Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   17-09-19 09:14

Новото си е ново, с красив и модерен дизайн.

Има обаче някои съществени неудобства. За мен главните са следните:

1. Поетапното показване на снимките на автора при скролиране надолу е много тромаво. Ако авторът е с повече от няколко стотин снимки, компютъра/телефона трябва да е с огромна RAM памет и много бърз интернет. Лично при мен, след преглед на 4-5 страници, започва да забива.
Предлагам да се върне разглеждането по страници, като се запази и този по-модерен вариант.

2. Thumb-овете са кропнати в рамките на квадрата. Така може да не се види нещо същесттвено.
Предлагам, неквадратните кадри да се свиват пропорционално, както беше досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   17-09-19 19:20

Автор: nislon - И с бърз интернет съм и с голяма RAM памет(64GB) и пак е тромаво. Явно не е до това.

Подкрепям предложенията ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   17-09-19 20:24

Нито компютъра ми е бърз, нито интернета и не виждам да има някакво забавяне.

видео



Публикацията е редактирана (17-09-19 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: wlad   
Дата:   17-09-19 22:14

Нито компютъра ми е бърз, нито интернета и не виждам да има някакво забавяне.

при мен също, макар да съм с архаичен айфон 6 и също толкова архаичен комп с i5 процесор и 8гб рам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   17-09-19 22:41

"Автор: nislon
Дата: 17-09-19 09:14

Новото си е ново, с красив и модерен дизайн."

Красиво и грозно са субективни оценки.
Модерното е временно.
Остава да се радваме на новото, което е някаква промяна, с която ще свикваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   17-09-19 22:53

coolman_kk , wlad ...

Това ,че вие нямате подобни проблеми,не значи,че и при всички останали е така. Аз, kali222 и roburt48 споменахме за проблем с кориците си и със запазването на промените,но при много други автори всикчо е наред с тях и не се оплакват от това. Така че при всеки е възможно да има различни работи,които не функционират както трябва. Надявам се нещата да се подобрят за всички в един момент.Все пак сайта е в разработка все още,така че... търпение и силна храна,май друго не ни остава :)


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: mitpis   
Дата:   17-09-19 23:15

На мен също старата структура на профилите ми харесва повече, сега с тези снимки в огромни квадрати и безкрайно скролване ми се вижда ужасна, в този и вид не съм разгледал нито един профил-немам нерви. Така сайта придоби досадната структура на Гуру шотс и някои подобни, където е същата мъка да разгледаш някой автор освен ако не си много мотивиран. Лично аз съм за старата структура.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: coolman_kk   
Дата:   18-09-19 07:14

krassik

Понеже описвате с колко памет и какъв процесор сте, затова реших да ви напиша, че проблема не е там. Тези проблеми, а вероятно и всички останали идват от различните браузъри и техните версии.
Колкото е по-прост интерфейса толкова по-съвместим ще бъде. Иначе трябва да се ползват библиотеки, които постоянно се поддържат за да се получи максимална съвместимост.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: philip   
Дата:   18-09-19 08:32

Харесвам цифрите в новите профили, че дават почти цялостна "диагноза" за авторите, колко са активни, колко харесвани...

Липсват ми още само 2 числа: постове във форума и пуснати обяви в базара, за да е пълна картинката.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: nislon   
Дата:   18-09-19 09:10

Автор: asahi
Дата: 17-09-19 22:41

"Автор: nislon
Дата: 17-09-19 09:14

Новото си е ново, с красив и модерен дизайн."

Красиво и грозно са субективни оценки.
Модерното е временно.



Да, разбира се, че е субективно, изразявам лично мнение.

Ше дам един конкретен пример, какво ми харесва.
В новите профили, снимките отново са по 4 на ред, но се виждат 2 пъти по-големи. Ако не са кропнати, за мен ще е идеален вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Admin   
Дата:   18-09-19 14:40

Здравейте, ще се опитаме да отговорим синтезирано на въпросите, които сте задали.

*В "Избрано от автора" е планирано да се показват 4 снимки. Ще го пуснем така, а в следващ момент ще го променим и ще имате опцията да избирате повече снимки.

*Поясняваме, че опцията снимките да се зареждат със скрол е най-удобната за работа при мобилни устройства. Новият дизайн на всички страници е предвиден за мобилни устройства, защото към момента близо 50% от потребителите достъпват сайта от такива устройства.

*Опцията за подреждане на снимките в албум по рейтинг, дата и тн. ще заработи малко по-късно днес.

*Някой спомена, че не се ориентира колко броя снимки има право да качи и тн. В момента, ако отидете на снимки ще видите един текст "Право на качване: ... снимки / Следваща снимка: ... Качени последните 5 дни и тн." До края на деня ще актуализираме и тази информация.

* "Може ли да се реализира една снимка да присъства в повече от един албум? Например албуми "Пейзаж" и "България", и "Рила"." - не сме мислили по тази тема, би могло да се направи.

*Последни коментари към моите снимки - можете да откриете този линк в падащото меню отдясно.

*"Помислете малко за "ребрандинг" ъпдейт на целият форум" - помислили сме, новия дизайн е факт и предстои поетапно да бъде превключен. В него ще видите нови функционалности, опции, осъвременена визия, които до момента не са съществували във Фото Форум.

*"В раздела в който трябва да избереш техниката, в подраздел обективи, не могат да се добавят модели различни от споменатите" - тази функционалност работеше, но явно е възникнал проблем. До ден-два ще го коригираме.

*Относно корицата на профил на автор - повечето хора успяха да си я сменят с тяхна. Нека тези, които все още срещат трудност да ни пишат на лично съобщение или имейл, за да погледнем конкретно.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: enizvk   
Дата:   18-09-19 15:29

"Може ли да се реализира една снимка да присъства в повече от един албум?"

В момента има (тагове) ключови думи. Ако се направи филтриране по тях тези неща ще отпаднат, да не говорим каква голяма гъвкавост има този начин на организация.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   18-09-19 15:57

Тези с мобилните устройства явно са с предимство ...тцъ,тцъ [smile] Не знам само от телефончетата какво виждат и разбират от снимките тук. Това не е фейсбук,а е сайт уж за сериозна фотография,където да се види качеството на самата снимка на голям екран.Но нека на тези с мобилните устройства да им е удобно,а останалите да се спасяват.Едно е ясно... не може да се угоди на всички [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: uri64   
Дата:   18-09-19 16:06

Всъщност какво толкова...кот такоа....



Публикацията е редактирана (18-09-19 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Djoro   
Дата:   19-09-19 09:38

Моите проблеми с новата визия на сайта:
Не мога да сменя снимката на корицата на профила ми, пробвах над 10 пъти.
Името ми по паспорт е записано с големи букви горе, а псевдонима ми отдолу с много малки букви. Трябва да е обратно, фото сайтовете рабтят по псевдоним.
Не мога да намеря бързо моя снимка, така с новата визия трябва да превъртя 998 снимки, за да стигна до желания кадър.
Опитах се да разгледам кадрите на един именит автор, да видя определен кадър, трудна работа. Колко време ще ми е нобходимо, да првъртя 338 снимки, отложих това търсене за отпуската.
Кому е нужна информацията за брой гласувания..и т.н., на големи редове, след което тряба да превъртам пак, за да видя резултатите пак.
Аз съм гостенин на сайта, както и другите автори. Стопанина, Админа, трябва да ни създаде комфорт, бързо да ни обслужва сайта, да имаме бърз и четлив поглед на всички презентации и бързи търсения.
Сайта е фотографски, изпълнява съвсем различни функции от от реклама на снимки. Този сайт БЕШЕ направен превъзходно, много по-добър от водещи чужди фотографски сайтове. Моето мнение е да се върне старата версия. Очаквам разбира, след като спестих по-остри мои мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: zeromx   
Дата:   19-09-19 10:22

За жалост мисля, че с тези промени ще изгубите доста хора от форума, особено ако албум и нови предложения започнат да изглеждаг като профилната страница.
За мен в момента е бързо и лесно да разгледам няколко страници в албум(понеже има много фотографии на страница и се виждат прекрасно на тъмба) , да отворя и да се насладя на това което съм си харесал от тъмба.
И с профилните страници беше така досега, но с новия интерфейс вече не бих влизал да разглеждам профили. Много трудно е направено за преглед,бих казал дори натоварващо окото,особено в мобилната версия...Имам предвид че тъмба кроп до квадрат не е ок, освен това виждам по 2,3 снимки на дисплея, освен ако не превключа на телефон да ми се появява Desktop версия на сайта. Така виждам повече фотографии, но пак с тези тъмбове не е приятно за окото.За белия фон също имам мнение. Досега сивото хубаво затваряше и открояваше фотографиите на тъмбовете, докато в момента бялото ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: uri64   
Дата:   19-09-19 10:59

След като изчезна бронза вече нищо няма значение [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: asahi   
Дата:   19-09-19 11:06

SAS, може би си спомняш, а ако не можеш да откриеш дискусията, която водихме на времето за нивата на сивото в дизайна на страниците. Тази цветова схема не беше модна, а ергономична и функционална. Ако ще я сменяте би било добре новата да е поне толкова добра. Новото и модното задържат вниманието за късо време, но високите контрасти изморяват и отблъскват зрителя от гледане на фотографии.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: philip   
Дата:   19-09-19 11:12

uri64: "След като изчезна бронза вече нищо няма значение"

[smilie18]

По-добре да изчезне и "Виж автора", та значението да се възвърне[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Shilo   
Дата:   19-09-19 11:39

Здравейте!
Админи, четете ли мненията на потребителите в темата?!
Те искат старата версия! Новата изобщо не е удобна за сериозно разглеждане на снимки. Това, че вече 50% гледат ФФ от мобилни устройства, не означава, че те качват снимки от тях. Погледнете колко фотоси са добавени през времето, от когато посещаемостта от мобилни устройства е скочила от 43% на 50%. Защо не добавите само една мобилна версия, която да се гледа от телефоните?

Не унищожавайте хубавият ФФ!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   19-09-19 11:59

Те ги четат,но хората са решили ,че е време за промени [smile] Сигурен съм,че ако се направи едно запитване,повече от 90 процента ,ще са за старата версия. Но тя едва ли ще се върне ...за съжаление.Едно не ми е ясно,защо си усложнявате живота с промени по сайта,които не се харесват от мнозинството и защо нарушавате комфорта на потребителите му?! Сайтът си беше много добре!!! Имаше нужда от съвсем леки промени и допълнения(както вече споменах за 'çrop' и 'редакция'),за да стане още по-добре...


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: jingov   
Дата:   19-09-19 15:29

Досега не съм изпитвал някакви проблеми в редакцията на "новият профил" , не изпитах затруднения в смяна на профилна и заглавна страница,снимките ми си се зареждат при "още" за около секунда и половина, пробвах с непознати профили с повечко снимки, също безпроблемно. Лично мен квадратноста на тъмба не ме дразни/все пак тъмба е , за да получиш представа, единствено този бял фон ми се набива и не е спокойно разглеждането.
Относно обективите, някои по стари и непопулярни обектива не са в списъка/примерно аф28-70/3,5 Никор при мен /, мисля, че ще се добавят на по късен етап.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: roburt48   
Дата:   19-09-19 18:17

И аз тотално вече се оплетох ... Да не говорим, че (поне при мен, за другите не знам) една торба от функциите не работят ! Откакто съм регистриран в този сайт (а то не е много отдавна) вече има поне 3 промени и нито една от тях не е довършена, което е още по-объркващо ... Моето скромно мнение е, че принципа проба/грешка няма да доведе до добър резултат ... Иначе - успех с начинанието !

Р.Р. Все пак бих си позволил един съвет.... Така, както ежемесечно каните изявени членове на форума да правят редакторските галерии (и те го правят) защо не се посъветвате с тези хора какви промени според тях биха били удачни ? Мисля си, че никой от тях няма да откаже ...



Публикацията е редактирана (19-09-19 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: krassik   
Дата:   19-09-19 21:21

И още нещо доста неприятно,което забелязвам... скролвам и разглеждам снимките на даден автор и цъкам на някой кадър,за да го видя на голямо,след което давам със стрелката "back",за да се върна обратно на тъмбовете и да продължа да разглеждам,но ме връща не там,докъдето бях стигнал,а ме връща в самото начало на снимките на автора и трябва като гламав пак да скролвам и да премина през всички снимки, за да достигна до мястото/снимката/, докъдето бях стигнал преди. Голяма досада!!! Изгубих всякакво желание да разглеждам снимки на други автори. Кому беше нужно всичко това?! Не мога да не се съглася с Djoro,че този сайт беше по-удобен и по-добър от много други чужди сайтове за фотография,но сега го окепазихте... с това безконечно и досадно скролване,с този бял фон,с тези квадратни тъмбове и т.н.



Публикацията е редактирана (19-09-19 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов дизайн на потребителските профили
Автор: Julius   
Дата:   19-09-19 21:33

Аз съм намерил начин да си ползвам още старата функционалност, но си трая, че като чета тук... [smilie7]

Като нищо и нея ще затрият. [smilie6]



Публикацията е редактирана (19-09-19 21:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »