислиш, че и ти можеш като него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-23 13:23

X90 Pro Нов телефон с 1 цол камера пак от Vivo

Ово е стандарт както казват комшиите.

Новия телефон ще го има в някои държави в ЕС без България….ама екскурзия до Букурещ или популярен румънски сайт за пазаруване ще свърши работа сигурно. Също ще го има в Гърция, Сърбия, Германия, ОК, Италия…

Освен големия основен сензор другите май не са особено смислени опции за широко или телефото. Има нещо колкото да не е без нищо….


ПП прочие с абонамент S23 ultra 512 gb идва под 2 хиляди. 1630 е със скъп абонамент от 60 лева. 1900 е с абонамент от 40 лева. 1630 е доста добра цена за топ андроид телефона на 2023. Това е за поръчки следващите няколко дни. Свалят едни 450 лева и дават бонус много памет.



Публикацията е редактирана (03-02-23 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ipolit   
Дата:   03-02-23 14:16

Каквото и да говорите, май само Самсунг ги докарват на външен вид. Всичко друго е отврат и половина. Язък, че съм толкоз свидлив и никога няма да дам повече от 500-600 кинта за телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-23 14:45

последния дизайн с трите дупки е готин.

Пиксела ми харесва също като дизайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   03-02-23 14:57

@localhost - добро сравнение [smilie5]
@hotsnail - добре е човек да може да различава рекламата от реалността [smile] Има и един хубав виц по темата. Какво сега, чакаме следващият филм на Ридли Скот да е сниман на Samsung S23 Ultra ? [smile]

Samsung разбира се се учат от Apple което показва отново кой е лидера и кой следва [smile] Apple се заиграха с Холивуд от версия 12, а версия 13 си има специален cinematic демек кино режим, който разбира се е на 95% ала бала и почти не се използва.

https://www.youtube.com/watch?v=yuGfieMpizs
https://www.youtube.com/watch?v=4SXRlogSrtA

Lubezki е поне DOP (Director of Photography) или DOC (Director of Cinematography) това дето едно време наричаха оператор. Т.е. по специалността му е да се занимава с камери и да снима с тях. Ridley Scott е режисьор, навярно разбира донякъде от камери, но не са му основната специалност така да се каже.

Разказа на Lubezki e понятен за всеки - едно време нямахме такива готини и достъпни джаджи/камери за видео като сега. Ридли разкава някакви ала бала, усмивката му след 2та минута за мен е многозначителна. [smile]
От доста време на този форум съветвам всеки който иска да си вземе специализирана любителска видео камера със сенсор < от 1 инч да си вземе добър смартфон. Ама не им се вярва [smile]

@fallenfbsd - Това видео коментира фотографската страна, аз говоря за ВИДЕО. Различни неща са. Коментарите освен това как интерпретират и обработват цветовете, ескпозицията и прочие отделните камери нямат много смисъл. Всички вече предлагат RAW, може да си настроиш каквито искаш цветове и всичко останало по снимките. Сенсорите на основните камери са горе долу с еднаква големина. Т.е. може да получиш добър резултат с почти всяка камера с по-големичък сенсор.

Изгледах няколко дузини видеа за телефони на Android, които имат подобни или по-добри сенсори от тези на iPhone. Всички се дънят по оношение на видеото или поне в някои важни части. Примерно Vivo X90 Pro. Гледах и едно ревю за видеото на новите Samsung S23 и конкретно Ultra версията която е с най-добрата основна камера. Скоро ще има много повече сравнения и видеа. Човека каза че по отношение на видео частта Samsung S23 Ултра се доближава до iPhone. И по това което се виждаше мисля че е така. Но остава неясна поддръжката на приложения от 3ти страни като FilmicPro които общо взето дават подобен контрол над картинката като RAW във фото. Без баланса на бялото. При Самсунг а и при другите досега беше тука има тука нема. С тази генерация работи с другата не, с този процесор (Snapdragon това не работи това с Exynos онова) Горе долу така стоят нещата и примерно при използването на мобилен телефон за екран на дистанционните за дроновете на DJI. С всички телефони на Apple от еди коя си версия насам работят. С Андроид повечето не работят, от дадена марка някои работят някои не и т.н. Всички разработчици на приложения ползващи камерите се оплакват че в Android е пълен хаос и всеки производител прави каквото си иска. Няма единен стандард за API то а дори и този който идва от Google - Camera2 API не се поддържа от много производители и телефони или се поддържа частично. Има си специално приложение на андроид да видиш какво точно от въпросното API поддържа твоя телефон.

Vivo X90 Pro - другите сенсори освен основния са доста по-големи от тези на конкуренцията (Apple, Samsung), макар че мен това не ме блазни много. Мен ми трябват 35мм, 45-50мм и тва е. 24-26мм е обикновено основната камера с най-добрият сенсор, кроп до 35мм е ОК за фото и видео, кроп до 50мм за видео също е ОК, но за фото според мен губи резолюция вече. Xiomi също имат 1 инчов сенсор, но като цяло отстъпват на Vivo X90 Pro. Проблема с Vivo е че не знаеш каква шитня ще получиш за софтуер, колко често ще го обновява производителя, каква ще е поддръжката и т.н. Самсуняците поне копират от Apple доста кадърно и обещават 5 години поддръжка и обновления за софтуера, пак по примера на Apple. Последното Open UI 5 го хвалят. Аз съм с Open UI 4 и е напълно прилично. Обновления на софтуера идват редовно макар че смартфона ми е вече на почти 5 години. Софтуерната част и цялосттната поддръжка е също много важна да не кажа най-важната.

Така че от тази гледна точка след малкият опит който имам с IPhone и големия със Samsung съм се спрял на iPhone за следващият си смартфон. Разбира се всяка система си има предимства и недостатъци, нямам илюзии по този въпрос. Надявам се да свикна с тези на iPhone. Защото ако досега камерите и видеото бяха последната дупка на кавала при избора сега са предпоследната, т.е. все пак основно ползвам телефона по назначение за много други неща и камерите от дъжд на вятър.

Добрата новина е че при смартфоните силите са толкова изравнени че производителите от няколко години почнаха да си ги мерят по камерите само.

Другата добра новина е че каквото Apple изкарат за фото и видео и смартфоните като цяло, ако не следващата то по-следващата година ще го видим и в Андроид. Как и колко добре направено вече е отделен въпрос.

Другата добра новина е че производителите на фототехника може да въздъхнат облекчено. Сматфоните изядоха ниския клас компактни камери но нямат сили за повече. Законите на физиката не можеш да ги отмениш и с computational photography малки сенсори и смешно малка оптика не може да постигнеш същия резултат като при голям сенсор и специализирана оптика. Каквито и обработки и computations да правиш.



Публикацията е редактирана (03-02-23 15:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »