Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   12-07-20 15:01

787898, а за какво ще го ползваш? Не се опитвам да се заяждам, а наистина ми е интересно. В смисъл 8к резолюция звучи много впечатляващо, но ако наистина върви десетина минути на стайна температура и после чакаш да изстине, това е крайно неудобно. Плюс това записът се прави на карти, дето струват безумни пари. Струва ми се, че това 8к е маркетингово, а не практично. А за фотография, 45 мегапикселов сензор с АА филтър - едва ли дава нещо повече от наличните на пазара камери с висока резолюция, които са на половин цена. Много обективи на Канон ли имаш? Или си решил да събираш RF система?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: dtangelov   
Дата:   12-07-20 15:52

Да видео на 8к е чист маркетинг, но:
1. За фотография няма друга система която при аналогични модели някога да е давала картинката на Канон.
2. Няма друга камера с аналогични възможности, която да е на половин цена.
3. След R5 и R6 събирането на RF система става много разумно действие.

ПП Отдавна не ползвам Канон и никога не съм бил ултрас на която и да е система.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   12-07-20 16:04

dtangelov един Д850 или едно Сони А7р2 (стария модел дето и за под 2 бона се намира) не са никак далеко за снимки. Говорим за модели на по 5-6 години....

Не е лош тоя нов апарат ако човек иска да снима с Канон. Ама друга причина няма....не мисля, е много хора ще хвърлят Д850 и ще идат на Канон. От Сони ще дойдат хора, основно такива дето си харесват Канон, но последните 10 години не намираха свястна камера с тази марка.

Новия 85/1.2 е някаква причина и то добра да си купи човек тая камера. Обаче за Сони има няколко модела 135/1.8, 85/1.4, 105/1.4 и не е толкова зле....

Радваме се всички за феновете на Канон, щото без конкуренция е зле. А и в тия времена всяка стъпка напред в индустрията е повече от добре дошла.

Аз мисля че и 8К ще е полезно.
Това е нещо уникално за сега в този клас. 5-10 минути може би ще е полезно за клипове режисирани. Няма да стане за филмови продукции и за сватби .... Като излезе 4К например имаше много трикове, които правеха хората, за да вадят по интересни ХД кадри...

Много хора казват, че 4К ще е последната резолюция, която ще навлезе в бита - реално и то няма смисъл за 60" ТВ. 8К вероятно ще остане за кино и за снимане - то е безсмислено за размерите на жилищата и за гледане на филми. А не са много хората, дето си купуват ТВ, за да гледат картини/снимки. Това дето чета чакат по-скоро HDR (Канон има нещо), по-хубави цветове, 50-60 кадъра в секунда да навлязат масово (сега ТВ май е 25 или 30 кадъра т.е. 2 полу кадъра на 50 или 60 херца).



Публикацията е редактирана (12-07-20 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: dtangelov   
Дата:   12-07-20 17:37

Д850 не е на 6 години, а и е логично е неговите собсвеници да се насочат към някоя Z - ка.
За всички снимащи с по стари модели (първа и втора генерация) на Сони и обективи от Канон R5/R6 е логичен избор.
За сменящите системата е на кантар и личен избор.
За снимащите със Сони от новите генерации не мисля че ще захвърлят системата и да отидат на Канон.
При всеки случай наличито на добри модели и конкуренциятя между тях е от полза за всички.

Надявам се все повече от колегите да имат възможноста да купуват това което им харесва, a не само това което могат да си позволят.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   12-07-20 18:25

За фотография - аз не мисля, че от Z7 на Никон или 7RIII на Сони ще излизат по-лоши снимки. И двете са точно на половината цена на R5 в българските магазини и по над хиляда долара по-евтини в чуждите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: dtangelov   
Дата:   13-07-20 06:47

Зависи какво разбирате под по хубави снимки?
По хубава снимка може да бъде направена и с телефон, ако снимащия знае лакво прави.
Но ако говорим за техническата страна на въпроса, най малкото като цветове няма да има място за сравнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   13-07-20 11:00

В тема за техническите параметри на новия модел фотоапарат, говорейки за "по-лоши снимки" очевидно коментираме качеството на файловете, а не художествената стойност на фотографията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   13-07-20 11:26

Предварителните поръчки за EOS R5 и R6 са доста повече отколкото са очаквали Канон. Очертава се R5 да е култова камера подобно на Canon 5D Mark II и да се чака за нея, въпреки умишлено орязаните възможности и прегряването в някои от видео режимите.

Canon EOS R5 and EOS R6 Preorders Exceed Forecast And Supply, And Might Get Delayed



Публикацията е редактирана (13-07-20 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   13-07-20 11:41

sttef7 какви орязани възможности бе човек [smile]
И защо си го превел и на английски?[smilie18]

Много ясно, че ще има много поръчки. Чакам да видя някакви реални сравнения, за да реша коя от двете да поръчам за фирмата.



Публикацията е редактирана (13-07-20 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   13-07-20 11:53

На мен ми е интересно видеото. Няма 4К RAW за видео, което е много по-интересния режим. 8К RAW е с ограничено приложение, поради огромния размер на файла, прескъпите CFast карти, големия rolling shutter, прегряването, трудната и бавна обработка и многото място което ще заема на диска. 4К RAW за видео кеото би било много по-прагматично и полезно са го орязали по маркетингови причини. Канон са си Канон.

По отношение на фото нямам забележки (засега) освен цената. [smile]

И да камерата е много добра и ще е много успешна, но определено не е за простосмътрни като мен. [smile]



Публикацията е редактирана (13-07-20 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: kvakioh   
Дата:   13-07-20 12:08

Екстра са като начални хитови модели. Малко са камерите са такива показатели, надеждата е да пуснат с втората вълна истински фотографски апарат, а не комплект картинка и видео в едно, защото недостатъците са видни и явни за всички.
Лично аз би ми харесало нещо 50-55Мпикс, но не като рефлексните им 50мпикс, 10-12 кадъра в секунда (може и с грип), две карти, някаква устойчивост на водни пръски, прости контроли. Нещата обаче изглеждат като илюзия, защото все повече се искат 2 или 3 в едно камери. Но идеално няма, както няма универсалния обектив единствен.
Ще се купуват тези камери две и нови, 20-те Мпикс са прекалено малко в днешно време. Доста малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-20 13:19

квако какво му липсва на Р5? Просто няма да ползваш видеото. Снимай си на воля ако това е твоята марка.

Аз като гледам си е перфектен по твоите точки. Дали е 45 или 55 МП е горе долу все тая. От 42 до 60 примерно има видима разлика т.е. там е почти 20% разликата. 45 до 55 е 10%....и има 12 кадъра механичен затвор и 20 кадъра в секунда електронен напълно тих затвор. Перфектно е.

При тоя малък пазар се радвай, че все пак има евтин и скъп модел. Канон добре го направиха. Щото това са си разходи и хората все пак са се погрижили за всеки да има по нещо.

А не бяха ли и до сега Канонските камери с 20МП като 5Д мк4 и EOS-R? Това за много неща е предостатъчно.

ПП Остава да видим истинска камера и резултати. За сега май тестват прототипи, но са добри като че ли отзивите



Публикацията е редактирана (13-07-20 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   13-07-20 13:22

Не разбирам от видео формати. В немския сайт на Канон пише, че има 4к рау видео.

Единия го интересува видео, другия иска да няма видео. Не може да се угоди на всеки. Каквото и да се пусне винаги ще се мрънка.

20мп са прекалено малко за теб kvakioh- за мен са супер и никога не са ме ограничавали. По скоро 45 ще ми пречат, защото само ще ми заемат място без да имам каквато и да е нужда от тях.

Многото мегапиксели на р5 дори биха ме наклонили да взема р6.



Публикацията е редактирана (13-07-20 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   13-07-20 15:27

Няма RAW в нищо друго освен 8к. Ако пише нещо различно, вероятно е грешка. Другото, което няма (необяснимо) е 1080p със 120 кадъра в секунда. Говоря за R5. Това е типично "канонски" мистериозен ход. R6 има 1080 със 120 кадъра в секунда, по-голямата камера не. С голямата можеш да снимаш в 4к със 120 кадъра, но не и в 1080. Вече КОЛКО ще можеш да снимаш в 4к/120 е съвсем отделен въпрос. И така, на книга имаш повече с голямата, ама можеш ли реално да го използваш? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   13-07-20 16:38

4K/120p RAW-Video im Vollformat

canon.de

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   13-07-20 18:43

Отдолу си пише: 4:2:2 10 Bit - Това не е RAW
Под 8К RAW пише друго: 24/25/30p 12 Bit RAW-Video


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: sauron69   
Дата:   13-07-20 19:41

А някъде има ли споменато нещо как ще работи стабилизацията в тялото със старите EF обективи? Или ще се разчита на тяхната стабилизация ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   13-07-20 19:56

Малко подвеждащо е написано на немския сайт. Но ако прочетеш долния ред, ще видиш че под 8к пише RAW, а под 4к/120 не. Аз не съм сигурен, дали на 45MP сензор не трябва да се приложи значителен кроп, за да записва 4к RAW. Мисля че RAW е възможно само като четене 1 към 1 на съответния брой пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Mogila   
Дата:   13-07-20 20:25

Ясно. Значи Немецът лъже и подвежда...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   13-07-20 22:13

@Yog - няма кроп в 4К, Така беше в EOS R. R5 и R6 независимо дали е 8К, 4К или 1080р е Full Frame. А да казват че има съвсем малък кроп - 1.05 за R5 и 1.07 за R6. Именно оттук идва проблема с прегряването. Процесора сканира целия сенсор и след това намаля картинката до 8К, 4К и т.н. както го правим във Фотошоп. И това 24 до 120 пъти в секунда. Това resize ване го товари здраво и той загрява. Камера е малка, без специално охлаждане, вентилатор и съответно също почва да загрява. Независимо дали става дума за RAW или 10bit 4:2:2 x264 кодек.

Реално има един 4К режим в който не прави това скалиране а т.нар. pixel binning. Е те там вече може да си снимаш колкото искаш. Но е само 30 кадъра в секунда. Картинката не е толкова добра колкото като прави намаляне на целия кадър, щото като събереш 4 пиксела в 1 или 9 пиксела в 1 се разваля малко резолюция и всичко останало, но според мен ще си е напълно ОК.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   14-07-20 00:15

Аз знам че няма кроп в 4к. Обяснявам, че не снима RAW с 4к резолюция. Само в 8к.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: stef7   
Дата:   14-07-20 08:16

Извинявам се, не те разбрах. И след като се замислих и проверих и други камери проумях, че си абсолютно прав :
> Мисля че RAW е възможно само като четене 1 към 1 на съответния брой пиксели

Точно така е ! Канон не че не искат, те НЕ МОГАТ да дадат 4К RAW без кроп на сенсора. Или някои други трикове като pixel binning, които развалят картинката.

И не са само те, всички камера досега са така.
BMPCC 4K - сенсора е само 8MPx точно за 4К RAW. За високи frame rate се отива на кроп на сенсора за да се четат пикселите 1 : 1 Така е и BMPCC 6K.

Това е причината и по слухове Сони A7S III да е само 12Mpx.

Единственото което канон са орязали е R6, там са могли да дадат 5.6К RAW както е при Canon 1DX Mark III но са го спестили да не конкурират по-скъпата камера. Както са орязали и по-добрият и с по-висок битрейт All-I кодек

Мисля че за огромната част от хората 10 bit 4:2:2 x264 e напълно достатъчно, остава проблема със загряването, който обаче също може да бъде заобиколен с 4К 30p pixel binning режима.



Публикацията е редактирана (14-07-20 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-07-20 10:22

Аз мисля, че ще е хубаво да ги има тези записи повечето и в с35 режим, на сонито това ми е голяма екстра, която ползвам постоянно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: hotsnail   
Дата:   14-07-20 11:11

A7s3 май ще е 48МП Quad Bayer. Това вади 12МП Bayer вероятно с по-нисък шум и по-голям динамичен обхват. При новите stacked сензори предимството е, че могат да мачкат информацията на самия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS R5
Автор: Yog   
Дата:   14-07-20 11:16

Да, това е много удобно, на Никоните също го има. Поне на Z6 и го имаше. Да минава от FX на DX.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »