Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 13:18

Skodi живял съм почти две години в берлин, така че много добре знам за какво става въпрос. Да малко по добре е, но разликата не е много голяма. Освен това берлин не е, най подходящото място за отглеждане на две деца.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   22-02-14 14:50

> "...Да свърши рождения ден в 16:30 или да трябва да ги поканиш за една бира 2 седмици редварително... Това нормално ли е?.."

Нормално е. За тях - и за половин Европа. Казват му национален характер, култура, начин на живот - нормален в техните страни. За тях ненормално е нашенското (и в "циганската" част на Европа като Италия и Испания) - да пием до среднощ и да си ходим на гости неканени... Всекиму своето "нормално", не бива да съдим другите че са различни...

От друга страна, не бива и да мажем с широката баданарка на стереотипите по цели нации. Ив Германия (както и тук - в Англия) НЕ ВСИЧКИ са 'нормални' като останалата си нация. Навсякъде има всякакви хора и интеграция в едно общество не означава да станеш напълно като тях (и да те кефи да си таъв идиот), а да намериш себеподобните (съществуват - гарантирам!) и социално да общуваш с тях.

Дори в 'стерилна' Германия попаднах на бизнес-партньор (и впоследствие близък приятел), когото не трябва да каня за една бира от две седмици по-рано. Когато идва в Лондон (не при мен, а по друга работа) - ще ми се обади в последната минута и ще очаква да съм готов да скоча веднага да се видим и да пием по бира (никога само една). И аз съм готов - не се усуквам, че не ме е предупредил преди 2 седмици. Когато съм в Берлин, след работа в офиса му ще излезем на 'бизнес' вечеря (щото работата ни продължава, тя се решава в безкрайни приказки), но после ще ме води да пием по барове и да ми показва 'тайни' клубове с най-интересните купони по цяла нощ. И тези в клубовете са също германци (предимно :). Не са си легнали 'с кокошките' като останалата нация и имат съвсем различен социален живот...

В скучна Англия също - намерил съм в пъбовете дето ходя да свиря (щото имам и такова хоби) разни чешити - музиканти и фенове - с които сме точно както се каза по-горе, на "..Ооо, копеле - айде да си отрежем главите тая вечер!.. " И това е извън големия град, в полу-селската долина на Темза, където цари пословичното 'моят дом е моята крепост'...

А да се казва, че в космополитен Лондон, където има абсолютно всичко под слънцето, което може да ти дойде на ум (и много неща дето никога няма да ти дойдат на ум) - че нямало социален живот, е меко казано несериозно. Има социален живот - неспирен, 24 часа, 7 дни в седмицата. Има дори български такъв, комуто друг не е по вкуса. Има полски, бразилски, медународен, съвсем местен и всякакъв. Трябва да го опиташ, да избереш - и да се включиш. Ще те приемат с отворени обятия.

Отсъствието на социален живот е проблем на оплакващия се, не на обществото, в което е избрал да живее.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   22-02-14 14:55

Е тук и музикантите не са така. Предимно с такива комуникирам, защото съм такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 18:28

nyamago не оспорвам нещата които казваш. Най-малкото съм живял в Англия и знам много добре каква е разликата между нея и Германия.
Тук няма хора - тук има промити мозъци. Не напразно това е народа позволил на хитлер да върши това което е вършил. Има едно есе на Айнщайн което мнооого добре описва германците що за хора са. Идея си нямаш за какви промити мозъци става въпрос тук.

Ставал съм свидетел на следната случка. Берлин, 2 часа след полунощ, ни коли ни хора по улиците и един пънкар, пиян до козирката, върви по улицата, рита кошчета за боклук, псува, вика, плюе и квот се сетиш още и стига до един светофар на който свети червено. Коли ни се чуват ни виждат в близките няколко километра, оня обаче стои послушно да светне зелено гушнал бутилката си.

Повярвай ми, не ме познаваш не съм от хората, които не знаят как да завързват контакти и да се смесят с околните. Тук имам връзка със всякакви хора. От бизнес контакти с топ мениджъри на големи фирми, до най обикновени квартални пияндета. Просто германците са особено племе. Но за да го разбереш това трябва да поживееш с тях. Не ги съдя - щом ги кефи нека си живеят така.

От друга старана тук се работи изключително лесно. Никой не те препира за нищо, плануват всичко с месеци напред. Ценят труда на другите. Изключително коректни са и ако един път са доволни от теб работят с теб завинаги.

Както всяко нещо по широкия свят и тук всичко си има и добрите и не толкова добрите страни.

А иначе си много прав като казваш да не мажем с баданрката и слагаме всичко под общ знаменател. Съгласен съм, че навсякъде има всякакви хора, но проблема е, че тук масата са такива и просто не искам децата ми да растат сред такова общество.

И за последно да кажа, че не се опитвам да убеждавам хората да не идват тук. Елате и пробвайте. Може да ви хареса. Собствената ми сестра също живее тук и не би сменила Германия за нищо друго. Тя е с по "германско" мислене от съпруга си, който е германец.

Та всеки го привлича различно нещо. Аз още не съм намерил моето място и продължавам да търся. Следващата ми проба е Испания. Пък да видим там какво ще стане :)


Опредлено обаче немската [beer] ще ми липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jerryes   
Дата:   22-02-14 20:34





Публикацията е редактирана (23-02-14 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   22-02-14 23:10

Ако си схванал поста ми като "Вижте ме колко съм пич" - оттеглям всичко казано с дълбоки извинения към всички. Мислех, че е по темата, сбъркал съм.

Също много погрешно съм разбрал изречението "Липсва ми социален живот", че означава "липсва ми социален живот" - колко съм бил глупав да не разшифровам, че всъщност значело "липсва ми време"... [smilie8]

Липсата на време е жесток проблем на всички ни, но дали има нещо общо с емиграцията?..

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 23:42

nyamago аз точно затова живея на село. Изобщо не се оплаквам от липсата на време. Няма никаква припряност, хектика и всичко е много спокойно. Така че при мен не е от това.

Но пак повтарям, че не казвам, че не е хубаво просто на мен не ми пасва и затова продължавам да търся.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jerryes   
Дата:   23-02-14 07:35





Публикацията е редактирана (23-02-14 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   23-02-14 10:27

Чакайте и аз да се оплача [smilie5] , аз като седна в колата от единият край на острова и, като пусна stairway to heaven на Zepplin, докато стигна на другия край и съм на половината на песента.
Мамка му, налага ми се да обикалям острова два пъти, че да чуя две три песни. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-02-14 10:31

Аз пък като се возя в Трамвай номер 5 и не мога да си ровя в интернета, мамка му, толкова е бърз тоя трамвай, вълните не го стигат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: localhost   
Дата:   23-02-14 10:32

Cyclon: [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   23-02-14 10:53

Пълен ужас , тясно е. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: scuba_d   
Дата:   23-02-14 10:55

"Мамка му, налага ми се да обикалям острова два пъти, че да чуя две три песни."


Обичам такива острови. Обикновено са прекрасно място за гмуркане.[beer] [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-02-14 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-02-14 11:04

Гледах наскоро книга на един гмуркач, Михаил Заимов, ако не ме лъже паметта (паметта често ми изневерява, понеже е от женски род). Снимал подводния свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   23-02-14 13:19

Аз точно затова избрах да живея на село и не бих се върнал в града за нищо на света. Банката ми е на 2 минути пеша, Магазина на 4, Аптеката на 1,5 минути пеша а в същото време съм последна къща на селото и от вратата ми буквално почват полята и горите.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Vank0   
Дата:   23-02-14 13:40

Вогар-област Рейкянесбаер, Исландия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: geokar   
Дата:   23-02-14 13:48

В Германия, от близо 30 години. Да, ще се върна, когато се пенсионирам, живот и здраве да е...
Frenchev, случката със светофара съм я преживял едно към едно и в моето градче, само че бяха група. Много си прав! [smile]



Публикацията е редактирана (23-02-14 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: localhost   
Дата:   23-02-14 13:57

Значи аз от Сидни да не се оплаквам [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: sunnyshot   
Дата:   23-02-14 16:45

geokar, аз пък познавах едно интелигентно българско момче, което пияно пресече улица на червен светофар в 1:00 часа през нощта в един малък английски град и вече не е между живите, блъснато от кола. Така че не знам кой е прав. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   23-02-14 17:04

@cyclon : За теснотията на островчето (в която живях 10 години) има един цяр - редовно прескачане до "широкия свят" да подишаме широк въздух (па макар и не така чист), да се заредим с впечатления и идеи, и да си сверим представите (защото в изолация лесно се деформират).

Поне на 2-3 месеца веднъж, поне до Катаниа - но по възможност до континента или по-далече. (И България става за целта :) Така клаустрофобията много по-лесно се понася, направо не се усеща.

И ни остава само хубавото в островчето - наслаждавай му се! [smilie24]

Това важи и за не-островни места като селото на @Frenchev :)

@scuba_d : Малтийският архипелаг е наистина едно от най-добрите места за скуба (леководолазно) и "просто" гмуркане ('шнорхелиране', ако трябва да преведем популярния термин) - в Средиземното море. Няма ги чак цветовете и пищната фауна на по-екзотичните морета, но е все пак в пъти по-интересно от нашенското крайбрежие или северна Гърция, има пещери, потънали съдове и значителна видимост (идеални условия за фотграфия, да се върнем на форумна вълна :) Препоръчвам!



Публикацията е редактирана (23-02-14 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   23-02-14 17:32

В Германия дори кучетата са супер дразнещи[smilie9] Ми то няма а те налае, няма да тръгне нещо да подгони, няма да се трогне от друго куче... като некви машини само вървят и сядат и тва е[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: scuba_d   
Дата:   23-02-14 18:52

"@scuba_d : Малтийският архипелаг е наистина едно от най-добрите места за скуба (леководолазно) и "просто" гмуркане ('шнорхелиране', ако трябва да преведем популярния термин) - в Средиземното море."


Ще го включа в дневния ред. Гозо изглежда премамлив остров.
Аз съм влюбен, така да се каже, в Балeарските острови и по-специално Менорка. Друг остров на който се чувствам като у дома си е Ланзароте. Бих прекарал остатъка от живота си на тези места и мaлко ще са нещата, които биха ми липсвали.[beer] [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-02-14 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: milen   
Дата:   24-02-14 00:06

един албум на цепелин и съм го обиколил нащо островче :))
е... некой го обикалят и за 2 песни време по време на състезанието с мотори :))

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MA   
Дата:   24-02-14 05:52

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-02-14 08:43

Eдна приятелка реши да напише роман: Германия, страната, в която кучетата не лаят.

Казва, че не била чувала куче да лае. Като си помисля - и аз.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »