Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Aspherical (IF) Macro за Sony
Автор: rufani   
Дата:   02-10-19 22:51

здравейте.
Аз ли нещо не мога да схвана с пояснението за характеристиките на Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Aspherical (IF) Macro за Sony.
уж е проектиран за сони apsc senzor, а в същото време пишат, че при apsc дължината съответно по 1.5 =27-405, нещо не ми се връзва.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Aspherical (IF) Macro за Sony
Автор: victory13   
Дата:   02-10-19 23:01

Оставете тези сметки. Обективът си е 18 до 270мм, просто проектира по-малък образен кръг, който е подходящ за апс-ц сензор. Ако се завие на фул фрейм, ще винетира малко или много...

Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Aspherical (IF) Macro за Sony
Автор: rufani   
Дата:   02-10-19 23:04

не е за сметките . обяснението е във фотопавилиона и ми се струва неразбираемо за желаещите да го вземати доста подвеждащо.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD Aspherical (IF) Macro за Sony
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-10-19 23:07

27-405 е еквивалентът отнесен към фулфрейм. Ако на фулфрейм се постави обектив с фокусно разстояние 27-405 мм, зрителният ъгъл ще бъде същият като на 18-270 обектива (при едно и също зуумване с двата обектива), закачен на АРS-C сензор с кроп фактор 1.5.

rufani написа:

> не е за сметките . обяснението е
> във фотопавилиона и ми се струва
> неразбираемо за желаещите да го
> вземати доста подвеждащо.

Да, сега го видях, не са написали реалното фокусно разстояние на обектива, а приравненото. Явно е недоглеждане някакво, но пък човек, който е тръгнал да купува обективи от Павилиона, би трябвало да е запознат с тези мм, кроп фактор и т. н...[smilie7]



Публикацията е редактирана (02-10-19 23:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »