Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: milen   
Дата:   15-02-14 22:59

Малък англииски остров. екстра ми е тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: axtom   
Дата:   15-02-14 23:59

Nice, France

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: moody_creature   
Дата:   16-02-14 04:41

Long Island ,NY….20 години вече…Много ми е хубаво да се завращам,но за сега не знам дали пак искам да сбъркам туризма с емиграцията...


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   17-02-14 17:18

moody_creature

На всички ни е хубаво да се връщаме и да се видим с приятели, познати, семейство.
За съжаление в България не е за живот все още. Поне за нас, тези, които живеем извън България.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: methood   
Дата:   17-02-14 18:32

Mannheim, Германия
близкото бъдеще не мисля да се прибирам. изключение както вече споменаха прави туризма и при мен.



Публикацията е редактирана (17-02-14 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: georgioiv   
Дата:   17-02-14 20:33

ооо, moody_creature на любимото ми място.. Не знам на живо как е, ама толкоз му съм му се начел.. :) Някой ден се надявам поне да поснимам там.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Вале-пика   
Дата:   18-02-14 16:55

28 год в Англия,Германия,Испания и Швеция! Сега от 3 год. в Израел! Иначе си обичам България! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   18-02-14 17:04

Вале-пика, че то кой българин не обича България?
Всеки по свое му. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-02-14 17:12

Как я имате тая Европа за чужбина не ви знам..

Все едно да живея в София и да кажа, че следващите 20 години няма да стъпя в Русе, Варна или Хасково. :)

Инак съм и аз по Западните Балканите ама никак не ми е чужбина.
Въпреки това с кеф наминавам към БГ ;)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-02-14 17:26

Ще използвам темата да попитам хората живеещи извън Родината - какво всъщност ви изпрати там и как намирате сили да останете, в какво намирате смисъл също?
Аз след повече от три години в САЩ се завърнах, оказа се, че не става от всеки човек добър емигрант, особено като е изграден като характер и личност и се сблъска с много различен манталитет, култура и нация... Много искам да се реализирам в България, а нещата да се наредят за всички тук където ми е всичко свято и мило, но все повече започвам да се отчайвам, че това може да се окаже просто една мечта... [smilie2] Със сигурност не съжалявам за избора си да остана, но като сравнявам с живота ми навън - не съм сигурен кое е по-малкото зло. За това, моля споделете, като също призовавам за показване на кадри от местата където живеете!

Ето няколко стари от мен:

https://photo-forum.net/static/site_pics/175/a_1235547937_New-York-800-hi.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/175/a_1180290477_NY.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/172/t_1229292758_8-6.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1236575735.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1236638346.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/158/4_1233537267.jpg


Последните три са от града, в който живеех - Baltimore, Maryland

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   18-02-14 17:48

PhotoBo каза: "... не става от всеки човек добър емигрант, особено като е изграден като характер и личност и се сблъска с много различен манталитет, култура и нация..."
Това е неубедително самоизвинение. Значи, тези, които живеят извън България, нямат изграден характер и не са личности. [smilie8] А "... сблъска с много различен манталитет, култура ..." е фатално за личноста!
[beer]

По-добре се стегни и действай! Човек може или не може, независимо къде се подвизава.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-02-14 18:07

@MarinY въобще не искам да обиждам емигрантите или хората избрали и борещи се от другата страна на границата. Не омаловажавам факта колко е трудно и тежко да си навън, моля не ме разбирай погрешно. Всъщност за да не излиза, че съм някакъв краен националист и да изпадам в защитна реакция - бях готов да предоставя една не къса моя статия публикувана в един електронен вестник, но за съжаление са свалили линка от сървъра... Всъщност ако държите ще изровя съдържанието от архиваторите, но сега като се замисля - мисля, че няма да се получи добра тема... Отново казвам - не искам да се извинявам или да засегна някой, ако ще да изглежда като "неубедително самоизвинение".

ПП: Многократно съм попадал в подобна ситуация, не знам само защо българите навън стават все така докачливи, когато някой не ги разбира, но със сигурност не ги напада за избора, който са направили. Предпочитам да ме смяташ за слаб и непосилен да се справя с емигрантския живот, отколкото да задълбаваме на тази тема, а само аз си знам какво съм преживял и какво е било в душата ми ... там - навън! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   18-02-14 18:12

[beer]

П.П.Въпроса не е в докачливостта.
Българите са единствената нация, агресивно поддържаща статута на живеещите извън страната, като избягали, изменници, неудачници и други подобни определения.



Публикацията е редактирана (18-02-14 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-02-14 20:36

[beer] Въобще не мисля това за българите извън граница! По-скоро за сега намирам смисъл да остана в Родината, но не се знае до кога... Беше ми интересно за останалите хора да споделят как намират сили да останат навън, защото на мен ми беше много трудно и мъчно [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Chipsy   
Дата:   18-02-14 21:47

Zafirov написа:

> Как я имате тая Европа за чужбина
> не ви знам..
>
> Все едно да живея в София и да кажа,
> че следващите 20 години няма да
> стъпя в Русе, Варна или Хасково. :)
>

Взе ми думите от устата. Пък и като почнат да се делят на софиянци и от привинцията [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: ctpahho   
Дата:   19-02-14 12:05

Поздрави от Fort Augustus, Scotland. И по 2 месеца в годината в Бг ;) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Rand   
Дата:   19-02-14 14:45

Българите са единствената нация, агресивно поддържаща статута на живеещите извън страната, като избягали, изменници, неудачници и други подобни определения.

Те същите работи ги говорят и част от емигрантите за останалите в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   19-02-14 15:03

Емигранти най-различни:

- Има хора, които милеят, поддържат връзки и гордо опитват да представят страната в най-добра светлина. (Ще ми се да се мисля за един от тях).

- Срещал съм и такива, които остро отсичат "Не искам да имам нищо общо с тая шибана държава, не ми говори за нея!". Някои късат връзки дори с близките си, други крият произхода си и правят усилия да го забравят. Сигурно си имат причини, не ги съдя (но и не споделям позициите им).

- Има някои, които не се интегрират лесно в чужда среда (а и не правят особено усилие). Много от тях имат конкретни планове за връщане в недалчно бъдеще. Тах дори не смятам за емигранти, а за 'гурбетчии' (тук ще призная, че и аз почнах като такъв, но друго стана...)

И за всички тези групи (сигурно има и други видове), болшинството живеещи в страната (особено които никога не са отсъствали задълго) говорят с една обща, широка баданарка: "Емигранти" (каквото и да означава това)... Колкото е оправдано да виждаме всички, вън и вътре, като "Блългари" - без разлики и нюанси...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: tuizzl   
Дата:   19-02-14 15:37

Девет месеца в Англия(подли англичани, но супер социален живот и евтини стоки), две години в Германия (студени немци, социален живот има някакъв ама изкуствен) и от половин година в Ароса, Швейцария (никакъв социален живот, уникално-спокойна, че дори скучна страна, но има много пари :D ).
Във всичките страни съм работил с българи и други различни чужденци. На всяка една от работите която съм работил съм бил уважаван от шефове, супервайзери и там другите олигофрени който са назначени да управляват. Гордо мога да заявя, че българите са топ работници и винаги си вършат работата съвестно. Едни от най-добрите работници на местата който съм работил са били българи. А най-мръсните, арогантни и егоистични копелета с който съм работил са немците (много говорят, малко работят).
Проблема обаче на българите е в управлението на държавата а не в това, че някой предпочитат да емигрират.

Поздрави от Швейцария! :)



Публикацията е редактирана (19-02-14 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: bOzo   
Дата:   19-02-14 15:51

Всеки, който не може да намери реализация в родината си търси такава навън... Има и немалък брой авантюристи, но най-често поводите за емиграция са икономически.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: bOzo   
Дата:   19-02-14 15:51

А бе, къде е Димофф? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: georgioiv   
Дата:   19-02-14 16:14

Димов чувам се реализирал и вече няма време да пише.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-02-14 17:22

@tuizzl написа: Едни от най-добрите работници на местата който съм работил са били българи.

Точно на това бях свидетел и аз в страната на неограничените възможности. Това е така, БЪЛГАРИНЪТ е трудолюбив, борбен и находчив човек... само, че това е така, когато труда му се оценява подобаващо - финансово и морално!
В България сме предимно на два полюса - работохолиците (те все бачкат, без значение дали са ценени или не) и тези, които успешно се ръководят от поговорката: "Те ме лъжат, че ми плащат - аз ги лъжа, че работя", т.е. недооценените и недоволните (не че няма защо!)
Толерантен съм и към двата типа, кофтито е, че малко хора в България могат да се похвалят, като българите в чужбина - доволни и справедливо оценени според труда и усилията, които полагат. За това не са виновни те, виновна е системата, управляващите и българите, които продадоха и разграбиха Родината! Тях ако питаш - те са си най-добре и гордо се наричат българи, а портрета на Левски гордо стои над бюрото им [smilie23]

А най-мръсните, арогантни и егоистични копелета с който съм работил са немците (много говорят, малко работят).
Същото мога да кажа за негра-та, като колеги и индийците, като клиенти! Не съм расист, но тоя етнос определено ми повлия и вече констатирам от раз, че не искам да имам нищо общо с тях!



Публикацията е редактирана (19-02-14 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: sunnyshot   
Дата:   19-02-14 17:45

Автор: PhotoBo
Дата: 18-02-14 20:36

Въобще не мисля това за българите извън граница! По-скоро за сега намирам смисъл да остана в Родината, но не се знае до кога... Беше ми интересно за останалите хора да споделят как намират сили да останат навън, защото на мен ми беше много трудно и мъчно [smilie2]



Ето го отговорът: Адаптивността е функция на интелигентността. Колкото по-развит е индивидът, толкова по-лесно разбира и се вписва в различните култури. Като Анджин сан [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-02-14 17:50

Т.е. трудно е да се адаптира човек за живот в собствената си страна или е по-лесно да го направи извън граница? Ако е така излиза, че масово интелигенцията се е изнесла, а тук само неадаптивни идиоти сме останали?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »