Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   17-11-20 23:57

Е...Mogila?!? Опасно е, ма то ние нямаме много работа там.
Пък ако нещо стане - по-добре ламелите отколкото сензора[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   18-11-20 15:15

Благородно ви завиждам!
Честито на ползвателите и безаварийно да си го ползвате! [shtrak]
[beer]

p.s.
MixMike, доста от нещата, които си описал и ти правят впечатление, вече се срещаха в други безогледални тела от други формати.
Но не мога да не се съглася, че R5 е може би най-завършената безогледална фото-камера към момента и в разрез с консервативната (по отношение на добавени екстри) политика на Canon дава много повече, отколкото цената му предполага.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   18-11-20 18:29

Абсолютно.
Както с 5DmkII през 2008-ма, когато вложиха матрицата от 1DS mkIII, сега отново canon дават повече за цената. Даже тогава не бяха ъпдейтнали фокуса и беше стария бавен 9 точков от 5D mkI.
А сега директно са канибализирали 1DX mkIII, и са взели и процесора, и автофокуса и т.н. Реално имаме 1DX3 в малко тяло, и то БЕЗ огледало и СЪС стабилизация. Не можем дори да мечтаем за повече.
Но пък и бяха притиснати от конкуренцията и трябваше да покажат какво могат.
Със сигурност R5II ще има новости и ъпгрейди спрямо R5, но няма да са толкова революционни (за системата...знам че има благини,с които другите марки разполагат отдавна).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   19-11-20 14:53

...от преди 10-тина минути...
топъл, топъл

Firmware UPDATE: Canon EOS R5 v1.2.0

...няма FHD 120/240p[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: wtauf   
Дата:   19-11-20 15:00

Още тази сутрин си го ъпдейтнах. Нищо интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   21-11-20 19:55

Искам да споделя обаче нещо с вас, което ми се случи при купуването на R5:

Голямо евала на Канон[smilie24]
Направиха ми много добро впечатление със следното. Камерата във всички онлайн магазини беше със срок на доставка от 1 до 3 месеца. Дори да се обадиш и да попиташ, ти казват че изобщо не се знае кога ще е налична. Отиваш обаче в магазин и там само за продажба на място доставят редовно бройки. И когато купувам камерата, трябва да подпиша документ за Канон, че съм купил камерата в магазина, а не онлайн.

Канон подкрепят магазините на място, а не онлайн търговията, което особено в тези времена е супер[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-11-20 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: yakumo   
Дата:   21-11-20 20:41

@Mogila - радвам се да го прочета това, защото много хора са склонни да спрат да мислят поради половин процент разлика в цената... А пък аз искам да си има магазини - хем да видя, да пипна, да пробвам, да питам... хем да не се занимавам с отчайващата за мен платформа на амазон, например. [cool]



Публикацията е редактирана (22-11-20 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Criting   
Дата:   23-11-20 01:14

й



Публикацията е редактирана (23-11-20 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: marves   
Дата:   27-11-20 17:13

Canon са се оляли бая с "инжънеринговото" решение да НЕ охлаждат процесора, за да прегрява лесно (сигурен съм, че с доза изпитания са догонили резултата от 15-20 минути запис в 8K, след което два часа чакане да се охлади, докато тръгне отново камерата).

Просто вижте изпълнението (никакъв контакт на охлаждащата плоча с процесора, той даже не е покрит с термоподложка).

I watercooled my camera... Canon R5 @ Youtube

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   27-11-20 19:44

marves ти гледай видеа. Ние си снимаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-11-20 22:41

Ами тъпо е, умишлено са го направили. Няма друго обяснение, можеше да е най-добрият хибриден инструмент на пазара, но... към момента си остава камера предимно за снимки. Като добавим и странните забиви на R6 май малко са бързали да ги пуснат тези модели. Дано има промени в бъдеще, защото потенциала на 5цата и 6цата е доста сериозен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   28-11-20 11:40

Естествено че са го направили умишлено. Знаем си ги...


Само че, аз вчера разцъках 20мин видео и запълних 64GB карта. Ако излеза да снимам сериозно - няма да ми стигнат терабайт карти.
Съответно - в 99% от случаите НЯМА да ползвам тези 4К и 8К в ALL-I и RAW (модовете в които прегрява) - личен избор, въпреки че дадох 500лв за 256GB CFexpress карта.

Т.е. този "плач" е безмислен
Професионалистите на които им трябва такова качество, едва ли са опрели точно до тази камера за $3900. Най-вероятно си разполагат с доста по-скъпи cine камери с всичките им изходи/входове, зебри, вградени ND филтри, неща профилирани специално за видео и т.н.

Това, че Canon направиха Epic Fail-а да рекламират камерата като 8K и прочие си е техен проблем. Дали ще им повлияе на продажбите?!? - не знам, да се оправят!
На мен 4К-HQ и 4К-60p в IPB ми е абсолютно предостатъчно!
Ако толкова ми потрябва 4K 120p или 8К - ПАК НЯМА ПРОБЛЕМ, защото ще си запълня наличната карта по-бързо отколкото апарата ще прегрее
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   28-11-20 12:53

Разбира се. Който записва с високите сетинги, които прегряват, си записва с външен рекордер заради повечето памет. А с външен рекордер загряване няма. Това е и много по-иъгоден вариант като цена, вместо тези към момента супер скъпи карти.
И на мен ми стига 4к нормалното качество. Всеки, който види тези видеа се удивява на качеството.

А сега нещо за снимките и батерията: преди няколко дни снимах около 2 часа снимки. Батерията в началото беше на половина. Заснех 310 снимки като след абсолютно всяка съм оглеждал и зуумвам да я проверявам.

JPEG качеството на снимките е ненормално! Просто жестоко. Не съм виждал такова нещо до сега и хората, които избираха снимките бяха впечатлени.

Зуумването чрез тъч дисплея за разглеждане на снимката е страхотно! Направо се родих[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-20 13:00

Стига с тия глупости. Много добре си е да има 8К камерата.

Инженерите пришки са им излезли да направят тая камера.

Има си много смисъл от 8к.

Със Симо спорихме за тилт шифт обективите. Еми с 8К запис може да си направиш супер як шифт във видео.....Имаш място да въртиш разни неща. Ефекти супер ще стават.

не ставало за broadcast или за филми..... ми като Ви се снимат филми или мачове в 8к ще кихнете некой лев отгоре. Големи тарикати се навъдихте....

Камерата си е супер за любителски работи. Дали нарочно са оставили прегряването или просто не е имало време.... няма как да знаем. Ама някак трябва да продават и C70 и другите му събратя.....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-11-20 15:42

Значи личи си, че не снимате видео [smilie5]. Все повече хора снимат с една камера всичко - снимки и видео. Има си предимства и недостатъци, но ако не се снима нещо супер високо платено с екип и т.н. големите камери имат предимно недостатъци.

И не 4К нормалното качество не е качество, защото това е същия че и по-лош материал от стария EOS R, който имаше кроп, но поне не скипваше половината редове на сензора, че да направи невъзможно снимането на текстури. Моаретата са брутални, шума е голям, всички екстри на старите камери за налице.

Пак казвам, камерата е била готова за сериозен инструмент за снимки и видео. Елементарни модификации показват потенциала и. Самият факт, че тръгнаха с фърм, който има таймер вместо истинска защита от прегряване показва колко инженерите не са искали да става за сериозна видео работа и как не са се разбрали с маркетинга, които я рекламираха за такава. Тотално недоразумение... Сякаш в последния момент са се карали дали е достатъчно да я скопят със CLOG вместо CLOG2 и CLOG3 или да я спънат с още нещо. В момента е на една пластина за охлаждане от най-добрият хибриден апарат на пазара. Сони А7р4 също можеше да е там, но издънките му са много повече, а R5 е толкова близо...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   29-11-20 17:54

Simbon4o ти ме убеждаваш, че не снимам видео и че нормалното 4к е много зле. Аз държа камерата в ръцете си, снимам видео и качеството е брутално. Това споделят всички видяли видеата, дори хора със Сони а7р4. Наистина не знам какво да напиша повече[smilie11]

Аз написах, че ЗА МЕН нормалното 4к качество е достатъчно и никога няма да ползвам високите режими. Ти се опитваш да ме убедиш, че не ми е достатъчно ли[smilie18]

Като ми отеснее ще сложа нинджата 5 и ще заснема високото 4к. и това не заради загряването, а заради цената на ЦФ експрес картите.

Във всеки от случаите няма абсолютно никакво прегряване. Ако имаше дори минимален шанс някакво прегряване да ми пречи на работата, никога нямаше да купя тази камера.



Публикацията е редактирана (29-11-20 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: victory13   
Дата:   29-11-20 19:20

Охлюва е хакнал Симбона... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-11-20 21:07

:D ами не знам от къде идват тези слухове постоянно, че съм подкупен. Не че не съм лесен за подкупване, ама явно никой не иска да ме купува [smilie5].

Не просто за мен така стоят нещата, аз снимам от ръка и гледам да съм максимално лек на по-дълги снимания. Монитор, рекордер, ... това са неща, които ще ми се пречкат и то не малко. Причини много, но примерно на една сватба да снимаш на рекордер без бакъп и опция да изтриеш файл, който не се е получил... за мен това е доста куц уъркфлоу. Ако снимам нещо контролирано и предсказуемо мога да правя компромиси, но защо да е така. И защо дори в нормалния и сигурен начин на запис няма опция за бакъп на видеото на втората карта... не говоря за роу и т.н.

За мен това не е канонската философия, винаги са се старали да правят инструменти, които работят и не ги мислиш. Сега са направили нещо, което има да го мислиш кога ще те прецака и то нарочно. Можеше една пластина алуминии или мед да лепнат на този чип и да кажат имаш 30мин или 20мин непрекъснат запис. Така си знаеш какво имаш и защо го имаш все пак е малко тяло. И да позагрее ако има охладител ще е готово за работа след минути.

За мен това беше много кофти ход от тяхна страна. Изгубиха и доста инфлуенсъри...

Това за алиасинга е проблем. На сонито имам такива режими и знам кога да ги използвам, но когато искам да снимам интервю или друга ситуация в която ще имам проблеми с моарета си имам режими без скипване на редове и там нямам проблем. А с канона да кажем съм снимал ниското качество и се наложи да мина на другото - и като не може... Ето такива подробности ще подразнят хора като мен. Аз не съм фен на големите камери за видео. Да и те си имат ситуации в които са незаменими, но нещата се променят. А и не всеки може да си позволи да купува или наема такава техника всеки път като му затрябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   29-11-20 21:47

Ясно в твоя случай е кофти. Аз снимам в контролирана среда и бих снимал с външен монитор така или иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   30-11-20 16:26

...да взема да пусна един JPG frame свален директно от 4К HQ 30p сниман с 50/1.2 ...ама може да се порежете и няма смисъл[smilie21]

Във форума има доста хора, които разбират от видео!
Аз съм прост лаик и няма смисъл да споря.
На мен си ми харесва видеото[smilie5]
И кодеците ме кефят, и как лети на ryzen 1-во пок.
Като пуснат и Slog-овете с ъпдейт (както вече са обещали), и тях ще си ги ползвам с кеф.


hotsnail написа:
Камерата си е супер за любителски работи.


Разбира се, само аматьорски го ползвам! Не бих си помислил да го ползвам професионално![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-12-20 08:46

Видео :) мисля, че е точно така ситуацията. Една дори и да е платена опция за сервизно модване с допълнително охлаждане (метална пластина) на процесора и камерата става рязко по-добра като хибрид. Ако добавят и CLOG3 и запис на две карти при възможните режими за това като например всички LONG GOP кодеци и камерата е дъ бест хибрид на пазара.

Аз лично бих предпочел да си купя две такива камери и да си снимам каквото си искам и когато си искам, а не да имам две тела с различни възможности и винаги да правя компромиси - едното по-добро за снимки, другото за видео...

Дори могат да го направят като платен ъпдейт пакет за видео, защото в сегашния и вид камерата е ок за снимки. Но който иска по-добро видео да си плати да му сложат охлаждане и CLOG3. Много сватбари и документалисти ще се ентусиазират от такава опция.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   03-12-20 14:16

Как протича темата до момента:

Двама ползващи камерата(и двамата минали и през Сони) пишат лични впечатления, а трима Сони-юзера пускат постоянно видеота, как камерата в някои видео режими прегрява.

Единия Сони-фен дори постоянно хвали колко е добра камерата за любителски цели[smilie18] , въпреки, че ние и двамата я ползваме прифесионално, особено в моя случай за много интензивна работа, където се изисква най-доброто качество и всичко се гледа под лупа.



Публикацията е редактирана (03-12-20 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   03-12-20 14:21

Ма ние щото лъжем бе, Могила!
И ни плащат[smilie5]

Сега, сериозно...сигурно прегрява, едва ли лъжат. Но както казах и преди, камерата ще ви напълни ЕДИН ТЕРАБАЙТ информация ПРЕДИ да прегрее!
Аз си мисля, че баш такива профи снимачи на 8К, които и наистина да ползват материала в последствие, и да имат техниката с която да го обработват и съхранявам, се броят на пръстите на едната ръка за ЦЯЛА БГ.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   03-12-20 14:26

Btw - не съм го казвал досега, но аз съм прегрявал и a7R3 и то БЕЗ да снимам видео.
На директно обедно слънце, дори с "отворен" дисплей ми изкара съобщение и след 10-тина кадъра се изключи.
5мин по-късно вече работеше и нямаше помен, но се случи![smilie10]

Предложението на Симо обаче, си е много добро, но canon едва ли ще го изпълнят или позволят на third party да им ръчка по апарата



Публикацията е редактирана (03-12-20 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-12-20 15:43

Е къде снима със А7р3, че да прегрее така без видео [smilie5]. Това лято снимах видео за газопровод на над 40 градуса жега на слънце, дори А7р2 не прегря а на него залагах [smilie5].

Но да, много мераци има онлайн относно Р5 и само това ми се струва изпълнимо. Случвало се е преди и с други марки, не виждам защо да не става. Аз лично виждам 5цата като много по-интересна машина от С70 и ако се ходи някъде където ще се снима видео и снимки бих взел нещо по-универсално.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »