Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: munich   
Дата:   09-01-16 10:56

Темата е малко философска, но все повече и повече усещам как DSLR-ът почва да ми тежи. Про-клас тяло, 3-4 по-тежки обектива и допълнителните аксесоари особено при пътувания почват все повече и повече да ми тежат. Наясно съм с предимствата на техниката, но също оценявам все повече и повече, че всъщност най-добрият апарат е този, който носим "постоянно" с нас, а не оставяме някъде.

В този ред на мисли ми стана интересно какво по-компактно като размери щяхте да си вземете ако днес продадяхте системата си?!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: nemchev   
Дата:   09-01-16 11:00

има един куп безогледалн апарати, кой от кой по-добър. не трябва да се разделяш с ДСЛР-а си, а да добавиш безогледалка и според нуждите да си ги ползваш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: CatandGoddess   
Дата:   09-01-16 11:01

Никакъв. Телефонът за някои възбуждащи сцени и очите. Ако трябваше да се разделя, не че ми е хрумвало до сега [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 11:04

NEX ...(вече съм го взел и го нося постоянно с мен). DSLR- само за по специални снимки, където се изисква я по широко , я по светло.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: lamerko   
Дата:   09-01-16 11:07

Fuji. Вече трети месец събира прах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: джъмбо   
Дата:   09-01-16 11:16

DSLR- само за по специални снимки, където се изисква я по широко , я по светло... това отдавна не е приоритет на дслрките [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Бонд   
Дата:   09-01-16 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 11:34

Джъмбо, защо трябва да изсипвам още една торба пари за обективи към безогледалката след като ги имам за DSLR-a ???

Кой е алтернативния на 85/1,4 или пък на Tokina 10-17 при безогледалките ???


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: alext   
Дата:   09-01-16 11:36

С черния кютук лесно ще се разделиш, ама с обективите е гредичка все още положението, ако гледаме нормална цена разбира се. Да вземеш безогледалка и да закачиш 70-200 канонско или 14-24 никонско и се обезмисля компактността [smilie23] А да и визьорите са меко казано трагични, то е лаг, то е чудо и натоварва повече очите, за ергономията да не говорим, щото не съществува при най- компактните модели



Публикацията е редактирана (09-01-16 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: munich   
Дата:   09-01-16 11:36

Темата е пиперлива :)

За себе си свикнах, че перфектна снимка няма. Тоест дали са ни винаги нужни и апарати/техника, с които да максимизираме условията и ситуацията е под въпрос. Отделно, при ДСЛР-ите качеството на картината и наличието на аксесоари са безспорни, но има и жертви, главно в удобството.

Безогледалките ме привличат (могат много хубави резултати да дават), но визьорите още не ми харесват - т.е. ползвал съм само на Оли и не ме грабна. Ако трябва да съм честен, незнам дали най-много не ме грабва дори нещо старо тип Лайка, избягващо електронния визьор, където човек може да се концентрира върху снимането - пък нека има повече шум. Но да видим. Индустрията се развива бързо. Щом дори Лайка пуснаха Q с несменяема оптика и това ми се струва приемливо, смятай...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 11:48

alext [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: tvk75   
Дата:   09-01-16 11:48

Olympus OM-D E-M5 II или Fuji или пък Сони а7 но пък цените са като за автомобил втора ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: demiman   
Дата:   09-01-16 11:54

... няма такъв вариант [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Pavlov   
Дата:   09-01-16 11:57

Ей това например:


https://www.photopavilion.bg/n_images_r_800x800/products/original/8/1_4d90f9615f96776e0921d82b235e8c

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   09-01-16 12:23

Про 1 и идващото Про 2 нямат лаг на визьора [smilie18] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-01-16 12:52

за некс конкретно си има доста по-добър от токината - 10-18... има евтина алтернатив на канонски 10-18 с преходник

а да... има АФ преходници дето 85/1.4 ще си работи кат пушка... да неговорим за метабонса дето ще го направи още по бокеен [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-01-16 13:08

Сони Е 10-18/4 е страхотен обектив също. По-малък е и от канонския 10-18

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: uri64   
Дата:   09-01-16 13:09

сега като се разгорят едни безмислени спорове [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: alext   
Дата:   09-01-16 13:19


https://photo-forum.net/static/site_pics/171/1452337966_size.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/171/1452337988_size2.jpg


Това при положение, че е 85 1.4G
1500гр- 1102г.-819г.

А като сложим обикновенната 1.8G става 1190 грама

https://photo-forum.net/static/site_pics/167/1452338571_save.jpg


А сега, де!? Още ли тежи DSLR-A [smilie18] + това още не сме сложили адапторите на Sony-то изобщо тая компактност не е ли с малките обективи си заминава..



Публикацията е редактирана (09-01-16 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-16 13:38

munich,

Понеже няма как да знаеш кое ще ти допадне докато не поогледаш и пробваш - вземи някое евтино безогледално тяло от базара + някой компактен обектив. Като цяло по-компактни са обективите до 50мм има доста добри палачинки, които с малко тяло са 400-500грама.

Като поснимаш малко ще знаеш дали DSLR-a ти е незаменим или с малко инвестиции може да минеш направо към безогледални. Аз така направих и по-късно се разделих с DSLR. Това за което ми липсва е повечето бюджетни възможности за добри телеобективи - при безогледалките вариантите(ако ги има) са малко и скъпи.

da.fo,
Аз имам 85 1.4 за безогледалка и на всичкото отгоре на доста по-ниска цена от никонската [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Jennshen   
Дата:   09-01-16 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: stzz   
Дата:   09-01-16 13:49

Да носиш апаратче винаги със себе си, е прекалено дори и за стандартите на фото-форум!

За мене, нито ДСЛР, нито безогледалка - разбира се, за чисто любителските ми нужди!
Камера/защо не и две/ с голям сензор и не сменяем твърд обектив - Сигма, Фуджи......!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-16 15:14

Ех че ги обичам тези сравнения, винаги за безогледалка се хващат недоклатените сонаджийски изпълнения.
D750 - x-t1
Доста сходни като светосила и дължина, само дето единият е истински а другия бюджетен.
разлика в теглото 1200 срещу 850, конската система близо 50% по-тежка.
Щом никон пуснаха д500 значи доста им е припарило до гъза.



Публикацията е редактирана (09-01-16 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: alext   
Дата:   09-01-16 16:07

То едниния е истински щото е единствен [smilie18] Ако имаше един такъв на 1.4, кой щеше да е бюджетният? Иначе фуджака радва



Публикацията е редактирана (09-01-16 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: антивик   
Дата:   09-01-16 17:11

Пак ДСЛР и пак от същата система, че да ми се връзва старото оборудване, а инак винаги си мъкна една сапунерка в джоба барабар с телефоня/но с него така и не можах да свикна, някак си като че не е за снимане/ .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »