Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fotograf123   
Дата:   09-01-16 17:40

Чакме я Sony a9 [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 17:52

Джъмбо, излагаш се и то много !!! Няма нищо общо, ама нищо общо между:
Sony 10-18 с ъгъл на снимане 76-109 и
Tokina 10-17 с ъгъл на снимане 100-180

И не ми говори за адаптери, защото идеята на безогледалката е да е по лека и компактна системата [smilie3]

fast_eyebrow, виж характеристиките на двата обектива и тогава сравнявайте ...

realnoncho , за Samsung може и да има алтернатива 85/1,4 но за NEX няма пък и Tokina 10-17 няма алтернатива май в нито една безогледалка [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Kateri4oka   
Дата:   09-01-16 18:46

Arri AlEXA :D

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: gbdesign   
Дата:   09-01-16 19:35

Пак DSLR. От времето на SLR-ите, друго не ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: mitpis   
Дата:   09-01-16 19:47

Аз пък само от 4 години снимам с DSLR и не съм му се наснимал и наносил, така че няма да сменям, преди имах една сапунерка за семейни партита.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: io_bs   
Дата:   09-01-16 20:50

Имам DSLR система от почти 5 години, през които събрах прилична колекция от скромни, но добри обективи. Обаче напоследък ми се струва прекалено тежко да го мъкна, въпреки че обикновено нося не повече от 2 обектива. Започнах да се замислям да заменя част от системата с безогледална - например micro 4/3, като оставя широките и дългите обективи за DSLR-a, а към нещо като Oly OM-D E-M10 II да взема 2 твърди (17/1,8 и 45/1,8). Мисля, че е добър компромис - когато наистина излизам с цел снимане, мога да взема и двете тела (и обективи, разбира се), а когато съм излязъл с главна цел разпускане - взимам дребосъците [smile] Остава на живо да ги разгледам и най-вече да намеря парите, защото си е инвестиция в крайна сметка. Пък ако ми хареса, може изцяло да мина на безогледалка, въпреки че не виждам с какво бих могъл да заменя любимата токина 11-16 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   09-01-16 21:24

Тъй се прави, системи с допълване. Без-образната за широчкото, тухления за теле-то... С излизането на 90/2 обаче се обърка системата [smilie18] ,
и сега допълваме и двата сектора [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-01-16 22:12

Тоя въпрос на автора и аз съм го решил по подобен начин. Към DSLR-a добавих лека нептетенциозна безогледалка от Фуджи, преди година...и нещо. Взех и адаптер и кеф ми китак, кеф ми Никорри. От тогава като ми трябва лекота и компактност - винаги съм с Фуджака, нося го почти винаги с мен даже в една компактна малка чантичка. Като ме досърбят ръцете, нямам бърза работа или ще снимам нещо за някой - ДСЛР-а с подходящите обективи и пак не са ми окапали ръцете [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: io_bs   
Дата:   10-01-16 01:42

И на мен Фуджи ми се въртеше в главата, но поради по-големия сензор и обективите са по-големи, а и са скъпи. Не че и за m4/3 няма скъпи - примерно ултрашироките - но повечето са с разумни цени. А са и малки. И телата са със стабилизация [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: burningice   
Дата:   10-01-16 09:12

Все някога ще дойде ден, макар и в далечното бъдеще, в който безогледалките ще настигнат ДСЛРите (макар и само теоретично).[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 09:19

Значи отдавна мина времето на тая дилема. Сони А7м2 работи перфектно със ДСЛР обективи от Канон, Никон и Сони. A7R2 същo работи перфектно, но е малко по-скъп.

Та за начало се взима А7м2 със един или два негови си обектива. Купува се съответния адаптер за DSLR Обективи и това е.

Единствените ситуации дето може да ти трябва ДСЛР са тези за които са предназначени Д5 и Д500


ПП Аз си напраивх моята система със Сони/Цайс за А7, Сони и Сигма за Сони ДСЛР. Някои неща ги има само за Канон (сигма 20 и 24 ф/1.4). Мисля и Канонския адаптер да си взема за бъдеще


ППП Ще напиша с две думи мнението си фуджи и м43 - боклуци са. Канон ЕОС-М и Лайка СЛ са единствените системи добре проектирани освен Сони от инженерна гледна точка. Другите са сбъркани съвсем на базово ниво и са безперспективни. Канон за сега не я развиват и не са пуснали Фул Фрейм тяло факт....Повече не искам да пиша, щото ще се аргументирам и ще се обидят хората затрили тон пари във боклуци....пък в темата за фуджи скоро храм ще му дигат или ще основат религиозна секта....



ПППП Съкратих текста да е по-прегледен



Публикацията е редактирана (10-01-16 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   10-01-16 09:31

А човека го болеше леко кръста само [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 09:32

> А човека го болеше леко кръста
> само [smilie18]

За това има A6000 и когато те боли само за крсъта взимаш 10-18, 24/1.8 и 85/1.8 в една малка торба и цялата ти система е под килограм....

Лошото е, че не стига за всички неща. Ако искаш боке издевателства кропката не е достатъчна, а турбо адаптерите са компромисни. [beer]

ПП Това си е мое мнение. Хората от сектите да не се обиждат. чл. 54 ал.1 от конституцията [beer]



Публикацията е редактирана (10-01-16 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   10-01-16 09:38

Така бива, че с оня ферман ще има и ментални грижи [smilie18]

И така, неделя е, сони150 започна малко по-рано, но ще продължи до края на темата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-01-16 10:46

hotsnail: ... Ще напиша с две думи мнението си фуджи и м43 - боклуци са."

Категоричността - присъща на младите?!

След дълги години с м4/3, сега съм със Сони А7II.
Харесват ми качеството на файловете/изображението.

Като тяло /пъргавина,бързина на АФ, touchscreen възможности, точност на eyeAF, самопочистване на сензора/, в сравнение с ЕМ1, ако бях категоричен(млад), като теб,бих изръсил: боклук е А7II.[smilie5]

Не е боклук, разбира се!
Просто толкова си може.[beer]

На въпроса - DSLR е минало за мен. Каквото и да е, но без огледало.



Публикацията е редактирана (10-01-16 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: burningice   
Дата:   10-01-16 10:57

Идеята за безогледалките е мъртво родена: огромен обектив (заради матрицата), малко, неудобно тяло и на практика липса на адекватен визьор и бърз фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Vanu   
Дата:   10-01-16 11:00

написа:

>Повече не искам да пиша,
> щото ще се аргументирам и ще се
> обидят хората затрили тон пари във
> боклуци....

каза човека с апарат, който губи половината си стойност на всеки 6 месеца, щото излиза A7R, A7R2, A7RS, A7RS Turbo... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: stzz   
Дата:   10-01-16 11:23

"Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!"




Тези които имат разбирането че трябва да сменят ДСЛР-а си, обикновено отиват към по-голям и по-тежък апарат.

Други, в "трябва" влагат смисъла на ........кой с каквото илюзии живее - което в никакъв случай не е лошо, грешно,........[shtrak] [shtrak] [shtrak].....!!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-16 11:37

"Идеята за безогледалките е мъртво родена: огромен обектив (заради матрицата), малко, неудобно тяло и на практика липса на адекватен визьор и бърз фокус."

Това е доста категорично изказване, което е оборено от действителността и ръстта на продажби точно на безогледалки за разлика от старата дслр-ска концепция.

"Огромен обектив (заради матеицата)" -тук нещо има "иднъ неяснотъ", какво точно си искал да кажеш, защото има доста малки обективи, и какво общо има общо матрицата с това, "малко неудобно тяло"- има и големи тела, които са си с размери на класически дслр, "липса на адекватен визьор"- визьор, който ти показва в реално време на момента, как си експонирал, дори на тъмно, като при това можеш да го зуумваш,показва ти, дали си на фокус, можеш да видиш различни показания, като хистограма, нивелир, пийкинг, "забра" и т.н. сиреч доста по-адекватен от старите пентамиръри, "липса на бърз фокус"-отново греда-наличие на бърз фокус, при който отклонения като бек и фронт фокус липсват. Единствено на тъмно се колебае, но както се вижда всички фирми правещи безогледални камери напоследък се преборват и с този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: munich   
Дата:   10-01-16 11:47

Чат пат съм ползвал едно Оли М10 с твърд и по мое скромно мнение не успява да се сравнява с моя D800 и твърд. Като констатация и малко дете от 3-ти клас сигурно можеше да каже това и без да ги тества, идеята ми е, че Олито не е достатъчно добро, за да ме накара да мина на Оли. По-високият Оли клас тела може да са по-различни. Факт е също, че много про фотографи се кълнат в Fuji X100 и Sony A7 серията.

Склонен съм да се съглася, че безогледалки ползващи DSLR обективи са една много дипбалансирана система от гледна точка на теглото. Плюс това, ако аз ще спестя едни 300-400 гр. от тялото, а ще ползвам сходни обективи, тогава сумарната разлика е доста малка.

Според мен истината лежи в трезвата преценка относно това какво снимаме. Изискват се компромиси, защото, разбира се, реално често се надценяваме относно това какво снимаме.

Тук едва ли ще стигнем до конкретно заключение, именно защото всеки апарат е решение за конкретен тип фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 11:53

Мислих да не пиша ама чакам да ми се запари чая преди да изляза.

Аз си купувам апаратите с единствена цела да снимам любителски със тях т.е. снимам всичко и по-всякакъв начин.

От тук следва

1. Профи тяло не ми трябва! Профитата купуват апарат за сватби, Апарат за мода, Апарат за спорт. Мен това не ме устройва!! Пример Д4 не статва с 16МП, важи и за всички други профи апарати с други характеристики. Това в общи линии значи ДСЛР не ми трябва и по-важно не ми върши работа и не може да свърши работа.

2. Аз не търгувам с фототехника. Това кое, колко какво, струва не ме вълнува освен когато го купувам. ДСЛР-и съм имал бол и тях им пада цената. Последния не мога дори да го продам и търся на кой да го подаря - работи перфектно, изглежда като нов, среден клас с много много копчета.

3. Мен не ме вълнува дали апарата пъргаво подскача като кученце, мие пода или обича да се пипаме по екраните. Аз искам апарата ми да снима - както и иван е направил умно - взел си е А7м2. Да дървен е, бавен е, грозен е, черен е, малка му е батерията, цветен му е екрана, шарени са му бутоните, странен му е визьора но е фотоапарат дето снима добре. За тия пари дето го купих по-добър няма

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 12:01

munich с апарати от типа а7м2 и A7r2 предимствата са повече от теглото.

Сигмата Арт серията твърди обективи се стабилизират всичките например.

Автофокуса с 1.4 обективи никога не греши. 100 от 100 снимки ще са на фокус на бленда 1.4 при сравнително статични кадри без никакви калибрации и глупости. Д800 ще е по-добре на подвижни кадри - няма идеален кеф още.

Д800 е лек апарат и много няма да спечелите ако се ползват гоелмите обективи наистина. Хубав е и като качество на снимките.

Може би смисъла е да имате 2-ра малка система по преносима със малък набор подходящи обективи. А7 ако можете със нещо като Сони цайса 55ммм или каквото друго Ви е подходящо .... не знам какво снимате. Никонските обективи може да си ги закачате понякога т.е. ако трябват две тела или нещщо подобно има вариант да се ползва и сонито

ПП Олимпус и фудиж Ви писах по-горе...ама ако искате още пробвайте....

ППП А7р2 е може би малко по-хубав като качество на снимкте от д800 особено ако вдигнете исото е доста впечатляващ. А7р е същия като Д800 серията



Публикацията е редактирана (10-01-16 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Don_Diego   
Дата:   10-01-16 12:17

Поначало всеки почва да сравнява от своята камбанария... ако въпроса е, безогледалката да е с размер на сапунерка и снимката да е с качество на ДСЛР- да, може да се постигне. Но при специфични обстоятелства. Примерно за Сони некс, ако си с 10-18, ще си джиткаш като пич и ще си снимаш пейзажи, архитектура и ще си лек турист- за планина ли не става или за някакви тежки машрути дето не трябва да мислиш какво мъкнеш на гърба?

Ако ползваш обаче безогледалката за спорт или портрети, ще вземеш по тежки и обемни обективи, факт. До 50 мм обаче, безогледалката ти дава качество и обема е с размерите дамски несесер.

Това, че с времето човек почва да иска и друго и прави компромис като търси и други дължини е друга бира. Кардинално, за излет и разходка, безогледалка с пейзажен обектив до 30-50 мм е много по добре от съответния ДСЛР еквивалент.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-16 12:29

Не може хем душата в рая, хем х..я докрая, важи за всеки аспект в живота, не само при фототехниката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 12:59

Nikon най-добре обясниха нещата с 5д и д500. За спорт, диви животни и репортажи ДСЛР за всичко останало безогледалните са по-добрия избор вече

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »