Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 11:34

Тоя тест е за говорителите на телеофна и няма нищо общо със слушалките......

Кой слуша HiRes звук на говорителите на телефона... вярно идиотите от Сони маркетинга това се опитват да продават. Ама аз си слушам нещата на слушалки....специално за тая xperia и LG v60 е важно теста да е със студийни слушалки с кабел, което DxO не са направили ...

Другото интересно е за bluetooth нещата кодеци, протоколи... нямам идея какво точно трябва, но май има по-висок клас протоколи за bluetooth, които не са налични на всички устройства... вероятно опира до това, да дават по 5 евро от всеки телефон на някакъв комитет......



Публикацията е редактирана (10-03-21 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-21 11:38

>>>>>>>>>>>Якия телефон за 2021 ще го обявят на 10-ти Март - ASUS ROG 5. Ако си следват пътя в лаптопите е въпрос на време да прескочат всички други.<<<<<<<<<

Лийкнаха се официални рендери на RoG Phone 5 - най-сетне оправиха дизайна, профила изглежда тънък, камерите са си на мястото, като гледам има дори и 3.5мм жак - още един кандидат в списъка [smilie24]






Публикацията е редактирана (10-03-21 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 12:14

пише ли какви камери са сложили? ЩЕ става ли за снимки или пак ще е само за игри?

3 камери са - широка, теле и нормална вероятно.....ако не се окаже че е с нормална и две макро камери, както е модерно сега

Още 2-3 часа останаха до официалния дебют.

Не мен тоя дизайн без дупка и изрязване на дисплея, както е на Сони и Асус, ми допада. Самсунг горе долу я крият дупката ама понякога се вижда, дразни и е откровена тъпотия.

ПП на тия рендери има 2 usb-c-та.... долу и острани.....има някаква логика за гейминг телефон

ППП още 40 минути https://rog.gg/ROGPhone5_YT
(няма да го гледам на живо... :-( )



Публикацията е редактирана (10-03-21 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-21 12:48

>>>>>широка, теле и нормална вероятно<<<<<<

Камерата винаги е Една, другите са за балъците )))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 13:54

ревю

64-megapixel with F/1.8 aperture, 13-megapixel 125-degree ultra-wide with F/2.4 aperture, and a 5-megapixel macro lens with F/2.0

Не е много добре с камерите...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-21 14:04

>>>>>>Не е много добре с камерите... <<<<<<

Нито един актуален камерафон не е добре с камерите [smilie18]

Повече ме "притеснява" това за едната играчка ))

1,299 Euros

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   10-03-21 15:10

^ Мен еврАта не ме притесняват, щото тук телефоните ги раздават 'без пари' [smilie6] Изплащаш си ги с абонамента, разбира се, но като така и така ще плащаш - защо да е недоклатен евтинджос, като може да е флагман?[smilie8]

Притеснява ме именно 'единствената' камера - широкоъгълната, наречена вече официално 'нормална' [smilie2] Алооу, господа?! Нормална фокусна дължина е 50мм (за Лайка формат и еквивалентите по 'просто тройно правило' за по-малки филми и сензори) - я се върнете да си дочетете букварите, бе! [smilie9]

Без читав дълъг обектив (поне 'портретен', а защо не и теле?) това си остава... телефон [smilie2] и НЕ МОЖЕ да е апарат. Широкото е отдавна доказано в телефоните и работи нелошо, но засега 'дългите' обективи (камери)
- или не са достатъчно дълги (при мене е 52мм - кое му е дългото?)
- или оптическото качество е мърляво заради перископите
- или е сложен твърде дребен сензор, за да сработи с наличната дължина и това още мърля образа
- или категорично не ти дават RAW, защото кой ги знае какви шмекерии правят с дигитално зум-ване или вътрещни обработки...

- или всички тия работи накуп (и още други дето не ги знаем)
* * *

Ей за тая комбинация не ми се дават еврА - дори да не ми излизат директно от джоба, а през абонамента [smilie8]



Публикацията е редактирана (10-03-21 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 15:26

на 100% съгласен с нямаго. Поне три камери трябват при телефоните за фотография - много широка, широка и късо телефото.

50мм както правеха до скоро не е телефото и е тъпо, че трябва да се кропи.

С20 утра в това отношение е перфектен 13, 24 и 105мм (16mm при положение че има 24мм е малко тясно). Note 20 с 13, 24 и 120мм също става. Там 120мм-та камера е с 12мп и предполагам по-добро качество на не много светло (48мп си шуми бая на с20 ултра). Ама няма RAW поне в S20 ultra.

S21 ще ме извиняват, но е с по-кофти подбрани камери 13, 24, 70, 240......70 и 240 са с микроскоппични сензори (1/3.24") т.е. като малко падне светлината ще минава на нощна снимка и....Note 20 май си остава най-доброто от самсунг и е на добра цена


а новия ROG телефон е от 799 до 1299 според конфигурацията, която вземеш. Предвид, че нищо не се доближава до най-скъпия модел от която и да е марка 1299 евро си е напълно на място.....

https://www.xda-developers.com/asus-rog-phone-5/




Публикацията е редактирана (10-03-21 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-21 19:57

Нищо против 2-3 камери стига да са пълноценни и добри като за смартфон. За сега телефоните имат само една що-годе ставаща Основна камера + две-три за нищо не ставащи камерки. Има слухове че в Oppo Find X3 Pro ще има Две Основни камери, това обаче мнoго не ни топли впредвид куцата реализация на стоковата камера апп. Впредвид камерната суша съм навит на Една но Прилична камера.



Като се заговорихме за звукови чипове / Audio DAC :

в RoG Phone 5 има такъв - ESS ES9280AC Pro за слушалките + Cirrus Logic CS35L45 усилвател за колонките



Публикацията е редактирана (10-03-21 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 22:02

GSM arena

mkbhd

Бая бая са се постарали.

70 процента за 30 минути. Може да го ограничиш да зарежда до даден процент. Да зарежда сутринта преди да станеш.

Основната камера май работи добре.

ПП mrwhoistheboss

Доста добре е......

Тоя за 1299 има включена шапка, кърпа и куп дивотии хахах

А този за 899 е най-разумния - 12GB RAM 256GB flash.... нагоре вече не се печели много а парите бързо се трупат.



Публикацията е редактирана (11-03-21 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-21 00:09

Туй оппо е нещо като оная Нокия с 6-те камери. Демек прави две снимки и после софтуерно ги сглобява. Печелиш, че може да направи хдр с висока скорост. Ще има директно 10-бита.....вместо като Сконкурентите да стеква кадри във времето, ще прави по два едновременно....има келепир, щото скъсява експозицията.....

https://www.youtube.com/watch?v=DHNLL52gmck


Предвид как никой не се кефи на сдъвканите кадри на гугъл освен 2-та фена на пиксела....пък и явно на нощните снимки от много кадри не се радвате много ..... май и оппото не е за фотографи.



Публикацията е редактирана (11-03-21 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   11-03-21 07:37

Аз па искам е това като комбо от камери
https://m.gsmarena.com/oneplus_9_50mp_imx766_ultrawide_camera-news-48137.php
За дългото си имам крака, на мене ми требе широко и ултрашироко с аф, ама от друга марка и на друга цена [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 08:05

>>>>>>май и оппото не е за фотографи<<<<<<

За огромно съжаление всички OPPO / Vivo / OnePlus не са за фотографи, инак на хартия Гембъли, AIS, 120х зуумове, но погледнеш ли снимките и се връщаш двайсетина години назад [smilie5]


>>>>>>> и на друга цена <<<<<<<<

Цените вече не ни бъркат много, до една година са паднали двойно и тройно. OnePlus не беше зле с камерите, с малко занимавки можеше да се извади прилично качество. OP9 Pro ще е интересен с двата 50mp модула IMX766 и IMX789, да видим какво ще покажат в Сток. Ако не, рецептата е ясна - Ресайз или RAW, но ми се ще просто да щракнеш и да се получи.

Да видим и Meizu 18 Pro какво ще покаже, дотук е най-дизайнерския смартфон.

Стандартната и най-бюджетна откъм аксесоари RoG Phone 5 версия 8Gb/128Gb ще струва "само" €799



Публикацията е редактирана (11-03-21 08:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 08:24

Повече от странни рендери на Huawei P50 / Pro серия от уж достоверен източник @onleaks

Отдалеч наблюдаваме предполагаемо Две Основни Камери, което е добре,
но къде са прехвалените и практически непотребни перископи с 200х Зуум ?
Как ще снимаме размазана Луна или нещо там блърнато в далечината и маранята ? ))))









Публикацията е редактирана (11-03-21 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 09:09

Изсветлих рендера да се види за какво става на въпрос

https://i114.fastpic.ru/thumb/2021/0311/7f/b0dad240f861683dd41951fccfbd7b7f.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 13:26

Нова Google Camera за Exynos версиите на Samsung - добрата новина е че не трябват профили с настройки




Публикацията е редактирана (11-03-21 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   11-03-21 13:33

> >>>>>>май и оппото не е за фотографи<<<<<<
>
> За огромно съжаление всички OPPO / Vivo / OnePlus не са за фотографи...

НЯМА телефон "за фотографи" - никой модел не е правен за това, с изключително редки изключения (оная легендарна Нокиа с гърбицата и един Панасоник с едноинчов сензор и Лайка обектив, дето изчезна преди да се е появил).

"За фотографи" разбирам сериозни любители с разбиране и изисквания, както и професионалисти, които гледат на телефона сериозно и го ползват за сериозни задачи.

НИКОЙ производител не проектира и произвежда телефони за такива хора, не си правете илюзии, че за някого сме 'целеви сегмент'. ВСИЧКО се прави за масовия потребител, за възможно най-'общия знаменател', защото ако не продаде поне милион бройки никой модел не заслужава да се почва ("По възможност - милиард![smilie5]", ще ти кажат водещите производители).

За такъв масов пазар фотографските атрибути на телефона са чист маркетинг, с 'уж' функции и качества, използвани предимно за селфита и плажни снимки за спомен, но (тук е ключът!) подхранващи заблудата за 'демократизация' на професионалните дейности. Във времената, когато ВСЕКИ (и неговото морско свинче) е музикант, журналист, дизайнер и... фотограф, тоя маркетинг храни сляпата вяра, че си велик артист и ти трябва само по-новия модел, за да забълваш шедьоври.[smilie2]
= = = =

Като си дадем сметка за горното, на нашего брата остава да избираме по-приемливи компромиси, да се нагаждаме към предлаганата техника (вместо тя - към нас) и да сме изобретателни какво можем да направим с каквото ни дал Господ*.
[shtrak]

*В случая 'господ' е безпощадната логика на масовите пазари. За други продукти се намира по някоя бутикова фирмичка да ти 'изчука на ръка' специализирано и качествено изделие, но за телефони не знам да има такава...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: vga   
Дата:   11-03-21 14:46

Относно ултрашироките камери съм категоричен - това, което е сложено на P40 Pro снима абсолютно нереално. От истинска камера не съм виждал такова качество. Оттам насетне всичко останало е компромис.

OnePlus 9 Pro най-сетне ще е това, което всички очаквахме досега от марката, но пък цената няма да ни хареса. Иначе... 12 битов роу от сътридничеството с Hassel.. мечта!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 14:56

>>>>>>> OnePlus 9 Pro най-сетне ще е това, което всички очаквахме досега от марката <<<<

Официални рендери на OnePlus 9 / Pro - коментира се нещо за пластмасова рамка и нещо ми се губи Хеселла - сензори by Sony и оптика нонейм Free Form. Какво общо имат Hasselblad ?


https://i114.fastpic.ru/thumb/2021/0311/83/d6537b8b2a0739bf84d187b24ab63983.jpeg




https://i114.fastpic.ru/thumb/2021/0311/a6/e46d8108afeba35a19d06d154d1620a6.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 15:00

>>>>>>НЯМА телефон "за фотографи" - никой модел не е правен за това, с изключително редки изключения (оная легендарна Нокиа с гърбицата и един Панасоник с едноинчов сензор и Лайка обектив, дето изчезна преди да се е появил)<<<<<<

Galaxy S4 Zoom и Galaxy K Zoom - върти ми се идея да взема едно такова и да му сложа прословутата Gcam for Exynos [smilie5]

https://i114.fastpic.ru/thumb/2021/0311/0e/0d5148b0a9bcc636953f61a8aa33cc0e.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-21 15:27

Фотографски би било RX100 или GR III с вграден телефон.....

Ама наистина пазара за това е прекалено малък за да им дреме на Епъл, Опо, Самсунг, Шаоми......

те се борят за проценти в един пазар с 3 милиарда и половина потребители, купуващи около милиард и половина телефона на година.

А фотографите с фотографски камери сме под 100 милиона......и годишно купуваме 15 милиона камери.


Факта е, че с20 ултра има режими с които става сносна стрийт камера. Другия факт е, че само софтуера на производителя на телефона става за нещо.



Публикацията е редактирана (11-03-21 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 15:35

...има ли кой да ми конвертне едно RAW-че от новoто ми "чудо" на китайския самобитен народен гений [smilie5]
Още съм на бачкане и нямам Лайтруум под ръка. Мобилната версия просто не става.

https://ufile.io/64oskqyv


http://images.vfl.ru/ii/1615469398/0659a2bb/33637662.jpg



Камерата има интересната опция да изключва шумоподтискането

http://images.vfl.ru/ii/1615469692/16c79c24/33637751.jpg


...и от Mаte 20 Pro за сравнение

http://images.vfl.ru/ii/1615470278/ba435682/33638052.jpg




Публикацията е редактирана (11-03-21 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Synthy   
Дата:   11-03-21 16:07

Кое е това китайско нещо? Тази опция е най-хубавото нещо в кадъра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-21 17:00

ZTE Axon M Dual Screen

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   11-03-21 18:27

[smile] Camera make: Snap, Model: Z999 [smile]

Готово с обръщането - без никакво пипане дори не го изправих с ротация (заснет е или кодиран в метаданни) нагоре с краката. 16-битов ТИФ е видимо по-добре от (некомпресиран, 100%) ДжПЕГ - но и в двата личи слабата оптика. Сензорът е приличен, но лупичката дава меки, изкривени и шумни ъгли (изобщо - периферията извън централната 1/3 от кадъра)...

JPEG

TIF

N.B. TIF-ът не изглежда добре в браузър, свали си го и отвори с каквото гледаш снимки (аз гледам с Ирфан и там е правилна картината)



Публикацията е редактирана (11-03-21 18:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  38  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »