Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  33  34  35 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-21 13:07

ОчевАдно дигитален от тая снимка - просто не бива да се сравнява с други камери и изобщо не бива да се показва. Това го можеха и сапунерките преди 20 години и не е това, което търсим днес.

Както каза Кирил - да покажат примери с чисто оптическия зум, колкото може (хич да не е 100ь). И това да сравним с други напреднали телефони - а и с фотоапарати, защо не? (Понякога е полезно да си доказваме, че все още има смисъл да пазим 'големите черни' неща в прашните чекмеджета [smilie7] )

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   20-01-21 13:40

Показах тендециозно най-лошия кадър само за да демонстрирам общото лошо качество на "Ултра" камерите като цяло. За "оптиката" съвсем нямам думи - или е от миналия век или е от.......Sony [smilie5]
Като цяло Ултрата не е лош смартфон, просто не си заслужава парите от 2.5к, а с това "качество" на запален фотолюбител не би му вършила работа и за 100лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   20-01-21 14:09

"Както пиксела от скапана камера вади скапани снимки, така и тоя Самсунг с digital zoom..."

Аз само да припомня, че още миналата година за Galaxy S20 (+, Ултра, мега, нано - няма значение) предложих Пиксела за дуел на живо, ама за съжаление немА желаещи досега.

Предложението ми си остава и важи и за Galaxy S21, 22, 23... (само да сме живи и здрави и пак няма значение дали е +, Ултра, мега, нано или кило...).

Аз мога достойно да си признавам и понасям загубите, а вие?!...

Всичко друго са думи на вятъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-21 16:29

бобине има дуел направен в дхо... иди, виж.... Иначе тъпо че корони, вируси.... можеше по бира да пием и да поснимаме къде за тест къде за кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-21 16:39

LG може да спре телефоните

Днес е някакъв куц ден. Никон отива към фалит. LG ще спират телефоните. Не че съм си купувал техен телефон, но са не лоша марка и излизаха с интересни идеи. Пък и са последния шанс освен Самсунг за не китайски телефон. Сонитата се проектират и произвеждат в Китай. HTC умряха. Епъл са си дистрибутор на китайски телефони. Дори новините напоследък са - епъл дадоха нови скици на Китайците и чакат телефон, таблет, кола.....



Публикацията е редактирана (20-01-21 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   20-01-21 17:58

Охлюв, каква е тая параноя твойта към китайците, не знам. От всичко, което е по тебе и в тебе през деня, сигурно и пластмасата за личната ти карта е от китай. Честно ли вярваш, че следят милиард и половина собствени хора, няколко милиона шпиони и други "противници", че са стигнали до тебе да си водят записки колко пърхут пада от вече лъскавото ти теме [smilie21] С АйТи се занимаваш - представи си колко инфо е това, колко пространство се изисква за да се съхранява, колко ток се изисква за анализ и т.н.
Комшийте ти знаят повече за тебе, от колкото китайците... Пък и да бъркам - от какво те е страх, при положение, че американците знаят повече от китайците. Сигурно могат да предвидят и кога ще убиеш човек с някой ai алгоритъм от гугълските...



Публикацията е редактирана (20-01-21 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-21 21:32

да прав си за американците. Щем не щем сме се нахакали на фейсбук, гугъл, амазон. Те във ФФ ни следят - гугъл е във ФФ (в други Бг сайтве е гугъл и фейсбук, че и амазон и няколко руски търсачки)

Писах ли горе как се ужасих оня ден от AI-а на гугъл. Станал е много добър при познаване на лица. Ако имате снимки във google photos - отворете произволна снимка с хора. В дясно ако покажете детайлите, ще Ви даде портрети на всички от кадъара. А като цъкнете на някой портрет ще Ви даде всички снимки, където го има този човек. Аз не бих познал някои от хората на някои от снимките, които гугъла показва......и поне от 10-тината проби, дето направих, нямаше грешки.....малко плашещо е, предвид, че подобно замазано качество излиза и то камерите по улиците. Ако гугъл родава сотуер на общината, те ще могат да картографират как се разхождаш. А ако продават на Лидл, ще знаят пред кои щандве седиш и какво си вземаш.....

Лошото с Китай е, че не знаеш какво ще стане след 10 години. Сега в Китай има една територия в която има превъзпитателни лагери. Местните, които мислят, че не са китайци комунисти с будистки уклон за няколко месеца или години биват убедени в правата вяра, къде с лекции, къде с бой и глад, къде с надгробен камък.

Братска Сърбия например има реална опасност да стане зависима от китай територия. Китай отпуска евтини заеми за строеж на инфраструктура, каквито на Сърбия и трябват. После Сърбия не може да плаща. Китай изземват каквото се сетят на сръбска територия. Така няколко държави в Арфика и Югоизточна Азия са изпаднали в колониална зависимост от Китай. Сърбите ако ги сполети криза и не могат да плащат на време, ще попадат в подобен филм. А когато 70-80% от бизнеса стане зависм от Китайски фирми, дали ще отворят и правъзпитателни лагери там? А след Сърбия дали може и при нас да дойде този благодат?



Публикацията е редактирана (20-01-21 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   21-01-21 06:16


https://ei.marketwatch.com/Multimedia/2018/08/21/Photos/ZG/MW-GO673_foreig_20180821131133_ZG.jpg



[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   21-01-21 09:23

сигурно и това е проблем, но забележи две важни неща в картината.

1. Дълга е в долари. Познай кой печати тези пари
2. Това е външния дълг, който е много малък процент от общия дълг на САЩ от 30 трилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   21-01-21 12:59



1. Нали знаеш какво става като печаташ безразборно
2. Колко пък да е малък


https://ei.marketwatch.com/Multimedia/2018/08/21/Photos/ZQ/MW-GO672_nation_20180821130954_ZQ.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-21 01:10

поне погледни какво пускаш. От коя година е, колко е голямо парчето дето твърдиш, че е голямо.....

А и не виждам какво общо има това с телефоните и камерите....американците да си се оправят. Цял свят ходи да учи икономика при тях. Имат няколко живи нобелисти по икономика, които съветват президентите им. Не мисля, че с картинки от преди 3 години, ще измислим какво трябва да правят. А това с печатането ако искаш направи една доктурантура в престижен модерен университет и ще си говорим пак. Щото се оказва, че не е баш тъй, как си го мислиш, малко по-сложни са сметките от алъш вериша в Одрин... дори ако погледнеш как управляват турската икономика последните месеци, ще видиш, че нещата са доста по-интересни от това колко банкноти имаш в джоба днес спрямо вчера..... пуснаха печатницата есента и лирата поскъпа спрямо еврото, що тъй а? А га се стискаха на лято лирата падаше?



Публикацията е редактирана (23-01-21 02:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: mrsuperman   
Дата:   24-01-21 21:59

Направо чупи рекорди новият Самсунг. Много му се чудя. Има ли хора, които вече си го поръчаха?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   25-01-21 10:12

^Помисли още малко, преди да го поръчваш...

Aside from all the new features, the S21’s cameras are mostly decent. Pictures and selfies were clear and colorful, and I sometimes couldn’t tell them apart from photos I shot with a Pixel 5. Google’s flagship still takes much sharper and cleaner photos, especially when you’re scrutinizing the details. But Samsung’s cameras will be good enough for most users and, at least on paper, are comparable to the iPhone 12’s triple-sensor setup.

Just saying...

Engadget's Samsung Galaxy S21 review


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-21 13:02

човек стига навира тия боклуци у темата.....

американски сайт и при наличие само на две американски марки винаги ще ги хвалят повече......същото го гледам с XBox големо хвалене ги хвалят - то не беше скорост, то не бяха супер яки контролери, то не беше гениалния им лидер. Накрая се оказа, че няма и една игра за новия XBox......единствената, която имаше шанс да пуснат, я отложиха с поне 1 година.......на пиксела къде са ти телефото камерите? няма ги въобще нали? А широката камера? недоносче отвсякъде. Дизайн от 39-та година.... какво го хвалиш толкова не те разбирам. Дори през зъби някои от американските сайтчета си казват че 4-ката горе долу става ама 5-цата е тоталка.....виж я тая 5-ца, че е зад всички китайци и самсунг от минлата година на тестове... няма по-лош висок клас телефон на пазара.


Pixel 5



Публикацията е редактирана (25-01-21 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   25-01-21 13:47

Религия, Кире. Не се спори с рационални аргументи. Не се спори изобщо, ако ме питаш.

(Спомни си ако си спорил с някой Apple верующ, особено когато се издънят на всеобщ показ с някой модел компютър или телефон - за безрезервно вярващите те са си пак 'най-добри'. Затова и Ислямската Държава не е лесна за преборване) [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-21 14:49

Сонито с HDMI вход май май ще дойде тия дни. Обявиха го преди година. Вярно това е уникално и много готино ако снимаш видео. Обаче 1 година......и дори не са сложили последния андройд



ПП Да Сашо някак отказа тая религия на епълджийте от темата. Там е тотална щета. Дори нещо да не работи въобще.....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   25-01-21 14:58

Точно вие двамата Самсунгопоклонници да говорите за религия, е малко смешно :-))) (Ето, подадох една кукичка и Киро веднага я налапа [cool] )

Всъщност, за разлика от някои от вас, аз не твърдя, че моя телефон е божествен и неповторим. Дразни ме само когато Киро напълно неподготвен се изцепва за нещо, което дори не е виждал, че е боклук (може пък и нарочно да ме дразни, а?! [smile] ).

Истината е, че нещата са субективни. Във всички статии от подобен тип, става въпрос или за „Pixel все още е топ дори със стария сензор“, или за „Снимките на Pixel са боклук в сравнение с флагманите заради стария сензор (и защото нямат телекамера, доскоро и защото нямаха WIDE)“. Всички се опитват (като Киро) да измислят „обективни“ причини защо са или не са добри снимките на Pixel-a. А просто трябва да признаем, че това е субективен въпрос и всичко в топ 3 или 4 (Samsung, Apple, Pixel и с известни уговорки Huawei) е сравнимо като качество и е само и единствено въпрос на лични препочитания подхода на кой производител при обработката на снимките предпочита.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-21 17:39

Виж бибоне има ли телефото камера пиксела или няма. Няма нали? еми какво да обсъждаме. Самсунга има 2. Широката на Самсунга е 13мм тая година и с АФ и с макро функция.... ми супер е. Основната камера снима 8к видео има и 108мп снимки сравнително остри... дори а моя малко експериментален самсунг кефи огромния сензор.

А частно казано супер се дразня на engaget, щото тестваха с20 ултрата с първия фърмуер, който беше доста бъгав и от тогава цитират едни и същи неверни щуротии. Сега няма нищо общо софтуера - фокуса не хънти например. Може би не е най-бързия, не знам. Ама си има lidar/laser/ToF или каквото искаш му викай сензорче, точно както и 21-цата или 12-ката айфон и си фокусира. Не вярвам да е много по-бавно от тях. Няма проблеми с фокуса. Ползвам го чат пат.

За Самсунг... ми не съм им особено голям фен. Ама нямам избор. Не искам телефон произвден в Китай. Дай ми друга опция?

Може би Асус трябва да загледам за следващия си телефон.... допадат ми лаптопите им и дъната и рутерите....може и LG - те ще спират телефоните.... май друго няма. Та дори Асус не знам къде реално правят телефона - тайван или китай?

ПП Асус е в Тайван сглобен. Компонентите какви са не знам. Самсунг май съвсем нарочно не слагат китайски части - правят ги в Индия, Бразилия, Виетнам, Корея, Тайван....



Публикацията е редактирана (25-01-21 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   25-01-21 18:13

>>>>>>>Сашо някак отказа тая религия на епълджийте от темата.Там е тотална щета<<<<<<<<
Точната дума е КОШМАР by Iphone 12 Pro Max. Като гледам нула Про, но пък парите наистина са на Макс [smilie18]

http://images.vfl.ru/ii/1611420153/55906eed/33069243.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420154/049d0f1c/33069249.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420155/7fcd1193/33069250.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420156/ec45f63a/33069251.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420156/06dbe7d7/33069252.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420157/a65f390c/33069253.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420158/c0e70a37/33069254.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420158/35b5e09d/33069255.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420159/8b855491/33069256.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420160/1979abb6/33069259.jpg



http://images.vfl.ru/ii/1611420390/925d412b/33069296.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1611420390/356bf34e/33069297.jpg





Публикацията е редактирана (25-01-21 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   25-01-21 18:21

Как трябва да снима актуален Фотофлагман, примерно един Xiaomi Mi10 ?


http://images.vfl.ru/ii/1611591034/1c8e1080/33092421.jpg




Публикацията е редактирана (25-01-21 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-21 18:51

Sassho: това със стоковия софтуер ли е? При мен сякаш няма такова мазало (по друг начин омазва при мен) - за горния кадър, само мъничко му трябва да се бутнат параметрите, за да извади чудесна картинка. Сякаш някой нарочно я е омазал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   25-01-21 19:10

Снимано е с Google Camera, на мен ми се вижда чудесно като детайл - на кое викаш Омазване ? Дай кадър от твоята Mi10 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-21 19:19

Шарпенето идва множко - детайлите стават на мозайка. Можеш леко да го свалиш. Иначе аз на моя още не съм правил кадърна сесия, но като се пооправи малко времето, ще изляза горе на шуменската крепост [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   25-01-21 19:26

Не може да се пипа шарпа в Gcam - и без това със зор се пуска.
Така си снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-21 19:32

Хм... версията, която си сложил, няма ли вграден lib patcher?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  33  34  35 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »