Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   23-10-20 10:01

koev Ааа сега разбирам какво говори

hotsnail за други марки мен лично не ме интересува. Това е важно за ЕФ. Толкова хора ги имат. И щом работят още по-добре... лудница!

Безжичен файл трансфер ми е много важен в студиото. Писна ми да ми ходят по кабела, че и се спъват. Пък и кабелите са до 5 метра...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-20 11:58

Автор: Mogila
Дата: 22-10-20 22:08

Ами пишат, че на външен рекордер нямало никакво прегряване. Да вярваме ли, не ли?

Има, но не се задейства таймера :).

И не има много хора, които пишат видео в камерата. Причините са много - по-леко и компактно, имаш бакъп (на външен запис с канона пишеше само на едно SSD при рекордера - иначе задейства таймера), в нинджата не можеш да триеш и записваш наред... Не е по-удобно в никой случай, затова много хора предпочетоха A7sIII, защото всичко работи без ограничения. Включително записва в камерата на 2 карти едновременно и ако искаш може и на 3то място - на нинджата. Но кодеците на сонито са добри и реално нинджата ти дава само роу като плюс.


Автор: hotsnail
Дата: 23-10-20 08:37

За EF обективи на Канон вярвам, че е прав. За телеобективи от други марки дали е така? Сони а7 например със Сигма, Тамрон и Канон кюнци над 200мм фокусира, но само в централната третина по дългата страна. Метабоунс бяха писали на страницата им, че апарата му трябват повече данни за обектива, дето няма от къде да ги измислят. Примерно със Сони 70-400 АФ на а7р3 е пушка. С Канон 400/5.6. пак е пушка, бързо върти и т.н., но не работят страничните точки. А при серийна снимка А7 камерите с адаптиран обектив отказват да въртят правилно обектива над 3фпс. А а9 май до 12к/с. ДСЛР обективите май виждат зор с блендата над 12к/с....може би не всички......тия неща за адаптиране от други марки не ги пише в ръководството


Тези ограничения при сони са нарочни скопявки и идват от вътрешно скопяване на А байонет съвместимостта със Е байонет камери. Същите протоколи се ползват за канонски и т.н. обективи. Не знам кое е била основната идея - да спънат А байонета и хората да си купуват Е байонет обективи или да не се адаптират канон и никон обективи и заради това са скопили и А байонета... факт е че технологията позволява безпроблемна работа. Доказателството - Z6 на никон може да работи в снимки и видео без ограничения със стария никон байонет и дори със E байонет сони обективи. А тази камера си е почти същия хардуер като А7м3.



Публикацията е редактирана (23-10-20 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   23-10-20 13:13

Simbon4o Четох че на външен рекордер записват по 4 часа видео без прегряване. Ти от къде чете, че има?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-20 13:29

Симо това с телеобективите да не работят странични зони не е ограничение нарочно направено. Как нарочно ще различават един от друг обектив върху Техарт ЕА7. Явно им трябва повече информация при някакви условия и не могат без тия данни.

Ама явно еа3 им дава тия данни за Сони обективи. Но ги няма за Тамрон например т.е. 150-600 не работеше добре.

Явно им трябват характеристиките на обектива и не работи фокуса по края на кадъра без тях с теле обективи.

Метабоунс си бяха писали на сайта разни неща ако искаш иди ги виж.

ПП Най-странното е, че Дъстин Абот в едно ревю пукаше с 10 фпс с а7м3 адаптиран обектив по бягаща девойка и казваше, че кове фокуса без ядове..... Дори му писах, че се е объркал с тия 10 фпс... а той вика - не бе така ми работи идеално....със 70-400 Сонешкия съм пробвал на 10 фпс и не ставаше....



Публикацията е редактирана (23-10-20 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-20 15:43

Автор: Mogila
Дата: 23-10-20 13:13

Simbon4o Четох че на външен рекордер записват по 4 часа видео без прегряване. Ти от къде чете, че има?


Топли, не прегрява. Топли еднакво с това дали ще пишеш вътре в камерата или навън, но навън не ти излиза таймера. Това казват техно нърдовете.

Автор: hotsnail
Дата: 23-10-20 13:29

Симо това с телеобективите да не работят странични зони не е ограничение нарочно направено. Как нарочно ще различават един от друг обектив върху Техарт ЕА7. Явно им трябва повече информация при някакви условия и не могат без тия данни.


Всичко, което не е нейтив Е обектив минава на протокола за адаптирани стъкла. Просто е [smilie5] и няма особено значение какъв е обектива. Някои стъкла не работят и вероятно е софтуерна бъгня. Метабоните си дописват някакви неща в кода и кърпят положението, но е факт че протокола за адаптираните е стар и необновяван отдавна.

ЕА3 нищо не дава, дава екзиф колкото дава канонски адаптер за канонски обектив - имитира програмата за А байонет стъкла. Има оптимизации за някои стъкла от А байонета да ги пооптимизира, но скопявката е същата. Пробвал съм какви ли не обективи - спънките са същите. Като пуснаха ЕА5 си помислих, че ще стане нещо - нищо не стана. Към момента сони има най-скапания съпорт на стария си байонет от всички марки влезли на безогледалния пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-20 18:59

Симо АФ системите от 1986 година насам имат информация за обективите. Аберации, фокусна дължина, Фокус шифт, бленда разни подобни глупости. Апарата използва тази информация за да познае накъде и колко да движи АФ. Предполагам, че с дългите обективи (105мм никор е най-късия с който имах ядове) на не Сони адаптер тая информация я няма. Ама примерно със 135/2 на канон и 135/1.8 сигма нямах ядове с фокуса - предполагам там нуждата от корекции на аберации и подобни неща е по-малка. Сега с 70-200/2.8 тамрон пак няма ядове. Но с Тамрон 150-600 или Канон 400/5.6 имах проблеми с крайните точки. С 400/5.6 скоростта на Фокус и точността бяха безупречни. Обаче страничните точки не бацат - хънти и не разбира кога е на фокус. Обаче със Сони 70-400 АФ работеше перфектно от край до край без ядове с еа3. Явно Сони са си заложили някъде параметрите на обектива. Не е в обектива, защото той е излязъл преди а7р3, най-вероятно не е и адаптера, щото и той е стар т.е. А7р3 някъде във фърмуера си има данни за 70-400

С ДСЛР системата беше проста - обектива носи информация достатъчна за телата направени преди него. По-новите тела с по-добра АФ система имат вградена информация за старите обективи на марката. По тая причина периодично сигма и тамрон обективите се държаха по-зле от марковите обективи ......т.е. Излиза 5д мк3 и еди кои си сигми не работят - редовен номер. Сега е подобно или в ЕА3 или А7р3 иили 70-400 има информация за обектива, нужна на апарата да фокусира. Ама Сони нямат време, интерес и желание да сложат някъде информация за канон 400/5.6. А метабоунс няма от къде да 2земат тия данни - канон няма да им ги даде.....

Сега същото става с ЕА5 и е много видимо. Явно трябва нов алгоритъм, за да работят камерите с ЕА5. Ама само а7р4 и а6600 го имат. За другите камери чакаме фърмуер......преди това еа5 ще ти работи като еа3, щото апарата само това знае ........забележи че а7с и а7s3 не могат да работят с възможностите на еа5! Интересно дали техарт ще могат да обновят адаптера си да ползва нещата от еа5 - предполагам, че ще е по-добър аф ....

Може би Сони телата просто нямат аф информация за обективите с отвертки и чакаме фърмуери с тия таблици .....



Публикацията е редактирана (23-10-20 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-20 19:56

А как ще обясниш, че А6600 и А6400 са една и съща камера като АФ, но само А6600 работи? :) И има ли смисъл да отегчаваме канонци с нашите проблеми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-20 20:12

точно това обясних - А6600 във фърмуера си има данни с които може да фокусира обективите на Сони и Минолта с отвертка използвайки ЕА5........(най-вероятно в последния фърмуер са сложили таблиците и са отключили да ползва мотора на ЕА5)

бих спекулирал, че ЕА5 няма да работи добре с обективи на Сигма и Тамрон т.е. ще е като Техарт или Метабоунс т.е. късите ще бачкат, а дългите пушки ще имат фокус в центъра ако имаш късмет.... (май имаше готина сигма А байонет 400/5.6 с отверка, която фокуса ще е в центъра)

със цайса 135/1.8 или минолта 70-210/4 ще е супер......

ПП то последния фърмуер е само за тая съвместимост..... A6600 1.10 (таблицата с обективите най-вероятно е прикрита зад този ред - Wide-area focal plane phase-detection AF coverage)

ППП Мен ме дразнят някакви тестове като тоя на R5 на Дпревю, щото виж как изпускат важни неща, дето могилата ги е разпитвал.... ти в крайна сметка ще ползваш всякакви обективи, ще сваляш снимки през wifi.... модерните камери са много повече от машини за щаракане работещи с последните 3 обектива на марката....и марковите светкавици....

ППП и виж какво пишат - "Auto-focusing is not available with some models of Minolta/Konica-Minolta lenses and tele-converters. " - демек дори за минолта обективите не са качили за всички данни.....



Публикацията е редактирана (23-10-20 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   23-10-20 20:30

Ae стига с тия леко вече поизмъчени 5бр А6ххх!
Вземете ги тествайте, разгледайте снимките от Канона и тогава коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   23-10-20 20:50

[beer] Абе явно хубав апарат са изкарали canon след като баш талибан сонаджиите спорят помежду си в канонска тема[smilie6] [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-11-20 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-20 21:11

Автор: hotsnail
Дата: 23-10-20 20:12

точно това обясних - А6600 във фърмуера си има данни с които може да фокусира обективите на Сони и Минолта с отвертка използвайки ЕА5........(най-вероятно в последния фърмуер са сложили таблиците и са отключили да ползва мотора на ЕА5)


И как ги е получил тези данни, а 6400 ги няма след като са една и съща АФ система [smilie5]. И защо А9 ги няма..., защото трябва да си динапишат софтуера на всичките камери и най-вече на адаптера. Трябва да започнеш да гледаш на нещата по-реалистично и да пропускаш украсата от маркетинг отделите. Съвместимост за А6600 е добавена на 03.09.20 и тя е просто възможността да познае адаптера и да работи с него. Никакви по-различни функции няма спрямо работата с другите такива адаптери, просто драйвер за ЕА5 да разпознава моторчето дето върти фокуса. И като гледам не е кой знае каква екстра, мотора ли е бавен или какво не знам ама работи по-зле от адаптиран обектив с вграден мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   23-10-20 21:12

Моля ви се поне в темата за р5 спрете със "Сони"- наистина ми се повръща вече от тази дума...

Simbon4o ами значи с външен рекордер(каквото е моето намерение) камерата се превръща в горе долу най-добрият хибрид към момента[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   23-10-20 22:13

Като друга марка освен "великите касетофони" СОНИ направи апарат и само СОНИ СОНИ И СОНИ ... спрете се бре ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: serjy   
Дата:   26-10-20 08:10

ако всички марки фотоапарати фалират и остане само сони, ще снимам с телефона, но сони никога няма да си купя!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-20 09:47

Пичове, аз Ви пуснах около 30% от новините в тази тема.....Иначе щяхте да сте приключили на 50 поста....ако въобще пуснете и тема за камерата - за Z6 ii и z7 ii така и не се пусна тема....(настоящата тема е от Квако...щото предната си я затворихте. Безумно....)

не виждам какво пречи дискусията и на други марки. Не Ви троли някой каноничната марка. Хубави камери са направили тоя път. Мисля, че всички сме съгласни. Имат и много добри обективи.

серджи аз бих ти препоръчал, да се огледаш коя марка носи най-близки ценности и техника, до това което си ценил в Олимпус. Много вероятно е това да е Сони. Просто защото Олимпус е другата марка, която си позволяваше да пуска новости на пазара. Аз това харесвам в Олимпус и Сони.

Олимпус са пионери на безогледалните, те направиха първи ф/2 зумове, след минолта мисля, че олимпус първи вкараха стабилизация на сензорите, функциите за намаляване на шума и експозиция с много кадри дойдоха от Олимпус, мисля че Олимпус са единствените още с 60к/с снимки и М1 м3 все още е една от най-добрите камери за птици .... Такива неща за съжаление Канон и Никон не си позволяват. На мен това ми е интересно и да понякога продуктите не са най-добре оформени, но със сигурност са по-добри от пазара.

Жалко е, че Олимпус напуснаха играта, но такива са времената. Както много пъти съм споделял, те не изкарваха пари от фотото с 4/3 и м43. Това го пишеше в отчетите им почти всяко тримесечие от 2010 насам. Може би, dji ще развият добре системата. Всъщност тя е много ценна именно за тях с дроновете, където всеки грам е от значение. Може би Hasselblad ще пуснат наследник на M1 и М3....все пак едно време се пробваха с клонинг на НЕКС-7, който беше доста зле... сега имат реален шанс да сложат по-добри технологии от dji.



Публикацията е редактирана (26-10-20 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: serjy   
Дата:   26-10-20 10:13

Няма какво да се оглеждам за други марки, имам отлична система Олимпус, с най-добрите им стъкла, което предлагат, дори си взех и 40-150/2.8 оня ден... какво да кажа, няма такова стъкло в другите марки, факт! Та аз едно 10 години мисля да не сменям марка, ако до тогава съществува м4/3 ще си карам с нея и занапред, мен голям сензор не ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-20 12:38

няма къде да ти избяга м43. dji а вероятно и XiaoMI тепърва има пари да правят от него....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   26-10-20 13:16

Аз по принцип не разбирам "омразата" или "любовта" към дадена марка. В крайна сметка това са само вещи. Да, аз самият обичам да сравнявам определни аспекти и да се интересувам от дадени функции, но емоционалната привързаност към някой производител ми е меко казано странна [smile]
Плюс това всичките спорове и "доказвания" са безсмислени. Нито една марка не предлага перфектната камера. Аз в последните 4 години имах актуални модели на Канон, Никон, Панасоник, Олимпус и Сони. Само Фуджи не съм имал. Ами, всяка си има предимства и недостатъци. Глупаво е да се вглеждаш само в предимствата или да раздуваш недостатъците, на базата на някакви емоционални залитания.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: serjy   
Дата:   26-10-20 13:24

Перфектна система по принцип е невъзможно да съществува, но перфектна за "мен" - ДА! Така, че за всеки си има неговата си перфектна система. Иначе от сони ми се повръща, не заради самите сонита, а заради тукашния им контингент...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   26-10-20 14:00

serjy, мисля разбирам за какво говориш. Аз изпитвам донякъде подобни чувства към зомбираните фенове на Епъл. Ако ще Св. Компания да пусне кравешка фъшкия с логото с нахапаната ябълка, всички форуми ще бъдат заляти от надъхани потребители, които обясняват колко готино нещо е кравешката фъшкия и защо всички имаме нужда от (поне) една! Това е дразнещо. Но не променя факта, че Епъл правят добри телефони, лаптопи и таблети [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   26-10-20 15:07

Днес бях в магазина и си поиграх с Р5 с канонски еф 24 70 2.8.
Просто е убиец камерата!
Като ергономия е много по-добре от всичко, което съм хващал. Имаше там и едно Сони а73. Сонито като го хванах в ръка след канона и го хвърлих веднага. Такова дърво като ергономия просто няма.

Визьорът на Р5 е страхотен! Това го казва човек, който не обича ел. визьори. Примерно на а73 е като някакъв сапунерски визьор в сравнение с на р5. Нямаха в магазина по-добри модели на Сони, за да сравня с друг. Не можете да си представите каква разлика...

Задният дисплей е също прекрасен и тъч функционалността е перфектна.

Ще се купува... по ми допадна от Р6 за съжаление[smilie2] Исках да мина тънко но...



Публикацията е редактирана (26-10-20 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-20 15:41

Могила R6 нямаше ли там? Визьора и ергономията различни ли са?

Не виждам да си казал, че ти харесва роу файла или видеото... пък на външен вид са сходни камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   26-10-20 15:59

На R6 и R5 визьорите са различни. На петицата е с по-висока резолюция. В началото пишеха, че на шестицата ще е с опресняване 60 пъти в секунда, а на петицата 120. Но гледам че и на шестицата е 120 в секунда, което май е по-важната характеристика.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-20 16:59

Да наистина различни визьори

The EOS R5 offers higher resolutions for each, with an 0.5-inch OLED EVF with 5.69 million dots (1600 x 1200) offering 100% coverage, 0.76x magnification, 120fps refresh rate and a 23mm eyepoint.

Това е размера на А7р4 и да много по-хубав е от А7м3.

The R6 has the same 0.5-inch OLED EVF as the EOS R, with 3.69 million dots and the same 100% coverage, 0.76x magnification, 120fps refresh and 23mm eyepoint as the R5.

Това е визьора на А7р3 и той е значително по-хубав от А7м3.

Визьорите още се развиват. А7S3 е с почти 10 милиона точки и е значително по-голям от горните и много по-детайлен.

Канон малко са се поскъпили монтирайки визьор от 2019 във флагмана....

ПП не съм сигурен каква е честотата на опресняване на Сонешките визьори. Знам, че има опция low, да пести батерия, и неподходяща за спорт. Има и опция high, дето яде батерия и е добре за спорт. Ама има и други опции подобни за виьора и май в крайна сметка от избраните опции и конкретната ситуация апарата си избира честота на опресняване, брой кадри и т.н. Има и режим за нощно виждане с много малко кадри в секунда т.е. кадъра на 2-3 секунди в който се вижда в пълен мрак - bright monitoring.



Публикацията е редактирана (26-10-20 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   26-10-20 17:29

R6 имаше също. Много малко се различават двете като тела, но има разлика в ергономията. Кое от двете е по-удобно е със сигурност лично предпочитание. Не можах много да преценя кое на мен ми е по-удобно, защото р6 беше с 35 1.8 РФ, а на Р5 исках да ми сложат тежък ЕФ обектив. Но май все пак р5 по ми пасна в ръката.

Р6 изобщо не го пуснах да му видя визьора...

На Р5 не ми хареса горния дисплей. Много ми е гадно това, че въртя врътката да сменям режимите и те излизат на този горен дисплей. Сигурно е до навик.

Много е готино това обаче със единия от преходниците за ЕФ, който има на него гривна, която можеш да настроиш за различни фунции! Примерно исото [smilie25]



Публикацията е редактирана (26-10-20 17:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »