Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   14-02-20 20:30

Разбира се, Сяоми нямат проблеми с Google приложенията.
Оферта е и S10-та серия на Samsung която ще продължи да се произвежда и официално е паднала със 150$.
Въпреки всичко следващия ми телефон ще е Mate 30 Pro, чакам да почне да се предлага покрай 1к кинти, повече пари за мимолетна играчка сърце ми не дава да хвърля

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: lamerko   
Дата:   14-02-20 20:45

Наистина го оглеждах доста Mate 30 Pro, но няма как :(

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-20 00:52

ДПРевю пуснаха статийка

От това което са написали за мен изводите са:

1. Сензора на Ултрата основния е 12 използваеми МП. 108МП и 8К видеото няма да са точно най-добрите, меко казано. 8К е с як кроп от центъра на сензора доколкото прочетох. А без pixel binning тоя нов сензор както и Самсунг си признават няма да вади детайла на традиционните сензори.

2. Ще има възможност да прави HDR в един кадър като експонира всеки от 9-те подпиксела различно! Това мисля, че ще позволи супер гладки преходи и голям динамичен обхват

3. Ако добре са се справили със софтуера на слаба светлина това ще е най-добрия телефон защото комбинираната площ на 9-те под сензора е по-голяма от това в другите телефони

ЩЕ видим де....



Публикацията е редактирана (15-02-20 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Muzka   
Дата:   15-02-20 18:59

Sassho: не винаги ако не се получават снимките, вината е във камерата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: DDt85   
Дата:   15-02-20 19:12

По отношение на "теле" обективите на 20 и 20+.
Galaxy S20/20+ fake zoom

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   15-02-20 19:34

оппааа... [smilie5]

Не ме разбирайте погрешно, като цяло Galaxy S-серията е много добра, в къщи ползвам два броя S9+, бих взел и S10 / S10+ на хубавата цена на като се предлагат в момента, но S20-та серия откровено не предлага нищо за парите си от 2к кинти. Големи размери, липса на 3.5мм, дизайн като в бюджетните A71.
Не бих обърнал внимание дори при цена около и под 1к кинти, просто с нищо не грабва.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-20 20:37

Виж явно си фрустриран от цената. Това е разбираемо. До сега подобни цени не са вадили или по-скоро миналата година s10 5G не го продаваха по нашите земи, а беше на сходна цена и размер. Ако гледаш с20 и с20+ са горе долу на същите пари като миналата година. Просто са решили че от е модела няма полза.

Както и да го гледаме все нещо са свършили. Постараха се повечко, дай да видим за какво.

Има и някакви 120 херца. Изправили са кривия екран най-сетне. Дупката е в средата ...що не правят като Сони без дупки не знам, това е мега тъпо с тия дупки и изрезки.

А има много отворени въпроси. Виж ги ако имаш телефоните. Ето сега не се знае какво е оптичното увеличение на с20, аз подозирам, че е 2х. А това 2х беше причина да пропусна с10.

Как снима на тъмно. Как хваща движение? Видеото как е (не 8К ами най-просто хд]? Тия 120 херца тотална глупост ли са? Бързо ли се зареждат? Имаше слух, че се опитват да догонят на Сони интерфейса за видео има ли такова нещо?

Искам теле камерата без софтуер и кроп да е портретен обектив между 85 и 135мм по възможност. Ама поне 75.......

Имам и надежда, че Сони някак ще направят 75мм еквивалент ...ще видим

На с20 ултра е хубава камерата като мм - 105мм е горе долу най-доброто за портрет. Блендатае малко тясна и реално на слаба светлина предполагам, че вместо телеобективи ще прави кроп от основния сензор (на ноут8 поне така правят, че е по-чиста картинката)



Публикацията е редактирана (15-02-20 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   15-02-20 21:05

На Мейта 20 Pro и в S9+ също имам Оптичен зуум, който не съм ползвал нито веднъж по причина че Зуум / Теле модула не предлага RAW или 40mp, а качеството на Стоковия JPEG е доста посредствено. Същата е ситуацията и при Десятките и при Двайсятките. Тоест мислиш си ехаааа.... какъв зуум , сега ще "разцепя". Да ама не и накрая оставаш с пръст в уста и без 2-3к в джоба. За цена от 2к до 3к за Ултрата не просто съм фустриран, направо съм ШОКиран. Явно догодина трябва да се готвим за цени от 4k [smilie23]



Публикацията е редактирана (15-02-20 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: deandimov   
Дата:   15-02-20 21:30

Дано догодина нещата от към камери в смартфоните да бъдат по-окей....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-20 22:26

Цената е почти същата като на S10 5г - 1299$ го обявиха преди около годинка. Няма нищо шокиращо.

s10, s10+ бяха на същите цени. 1950 примерно беше s10+....мислих да го купувам ама 2х зумче не....Сега с20+ е 1990 лева или нещо подобно с предварителна поръчка....ми същата цена.

А зумчето се ползва за композиция а не за 40МП. Всъщност 40МП няма. Тия камери над 20МП обикновено са с тетра бининг т.е. 40МП е 10МП реални, 64МП е 16МП реални и т.н. При Нона бининга 108 МП са 12 МП реални......

ПП Важно е да отбележим и какво стана с ноте 10+ - тръгна на 2400 лева в БГ и бързо бързо падна на 1900....та очаквам, че и s20 ultra ще свалят до към 2 200 например.....

ППП Те и сега реално го предлагат за 2300, щото слушалките са 300 кинта....



Публикацията е редактирана (15-02-20 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-20 16:33

Доста примери

Доста впечатляващи резултати вади камерата на ултрата всъщност.....

Има някои кадри с огоромен динамичен обхват и нещо подвижно в тях, където по стар телефон се засира яко с ХДР от много кадри. Този явно ги прави с един кадър и само за това май си заслужава......

Има и кадри със 12000х9000 пиксела 108MPm дето изглеждат доста над очакванията ми.

Учудващо ама 12МП-те кадри 4000х3000 пиксела по-малкко ме радват.

Нощните кадри на статични обекти са доста приятни. Където има движение....като телефон....

ПП кадрите с телефото и широк обаче са доста обработени. Една мацка показваше как се маха амазването на предната камера, за да вади детайл и шум вместо да заглажда кожата. Ако има и подобна настройка за задните камери особено на светло ще е супер. Малко шум не е толкова зле.....

ППП и малко видео примерче

ПППП Качили са нови примери. Има с нощния режим и за мен е задоволително.



Публикацията е редактирана (17-02-20 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   18-02-20 20:21

малко лигави впечатления

5х зума явно е ок.

100х щета....

Камерите са доста добри за телефон

За мен това е телефона. Няма китайски софтуер. Не е произведен в Китай. Има най-добрия широк обектив 13мм. Има добър 120мм еквивалент. 108мп снимки не са лоши. Нощните кадри са готини



Публикацията е редактирана (18-02-20 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   19-02-20 07:58

@hotsnail - благодаря за линковете [smilie24]
Имам доста резерви относно качествата на оптиката, динамиката и цената, но няма да те спирам. Все някой трябва да си сложи главата в торбата. Вярвам че в режим PRO фаблета ще покаже по-добро качество без да се налагат занимавките с RAW. Все пак идеята на камерафона е човек да мине с минимална загуба на време в обработки на снимки. Инак да - изобщо не е китайски, не е и корейски - виетнамски е ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-20 11:16

Ще го видим. То има малко отстъпка ако си преподпиша договора. Аз искам телефон с малко повечко телефото възможности. Определено не искам да има китайски софтуер. За съжаление освен Самсунг друга опция няма. Самсунг си закриха звената в Китай и това е хубаво. Не ме притеснява толкова, къде е произведен телефона, а къде е писан софтуера. Самсунг до колкото знам са или Бразилски или Виетнамски.

Виждате какво става в момента. Американци и Китайци се надбягват да събират данни от цял свят. Аз нямам общо с държавните им цели, но тия всички вратички, дето поставят и информацията която събират, не съм убеден, че искам да изтича. Самите Самсунг доста често се дънят и те със събиране и дори изтичане на информация, но поне не го правят злонамерено а от откровена некадърност.

Та така харесва ми че Самсунг е корейска компания. Ао Нокиа все още бяха Европейска или Ериксон правеха още телефони, вероятно те щяха да са опция.

Не знам за Шарп и Панасоник дали правят хубави телефони и дали още са в Япония или подобно на Сони са пренесли нещата в Китай.....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   19-02-20 11:33

Ами не знам - и най-убития Хуавей от последните две години е по-добър отвсякъде от това отроче на корейския народен "гений". Има една интересна алтернатива, която има скрит потенциал -
S10 "Lite" със Snap 855 и 48mp камера които позволяват да се постави Goolge Camera.

Поредния менте камерафон със ЗУУМ "Made in Russia".

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: marves   
Дата:   19-02-20 14:08

Аз съм с Huawei P30 PRO и ми е мъчно, че стъклото пред дисплея няма никакво ниво на закаляване, в следствие се надра само от плъзгане из джобове на панталони. А дори евтините ми предишни ZTE и Xiaomi са си все още с "като нов" дисплей след месеци еднакво ползване (че даже и доста по-чести изпускания).
Никога не ползвам фолио на дисплей, не ме кефят.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-20 14:15

Да ама нямаш идея дали Хуавея изведнъж няма да ти превземе фейсбука или инстаграма и да започне пропаганда на тема величието на китайската комунистическа партия. Друг сценарии не е ясно дали няма да те изритат от китайския интернет т.е. да ти блокират де що китайско у-во имаш (прахосмукачка, филтър за въздух и т.н. всикчите са в интернет свързани вече), щото примерно си казал неподходящ виц или още по-зле защото името ти съвпада с това ан човек казал неподходящ виц....(има такива реални случай с британското разузнаване за които знаем, щото там имат и свободни журналисти .....)

А най-вероятния сценарии е когато отиваш на екскурзия до Китай изведнъж да те дръпнат в една тъмна стая на летището да те питат некой въпросчета. Това пък се случва и сега на хора пътуващи до Китай и САЩ. Ама поне до преди 2-3 години им се налагаше да ти инспектират телефона - на границата те карат да си инсталираш едно специално приложение и то сваля на китайския сървер всичко за теб до което телефона има достъп. С Хуавия и шаомито това приложение най-вероятно е предварително инсталирано и най-вероятно може да се активира отдалечено.....

Проектирано в Китай за мен означава че устройство не работи.

Мисля, че ако повечко хора се замислят над подобни неща може и да има добър ефект.

ПП За това ако фото Форум си оправят сайта той би бил много по-предпочитан за мен от Фейсбук......Дали ще е американското разузнаване или китайското в общи линии за един европеец няма значение.

ППП В момента ако се занимавате с политическа журналистика, препоръката е при пътуване за Китай или САЩ, да си купите отделен нов телефон и да го регистрирате с нови account-и. Така че когато го инспектират на границата, да не открият неща, които могат да компроментират Вас или близки до Вас хора......ето за САЩ.



Публикацията е редактирана (19-02-20 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: mmjm   
Дата:   19-02-20 15:11

Покрай твърдението на hotsnail, че „Проектирано в Китай за мен означава че устройство не работи.“ Ще споделя един широко разпространен и вероятно известен и на вас пост от соц.мрежи.

„Покрай новия корона вирус, реших за всеки случай да изхвърля всичко китайско от къщи. Сега стоя насред празната стая гол.“ [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: ipolit   
Дата:   19-02-20 15:41

Аз ползвам основно китайски телефони. Само служебният ми е Самсунг А40, който като хардуер е доста надолу под S серията, но в софтуерно отношение би трябвало да е същия.
Много се извинявам, обаче OneUI в сравнение с MIUI, Flyme и каквото друго китайско ви дойде на ума е егати и безидейната простотия.

Не знам какво им се прехласвате на тия Самсунги, ама това не е за нормални хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-20 16:30

...и в какво се изразява простотията?

Не знам де аз от две години съм със самсунг. Преди това не ги харесвах и си ползвах Сони или Гугълските телефони. Ама те много отидоха на кестерме....Ползвах и един прехвален китаец преди 3-4 години за около година и подобно недомислие няма, купих и един на баща ми и той отиде в едно чекмедже и бе заменен от самсунг....

Та самсунга в общи линии всичко му работи. Китайците не си плащат лицензи и последствията са доста големи -

1. Wifi и bluetooth антените на повечето китайски телефони се бият и двете неща не могат да работят заедно надеждно. За 1+ това е проблем от както ги има като марка и до преди година не беше решен! За да ти работи надеждно bluetooth в колата трябва да изключваш wifi....а в къщи трябва да използваш 4Г за да си пуснеш музика на уредбата през спотифай.....

2. Екраните им на шаоми са боклуци. На баща ми два пъти го сменяха апарат гаранционно за дефектна подсветка. На третия телефон пак се прецака преди да изтече гаранцията...ама просто отидохме и купихме самсунг и вече 3 години си работи без ядове и не сме сменяли и веднъж телефона

3. Лицензи за неща като mirrorlink, miracast, wifi direct, bluetooth високо качествени кодеци, DTS и всякакви подобни неща в китайски телефон ако ще да е ултра мега гиги хуйвей нема. Струват повече от Самсунг, ама като си влезеш в колата звука е все едно от грамофон от 1974-та година правен в завод Ворошилов във Вторник след дългия уйкенд за 9-ти септември, когато всички без директора са били с тежък махмурлук....Това го казвам съвсем сериозно - Самсунг и Сони поне си плащат лицензите за кодеци и всякакви други неща и звука в слушалките и колата няма нищо общо еле пък домашна уредба среден и висок клас....

Мога да продължа и да Ви пиша какво са разните съкращения и кое как ми пречи.....

Инак за самия UI то стария им на ноут 8 ми удобно е. Почти всичко става със жестове. Има странични приложения, които са полезни. Лек е много. Иконите са пъти по красиви от шаоми или 1+....ония са гротески от час по рисуване на хора с паркинсон....

ПП Пак лично мнение - А серията на Самсунг не става за чеп за зеле. Това важи и за ниския клас на Сони. В чекмеджето на майка ми и баща ми седят подобни подаръци също. Не им слагат достатъчно памет или нещо друго и в крайна сметка телефона лагва безумно, не се ъпдейтва, дава грешки и дори родителите ми дето ползват телефона за разговори и снимки не могат да го ползват........та ако ще се пестят пари и не се ползват функциите на телефона....



Публикацията е редактирана (19-02-20 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: ipolit   
Дата:   19-02-20 16:47

Не знам, аз ползвам Самсунг от 6-7 години и паралелно Шаоми, Хуауей и Мейзу, и Самсунга направо ме отравя.
Но пак казвам, че китайските са ми от скъпите, а Самсунгите - средна хубост. Може скъпите Самсунг да са хубави, ама едва ли някога ще узная дали е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-20 17:48

Да се върнем на важните неща. Сигурно има как да се използва хубав телефон от коя да е марка. Имат си ограничения и рискове. Всеки си избира.

Ето тука още малко линкове.

Тая статия показва какво е различното между Ми10 и С20 Ултра

https://www.soyacincau.com/2020/02/18/samsung-galaxy-s20-ultra-108mp-vs-xiaomi-mi-note-10-camera/


Ако правилно разбирам Ми10 ще има повече детайл в снимките. А Самсунга повече динамичен обхват и по-малко шум. Това заради разликите във цветния филтър и при условие, че софтуера им е на сходно ниво.....

Тука евтините трикове на Гугъл камерата няма да помогнат. Различните експозиции тук ще се правят с хардуера едновременно със съседни пиксели с един цвят и ще има ефекти при видеото (което както знаем при гугъл просто го няма).

Гледах и някакви примери за самсунг стабилизацията.....ми добра е май.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-20 17:57

mmjm написа:

> „Покрай новия корона вирус, реших
> за всеки случай да изхвърля всичко
> китайско от къщи. Сега стоя насред
> празната стая гол.“ [beer]

20% от всичко което се произвежда иде от Китай. Ама това значи, че и 20% от компонентите на много не китайски неща са от Китай. А значи, че ако има криза в Китай, както е сега, дори нещата дето не се правят в Китай, ще пострадат, защото определени материали и компоненти ще станат много скъпи и дефицитни.

Та света е свързан. Миналата година нали Тръмп забрани продажбите на технологии към Хуавей и се оказа, че нарани повече американската икономика от колкто китайската. Щото хиляди компании в САЩ правят компоненти за хуавей......

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: mmjm   
Дата:   19-02-20 18:23

Така де, в това е смисъла на горния ми пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   19-02-20 18:32

@hotsnail , то и на всеки Самсунг може да се постави Goolge Camera (която не е панацея все пак) стига да е със Snapdragon. Така че пред теб ще има още един проблем - с кой проц Exynos / Snap , S20 Ultra ще снима по-читаво. А сега мисли, гледай , сравнявай и винаги ще те мъчи червейчето на съмнението [smilie3]

Нещо много се отплесна темата, основното е че за 2.8к кинти Ултрата е пълна скръб откъм камера. Размера също не я прави по-привлекателна. Накратко ако искате Фотофлагман взимате Huawei, ако искате прилична камера и възможностите на Google Camera(Gcam) взимате OnePlus 7T / Pro или някое Сяоми.



Публикацията е редактирана (19-02-20 18:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »