Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33  34 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-21 10:05

Мен ме притесняват също тия неща и казах, че китайски телефони няма да купувам. Китайски свързани с Интернет джаджи също. Кефя се на шаоми, но не им връзвам нещата в Интернет. Шпионски устройства са и телефоните им и филтрите и прахосмукачките.

Те всички събират много данни, ама едно е това да е армията на Китай. А друго е корейска или японска фирма. Дори малко се дразня на японците, че не събиратдостатъчноданни с устройствата си и ще изостанат. Ама Сони, Тойота, Канон са уважавани фирми, дето просто не правят простотии..... Самсунг например са по-нагли малко и за това все още държат топката

Иначе останаха още 5 дни тръмповски простотии да гледаме. Оня ден въведоха куп мита за Френски и немски стоки. Вместо да се сключи нормален договор за търговия.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   15-01-21 10:14

@hotsnail не се разсейвай ами вади кинтите.
Гледам по другите форуми хората вече се избиват да поръчват от новите Ултрички + Бъдсове Про някакви. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-21 10:25

за слушалките ме сърби ама ще видим ревюта. За сега го няма официалния софтуер и за щумоподтискането казват, че не работи добре. Ама то и в предното им поколение беше фира. Дали е само от софтуера или просто пак е калпаво.....

Има едни Сонита WF-1000XM3, дето са супер на шумоподтискане ама странно изглеждат пък и са бая скъпи..... но май това е решението за хубави слушалки като звук и функции. Дали Сони ще пуснат нов модел... пуснаха xm4 за другата си серия големи слушалки и отзивите са много добри.

Аз сега съм с бъдс+ дето дойдоха с ултрата комплект. Ужасен бял цвят естествено. Много е странно, че по-удобно седят и не падат за разлика от предния им модел. А са идентични на външен вид.


Ето ги цените на телефоните ако някой му е интересно.



Публикацията е редактирана (15-01-21 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: abozhilov   
Дата:   15-01-21 10:27

Те всички събират данни. Дали ще е Китай или САЩ информацията какво те топли? Ако не искаш да те шпионират си взимаш една Нокиа с фенерче и си ти. Без нет, без нищо. В такива времена живеем и всеки, който иска да ползва умни устройства си дава съгласието да му записват живота. Тъпо ама факт. Иначе аз също чаках Mi11 щото ми харесва много и е на супер приемлива цена /враг съм на идеята на 2 години по 2к плюс за телефон да давам/ обаче сега пак ми дръпнаха ръчната с тоя блеклист. Аман от Тръмповски простотии...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-21 10:31

abozhilov Нокията пак казва къде си през цялото време и централата на Хуавей предава точните данни за местоположението ти директно на ККП. Отделно е, че знае и с кой говориш.

Ако не искаш да знаят къде си и с кой се виждаш, оставяш телефона и тръгваш пеш (не с кола). Другия човек също и се срещате някъде на открито .....да няма камери.

Щото се уплаших как работи разпознаването на лица на Гугъл. Една колежка ми искаше кадри от 2016 някъде. Аз не ги помня къде са. Знам, че съм ги качвал в гугъл. Намерих една нейна снимка от 2016 ама не е тая, дето трябва. А гугъла вика, искаш ли, да ти покажа други снимки с тая девойка. Натиснах и излязоха всякакви кадри, дори такива дето е във фона с размазано лице, пак я познава.......естествено намерих и тези дето трябваше.....



Публикацията е редактирана (15-01-21 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   15-01-21 10:35

От Германия си взех някакви имитации на ейпълските (май) еърподс - бяха на добра промоция и ми излязоха цели 16 евро. Работят отлично :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   15-01-21 10:51

Параноята е големо нещо, ей... Преди 89та, като искаш да се срещнеш тайно с някой - просто не се срещаш, че и той може да снесе на ДС какви ги мислиш. А китайската армия силно проучва Киро колко прах отделя и какви чорапи си поръчва от нета [smilie21]
И понеже всички търгуваме с дрога и оръжия и изневеряваме на жените - нито излизаме, нито интернет използваме. Само гълъби, обучени да се самоизкълват до смърт след като доставят съобщението.
За шаоми - или хубаво, или нищо... Но самсунг за някои е като исляма - нема други религии...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   15-01-21 12:53

@hotsnail

ПП май май гугълските пиксел телефони нямат бъдеще. Гугъл са направили уникални неща за Самсунг, дето ги няма на другите устройства...

Кирил няма няма и от време на време се изхвърляш неподготвен за Гугъл телефоните...
Samsung & Apple са най-най-най-уникалните на света (на едните пътя им започна със съдебно дело за плагиатство, ама тва беше преди ковида даже, кой ти помни такива неща).

Та как точно телефон за 2+К лева убива такъв за 700 кинта, може ли да ми обясни някой?! Като те очевадно не са таргетирани еднакво?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-21 13:02

става дума дали Гугъл мислят да развиват пикселите или по-скоро ще слагат новости в телефоните на Самсунг.

Вчера показаха неща, дето ще дойдат първо при Самсунг.....т.е. собствениците на пиксели получиха една голяма патка....

толкова.

Гугъл не са фирма, която се слави с хардуер. Последните пиксели са тотален провал. Преди това от гугъл напуснаха много кадърни хора занимаващи се с камери на телефони и хардуерен дизайн

А самсунг имат модели за 300 лева.... имат за 500 за 700 за 1000 и за 2549 явно... че май сгъваемите стигат и 4-5 бона.....

На мен минлата година най-много ми допаднаха ултрата за 2500, с10 лайт за 900 и a71 за 800.......ама сега видях a32, който ме изкефи ..... за 500 лева....голям екран, голяма батерия, 5г, 128г флаш и 8г рам.... какво повече да искаш. Не му е супер як говорителя.....то щото някой ползва това чудо за стерео уредба.....



Публикацията е редактирана (15-01-21 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: victory13   
Дата:   15-01-21 13:10

$$ руууул... $они и $амсунг... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   15-01-21 14:17

Гугъл прави смешни великите камери на Самсунг. С много по-евтини сензори и без 100х "спейс" зуум...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-21 14:33

Лаерко виждал ли си въобще самсунг от последните 2 години или си чешеш клавиарутрата? А виждал ли си какво мазало прави гугъл или пак си чешеш клавиатурата?

Гугъл станаха смешни с камерата на пиксел 5 - най-лошата от телефоните за 2020.......

Другите фирми добавиха софтуер също и резултатите са много по-добри от тези на гугъл. Дори евтините телефони като а71 вадят страхотни снимки и имат 3 камери за разлика от смотаните гугълски неща.....ми10, 1+ пък слагат и хубави сензори и оптики в евтините си телеофни и е лудница. Това да дадеш дори 700 лева за пиксел си е набутване яко

Както писах вече, специалистите им по камери напуснаха преди около 2 години вече.....


ПП Това дето си писал беше истина 2019-та година, когато изкараха пиксел 4 и предната година с пиксел 3 и 3а. Ама сега няма нищо общо с реалностите.



Публикацията е редактирана (15-01-21 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-21 22:35

това кефи LG Rollable

Телефон със смаляващ се екран, но доста практичен и много готин

Това и/или нещо като galaxy fold ще промени телефоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   16-01-21 20:35

..още една версия на разтегаем смартфон от Oppo


Galaxy S21 Ultra 100x zoom демонстрация - перфектния инструмент на детектива [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   17-01-21 09:51

Да ще видим дали lg или oppo първи ще пуснат телефон с навиващ се екран. Ама сигурно ще е е абсурдно скъп като сгъваемите.

За камерата ще видим тестове. Иначе софтуера много го подобриха от Самсунг. Нощните снимки наистина са потресаващи. Неща, които не виждаш, излизат доста ясно с хубав цвят. Това май стана с one ui 3.0. Предполагам, че всички марки са така и Самсунг са от последните.

Излишно е, да пиша, ама в НЕКС-5 от 2010 ги имаше тия трикове с нощните снимки. (Подобно и при Олимпус) Дори правеше 3д снимки с един обектив. Ама сега откриваме същите алгоритми с телефоните. Всъщност те работят при някакви условия и с някакво качество приемливо за jpeg, но неподходящо за редактиране .....



Публикацията е редактирана (17-01-21 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   17-01-21 12:45

Криво сравнение S21U vs 12 Pro Max и снимки в пълен размер
Нула прогрес от десетина година насам, 2.5к каза ли някой ? [smilie5]

http://images.vfl.ru/ii/1610880190/a0f2ad41/32980654.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1610880241/19f1354b/32980661.jpg




Публикацията е редактирана (17-01-21 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   18-01-21 13:20


"става дума дали Гугъл мислят да развиват пикселите или по-скоро ще слагат новости в телефоните на Самсунг.

Вчера показаха неща, дето ще дойдат първо при Самсунг.....т.е. собствениците на пиксели получиха една голяма патка....

толкова."


Много мразя да се изсмукват революционни новини от пръстите (които между другото от години са патент на Samsung & Apple феновете...)

Истината е следната: Самсунг най-накрая са разбрали, че не могат да направят по-добър Андроид от Гугъл (с техните хиляда дублиращи се с оригиналните приложения), подвили са опашка и доста години след други производители (Моторола, Сони) поемат в правилната посока. UI 3 очеизвадно е най-близката версия на интерфейса до чистия Андроид (Discover, Android Auto, Smart Home, Messages, Duo са все неща, които ги има ОТ ГОДИНИ!)

А ти, понеже явно никога не си виждал Пиксел телефон, се гордееш с неща като "...a new version of TalkBack, a Google screen reader, available first on Galaxy." [cool]

Иначе, това е най-безмисления Галакси телефон евър, според мен. Аз не видях да се похвалят с нещо ново освен камерата, която както всяка година на представянето е BEST EVER. После идва поредния Пиксел за 1/4 или 1/3 от цената с едничка камера и сензор на 5 години и "ауу, кво станА тука...".
Ааа, да, за малко да забравя, и черния цвят са открили.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-21 16:20

Стига Левски срещу ЦСКА, бе! [smilie10] [smilie22]

Пиксел и Галакси са концептуално различни телефони и НЕ БИВА ДА СЕ СРАВНЯВАТ - за различни цели са конструирани, към различни сегменти потребители са насочени (и изделието, и маркетинга му). Сравнявате ябълки със зелен фасул!

Като добавим и това, че за Гугъл хардуера е съпътстващ и периферен, техните 'стоки' и услуги са абстрактни (предимно данни и софтуер за обработката им).
Както за Самсунг софтуера и данните са 'съпътстващи и периферни': те са фирма-производител на материални стоки, главните им активи са фабрики.
Към тия материални стоки (понеже са потребителски), Самсунг има и гигантски маркетинг - какъвто Гугъл практически няма (това, което имат, е нищожно в сравнение).

Какво сте тръгнали да сравнявате тогава? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-21 00:09

Бобин човече..... въпроса е в символиката.

Гугъл винаги са имали тази дилема, дали да правят хардуер или да партнират. Явно за сега са теглили ножа на пиксел и ще вадят неща със Самсунг, Оппо, LG, Sony 1+....

Последния пиксел явно показа липса на амбиции. А сега разбираме, че амбиции няма и дори да има пиксел 6 това ще е инерция.

Интересно е, предвид че купиха fitbit съвсем скоро..... няма да е първата голяма марка, която гугъл унищожава. Да си спомним Моторола или нест. Тъжно за феновете на фитбит.. но това е положението на Гугъл им трябват някакви парчета от фитбит и да премахнат конкуренцията

А кое е безсмислено го определя пазара....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-21 00:59

^ Фитбит (а и Нест) генерират интересни данни, които ги няма в публичния Интернет, а могат комерсиално да се експлоатират добре. И понеже са в бизнеса с данни, Гугъл си купуват 'суровината' (данни) от която ще си правят 'стоката' (рекламни услуги, но също и масов шпионаж на населението за заинтересовани и плащащи организации). Не им трябват хардуерните играчки на тия фирми, а информацията, която играчките генерират.

Пиксела - какво? Ами всичката информация, която може да генерира идва без друго от Андроид (който Гугъл притежава и с него - всичката информация на мобилния свят). Имат информация и от Самсунг, и от Шао-ми и кой ли още не... Телефона като хардуер им е наистина периферно хоби, което могат да захвърлят когато си поискат без да им пострада бизнеса.

Самсунг 'периферно' се опитват да хапнат някоя троха от бизнеса с данни (информационни услуги, приложенийца, облачно съхранение на лични данни) - но този техен бизнес е капка в морето - в океана, наречен Гугъл. Също както Пиксела е капка в океана Самсунг Галакси [smilie6]

Просто двете фирми са съвършено различни индустрии, бизнес модели, целеви клиентски сегменти и начини за правене на пари.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-21 01:41

Самсунг закриха облачните си услуги, прехвърлиха ги към Майкрософт и Гугъл. Самсунг облака го архивират и ще можеш още няколко месеца да си свалиш данните. След това край.

Това също го обявиха последните седмици, но вместо да го включат в програмата ха CES и да пуснат предаване на живо в YouTube, пуснаха само нотификации на потребителите като мен...,,.и тук там излязоха публикации в мрежата, които предимно преразказват съобщението на Самсунг.


Явно са се сбадашили Гугъл, Самсунг и Майкрософт.

Иначе за данните си прав. Шаоми за да си пуснеш прахосмукачката или филтъра за въздух се опитват, да съберат данни за родата ти до 9-то коляно, проектанта и строителя на дома ти, политическите ти наклонности, познанията ти по мандарин и т.н. А после филтъра редовно предава какъв е въздуха у вас, на колко си държиш климатика и вероятно при нужда какво си говорите, какво филми гледаш и други неща, които инцидентно засича...... прахосмукачката редовно с lidar-а и камерите сканира дома ти и покъщнината и праща обобщени данни на ККП и народоосвободителната армия.

ПП Самсунг май се усетиха, че уважението на личното пространство е някакъв коз и напоследък са си укротили приложенията. Не ми засичат вече автоматично кога и къде се разхождам. Трябва да цъкна нещо за да ми записва разходката и още нещо за да записва и GPS. Има и някаква реформа в момента на услугите им фитнес.. може би заради новите телевизори, които ще пускат в които ще има виртуален треньор, дето ти брои повторенията и гледа правилно ли изпълняваш упражненията.....то само за това може да си струва Самсунг телевизорче вместо LG или Сони.... Сони пък залагат на висококачествен 4К стрийминг, което е супер трудно със съществуващите услуги....LG май ще залагат на интеграцията с игрови конзоли и много са инвестирали там



Публикацията е редактирана (19-01-21 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-21 01:45

Samsung Blade Bazel


Явно дупките за камери скоро ще са история. Щом и Самсунг се престрашиха да рекламират подобни екрани..... (Ясно е, че Оппо и подобните китайски марки са много по-смели с тия иновации). Когато Самсунг или Епъл рекламират нещо такова явно е узряла технологията за масова употреба.

Май е концепция лаптопа и рекламират дисплея. Дали ще има такова лаптопче някой ден....



Публикацията е редактирана (20-01-21 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-21 02:23

> Май е концепция лаптопа и рекламират дисплея.

Именно - тоя дисплей може да се появи и в не-Самсунг лаптоп, ако решат да го правят и продават ОЕМ. Мераклии за леко и тънко има предостатъчно (а дупката / не-дупката е само бонус)...

> Дали ще има такова лаптопче някой ден...

Със сигурност ще има, въпросът е дали тоя 'някой ден' ще е март месец или Коледа [smilie3] И - ако не ми е твърде отвлечено горното предположение* - коя марка лаптоп първа ще излезе с тоя 'Samsung inside' [smilie8]

* Защото ако го пазят само за собствени лаптопи, щяха да рекламират тях, а екранът да е feature. А реклама на дисплей се прави за... купувачи на дисплеИ, не на крайно изделие?



Публикацията е редактирана (20-01-21 02:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   20-01-21 10:31

Къде са любителите на кофтите камери за Хиляди левове ?

Превюта с фотосемпли на S21 "Ultra" за от 2.5к кинти

Превю 1
Превю 2

Зуума не е просто "космически", буквално е Убийствен [smilie18]

http://images.vfl.ru/ii/1611130602/0089516b/33020510.jpg




Публикацията е редактирана (20-01-21 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-21 12:12

Е всеизвестния digital zoom. Винаги така си е работило. Сега уж много снимки, AI ама физиката си е физика. Както пиксела от скапана камера вади скапани снимки, така и тоя Самсунг с digital zoom.....

Ще видим по ревюта дали и 10х оптичния зум си струва. На S20 Ultra има доста голям сензор на перископа. А май новия 10х е с малко сензорче.......демек перископа е 5-6х за размера на стария сензор, но са сложили по-малък сензор и имаме цели 10х..... 3х сензора също е дребосък, което ме дразнеше на Xperia-та, но сега и Самсунг са сложили малък сензор и качеството няма как да е високо

Между другото нощния режим на старата ултра е оправен да работи с перископа. Това май идва с One UI 3

Хубавото на s21 ултра e, че най-сетне са сложили АФ на широката камера и тя работи и като макро камера.

Другите подобрения са ми малко съмнителни. За мен поне голям сензор с 4х е по-добре от 10х зум ..... а 100х ясно че е измислица и в двата случая

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33  34 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »