Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   19-09-19 21:40

Автор: Julius
Дата: 19-09-19 21:33

Аз съм намерил начин да ....



шшшшшт, не издавай [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Julius   
Дата:   19-09-19 21:41

То и това оставаше! [smilie7]

[smilie5]

p.s.
Макар че дори с този пост е ясно, че им давам жокер. [smile]

Но щом са решили да го сменят - рано или късно щеше да стане факт.

Кофти ако е само профилната страница - седи като кръпка!?

Или цялостно визията или не... така на парче?



Публикацията е редактирана (19-09-19 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   19-09-19 21:47

Вслушайте се в потребителите и оставете лесния,удобен,бърз и функционален начин иначе ще изгубите част от тях.... Аз лично с така направената профилна страница спирам да разглеждам профили...
Може да има опция за стар интерфейс и нов интерфейс и всеки да го ползва както пожелае.
В момента отварям моят профил по стария начин, понеже все още има начин,но ако го направите да се отваря само по новия начин най-вероятно ще спра да го посещавам..., колкото и да обичам този сайт, не мога да издържа трудността да се разглеждат повече фотографии наведнъж, както и тези квадрати и бели фонове.



Публикацията е редактирана (19-09-19 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   19-09-19 22:00

Админ написа:

>
> *Опцията за подреждане на снимките в албум по рейтинг, дата и тн.
> ще заработи малко по-късно днес.

======================

> В момента, ако отидете на снимки ще видите един текст "Право
> на качване: ... снимки / Следваща снимка: ... Качени последните 5 дни и тн."
> До края на деня ще актуализираме и тази информация.

======================

'По-късно днес' и 'до края на деня' беше вчера. Днес е краят на втори ден. Нищо още не се е променило.

Обещания е по-добре да не се дават (или да се изпълняват, жив или мъртъв). Иначе губим уважението на хората и ставаме 'Лъжливо Овчарче' за смях. Можеше да се каже просто "Работи се по въпроса и щом е готово, ще ви известим." - и нямаше да е лъжа. Сега е лъжа...

Казвам това с болка, защото симпатизирам на админа и екипа. Не им е лесно и е по-добре да им дадем шанс. А дано?! [beer]

(Колкото до призивите за връщане на удобното старо - вземете да върнете и соца: удобно беше? [smilie8] )



Публикацията е редактирана (19-09-19 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   19-09-19 22:13

^
"Лъжа" е силна дума. На всеки се случва да обещае нещо, но да не успее в срок по някаква причина. Нормални хора сме, не сме японци :)


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   19-09-19 22:15

nyamago доста лекомислено сравнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   20-09-19 00:26

> "Лъжа" е силна дума. На всеки се случва да обещае нещо, но да не
> успее в срок по някаква причина. Нормални хора сме, не сме японци :)


Силна дума е - заболя ме като го писах и го споделих. Истината боли, но неизпълненото обещание (извинителни причини винаги има) става лъжа, когато няма никакъв признак за чувство на вина, нито следа от извинение към излъганите. "$#!+ happens - what you do after it happens makes the difference between a man and a piece of $#!+" - не са мои думи, нито е превод от японски.

И не, не сме 'нормални хора'. Японците нямат патент на чувството за отговорност и човешка етика, в повечето култури нормалното е да се внимава с обещанията и ако се дават - да се изпълняват, а ако се случи да не се изпълнят - веднага да се поеме публично вината с бързи и ясни извинения към другата страна.

Слагам се в това 'ние', защото за 30 години по света доста съм патил от остатъците на нашата 'нормалност', докато се науча (с бой) да изпълнявам. Ако безотговорното отношение към дадена дума е 'нормално', тогава сме нормални наравно с арабите и индийците - само при тях (без да съм расист) ми се е случвало многократно да те гледа невинно в очите: "Ами пре*ебах те, случи се - нали няма нищо и си оставаме приятели?"..

Всъщност, доста след като я бях забравил, се сблъсках с нашенската 'нормалност' при опити да работя с нашенски фирми и индивиди. Вероятно обяснява защо опитите не продължават много усилено [smilie2]



Публикацията е редактирана (20-09-19 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   20-09-19 00:41

> nyamago доста лекомислено сравнение...

Ако говориш за соца - доста тежко е мислено:

Първо, безотговорно е да се твърди "Хората искат старото".. Колко процента от хората? За всеки неспособен да си прекърши навиците имаше постове от хора, които казаха, че харесват новия дизайн и функции. Да не ги броим, защото тук не е демокрация: сайтът е частен и решават собствениците му а не 'гласът народен'.

Второ - преди да бъде показано новото, старото беше неспирно критикувано с години. Много повече хора са плакали и псували именно срещу 'удобното и лесно' старо, че не е нито удобно, нито лесно. Има не една тема по въпроса. На кого да угодят админите и разработчиците?

И трето: с неудобствата се свиква когато нямаш избор. За това най-точна аналогия е 'соца'(живял съм по онова време, ако ти или други не са). Знаехме, че не е гот, но не ни се даваше много избор и се пригаждахме да ни е 'удобно' в ла*ната. След известно време това принудително удобство става навик и до днес има хора, които сериозно си искат старото 'удобство'.
- - - - -

По-добре да говорим със силни думи (виж горе) към хора, които уважаваме и да ни боли от това - отколкото да ни върнат обратно в 'удобството' на старото. Ще има неудобства, неизбежно - но решението не е със заден ход!
[beer]



Публикацията е редактирана (20-09-19 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   20-09-19 08:48

към nyamago...

Вместо да правиш аналогии с режимите на управление,би ли ни посочил конкретно за сайта, какви са преимуществата на новото пред старото?
Ако бяхме усетили някакви предимства,едва ли щеше да се надигне такова роптание,а ние срещаме само спънки,неудобства и проблеми.Затова в началото написах,ако промените са към по-добро ,всички бихме се радвали. Нали това е целта на това занятие,иначе какъв е смисълът да се променят нещата,да стават от добре към зле ли?! За съжаление,аз все още не въм видял нищо добро от това ново.Моите уважения към екипа и админа, за труда и желанието да направят нещо по-хубаво за всички нас,но засега то не се получава,поне за мен е така. Ти малко издребняваш.Сега ,че админът обеща някакви промени онзи ден и не ги изпълни е вярно ,но е разбираемо.Възможно е да са срещнали някакви непредвидени технически трудности и няма за какво да го обвиняваме.И аз съм отправил едно запитване към него на лични съобщения, на което не ми е отговорено все още,но...чакам търпеливо,какво да се прави.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   20-09-19 08:49

^
Вече работи сортирането. Може да не е било рефрешнато или нещо подобно. Вероятно и другите неща ще се оправят едно по едно.
Да му мислят тези от острова, които обещаха отдавна да излязат от ЕС, а още си стоят [beer]

Хубав Петък!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Julius   
Дата:   20-09-19 09:03

Годината е 2122. Профилната страница на ФФ показва преоразмерени изображения, докато британският премиер е на посещение в Брюксел, за да моли за удължаване на крайния срок за Брекзит. Никой вече не помни откъде води началото си тази традиция, но всяка година тя привлича много туристи от целия свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   20-09-19 09:57

При азиатската медицина лекуват тялото, от там към овредения орган. При нас се лекува директно само овредения орган. При изобразителните изкуства всеки детайл трябва да има една и съща степен на завършек, изписване. Когато се създава нещо, в случая ремонт на фотогрфския сайт, трябва да се обмисли какво е хубавото в сайта, и тогава да е подходи към изчистване, подобрения. Всяка работа на парче е кърпеж и не води до добри резултати. Вкарването на голям обем ненужна информация води до тежест при работа със сайта. Тежкия начален профил с широки активни редове и така задължителното въртене на снимките не дава пълен облик за автора. И защо името на автора е с големи букви горе, а псевдонима с малки букви долу. Ние се позанаме по псевдоним във фотогрфските сайтове дори по света, псевдонима е важен и водещ!
Мои рзмисли на глас, усмихнат ден!



Публикацията е редактирана (20-09-19 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   20-09-19 10:28

nyamago

И аз съм за новото,но да е премислено и професионално направено.
Красивата фотография заслужава повече естетика от крадрат на бял фон.
Адмирации към екипа,че са се захванали,но нека го направят както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   20-09-19 11:40

> Вместо да правиш аналогии с режимите на управление,би ли ни
> посочил конкретно за сайта, какви са преимуществата на новото пред старото?

Не мога да ти посоча, защото НЕ ПОЗНАВАМ новото. НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛИ ОЩЕ. Това, което се обсъжда тук е 'чернова', алфа-версия, работен прототип. Директният допир с него, заедно с текстовите пояснения какво предстои, ми звучат обещаващо. (За обещанията изписах прекалено много вече). Ако ме извиниш за сравнението - аз и в социалното устройство НЕ ПОЗНАВАХ новото - звучеше обещаващо, имах доста различни (наивни) очаквания за 'Демокрацията', но когато ранните ѝ версии разочароваха, никога не съм апелирал да си върнем старото.

Познавах (донякъде) стария ФФ. За 6 години, с проби и грешки, с повече четене отколкото питане, бях научил да се оправям някак си без да се оплаквам (много). Което не е равносилно на 'удобен', нито на безпроблемен сайт. Използваем.

Сигурен съм, че и новият ще стане използваем. Надявам се (без още да съм сигурен), че ще е ПО-използваем от стария. Засега няма драма и ще се повторя, че прогрес не се прави на заден ход.
= = = = = =

Никога не съм твърдял, че сегашният демо-прототип е по-добър от познатата последна работеща версия. Само апелирах да се даде шанс на стопаните да си изпълнят обещанията. За да продължим да им гостуваме - пак ще напомня, че тук сме само ГОСТИ и решенията НЕ СЕ вземат от нас, нито с гласуване, нито с улични протести.

Приятен Петък и уикенд!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   20-09-19 15:02

Здравейте,

смятаме, че в дискусията се ражда истината, но да не забравяме, че винаги има различни гледни точки, често пъти противоположни. По някой път изборът не е въпрос само на удобство, а на политическо решение, защото различните начини са по различен начин удобни.

Нашата цел е да обновим ресурсите и инструментите, но да останат ползваеми. В този ред на мисли, моля обяснявайте по-подробно ако имате нещо предвид, защото за някои неща дълго дискутирахме и предположихме какво имахте предвид. И за миг не сме мислили да правим нещо против някой, напротив, правим го, за да е удобно за повечето хора. Извиняваме се, че колега е отговорил малко по-нагоре и остава внушението, че мобилната версия е по-важна, не не е единствено тя важна. По-скоро концепцията беше да направим сайта ползваем едновременно и от мобилни и от настолни устройства. И да, важен е да е удобен за разглеждане на "голямо", но нали авторите искат да бъдат гледани, тогава няма причина да пречим на мобилните потребители. Статистиката за мобилните устройства при Фото Форум в допълнение е занижена, защото сайтът не беше удобен за тях и съответно те бързо напускат.

Искаме да помолим когато пишете да не го правите с ирония, защото това не е конструктивно. Ако искаме подобрение, то е редно тази тема да е в работен дух и с конкретни въпроси и отговори.

Прочели сме повечето неща, които сте написали и ще отговорим. Повечето сме ги дискутирали.

>Р.Р. Все пак бих си позволил един съвет.... Така, както >ежемесечно каните изявени членове на форума да правят >редакторските галерии (и те го правят) защо не се посъветвате с >тези хора какви промени според тях биха били удачни ? Мисля си, >че никой от тях няма да откаже ...

Roburt48, бяхме поканили сумарно 23 човека за Бета тестери. Дори zeromx, който има доста критики в момента е точно от тези хора, за които профилът е активен от поне 1-2 месеца:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=100839


nislon също е от тези хора.
Те имат една иконка като епруветка под профилната си снимка.

Ето конкретно някои отговори:

* информация за квота за снимки - вече работи. nyamago, понякога лъжите не са планирани. Има лични причини. Хората, които правят определени неща може да не се чувстват добре или пък се случват определени непредвидени неща. Когато правим промени по JS файловете, сменяме името му, за да може да се обнови при вас файла. Техническите лица знаят, че такива файлове се cache-ират за по-бърза работа и този кеш трябва да бъде накаран да се презареди.

* сортиране на снимки - вече работи. Може би има още какво да се желае от него, но препоръките пишете в темата.

* Load more за снимки - доколкото разбрахме не е удобно когато кликнеш да разгледаш снимка, и след това като се върнеш, не можеш да попаднеш на същото място. Да, това определено не е конфортно. Тук мислим как да го решим. Скрол е удобно за мобилни и някои приложения на настолни устройства, а пейджинг е удобно само за настолни, защото с пръсти трудно се целят цифричките на страниците.
- Вариант е да направим запомняне на отместването от началото на списъка и при връщане да се зарежда отново до там
- друг вариант е да се направи снимката да се разглежда в поп-ъп прозорец, който покрива основното съдържание, но това ще дублира страница Снимка
по-скоро първия вариант ще изберем.

- относно квадратните тъмбове - въпрос на възприятие е. Имаше много суперлативи от Редакторските галерии и то от над година. Там тъмбовете са точно такива и оплакалите са са точно 0. Явно потребителският профил е "друго нещо".
Проведохме дискусия с дизайнера и ще опитаме да направим алтернативен начин за показване, които ще запази подобна решетката и размера, но снимката ще се разположи с цялата си видима част. При този случай ще има недобро подравняване на хоризонтални и вертикални снимки, но всеобщо благо няма. Определено не харесваме решетки от типа вертикално (или хоризонтално) наместване на безкраен списък снимки, то винаги ощетява или вертиланите или хоризонталните като размер.
Предложения подход е подобен на този в стария дизайн, но без квадратната подложка, а само с фона на сайта
Ще помислим и дали не можем да затъмним този фон като опция или по принцип.

* избрано от Автора - ще го добавим следващите дни. То ще е от 4 снимки. Ако станат повече, всичко ще се отмести много надолу.
Вариант е да добавим за най-ентусиазираните и опция цял Таб да могат да подреждат. условно можем да го наречем Таб Избрано.

* липсващи модели - тази функция работеше, но при поредна промяна по този елемент е спряла. Ще я оправим съвсем скоро, но там правилата ще са същите като при Базар. Моделите, които се въвеждат да са само на съвременни апарати и обективи, защото след въвеждане за тях се кодират и други данни - снимка, параметри, а това е ръчна работа и нямаме ресурс да въведем безкрайния списък от десетилетия лентови апарати. Тук да не пропусна да благодаря на Chulev, който помогна преди време да се въведат част от никонските модели като параметри.


И още нещо не на последно място.
Несериозно е да се изказват мнения как мобилните устройства не са важни.
В миналите месеци имаше ред теми с отправена директна критика към екипа ни с аргументи, че не обновяваме сайта като технологии, като използваемост за съвременни устройства, че е недостъпен за мобилни устройства и още ред подобни. Ако наистина мислите, че всичко е било толкова перфектно защо тогава не възразихте? Сега се получава, че ние един път търпиме критика, че не правим нещо, сега търпим, че го правим. Нали знаете вица за зайчето с шапката и вълка?

Поздрави от екипа на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   20-09-19 17:13

До Admin,

"Roburt48, бяхме поканили сумарно 23 човека за Бета тестери. Дори zeromx, който има доста критики в момента е точно от тези хора, за които профилът е активен от поне 1-2 месеца:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=100839"

Какво искате да кажете с това,че в момента имам доста критики?Не ви отива подобна провокация...

Да бета тестер съм от повече от 2 месеца и същите критики,които отправям в момента (за белия фон, за квадрата, за бавното преглеждане) ви ги казах и тогава...

"Ще го погледна и на лаптопа. Чудя се защо трябва да е бял фона на профила. И защо снимките трябва да се гледат така една по една с плъзгане надолу. Много повече ми харесваше прегледа тип "решетка". По минималистичен тъмб, но повече снимки. Освен това стоят в квадрат на тъмба, а не цялата снимка.Не всички са ок за квадрат."

Това е съобщение изпратено към вас на 16.04.2019,току що го извадих от хисторито на съобщенията...
Мога да покажа и screenshot какво сме си писали...

Така го изкарахте все едно съм казал супер е,нямам забележки,а сега отправям критики...



Публикацията е редактирана (20-09-19 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   20-09-19 21:39

До Admin,


Автор: zeromx
Дата: 20-09-19 17:13

"Ще го погледна и на лаптопа. Чудя се защо трябва да е бял фона на профила. И защо снимките трябва да се гледат така една по една с плъзгане надолу. Много повече ми харесваше прегледа тип "решетка".


Изхождайки от горното мнение, не може ли на мобилни устройства снимките да се гледат с плъзгане надолу, а на другите устройства тип "решетка", така до някъде ще се угоди на повече хора.[smile]



Публикацията е редактирана (20-09-19 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   20-09-19 23:13

zeromx,

да, принципно е така както казваш.
Корекция. Може би ти си бил от малкото, които са казали изобщо нещо свързано с тези неща.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: burningice   
Дата:   21-09-19 09:19

Датата на регистрация на профила не я виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: philip   
Дата:   21-09-19 10:08

burningice, отвори "За фотографа"!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Leica   
Дата:   21-09-19 10:29

Аз още не съм го погледнал защото не ме интересува, но нещо ме накара да направя смяна на парола. Казах си ...кво ли е ся па това - хакване или подобно .....а то явно идва от ъпгреит на профила.
По принцип така мразя постоянните промени в интерфейса ....щото ползвам стотици сайтове, и като се промени нещо в някой вместо към добро за мен води само до загуба на време за да му свикна.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: burningice   
Дата:   21-09-19 12:29

philip, благодаря.
"Статистика
РЕГИСТРИРАН"

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-19 13:14

Албумите не се отварят. Замръзват на празна бяла страница с името на автора в сиво поле отгоре (замислено за корица, предполагам) и под него - само един син бутон 'Зареди още' с безкрайно въртящ се часовник (тип 'търпение - чакай!'). Нищо не се случва и натискането на бутона, естествено, не променя нищо.

Изключение: отварят се веднага албуми само на автори, които имат точно и само един (1) албум, със само една снимка в него. Това може да даде идея какво причинява замръзването на всички останали профили?

======

Чакаме появата на 'избрано от автора' с възможности за редакция. (В момента снимки в невидимото старо 'Избрано от автора' не позволяват при 'Редакция на снимка' да се трие присъствието им в старата колекция.)
======

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: eewf   
Дата:   23-09-19 10:33

Не съм чел отговорите в темата, може би ще повторя някого.

Когато отвориш профил през секция "Базар" се отваря стария интерфейс.
https://photo-forum.net/photographer/eewf

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   23-09-19 11:24

Старият се отваря когато на края на този ред си напишеш ника:
https://photo-forum.net/photographer/asahi

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »