Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-20 17:46

Това стана модерно да слагат functional ring на обективите.

Мисля, че EOS R още го има на новите обективи. Хитро е за по-малките обективи да го има на адаптера. За голям обектив ще е трудно, да си държиш ръката до апарата.

Еф системата е изцяло електронна и това много помага. Никон и Сони имат нужда от мотори и механика за бленда и фокус.



Публикацията е редактирана (26-10-20 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   26-10-20 17:53

На Z обективите го има това, но поне през 2019, когато имах камерата, не работеше много добре. Аз бях сложил на него Exp Comp., но беше много чувствително и най-малкото врътване ме пращаше на -2.0 или +2.0. Ако не и повече. Същата работа беше и с ISO-то. Та, идеята не е нова, но важното е как е направена.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-20 18:06

На самянг 75/1.8 има ключе, дето настрйва фокусния пръстен да сменя блендата. Общо взето е добре. Няма кликове, но е използваемо.

Вероятно самянг скоро ще го пуснат за Р

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: wtauf   
Дата:   26-10-20 18:25

Mogila, къде си ги пробвал апаратите? Аз съм събрал парички за R6, но го нямаше по магазините все още. От няколко дена насам май се появи тук там, но пък нямат преходника...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   26-10-20 18:40

В един филиал на Saturn.de в Хамбург

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   05-11-20 17:17

В момента поръчките са с доставка Януари, Февруари 2021... имали страшно много поръчки и изобщо не могат да кажат конкретни дати[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-20 23:03

Нормално. То това се говори от месеци, че тъй ще стане. Поръчвай пък кога дойде, ще се похвалиш. Нали само ще ти вземат номера на картата, а парите при доставка?

Нали на R5 се беше засилил или размисли?


ПП Аз се докопах до цедка .... голям кеф. Ама за сега само на конферентни разговори съм я мъчил.



Публикацията е редактирана (05-11-20 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   06-11-20 00:27

Не знам как е с плащането- не плащам аз[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-20 00:34

ако е някаква фирма дето плаща в Германия, сигурно имате про поддръжка и ще Ви намерят една камера преди да заредят магазините....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   06-11-20 00:40

Няма да намерят. Дори не искат да кажат срок на доставка.

Абе те за адаптера за ЕФ към Р имат от 1 до три месеца доставка.



Публикацията е редактирана (06-11-20 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: wtauf   
Дата:   06-11-20 08:03

Здравейте! Да използвам темата [smilie5]
Сдобих се с Canon R6 (фотосинтезис) и преходник (фотосвят). Има ли начин да проверя кадрите на апарата? Защото първата снимка, която направих е с име 515А3484,което го разбирам като 3484 кадъра, защото след всеки следващ кадър числото се увеличава с една единица. Другия въпррос ми е мога ли да пусна някаква звукова индикация за всеки кадър като снимам с електронния затвор, все пак хубаво е и модела да знае кога какво става.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   06-11-20 08:16

Моя съвет е да ограничиш максимално ел. затвора, като снимаш хора.
Колкото и да са добри тези камери, ел.затвора си има минуси, които не могат да се заобиколят.
По-добре не го ползвай, или поне прочети сериозно какви са минусите и разликите с механичния, защото не е само безшумността[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: wtauf   
Дата:   06-11-20 08:18

,Да. Знам за разликите, но искам да видя на практика, око да види, ръка да пипне ????
Да разбирам, че няма звуков индикатор?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   06-11-20 18:22

поне при R5, единствения звук който има и може да се регулира е beep-а при докосване на екрана и при фокусиране. Безшумния ел. затвор не може да се направи "шумен".

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-20 20:31

Канон май доста са подобрили тихия електронен затвор в R5 и май в R6. Пробвайте го. Интересно е, какво ще Ви е мнението. [cool]

До колкото разбрах от ревюто на ДПревю 13 ms е хода на електронния затвор. При вече старичките Сони сензори на А7м3, А7р3, Z6, Z7 времето при 12 битов РОУ файл май е 35 ms и е проблем за подвижни обекти (70 ms за 14 битов raw, което е съществен проблем). При А7с3 е 7.5мс.

35 ms е 1/25-та синхро скорост все едно
13 ms e 1/80-та синхро скорост
7.5 ms е 1/125 горе долу (Даже е близо 1/140)

Демек А7с3 е първия апарат, който почти се изравнява електронното перде с механичното (1/160 синхро все още се ползва в по-евтини камери - сони а7с например).

Каноните са доста бързи и предполагам за снимки на хора не е проблем. За спорт вероятно ще искате да включите механиката.... а може би не... интересно ми е да видя реално ползване

Гледах един пич да снима пилета с R5 и снимките бяха супер. Там обаче не беше много ясно дали става камерата за спорт с хора. Пилето дори да е леко криво, няма да го усетя. Ама ако лицето на човек е изкривено дразни много.


ПП А за репортажи това с тихия затвор, ще е супер.


ППП Вижте дали Ви работи синхронизацията по външни светлини (компенасация на мигането или не знам как са я кръстили Канон тая екстра)

ПППП ако искате направете един интересен експеримент. На изкуствено осветление минете на Tv режим и задайте 1/500 и направете една снимка на бяла стена ако може фокусирана. Вижте дали кадъра е на светли и тъмни ивици. При Сонито ми имам 3 ивици т.е. за времето на преминаване на затвора лампите мигат около 3 пъти. Лампите мигат 100 пъти в секунда. Това значи 3*1/100 или около 30-35ms. ДПревю мерят нещата за видео, но не ги е еня за снимките май



Публикацията е редактирана (06-11-20 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-11-20 01:01

Измерванията на дпревю май са за видео и това не е целия сензор, а 16:9 от него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   07-11-20 15:45

Днес пробвах новият рф 70 200 ф4. Страхотен обектив, учудващо малък и лек. Изглежда доста солидна изработка[smilie24]

Новият 50 1.8 също е много малък и лек, ама пластик фиилинг. Демек отговаря си на цената. Казаха, че оптически има подобрения в сравнение с ЕФ версията.

Пробвах и R6 днес. Страхотен визьор! Задния дисплей също доста много добър, но на Р5 е малко по-голям.

Пробвах и всички нови модели на Сони, за да сравня, но за тях ще напиша в съответните теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   08-11-20 17:41

MixMike спри да противоречиш на hotsnail в темите, които е пуснал за Сони, защото ще те блокира и теб. Мен ме блокира вече, след като написах мнения от опита ми с камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   09-11-20 08:52

Блокира ме!
"Гори ми ухото", както казваше дядо ми.
Лошото е, че при него нещата стават вече доста тревожни и притеснителни. Хората, които го познават лично, да вземат да му обърнат внимание или направо - принудително да го приведат в някоя институция[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-20 09:15

Има едно нещо, което ме притеснява в новите 70-200 на канон. Като не са вътрешно фокусиране и зуум няма как да не дърпат прах. Иначе супер размери и тегло, оптиката не очаквам да е лоша ама това с помпенето в дългосрочен план не знам как ще им се отрази.

ПС а вчера един известен инфлуенсър :) се похвали, че 85 2.0 макрото му е дошло без резба за филтри. Нов обектив с много интересен производствен дефект, явно доста бързат в завода. Ако е така е притеснително, все пак канонските оптики си бяха с доста добра слава за надеждност, а сега да са ги подкарали по бързата процедура дори и високия клас. За евтините EF-S стъкла си беше нормално да има тук-таме проблем, все пак 10-18 е под 400лв нов..., за тези пари ако ти се разкачи някой лентов кабел ок, ама RF не са евтини.

Така де, имах някои съображения за споделяне. Иначе съм с добри впечатления от новите им обективи, много хитро проектирани и добри оптически.



Публикацията е редактирана (09-11-20 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   09-11-20 09:35

Ха, чак ме накара да погледна моя!
Има си.
Сега се загледах - 35-цата ми е произведена в Малайзия, а 85-цата в Тайван. Всички тела и L-ки обаче са само Японски.

Оптически обективите наистина са безумни. 85/2 на макс е по-остър и по контрастен отколкото култовия 135/2 дори затворен на 5.6 (вярно евтина L-ка, проектиран преди 20-30 години, но чак такава разлика)[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-20 09:44

Новата оптика се прави с нови материали :) нормално е да има разлика при 30 години разлика в дизайна.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   09-11-20 09:50

Canon 100-500 RF

Не е зле. Тъмничък е, но е компактен и явно добре работи на R6

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   09-11-20 11:29

Simbon4o И мен това с праха ме притеснява и точно това казах на представящия новите продукти, но човекът каза, че това е нова система и вече не е възможно да влиза прах.

И наистина позуумвах с него и се усеща хода доста по-различно и квалитетно.

Разбира се зуум на ф4 няма да си купя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-11-20 11:41

Нали знаеш, че представящия ще каже това, което ще продаде продукта :) истинския тест ще е като се напродадат бройки и ги изкарат навън в праха и влагата да се ползват. И не съм се и съмнявал, че механиката е мазна :). Просто има един обем въздух, който няма къде да отиде... ще ги видим. Ако не са проблемни са страхотни, защото най-гадното нещо на 70-200 е размера и теглото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »