Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   23-09-19 11:45

> Албумите не се отварят.

Update: Вече се отварят, благодаря [smile] [smilie24]

Сега ще е добре на всеки албум да се появи и дроп-даун менюто за сортиране по различни параметри, идентично на това за 'Всички снимки' на главната профилна страница?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   23-09-19 16:11

Sort by aperture?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   23-09-19 17:35

До Admin,

Когато ви остане малко време [smilie5] може ли да добавите една търсачка на снимки с филтър - модел апарат, модел обектив ? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: fotonix   
Дата:   23-09-19 23:24

Не знам дали някой друг има този проблем, но когато се опитвам да изтрия снимка ме известява, че не съм логнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   24-09-19 07:50

При мен този проблем го няма, но след като кача или изтрия снимка броячът на "публикувани снимки" не се актуализира, нужно е опресняване на страницата.

видео



Публикацията е редактирана (24-09-19 07:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   24-09-19 08:48

Автор: coolman_kk
Дата: 24-09-19 07:50

При мен този проблем го няма, но след като кача или изтрия снимка броячът на "публикувани снимки" не се актуализира, нужно е опресняване на страницата.


Да, така е, но тази информация се обновява след около денонощие, вероятно да не се натоварва излишно сървъра.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   24-09-19 11:20

Съмнявам се, че това ще натовари сървъра [smile]
Тук става въпрос за съвсем друго нещо.



Публикацията е редактирана (24-09-19 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   24-09-19 23:18

И аз се съмнявам в много неща, но вярвам, че на Луната действителност е стъпил човешки крак [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   25-09-19 08:09

Ако това е някаква шега, не я схванах.
Приемете, че бележката ми е към Админите, не към Вас, за да не се чувствате засегнат от нещо.



Публикацията е редактирана (25-09-19 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   25-09-19 13:20

Да отбележа нещо, което доста ме затруднява при разглеждането на снимките в даден профил. При страниците беше лесно, тъй като можеш да идеш на която страница от профила пожелаеш. Сега ако реша да видя някоя снимка, която е на третото зареждане и се върна след това обратно в профила, трябва отново да скролвам сума време докато стигна до там, където съм бил. Ужасно досадно е и просто се отказвам да превъртам сума време.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   25-09-19 14:02

От моят житейски опит, дойде ли на работа нов „човек на шефа”, за да се демонстрира някаква дейност, всичко се обръща с главата на долу. И после „АД_мина”, не мина, но „ада” си остава. Гениалното е да се създаде в хаоса ред, а не в реда хаос, разберете го! И ги казвам с уважение,това е сайт за фотография. Всеки един Автор трябва да е лесно достъпен, като в изложба. А не да го прелиствам като картинки от туристическа дестинация. Защо не се ядосате и не върнете стария вариянт?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: toddybear   
Дата:   27-09-19 10:08

Моето мнение е че винаги ще има хора които ще искат връщането на старата версия. Това не трябва да спира прогреса.

Иначе искам да кажа за един бъг които намерих.
Отивам на профила си и се опитвам да изтрия една снимка. Когато снимката е нормална това не е проблем, но ако снимката е такава която е била сложена в специалните снимки на стария профил ( не помня как точно се казваха) тогава не може да се изтрие и ми показва грешка "Not logged in". А достъп до стария профил аз не успявам да намеря за да я махна от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: ubp   
Дата:   27-09-19 10:46

Може ли да добавите най-накрая търсачка с филтър:
снимки по модел фотоапарат, модел обектив. Във фото форум сме, а това са базови неща, които липсват. За базара също филтъра при търсене да се запеметява с последните настройки, когато си се логнал. Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: quazimodo   
Дата:   27-09-19 11:13

написа:

> Може ли да добавите най-накрая
> търсачка с филтър:
> снимки по модел фотоапарат, модел
> обектив. Във фото форум сме, а това
> са базови неща, които липсват.

За повече от 10 години, това съм го виждал само в един български сайт (Фото култ) за фотография и той вече е минало, но и аз с удоволствие бих приел подобна възможност.[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-09-19 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   27-09-19 18:22

Здравейте,

след коментарите против крадратния тъмб на снимките ето това е вариант, който може да го замени. В него е отразена пропорцията на снимките, както и контекста й, като надписи или икони около нея.
Снимките стават 3 вместо 4, за да не дребнеят. Това се налага, защото квадратите са ограничени по късата си страна, докато когато снимката се вижда цялата, ограничението е по дългата.

Втората картинка показва избор на горния ред Избрани снимки в профила от наличните в профила.

Може да си кажете мнението.

Поздрави


http://94.156.169.44/profile-logged-portfolio-NEW.jpg





http://94.156.169.44/profile-logged-portfolio-select-NEW.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   27-09-19 19:04

Аз съм за тези промени!

А в ИЗБРАНО ОТ АВТОРА ,пак само 3 снимки ли ще се виждат?
Няма ли да е добре да се добави и още един ред отдолу и да станат поне 6 снимки в ИЗБРАНО ОТ АВТОРА? А може и да не се добавя допълнителен ред отдолу ,а само да се понамали големината на тъмбовете за ИЗБРАНО ОТ АВТОРА, така че да могат да се поместят примерно 5,6 снимки на един ред.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: idivanov   
Дата:   27-09-19 19:46

Така е много по-добре, остава и да се пусне някава опция за общ фон пр. сив и черен...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   27-09-19 20:31

Чета с интерес темата, обаче нали разбирате, че ние - потребителите - сме един вид гости тук. Като отидеш на гости на някой, е много крива хава да кажеш на домакина - много кофти си аранжирал апартамента си или декорът ти е скапан!
Ако домакинът не те кефи, не ходиш повече на гости!
Така са решили, така са го направили.
Сайтът е техен, ние не плащаме сметките.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: quazimodo   
Дата:   27-09-19 21:01

Wladнаписа:

> Чета с интерес темата, обаче нали
> разбирате, че ние - потребителите -
> сме един вид гости тук. Като отидеш
> на гости на някой, е много крива
> хава да кажеш на домакина - много
> кофти си аранжирал апартамента си
> или декорът ти е скапан!
> Ако домакинът не те кефи, не ходиш
> повече на гости!
> Така са решили, така са го
> направили.
> Сайтът е техен, ние не плащаме
> сметките.

Сложи си един адблокър да речем и пак пиши какво си разбрал след това[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-19 22:00

С риск да ме наскачат много хора, малко съм разочарован от новия вариант и квадратите определено повече ми харесват. Не защото са квадрати, а естетически като композиция и стройност на страницата. С разнобойни (!) правоъгълни формати и разнобойни вертикални/хоризонтални ориентации, изглежда като кърпена работа или несръчно проектирана от малолетен ученик, не от дизайнер и естет. Не знам защо държите да имате такъв непрофесионален дизайн на собствения си профил [smilie11]

Като знам, че голямото болшинство качени снимки в действителност НЕ СА квадрати, автоматично си давам сметка, че са кропнати и знам, че трябва да се отворят за гледане. Не очаквам да разгледам всичко без нито веднъж да цъкна и отворя някоя снимка (още по-малко - да я оценя, че даже и с точки). Хаотичната подредба и случайност в размери и ориентации дразни, макар и подсъзнателно. И подсъзнателно раздразнени, ставаме нервни и заядливи, и ще се избием в дискусиите.

Хайде бийте сега! [smilie10]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   27-09-19 22:27

аз също споделям по-горното мнение на nyamago за квадратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   27-09-19 22:35

nyamago -Спор няма,че квадратите изглеждат по-естетски,но ето един пример: https://drive.google.com/file/d/1cLN2oxvhYNsd62KGK0FOOQy1y4oECEb9/view
Това, което се вижда от тази моя снимка на квадратния тъмб,би ли предизвикало някакъв интерес в теб и всички останали,да се цъкне и разгледа? Съмнява ме някой да я отвори,защото не се вижда почти нищо интересно от снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   27-09-19 23:01

Повтарям се, но в стария вариян всеки един от нас имаше пълен и изчерпателен поглед върху своите снимки и снимките на другите автори, бързо контактуваше с презентациите и избираше кадър, като в галерия си. Сега все едно стоиш на вратата и търпеливо изчакваш да ти ги покажат една по една снимките. И при стария вариянт имаше опция прелистване, отваряш избрана снимка и прелистваш в ляво или дясно. А сега се изнервяш, нямаш поглед дори върху своите снимки. Повече няма да пиша и изказвам мнения за новия облик на сайта, уморих се.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: valdo   
Дата:   28-09-19 11:21

Още един глас против квадратните тъмбове. Мисля, че да се предизвика интерес към снимките е по-важно от естетския вид на профилите. С него така или иначе се свиква бързо.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nyamago   
Дата:   28-09-19 12:58

> Това, което се вижда от тази моя снимка на квадратния тъмб,би ли
> предизвикало някакъв интерес в теб и всички останали,да се цъкне и разгледа?

Аз бих цъкнал, защото виждам хубав пейзаж и ще искам да видя повече от тая гледка. СЪщо бих цъкнал и на други твои квадрати заради пейзажа в тях - не знам какво друго се крие отзад, но не заради 'другото' все пак бих цъкнал.

Ако снимката е в раздел 'Панорами' (толкова дълъг правоъгълник може да се очаква там), всички интересуващи се от панорами биха цъкнали да видят цялата дължина.


> отвори,защото не се вижда почти нищо интересно от снимката.

ИМА интересно, има - както споделих по-горе. За хората, за които 'интересно' значи единствено голо тела, причината да цъкнат (ако сниимката е в актовия раздел) ще е любопитството: къде тук, аджеба, е голото тяло - я цък да го видим?
- - -

Примерът е екстремален и ще се случва рядко, но дори в такива ситуации можеш да си сигурен, че няма да останеш незабелязан (и не-възнаграден).
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »