Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   11-09-19 16:09

enizvk, да точно този е. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   11-09-19 16:28

Аз имам няколко проблема, но първият не е от новия дизайн, спомням си, че нещо аз пипах, но не знам как да го оправя. [smilie8]

1. Вместо имената ми изписва - "Unknown"
2. Профилната снимка не излиза горе в дясно


https://i.postimg.cc/g08S1fMQ/sc.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   11-09-19 17:14

coolman_kk, сменил сте си снимката, но не сте презаредил страницата, затова не се е обновила и другата ви снимка в главата на сайта.

Името ви го коригирахме. Явно е бъг от минало време.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   11-09-19 18:03

Избрано от автора (портфолиото) до колко снимки се ограничава? Няма да е лошо да могат да се слагат повече снимки там.
Освен това смятам, че ще е по-добре избрано от автора да се отваря на заглавната страница(като се отвори профила), вместо там да са всички снимки както е сега. Те и без това ги има в албуми. Така на заглавната страница ще се вижда каквото автора си подреди.
Също така съм съгласен с asahi за квадрата за превю.



Публикацията е редактирана (11-09-19 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   11-09-19 18:11

За подреждането имах предвид албумите. В общите снимки (както и в 'любимите') сега редът по подразбиране е обратно-хронологичен, което е интуитивно и удобно. Не виждам възможност за друго подреждане (напр. по гласове), но и така е добре.

В албумите, обаче, няма никакъв избор за подреждане (или аз съм невнимателен / неграмотен и не го виждам). Редът по подразбиране е хронологичен - 'право'-хронологичен, което означава разглеждане на стари архивни снимки с безкрайно скрол-ване докато се стигне до актуалните. Нито е логично, нито удобно. Отделно други филтри за подреждане (като напр. А и Б гласове) са също желателни именно в албумите. Имаше ги в старата версия, проблем ли е да се предложи такъв избор и тук?


Не виня за това, обаче, нито компетентността на разработчиците, нито инвестиционната политика на собствениците. Жалки са подобни упреци от пасивни потребители на безплатни ресурси и услуги.
[smilie24]

Update: Успях да заредя корици/аватари на албумите с външни снимки; ще чакаме и от самия албум да може да се избират. Остава пожеланието албумите да се подреждат по различни критерии.

Не виждам място за / следа от бившото 'Портфолио' - както е показано в скрийншот 'Избрано от автора' - при мен това го няма. Пращам скрийншот по поща както се препоръча.




Публикацията е редактирана (11-09-19 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-09-19 21:52

Какво се случва тука сенка!?
...загадка за сетивата, Данка
-О' какво изящество!
-кой е автора на този шедьовър? ... надхитрил уеб дизайна?

...аа, Гошо!
-Гошеее

- е тва е!

админ! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   12-09-19 05:33

Admin...

Похвално е това,че сте помислили за всичко. Ще очакваме промените.[smile] Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   12-09-19 09:14

Подкрепям asahi и zeromx, че снимките е по-добре да се свиват пропорционално в рамките на квадрата, а не да се кропват.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: CDman   
Дата:   12-09-19 09:52

Като кликна на ВИЖ ВСИЧКИ (заградено е в червено)
https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-09/1568270952_32_13


Излиза някаква много странна първа страница.

Win 7 / Chrome [smile]



Публикацията е редактирана (12-09-19 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: kali222   
Дата:   12-09-19 10:24

Много благодаря за подробните отговори. Приятно е, че се получава диалог. Чудесна работа е свършена и с показаният подход нещата ще се изгладят постепенно.[shtrak] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: r_iva   
Дата:   12-09-19 12:39

Подкрепям това, че работите по осъвременяването на сайта.
Ето няколко въпроса и проблема:

1) Известяванията за писмо горе вдясно над корицата не се отварят. Според числото там, явно и всички стари писма се считат за непрочетени и може би в това е проблема.

2) Може ли да се реализира една снимка да присъства в повече от един албум? Например албуми "Пейзаж" и "България", и "Рила".

3) Пробвах създаването на албум. Качих му снимка за корица, добавих и снимки в него. Проблеми:

- В новия дизайн броят на снимките в албума е 0 под корицата. Иначе албумът се отваря и снимките са си там. (За подреждането им хронологично, nyamago го е написал по-горе.)

- При разглеждане в албума, снимките нямат бутони за редакция и изтриване. Ако потребител с много снимки ги е подредил в албуми, а реши да изтрие няколко, то той ще трябва да отваря всяка снимка за редакция или да работи в страницата на профила...

- В новия дизайн корицата на албума изглежда добре, но в страницата "Моите снимки" със стария дизайн, корицата се разлива като фон зад другите албуми. Смалих файла за корицата до 215х160 пиксела и пак се разлива.

- Добавянето на снимки в албума направих с бутончетата от страницата със стария дизайн "Моите снимки". С тях е много по-удобно, отколкото да отварям всяка снимка в режим "редакция".

4) Какво ще е бъдещето на страницата "Моите снимки" със стария дизайн? Ще се осъвремени или ще изчезне? Използвах я при работата с албума и е удобна за бързото редактиране на снимките. Но в новия дизайн в менюто няма връзка към нея.

5) Относно "Последни коментари към моите снимки" - мисля, че те са много удобни и трябва да съществуват. Никъде не видях линк към тях.

Ако има значение използвам Firefox и Windows 7.

Edit:
Към т. 1) Известяванията за коментар от камбанката горе се отварят, само ако няма нов коментар. Когато има червена точка за нов - не се отварят, а само се върти "зарежда"...



Публикацията е редактирана (12-09-19 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Christopher   
Дата:   12-09-19 13:12

Помислете малко за "ребрандинг" ъпдейт на целият форум, т.к с тази визия по-скоро сме 2002 от колкото 2019.

Нещо което да "засили" малко посещаемостта и активността:

- насърчаване, хората да качват повече снимки, това къде можеш да ъплоаднеш две видими, за хората снимките веднъж на 5 дни е адски дразнещо. Взаймствайте нещо от Unsplash, например.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: shamelessEyes   
Дата:   12-09-19 14:16

админ, благодаря за отговора. Оценявам всяко усилие осигуряващо възможност за комуникация. Ако поста ми ви се струва квалифициращ, това е защото имате предразсъдъци, които имате за онова късокрако племе троловете. Разбирам ви и искам най сърдечно да ви помоля да помислите и за тях.

*извинявам се за коментара си, ако съм обидил нечия работа.



Публикацията е редактирана (18-10-19 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   12-09-19 19:48

Към Admin:

1. Ако въведа нещо в полето "ТЕЛЕФОН" или "SKYPE ПРОФИЛ", след това в секция "За фотографа" въведената информация липсва и изписва "не е предоставен".

2. Веднъж ако съм записал нещо в полетата "ЛИЧНА СТРАНИЦА", "FACEBOOK ПРОФИЛ", "INSTAGRAM ПРОФИЛ", "YOUTUBE ПРОФИЛ", "SKYPE ПРОФИЛ" никога повече не мога да изчистя полето. Ако полето е празно, след запис ми възстановява предишното състояние.

3. Полето "ЛИЧНА СТРАНИЦА" никъде не се показва в профила ми, въпреки, че съм въвел информация в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nalexiev   
Дата:   12-09-19 21:58

Изглежда по-добре от преди.
Но може би би било доста по-актуално, ползваемо и бързо ако използвате:

- reactjs
- webpack (върви към react)
- webp

Без разни old school jquery библиотеки и подобни.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: MoHaX   
Дата:   13-09-19 11:21

Не знам дали е споменато, но в раздела в който трябва да си
избереш техниката , в подраздел обективи , не могат да се добавят модели различни от споменатите

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: vili_anastasova   
Дата:   14-09-19 10:57

Извинявам се, може и да съм недовидяла, но в новия дизайн не видях опцията "Последни коментари за снимки на автора", ако е възможно да се активира подобна функция, за мен е от голямо значение![smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: PhotoJunior   
Дата:   14-09-19 11:35

Здравейте!
Вили, това, за което питаш, го има като опция. Когато си в "Профил" горе вдясно се изписва потребителското име. Като кликнеш там, отдясно излиза меню. На четвъртия ред е "Коментари за мой снимки". Ако имаш непрочетен коментар, на камбанката (пак горе вдясно) ще имаш червено квадратче с изписан брой непрочетени коментари.

Аз пък не виждам опциите "Избрано от автора" и "Сортиране по", които са показани от Admin в скрийншота (11-09-19 15:32). Пише, че са предвидени в новия дизайн, но факт ли са или да ги очакваме?
За хронологичното подреждане на снимките, кропа и редакциите вече е писано, подкрепям предложенията.
Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: vili_anastasova   
Дата:   14-09-19 12:42

PhotoJunior: Благодаря за отговора! [smile] Малко е сложно за мен, защото не е видимо, както беше преди, но ще се науча да го търся там!!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   16-09-19 22:49

Обслужването, разглеждането на симките на авторите стана тромава, изгуби се общия излед на снимките в малък формат по категории и папки на авторите. Така не се добива обемно творческото им ниво, трябва да се превъртат стотици снимки, като в сайт за туристически дестинации. Гениалното е в опростяването на функциите при работа със сайта. Трудно се работи, но Вие ни го налагате до степен изнервяне. Кому беше нужно това? С молба съм да се върне старото ниво и може би само една опция рецензия (предложения) щеше да освежи сайта. А и защо не опция слайдшоу по автори. Не мога да избягам от себе си, откровен съм, не съм безразличен!



Публикацията е редактирана (17-09-19 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Shilo   
Дата:   16-09-19 23:41

Напълно подкрепям горното мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   16-09-19 23:41

^ И аз намирам, че стана по-неудобно, бавно и объркано от преди, но си го обяснявам с 2 главни фактора:

а) Навиците ни: трудно се променят и промените (отначало) се възприемат като неудобство. Докато свикнем - едни по-бързо, други не толкова бързо...

б) Това е преходно положение между две коренно различни системи, които в момента са паралелно в 'производствена експлоатация на живо' с всички последствия.

Преходът не е толкова бърз, колкото ни се иска, но ако не сме по-добри разработчици от наличните - И готови да вложим доброволен труд, можем единствено да се запасим с ТЪРПЕНИЕ и да стискаме зъби до идването на светлото бъдеще. Връщането на старото положение НЕ Е решение, нито гола критика (дори да е основателна, ако не е подплатена с активен личен принос на труд или финанси).

Аз ще изчакам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Shilo   
Дата:   16-09-19 23:57

ФОто-форум е сайт за фотография, а не фейсбуукоподобна платформа. По-важен е нормалният изглед на снимките, с оригиналните пропорции, когато се преглеждат албумите на потребителите. Защо са с размер 1:1?! Огромна част от хората не снимат в този формат, а използват 3:2 или 4:3.

Ще повторя отново написаното в писмо към г-жа Мая Манчева (вероятно един от админите):

"Предишният изглед беше по-удобен. Вместо да се занимавате с организирането на изложби и фотоконкурси, вие си губите времето в промяна на визията на сайта, която няма да увеличи посещаемостта му и популярността му. Сайтът е фотографски и трябва да има уникален облик, а не да е стандартен, както другите."

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   17-09-19 00:22

Аз пък намирам новата визия за изключително стилна и подредена.
В този вариант за мен лично е далеч по-голямо удоволствие да разглеждам творчеството на отделните автори.
При всички случаи - това е най-големия ъпдейт на сайта от както го следя, т.е. от началото на този век, така че дори и да има недовършени или неработещи функции - повече търпения няма да е излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   17-09-19 01:02

Не, не си отивай, ще ми бъде тъжно...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »