Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   20-07-20 20:17

На когото 20мин са му малко за видео със загряване

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   20-07-20 21:52

По-точно на когото са му малко 8К [smile] Но да новата камера на Blackmagic e друг клас.

Инак Canon R5 също има APS-C кроп режим за видео както всички останали камери.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-20 11:24

Интересна бюджетна, лека опция за обективи направиха Канон. Обектив за снимане на лято по обяд

Canon RF 800mm F11 IS STM sample gallery

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: performar   
Дата:   12-08-20 09:17

Четох една статия че някакво китайче е разглоболо R5 . До колкото разбрах R5 нарочно е спънат хардуерно и софтуерно за да може да се продават и EOS Cinema камерите.



Публикацията е редактирана (12-08-20 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   12-08-20 16:25

Това ми хрумна и на мен, след като много тестъри споделиха, че независимо как охлаждат (отварят слотовете и вадят карти, обдухват с вентилатори и т.н. фокуси) времето за cool down не се променя.

Не само това, ами и самото тяло на камерата, не се нагрява външно колкото модел на Сони да кажем. На всичко отгоре, камерата "загрява" (не прегрява) и докато правиш снимки. Т.е. ако си снимал 1 час фото, видеото може директно да е "прегряло" и да не ти позволи дори секунда да снимаш. Но ако продължиш само на "фото" режим - никога няма да прегрее. Т.е. всичко мирише на софтуерен ограничител, и реално камерата няма съответните проблеми, или поне не в такава степен.
Т.е. нормалния потребител фотограф е доволен от PHOTO камерата, и има някви прилични опции за видео, но апарата не върши работа сватбарите или снимащите интервюта и т.н. и за тях има EOS C камерите.
Колкото и да е конспирация - аз съм много склонен да вярвам, понеже им знам магариите на канон.
А дали ще пуснат някъв ъпдейт, който да го отключи ако много хора изреват...божА работа, но по-скоро не.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   12-08-20 16:40

Почти всичките в темите за Канон сте Сони юзери. Защо сте толкова активни в теъи теми и какво удоволствие ви доставя да плюете и злорадствате? Не мога да го разбера това нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   12-08-20 19:11

могила къде видя плюене бе човек? Последно пуснах за новия 800мм обектив аз и е позитивно това което съм написал. Другите хора не знам с какво снимат, но темата е супер позитивна.

Аз също мисля, че Канон нещо са се увлекли със софтуерни ограничения. Дали е, за да пазят пазара или просто не са имали време да напишат по-добър софтуер не знам. Сони в първите си безогледални също имаха някакви странни идеи и после пуснаха една опция да снима по-дълго.... Та пазара предполагам ще вразуми и Канон.


ПП Днес прочетох нещо като виц. Леко е тъпо. Канон най-сетне намерили подходящо значение на EOS - Extreme Overheating System.



Публикацията е редактирана (12-08-20 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: performar   
Дата:   12-08-20 20:40

Не знам какво мислите за R системата но след Eos R рано или късно ще стана собственик на Eos R6.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   14-08-20 16:34

Mogila ти на мен ли викаш Sony user, ве?
Ще се обиждаме ли?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   28-08-20 14:10

Както писах преди 2 седмици - намериха му цаката на прегряването, и 100% това си е софтуерен ограничител, който отчита времето за снимане преди прегряване, а НЕ показателите от термо датчиците.
Пуснаха и firmware update, който да увеличи времето за снимане с около 50%, и който отново не се влияе пряко от атмосферни условия и последващо турбо охлаждане (хладилник/лед/вентилатори).
Т.е. ограничават по време, а не по температура, т.е. правят го нарочно.
Разбирам ги защо го правят, а и мен лично видеото не ме тревожи изобщо...т.е. 1080P - 120fps ми е супер (засега го няма, но ще го пуснат съвсем скоро заедно с canon log 3)

Батерията - стара и малка...ми аз лично предпочитам 3-4 изпитани китайски батерии по 10лв, вместо една оригинална за 150лв...та не ми е проблем.

Та, мисълта ми е, за какво друго да ревем от тук нататък? Цената?
Цената ми се струва супер за това което предлага апарата...с уточнението, че говоря за цената по белия свят, а не в БГ[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-20 14:56

Цената в България и Германия не е ли една и съща? Говорим за покупка от нормален магазин на легален внос с ДДС?

Сега че и в България и в Германия можеш да купиш, нелегален внос без платени данъци и без гаранция е ясно....ама тогава сравнявай цените на конкуренцията при същите условия.

По-висока е цената от а7р3 или Z7. Ама и А7R4 е по-скъп от тях. Просто всяка година качват цените. Сега Канона е най-нов и най-скъп....след някой месец ще излезе Z7 mk2 и ще е още по-скъп... и после а7р5 и ще е още по-скъп..... Така аз си обяснявам нещата - намаляват бройките и качват цените, щото разходите за разработка и маркетинг се разпределят върху продадените бройки......



Публикацията е редактирана (28-08-20 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   28-08-20 15:05

Цената в България и Германия не е ли една и съща?

Ами не е! Виж в темата за e-infin магазина.
Но не цената на сивия внос, а тази легалната с ДДС и т.н. Просто в онази тема протече дискусията.
Та...4300 Euro vs 9319лв
Там получаваш и преходник, тук си го купуваш на 1/2 цена.
За мен разликата отива на почти 1000лв, като сметнеш еврото на 1.96 дори.

Но както писах и там - (все пак купуваме система) - цените на обективите и промоциите им са по зле от тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-20 15:16

Е нали за това сме в ЕС, купи си го от хубав немски магазин. Дори гаранцията ще ти важи..... за фирми също трябва да е ок.

Явно Канон не са разбрали, че сме в ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: vlad13   
Дата:   28-08-20 19:11

https://www.youtube.com/watch?v=eJM0_pqxGD0

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-20 19:39

DPreview

ПП Поне подбирайте от кого пускате видеа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-20 12:48

Сега погледнах цената на R5 в е-infin магазина. Вярно, няма го наличен както навсякъде, но като дойде, цената ще е 7750лв. Крайна.После gabco за 10лв.
Става въпрос за английската версия на сайта, сметнато при 2.18 за паунд (хем скоро беше 2.16, което ще направи цената ПОД 7700лв)
Е няма как да им дам 1500лв отгоре за гаранцията от сервиз "бушона".[smilie21]

От друга страна - АКО заедно с R5 си купите 50/1.2, и 15-35 и решите да изсипете 16К накуп, (т.е. възползвате се максимално от промоцията и свалите 3000лв от нормалните цени), разликата става около само 1000лв в полза на "сивия магазин" (за 3-те неща общо), което вече е пренебрежимо и не си заслужава толкова.

Немския calumet също е оферта, ако купувате само тяло. Промоциите им за 50/1.2, 15-35, и 85/1.2 са слабички.

Аз засега ще събирам стари доказани EF обективи и ще изчакам hype-а по r5 да попремине, а и да видим 85/2 IS и 24/1.2, за които се говори - какви цени ще обадят



Публикацията е редактирана (01-09-20 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   01-09-20 14:42

Аз лично не следя цените сега, ще гледам колко и как ще паднат на втора ръка. Иначе доста от про-та на запад са се завтекли за снимките на R5/R6, като не гледат видео и искат качество, дори с адаптор към по-старите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-20 15:46

Аз също ще карам със старите обективи за начало, за да мина безболезнено обратно на канон, и ще дебна коледни промоции за r5 и 50/1.2 Ще чакам и новия RF 85/2 IS, колкото да имам 85мм защото не ми е любима дължина. Ще взема и 135/2 и най-вероятно стария 24/1.4 II. Но първо ще взема RF 35/1.8, който е адски добър, евтин, лек, стабилизиран, макро и т.н. Стария 35/2 IS не го свалях от 5Д3-то.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   01-09-20 16:26

MixMike Сигмата 24 1.4 арт ми се струва някак си по-добра от този 24 канонски... И ги има на старо по 500 евро :)

Защо да минаваш обратно към Канон? Не мисля, че има някакво значение с коя марка си. Само допълнителни разходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-20 16:52

Могила, коментирали сме и преди. Аз съм канонец. Преди 3 години минах на Сони, защото тогава (за момента) сони предлагаха следящ фокус по око, което ми е доста важно + видео възможности в едно тяло. Тогава канон предлагаха 1.7 кроп на видео и съмнителен фокус в 5Д3 и 5Д4. Смених на Сони с ясната идея, че е за кратко.
Затова и не инвестирах големи пари в GM-и, а снимах с 28/2 и 55/1.8 + сигми.
Даже се бях спрял на вариант да взема 3-те кропски сигми на 1.4 + а6500 на старо, за да не се набутвам за система, която не харесвам, докато канон се събудят и изкарат безогледално 5Д.
Е...то вече е тук, и въпреки че новите RF-ки са скъпички, мога да си оборудвам цяла система на 1.2 - 1.4 със стари L-ки, които работят също толкова добре и струват "стотинки".

П.С. Имам сигма 24/1.4 за сонито. Работи прекрасно. Много съм доволен от бързина и острота и фокус...
...само че, приказната картинка от канонските L-ки я няма.
Боке и сигма не могат да се ползват в едно изречение.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-09-20 09:55

Това ще е най-голямата излагация на канон от години [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   08-09-20 10:30

Прекрасна новина пречупена през призмата на "pure Sony users"...се превръща в излагация на десетилетието[smilie5]
...съжалявам Симеоне, не се сдържах, иначе схванах иронията[smilie5]

Айде канон - изкарайте наличности и ми/ни вземете парите[smilie18][beer]


...всъщност от гледната точка на фотографията, това даже е лоша новина, защото недостига на бройки в магазиноите ще е още по - голям[smilie9]



Публикацията е редактирана (08-09-20 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-20 10:59

Сигмата 24/1.4 е много много добра. Канон още има да се учат да направят подобен обектив. За бокето ще ме прощавате ама перфектно е. Канон 24/1.4 нито детайл има нито боке... стар дизайн и е доста зле.......щото нямах преди избор за Сони та съм гледал бая 24-ките.

Обаче със безогледланите може скоро да имат повод и да се справят Канон.

А от Сонито 24/1.4 видяхме, че ако се прави за безогледално 24-ката може да е невероятна и едновременно с това супер компактна и лека. Аз за това замених симгата със Сони - просто е по-малко и то мнгоо по-малко и леко и хубаво.

ПП За това дето Симо писа... излагация е 21-ви век да не сложат термометър в камера за 10 бона и да разчитат на таймер за охлаждането..... дори Сони бяха сложили някакъв термометър в камера за 2 бона като А6300.....



Публикацията е редактирана (08-09-20 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   08-09-20 11:14

Само една четвърт от коментарите в тази тема са на Hotsnail[smilie18]

Нещо изоставаш?

Умишлено е сложен таймерът с цел скопяване на камерата. Това е жалкото.
Очаква се нов ъпдейт, в който да смекчат нещата..



Публикацията е редактирана (08-09-20 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: MixMike   
Дата:   08-09-20 12:31

Hotsnail, сигмата има много "нервно" боке точно на границата между острото изображение и преминаването в дефокус, което адски ме дразни. Все пак цената и остротата наистина могат да ме откажат от канонската 24-ка. Ще видим.

За излагацията на Канон...мисля че не сте схванали майтапа. Излагацията не е, защото не са сложили "термометър" (както Вие го наричате), защото температурен датчик всъщност не е нужен, тъй като камерата изобщо не загрява. Ако бяхте прочели статията до края, а не само заглавието, щяхте да видите разкостен R5 и учудването, че дори върху процесора НЯМА радиатор. Канон са пределно наясно, че нищо не прегрява, но са сложили софтуерно ограничение, за да защитят cinema камерите си.
В крайна сметка са се изложили, защото са допуснали overheat timer-а да бъде "заобиколен" с проста смяна на датата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »