Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: sunnyshot   
Дата:   19-02-14 18:01

Питаш, останалите хора да споделят как намират сили да останат навън.

Отговарям ти, че не е въпрос на сили, а на адаптивност. А адаптивността е функция на интелигентността. Също така през последните десетилетия човек има свободата да избере къде, за него, има смисъл да се адаптира и къде - не. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   21-02-14 10:23

С риск да ме оплюете ще ви кнтрирам, че българите са работливи.
Виждал съм какви ли не.
Верно е повечето сме работливи, но има и много мързеливи и не кадърни от нас. Кръшкат от работа и само мърморят, на единия му дадоха да боядисва корпуса на лодка а той изхвърляше боята в морето [smilie10]. После лягаше на сянка и спеше. Ооправдаваше се, че свършвала боята и за това нямал какво да прави.
Въобще не си и помисли, че те, хората са изчислили, колко боя ще им трябва........ и т.н.
Има и ммнго свестни хора, които бачкат, като луди и ги уважават където и да отидат.

Какво ме държи тука(Малта) вече 12 години?
Социялното положение, не се притеснявам, че няма да ми стигне заплатата да си платя нужните консумативи. Настроението на хората, не са сиви и намръщени.(това е от социялната обстановка)
Това, че всичко е уредено и хората на гишето ти се усмихват а не те псуват. Метеорологичното време, 300 слънчеви дни в годината.[cool]
Не слизам от мотора. [smilie5]

Всеки сам преценява, дали множе да живее извън държавата си.
Не е лесно, приятелите ти ги няма, роднините също, обичаите на хората са различни, мисленето им също. Това може да стресира много хора.

Ето и няколко снимки от тук.

https://photo-forum.net/static/site_pics/127/1356883599__KND2917_18_19_20.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/127/1379285116__KND9669-1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/127/1354216785__KND2425.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/121/y_1335816903__KND1_pano-1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/196/y_1331486243_KND_5142_3_4_tonemapped_tonemapped-as-Smart-Ob


https://photo-forum.net/static/site_pics/186/c_1204838308_Wave.jpg



Повече в профила ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: kali222   
Дата:   21-02-14 10:48

Българите са хора, кат всички останали - има умни и глупави, работливи и мързеливи, свестни и лекета.
За 17 години не можах да обикна Брюксел, нито да разлюбя София. Това за сега, а по-натам - ще видим.
Имам приятели белоруси, украинци, поляци, ирландци, германци, финландци, португалци и испанци - всички са хора като нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Emoxide   
Дата:   21-02-14 11:06

Аз съм си в Бургас, а и не мисля да се изнасям накъдето и да е. НЕзависимо BG или чужбина. Ходил съм на разни ексурзии из Европа, имам и доста познати навън, Честно казано никъде не ми хареса толкова, че да си помисля да заживея там.

От друга страна мисля, че голяма част от тези напускащи Родината имат куража и упорството да се пробват зад граница какво биха постигнали, според труда, който са готови да положат. Е аз не съм един от тях и се определям в категорията "мързеливци", които не обичат промените и предпочитат да не се адаптират...

А относно местоположението, вече има удобен и бърз въздушен и ж.п. транспорт до всеки край на Европа (и дори света), а далечността на всеки емигрирал е най-вече времето и организацията които са необходими да се върне, дори за кратко у дома, в България

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-02-14 11:53

Сред не малкото емигрирали познати и приятели - много малка част от тях са се върнали в България (като мен) и много малка част от тези, които са навън не правят планове или не искат да се върнат един ден...
Много ми е странно обаче как реагират новите познати/колеги, на които като им кажа, че съм живял в САЩ 3 години и съм се върнал, винаги следва супер очудена гримаса и въпросът: "Защо се върна?" [smilie10]
Вече си давам сметка, че хората, които не са живели в чужда страна си мислят, че е манна небесна да си емигрант, парите се берат по дърветата и е много яко да си някъде там, но не и в Родината.
Винаги ги съветвам добронамерено, ако имат ли възможност - да опитат живота навън, особено сега в Европа всеки може да замине, че и да работи легално и да се чувства добре. Защо тогава не го правят, защо реагират така, като чели съм пропилял най-голямата си възможност, а в същото време и те стоят тук и не се емигрират? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Cyclon   
Дата:   21-02-14 13:00

Не е лесно да се вземе такова решение.
Повечето от тези хора не знаят, какво е да живееш в чужда страна и най-вече не искат да излизат от удобната зона(comfort zone).
Някои от тях имат и сериозни препядствия, семейство, финансова зависимост, страх.......
Митовете и легендите се говорят и хората са склонни да вярват, но не и да пробват на свой гръб.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 14:25

Аз от 3 години съм в Германия, но вече ми стига. На есен или зима живот и здраве и ако има пари заминаваме за Испания с жената децата и кучето.

Нещо не ми понася социалния живот тук. От към работа е супер, дори не си бях мечтал, но за жалост това не може да компенсира липсата на социален живот и разликата в манталитета между нас и фашистите тук (тук имам предвид само голяма част от германците).

Не знам дума испански ама съм чувал че е лесен език и предполагам, че ще го проговорим бързо. Освен това тръпката и жаждата за новото и авантюристичното в едно такова начинание не ми дава мира.

Освен това чух, че фото услугите там били добре платени.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-02-14 15:51

И аз да продължа мита с това, кой какво чул...но близък мой приятел се завърна точно от Испания, където беше с жена си и 6-7 годишното си момченце. Общо взето 3 години изкара там, а като се завърна рече и отсече:
- Аз циганин в чужда държава няма да бъда!
И понеже стана въпрос точно за Германия - човека каза, че съжалява, че вместо за фашистко е заминал точно в Испания.
От друга страна имам приятел, който е в Испания от повече от 5 години, има собствен бизнес - занимава се с почистване на автомобили и съдейки по разказите му - чувства се щастливо, финансово е добре... Само с жените го е закъсал нещо, а не е първа младост [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 15:59

Именно, не е задължително всеки да се чувства добре на едно и също място. Аз имам познати, които са много добре в и такива които бягат от Испания.

Аз обаче искам да отида и да пробвам сам. А най-важното е, че искам да науча нов език.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   21-02-14 16:12

Не мислиш ли да започнеш с езика преди да заминеш?

В Германия, както навсякъде из Европа, има доста много гладни испанци (испанКи, предимно), които преподават езика по училища, унивеситети и курсове. Много от тях дават и частни уроци, обикновено изгодно...

Иначе за 'превземане' на Испания сега е момента - в последните години имаше една от най-болезнените кризи в Европа с рекордна безработица, но в момента с бързи темпове излизат от кризата и икономиката се съживява.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jivkojj   
Дата:   21-02-14 16:16

Frenchev, да не си из Бавария някъде? За там съм чувал, че доста повече им хлопа дъската отколкото останалата из част на ДЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 17:04

jivkovjj точно там съм и много добре си чувал. При мен ефекта е още по силен тъй като съм в малко затънтено селце.

Иначе мен криза не ме притеснява. Достатъчно гъвкав съм за да мога да оцелея. Все пак не съм решил да се заселвам в Конго. В началото тук разнасях пици за 5 евро на час, което е мнооого малко за тукашния стандарт.

Относно езика мисля да го започна чак като ида там. Както направих и тук като дойдох за пръв път. Така се учи най-добре и най-лесно. Поне за мен е по-лесно де. Преди това няма физически да имам времето да се занимавам с това, тъй като се очертава едно много динамично лято с много ангажименти.

А не ми се отлага заминаването за Испания тъй като сина ми става на 4 и живот и здраве след година две започва училище и тогава няма да мога да си правя подобни експерименти.

А много искам децата ми да отраснат с поне един а да не кажа и два чужди езика. Той вече говори български и немски(баварски) без проблем и колко му е да научи и испански. Малката е само на 8 месеца и няма да закачи много от немския, но поне испански да научи.



Публикацията е редактирана (21-02-14 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   21-02-14 17:08

А ето и малко кадри от мястото на което живея в момента:


http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/7.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/01/17.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/9.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/121.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/EMO_9663.jpg




http://pan360.eu/wp-content/uploads/2013/02/EMO_9444.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: nyamago   
Дата:   21-02-14 17:21

^ [smilie24]

Абе как така ще се махаш от това райско място?!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: vangata   
Дата:   22-02-14 00:01

За сегA в БГ но само до 11 март, след това в UK
вече ме е подгонила лека депресия[smile]
но ще пробвам да се адаптирам ако не се получи връщам се.
Не съм предполагал че ще ми бъде трудно да зарежа толкова любими неща ,места ,приятели.
Пичеве как се справяте бе лесно ли е.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: MarinY   
Дата:   22-02-14 00:14

Като почнат оплакванията - социален живот нямало, приятели нямало ...
Кръчми, концерти и галерии има навсякъде. Свестни хора винаги могат да се намерят.
В Европа сте на два часа път от "къщи"!!!
Това, че има езикова и психическа бариера си е личен проблем. Той също се решава с малко труд.

И най-важното: Различното е интересното!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: swan_   
Дата:   22-02-14 00:37

И аз мисля скоро да поемам. Ще се включа с мнение след някоя и друга година. :)

P.S. Приемам съвети от хора, които се занимават с фотография в западна страна (на лични, разбира се, за да не разваляме темата).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: jerryes   
Дата:   22-02-14 00:38





Публикацията е редактирана (23-02-14 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: qavkata   
Дата:   22-02-14 02:43

Чудя се, ако не можете да свикнете с манталитета в християнските държави...заповядайте при мен в Дубай при бурките и кандурите ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: siluet   
Дата:   22-02-14 04:51

Оо .. Канада.. доволен съм че децата ми растат и са граждани на една нормална държава, където се живее спокойно и сигурно.


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/966529_10202435019068780_834857109_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: siluet   
Дата:   22-02-14 05:30

Където все още като отидеш за риба хващаш риба [smilie3]


https://scontent-a-ord.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t31/335455_2221400186514_934459680_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: localhost   
Дата:   22-02-14 06:22

qavkata написа:

> Чудя се, ако не можете да свикнете
> с манталитета в християнските
> държави...заповядайте при мен в
> Дубай при бурките и кандурите ;)


Другата седмица съм за малко там - ама ще имам не повече от 10-на часа престой :(

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-14 11:03

MarinY не ти говоря за такъв тип социален живот. Говоря ти за отношението между хората. За това как всеки се стои затворен в къщи.

Според теб нормално ли е да живея в малко село с 1000 жителя и прекрасен ландшафт съставен от поляни, гори, езера и планини. Освен това има всичко от което се нуждаеш - ясла, детска градина. училище, магазин, лекари, зъболекари, аптека и каквото още там се сетиш. Половината от тези 1000 жителя да са млади семейства с деца и...

... когато се разхождаш лятото из селото и времето е прекрасно и тревата е зелена и небето синьо и времето топло и да е лятна ваканция и да имаш чувството, че се разхождаш из Припят. Не само, че не виждаш хора ами не виждаш и деца. А повярвай ми има много. И най-стряскащото е, че децата имат огромното желание да търчат по улиците до посред нощ, но биват ограничавани от родителите си.

Нормално ли е да получиш покана за детски рожден ден която гласи "заповядайте на рождения ми ден в събота от 15:30 до 16:30" и когато стане 16:30 и децата тъкмо са се заиграли майката те моли учтиво да си ходиш тъй като рожденият ден е свършил. И това да са ти комшии от които те дели една 40 см декоративна ограда.

Нормално ли е да се налага да уведомиш поне 2 седмици предварително близки приятели, комшии от селото ако искаш да ги поканиш на по една бира след работа.

Нормално ли е една приятелка българка, която има син на 25 години и всичките си лета е пракарал в България на село и е възпитаван като българин да го нарича "гаден студен германец". Оплака си се жената как го е възпитавал, но че средата си е казала думата.

Просто не искам детето ми да расте в подобно общество, пък ако ще и пари да раздават по улиците. Три години ми стигат.

иначе jerryes е много прав за образователната система. С нея нямам още допир, но от яслата и детската градина съм просто очарован. На светлинни години са от нашите такива. А знам за какво говоря тъй като майка ми от дълги години работи в детска ясла.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: skodi   
Дата:   22-02-14 11:57

Frenchev излез от пещерата, Германия не е едно село с 1000 жители, и в Испания да отидеш в село с 1000 жители, няма да е по различно, там може децата на комшийте по цял ден да са у вас, но пък да не ти харесва това че са тъпи...
Ела в Берлин и ще видиш какъв е социалният живот... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко са съфорумците извън България?
Автор: Mogila   
Дата:   22-02-14 12:50

Такива са си германците дори и в големите градове. Аз живея в Хамбург и тук е така. Много ме дразни мен, че като се съберат близки хора, уж приятели, а внимават много какво говорят, противно учтиви и така нататък. Няма като при нас "оо копеле кво става бе, аре да си одрежем довечера главите"[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »