Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: munich   
Дата:   09-01-16 10:56

Темата е малко философска, но все повече и повече усещам как DSLR-ът почва да ми тежи. Про-клас тяло, 3-4 по-тежки обектива и допълнителните аксесоари особено при пътувания почват все повече и повече да ми тежат. Наясно съм с предимствата на техниката, но също оценявам все повече и повече, че всъщност най-добрият апарат е този, който носим "постоянно" с нас, а не оставяме някъде.

В този ред на мисли ми стана интересно какво по-компактно като размери щяхте да си вземете ако днес продадяхте системата си?!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: nemchev   
Дата:   09-01-16 11:00

има един куп безогледалн апарати, кой от кой по-добър. не трябва да се разделяш с ДСЛР-а си, а да добавиш безогледалка и според нуждите да си ги ползваш[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: CatandGoddess   
Дата:   09-01-16 11:01

Никакъв. Телефонът за някои възбуждащи сцени и очите. Ако трябваше да се разделя, не че ми е хрумвало до сега [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 11:04

NEX ...(вече съм го взел и го нося постоянно с мен). DSLR- само за по специални снимки, където се изисква я по широко , я по светло.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: lamerko   
Дата:   09-01-16 11:07

Fuji. Вече трети месец събира прах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: джъмбо   
Дата:   09-01-16 11:16

DSLR- само за по специални снимки, където се изисква я по широко , я по светло... това отдавна не е приоритет на дслрките [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Бонд   
Дата:   09-01-16 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 11:34

Джъмбо, защо трябва да изсипвам още една торба пари за обективи към безогледалката след като ги имам за DSLR-a ???

Кой е алтернативния на 85/1,4 или пък на Tokina 10-17 при безогледалките ???


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: alext   
Дата:   09-01-16 11:36

С черния кютук лесно ще се разделиш, ама с обективите е гредичка все още положението, ако гледаме нормална цена разбира се. Да вземеш безогледалка и да закачиш 70-200 канонско или 14-24 никонско и се обезмисля компактността [smilie23] А да и визьорите са меко казано трагични, то е лаг, то е чудо и натоварва повече очите, за ергономията да не говорим, щото не съществува при най- компактните модели



Публикацията е редактирана (09-01-16 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: munich   
Дата:   09-01-16 11:36

Темата е пиперлива :)

За себе си свикнах, че перфектна снимка няма. Тоест дали са ни винаги нужни и апарати/техника, с които да максимизираме условията и ситуацията е под въпрос. Отделно, при ДСЛР-ите качеството на картината и наличието на аксесоари са безспорни, но има и жертви, главно в удобството.

Безогледалките ме привличат (могат много хубави резултати да дават), но визьорите още не ми харесват - т.е. ползвал съм само на Оли и не ме грабна. Ако трябва да съм честен, незнам дали най-много не ме грабва дори нещо старо тип Лайка, избягващо електронния визьор, където човек може да се концентрира върху снимането - пък нека има повече шум. Но да видим. Индустрията се развива бързо. Щом дори Лайка пуснаха Q с несменяема оптика и това ми се струва приемливо, смятай...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 11:48

alext [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: tvk75   
Дата:   09-01-16 11:48

Olympus OM-D E-M5 II или Fuji или пък Сони а7 но пък цените са като за автомобил втора ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: demiman   
Дата:   09-01-16 11:54

... няма такъв вариант [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Pavlov   
Дата:   09-01-16 11:57

Ей това например:


https://www.photopavilion.bg/n_images_r_800x800/products/original/8/1_4d90f9615f96776e0921d82b235e8c

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   09-01-16 12:23

Про 1 и идващото Про 2 нямат лаг на визьора [smilie18] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-01-16 12:52

за некс конкретно си има доста по-добър от токината - 10-18... има евтина алтернатив на канонски 10-18 с преходник

а да... има АФ преходници дето 85/1.4 ще си работи кат пушка... да неговорим за метабонса дето ще го направи още по бокеен [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-01-16 13:08

Сони Е 10-18/4 е страхотен обектив също. По-малък е и от канонския 10-18

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: uri64   
Дата:   09-01-16 13:09

сега като се разгорят едни безмислени спорове [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: alext   
Дата:   09-01-16 13:19


https://photo-forum.net/static/site_pics/171/1452337966_size.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/171/1452337988_size2.jpg


Това при положение, че е 85 1.4G
1500гр- 1102г.-819г.

А като сложим обикновенната 1.8G става 1190 грама

https://photo-forum.net/static/site_pics/167/1452338571_save.jpg


А сега, де!? Още ли тежи DSLR-A [smilie18] + това още не сме сложили адапторите на Sony-то изобщо тая компактност не е ли с малките обективи си заминава..



Публикацията е редактирана (09-01-16 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-16 13:38

munich,

Понеже няма как да знаеш кое ще ти допадне докато не поогледаш и пробваш - вземи някое евтино безогледално тяло от базара + някой компактен обектив. Като цяло по-компактни са обективите до 50мм има доста добри палачинки, които с малко тяло са 400-500грама.

Като поснимаш малко ще знаеш дали DSLR-a ти е незаменим или с малко инвестиции може да минеш направо към безогледални. Аз така направих и по-късно се разделих с DSLR. Това за което ми липсва е повечето бюджетни възможности за добри телеобективи - при безогледалките вариантите(ако ги има) са малко и скъпи.

da.fo,
Аз имам 85 1.4 за безогледалка и на всичкото отгоре на доста по-ниска цена от никонската [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Jennshen   
Дата:   09-01-16 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: stzz   
Дата:   09-01-16 13:49

Да носиш апаратче винаги със себе си, е прекалено дори и за стандартите на фото-форум!

За мене, нито ДСЛР, нито безогледалка - разбира се, за чисто любителските ми нужди!
Камера/защо не и две/ с голям сензор и не сменяем твърд обектив - Сигма, Фуджи......!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-16 15:14

Ех че ги обичам тези сравнения, винаги за безогледалка се хващат недоклатените сонаджийски изпълнения.
D750 - x-t1
Доста сходни като светосила и дължина, само дето единият е истински а другия бюджетен.
разлика в теглото 1200 срещу 850, конската система близо 50% по-тежка.
Щом никон пуснаха д500 значи доста им е припарило до гъза.



Публикацията е редактирана (09-01-16 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: alext   
Дата:   09-01-16 16:07

То едниния е истински щото е единствен [smilie18] Ако имаше един такъв на 1.4, кой щеше да е бюджетният? Иначе фуджака радва



Публикацията е редактирана (09-01-16 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: антивик   
Дата:   09-01-16 17:11

Пак ДСЛР и пак от същата система, че да ми се връзва старото оборудване, а инак винаги си мъкна една сапунерка в джоба барабар с телефоня/но с него така и не можах да свикна, някак си като че не е за снимане/ .

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fotograf123   
Дата:   09-01-16 17:40

Чакме я Sony a9 [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   09-01-16 17:52

Джъмбо, излагаш се и то много !!! Няма нищо общо, ама нищо общо между:
Sony 10-18 с ъгъл на снимане 76-109 и
Tokina 10-17 с ъгъл на снимане 100-180

И не ми говори за адаптери, защото идеята на безогледалката е да е по лека и компактна системата [smilie3]

fast_eyebrow, виж характеристиките на двата обектива и тогава сравнявайте ...

realnoncho , за Samsung може и да има алтернатива 85/1,4 но за NEX няма пък и Tokina 10-17 няма алтернатива май в нито една безогледалка [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Kateri4oka   
Дата:   09-01-16 18:46

Arri AlEXA :D

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: gbdesign   
Дата:   09-01-16 19:35

Пак DSLR. От времето на SLR-ите, друго не ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: mitpis   
Дата:   09-01-16 19:47

Аз пък само от 4 години снимам с DSLR и не съм му се наснимал и наносил, така че няма да сменям, преди имах една сапунерка за семейни партита.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: io_bs   
Дата:   09-01-16 20:50

Имам DSLR система от почти 5 години, през които събрах прилична колекция от скромни, но добри обективи. Обаче напоследък ми се струва прекалено тежко да го мъкна, въпреки че обикновено нося не повече от 2 обектива. Започнах да се замислям да заменя част от системата с безогледална - например micro 4/3, като оставя широките и дългите обективи за DSLR-a, а към нещо като Oly OM-D E-M10 II да взема 2 твърди (17/1,8 и 45/1,8). Мисля, че е добър компромис - когато наистина излизам с цел снимане, мога да взема и двете тела (и обективи, разбира се), а когато съм излязъл с главна цел разпускане - взимам дребосъците [smile] Остава на живо да ги разгледам и най-вече да намеря парите, защото си е инвестиция в крайна сметка. Пък ако ми хареса, може изцяло да мина на безогледалка, въпреки че не виждам с какво бих могъл да заменя любимата токина 11-16 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   09-01-16 21:24

Тъй се прави, системи с допълване. Без-образната за широчкото, тухления за теле-то... С излизането на 90/2 обаче се обърка системата [smilie18] ,
и сега допълваме и двата сектора [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-01-16 22:12

Тоя въпрос на автора и аз съм го решил по подобен начин. Към DSLR-a добавих лека нептетенциозна безогледалка от Фуджи, преди година...и нещо. Взех и адаптер и кеф ми китак, кеф ми Никорри. От тогава като ми трябва лекота и компактност - винаги съм с Фуджака, нося го почти винаги с мен даже в една компактна малка чантичка. Като ме досърбят ръцете, нямам бърза работа или ще снимам нещо за някой - ДСЛР-а с подходящите обективи и пак не са ми окапали ръцете [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: io_bs   
Дата:   10-01-16 01:42

И на мен Фуджи ми се въртеше в главата, но поради по-големия сензор и обективите са по-големи, а и са скъпи. Не че и за m4/3 няма скъпи - примерно ултрашироките - но повечето са с разумни цени. А са и малки. И телата са със стабилизация [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: burningice   
Дата:   10-01-16 09:12

Все някога ще дойде ден, макар и в далечното бъдеще, в който безогледалките ще настигнат ДСЛРите (макар и само теоретично).[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 09:19

Значи отдавна мина времето на тая дилема. Сони А7м2 работи перфектно със ДСЛР обективи от Канон, Никон и Сони. A7R2 същo работи перфектно, но е малко по-скъп.

Та за начало се взима А7м2 със един или два негови си обектива. Купува се съответния адаптер за DSLR Обективи и това е.

Единствените ситуации дето може да ти трябва ДСЛР са тези за които са предназначени Д5 и Д500


ПП Аз си напраивх моята система със Сони/Цайс за А7, Сони и Сигма за Сони ДСЛР. Някои неща ги има само за Канон (сигма 20 и 24 ф/1.4). Мисля и Канонския адаптер да си взема за бъдеще


ППП Ще напиша с две думи мнението си фуджи и м43 - боклуци са. Канон ЕОС-М и Лайка СЛ са единствените системи добре проектирани освен Сони от инженерна гледна точка. Другите са сбъркани съвсем на базово ниво и са безперспективни. Канон за сега не я развиват и не са пуснали Фул Фрейм тяло факт....Повече не искам да пиша, щото ще се аргументирам и ще се обидят хората затрили тон пари във боклуци....пък в темата за фуджи скоро храм ще му дигат или ще основат религиозна секта....



ПППП Съкратих текста да е по-прегледен



Публикацията е редактирана (10-01-16 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   10-01-16 09:31

А човека го болеше леко кръста само [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 09:32

> А човека го болеше леко кръста
> само [smilie18]

За това има A6000 и когато те боли само за крсъта взимаш 10-18, 24/1.8 и 85/1.8 в една малка торба и цялата ти система е под килограм....

Лошото е, че не стига за всички неща. Ако искаш боке издевателства кропката не е достатъчна, а турбо адаптерите са компромисни. [beer]

ПП Това си е мое мнение. Хората от сектите да не се обиждат. чл. 54 ал.1 от конституцията [beer]



Публикацията е редактирана (10-01-16 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: victory13   
Дата:   10-01-16 09:38

Така бива, че с оня ферман ще има и ментални грижи [smilie18]

И така, неделя е, сони150 започна малко по-рано, но ще продължи до края на темата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-01-16 10:46

hotsnail: ... Ще напиша с две думи мнението си фуджи и м43 - боклуци са."

Категоричността - присъща на младите?!

След дълги години с м4/3, сега съм със Сони А7II.
Харесват ми качеството на файловете/изображението.

Като тяло /пъргавина,бързина на АФ, touchscreen възможности, точност на eyeAF, самопочистване на сензора/, в сравнение с ЕМ1, ако бях категоричен(млад), като теб,бих изръсил: боклук е А7II.[smilie5]

Не е боклук, разбира се!
Просто толкова си може.[beer]

На въпроса - DSLR е минало за мен. Каквото и да е, но без огледало.



Публикацията е редактирана (10-01-16 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: burningice   
Дата:   10-01-16 10:57

Идеята за безогледалките е мъртво родена: огромен обектив (заради матрицата), малко, неудобно тяло и на практика липса на адекватен визьор и бърз фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Vanu   
Дата:   10-01-16 11:00

написа:

>Повече не искам да пиша,
> щото ще се аргументирам и ще се
> обидят хората затрили тон пари във
> боклуци....

каза човека с апарат, който губи половината си стойност на всеки 6 месеца, щото излиза A7R, A7R2, A7RS, A7RS Turbo... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: stzz   
Дата:   10-01-16 11:23

"Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!"




Тези които имат разбирането че трябва да сменят ДСЛР-а си, обикновено отиват към по-голям и по-тежък апарат.

Други, в "трябва" влагат смисъла на ........кой с каквото илюзии живее - което в никакъв случай не е лошо, грешно,........[shtrak] [shtrak] [shtrak].....!!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-16 11:37

"Идеята за безогледалките е мъртво родена: огромен обектив (заради матрицата), малко, неудобно тяло и на практика липса на адекватен визьор и бърз фокус."

Това е доста категорично изказване, което е оборено от действителността и ръстта на продажби точно на безогледалки за разлика от старата дслр-ска концепция.

"Огромен обектив (заради матеицата)" -тук нещо има "иднъ неяснотъ", какво точно си искал да кажеш, защото има доста малки обективи, и какво общо има общо матрицата с това, "малко неудобно тяло"- има и големи тела, които са си с размери на класически дслр, "липса на адекватен визьор"- визьор, който ти показва в реално време на момента, как си експонирал, дори на тъмно, като при това можеш да го зуумваш,показва ти, дали си на фокус, можеш да видиш различни показания, като хистограма, нивелир, пийкинг, "забра" и т.н. сиреч доста по-адекватен от старите пентамиръри, "липса на бърз фокус"-отново греда-наличие на бърз фокус, при който отклонения като бек и фронт фокус липсват. Единствено на тъмно се колебае, но както се вижда всички фирми правещи безогледални камери напоследък се преборват и с този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: munich   
Дата:   10-01-16 11:47

Чат пат съм ползвал едно Оли М10 с твърд и по мое скромно мнение не успява да се сравнява с моя D800 и твърд. Като констатация и малко дете от 3-ти клас сигурно можеше да каже това и без да ги тества, идеята ми е, че Олито не е достатъчно добро, за да ме накара да мина на Оли. По-високият Оли клас тела може да са по-различни. Факт е също, че много про фотографи се кълнат в Fuji X100 и Sony A7 серията.

Склонен съм да се съглася, че безогледалки ползващи DSLR обективи са една много дипбалансирана система от гледна точка на теглото. Плюс това, ако аз ще спестя едни 300-400 гр. от тялото, а ще ползвам сходни обективи, тогава сумарната разлика е доста малка.

Според мен истината лежи в трезвата преценка относно това какво снимаме. Изискват се компромиси, защото, разбира се, реално често се надценяваме относно това какво снимаме.

Тук едва ли ще стигнем до конкретно заключение, именно защото всеки апарат е решение за конкретен тип фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 11:53

Мислих да не пиша ама чакам да ми се запари чая преди да изляза.

Аз си купувам апаратите с единствена цела да снимам любителски със тях т.е. снимам всичко и по-всякакъв начин.

От тук следва

1. Профи тяло не ми трябва! Профитата купуват апарат за сватби, Апарат за мода, Апарат за спорт. Мен това не ме устройва!! Пример Д4 не статва с 16МП, важи и за всички други профи апарати с други характеристики. Това в общи линии значи ДСЛР не ми трябва и по-важно не ми върши работа и не може да свърши работа.

2. Аз не търгувам с фототехника. Това кое, колко какво, струва не ме вълнува освен когато го купувам. ДСЛР-и съм имал бол и тях им пада цената. Последния не мога дори да го продам и търся на кой да го подаря - работи перфектно, изглежда като нов, среден клас с много много копчета.

3. Мен не ме вълнува дали апарата пъргаво подскача като кученце, мие пода или обича да се пипаме по екраните. Аз искам апарата ми да снима - както и иван е направил умно - взел си е А7м2. Да дървен е, бавен е, грозен е, черен е, малка му е батерията, цветен му е екрана, шарени са му бутоните, странен му е визьора но е фотоапарат дето снима добре. За тия пари дето го купих по-добър няма

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 12:01

munich с апарати от типа а7м2 и A7r2 предимствата са повече от теглото.

Сигмата Арт серията твърди обективи се стабилизират всичките например.

Автофокуса с 1.4 обективи никога не греши. 100 от 100 снимки ще са на фокус на бленда 1.4 при сравнително статични кадри без никакви калибрации и глупости. Д800 ще е по-добре на подвижни кадри - няма идеален кеф още.

Д800 е лек апарат и много няма да спечелите ако се ползват гоелмите обективи наистина. Хубав е и като качество на снимките.

Може би смисъла е да имате 2-ра малка система по преносима със малък набор подходящи обективи. А7 ако можете със нещо като Сони цайса 55ммм или каквото друго Ви е подходящо .... не знам какво снимате. Никонските обективи може да си ги закачате понякога т.е. ако трябват две тела или нещщо подобно има вариант да се ползва и сонито

ПП Олимпус и фудиж Ви писах по-горе...ама ако искате още пробвайте....

ППП А7р2 е може би малко по-хубав като качество на снимкте от д800 особено ако вдигнете исото е доста впечатляващ. А7р е същия като Д800 серията



Публикацията е редактирана (10-01-16 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Don_Diego   
Дата:   10-01-16 12:17

Поначало всеки почва да сравнява от своята камбанария... ако въпроса е, безогледалката да е с размер на сапунерка и снимката да е с качество на ДСЛР- да, може да се постигне. Но при специфични обстоятелства. Примерно за Сони некс, ако си с 10-18, ще си джиткаш като пич и ще си снимаш пейзажи, архитектура и ще си лек турист- за планина ли не става или за някакви тежки машрути дето не трябва да мислиш какво мъкнеш на гърба?

Ако ползваш обаче безогледалката за спорт или портрети, ще вземеш по тежки и обемни обективи, факт. До 50 мм обаче, безогледалката ти дава качество и обема е с размерите дамски несесер.

Това, че с времето човек почва да иска и друго и прави компромис като търси и други дължини е друга бира. Кардинално, за излет и разходка, безогледалка с пейзажен обектив до 30-50 мм е много по добре от съответния ДСЛР еквивалент.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-16 12:29

Не може хем душата в рая, хем х..я докрая, важи за всеки аспект в живота, не само при фототехниката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 12:59

Nikon най-добре обясниха нещата с 5д и д500. За спорт, диви животни и репортажи ДСЛР за всичко останало безогледалните са по-добрия избор вече

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-16 13:10

hotsnail,

Това го повтаряш от години, като аргумента все още си остават обективи за огледални апарати с преходници, от които смисълът на безогледалните си отива. Точният фокус през live view на DSLR винаги удобно се забравя, а следящият никога не е важен [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: ZENON   
Дата:   10-01-16 13:19

Не съм се разделил. Добавих.
Добавих А6000, 16-70/4, 50/1.8, Самянг 12/2.0, Самянг 8мм/2.8 фиш.
Всичкото това (без 50/1.8 че е за по-специфични нужди) се носи в чанта, като грамажа е много под този на ДСЛР с подобни стъкла. Добавих и един Горлиапод статив, засукан около дръжката на чантата и се родих.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 14:08

Нончо човека дето пита има вече ДСЛР и това дето казвам е, че двете системи добре живеят заедно.

Другото е, че доста обективи дали са направени са ДСЛР или безогледални са еднакви като размер. Наскоро си взех сигма 35/1.4 арт. На размер заедно с преходник е подобна на цайс дистагон за Е байонет. Явно за това ниво оптика това е размера. Същото важи за телеобективите.

А6000 е кроп и дава доста по компактни размери както всички писахме. Детайла и динамиката и шума са сходни с д7100 например. Ако канон пуснат читав безогледален с визьор и те ще са в джаза.

За фул фрейм трябва да подбираш обективи ако гониш размер. Има и малки, но има и големи според зависи от обектива и характеристиките

За следящ фокус имам и на а7м2 и на а6000. На мен ми стига и за спорт, но има специфики все още и не мисля че е правилно, да го хваля. Пак да кажа аз спорт щракам понякога и машинките с малко старание и умение се справят по добре от 10 годишен ДСЛР например.

Това за лайфвю не се сетих, вярно казваш. 70д може би е на ниво от филмчета дето съм гледал, но никон не мисля че е сравним. Дори каноните мисля, че леко отстъпват. Нормално е не им е това основно. С лайфвю пък на слр не ти работи визьора....

Пак стабилизацията дето олимпус, Сони и панасоник предлагат си е предимство. Особено на а7 серията с хубави слр светли обективи мен ме кефи. За ръчни обективи също много помага.



Публикацията е редактирана (10-01-16 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: burningice   
Дата:   10-01-16 14:10

Гледането през електронен визьор е като гледането на звездите, уж ги виждаш, но това не е реалността а историята, а и "печелиш" нагряването на матрицата заради разни ненужни гъдели, които се използват само в рекламата на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 14:51

burningice в обши линии до навик е. Във електронния визьор се виждат доста неща дето на стъклото ги няма - зебри, пийкинги, хистограми, нивелири, симулация на експозиция, увеличение и т.н. Всичките тия екстри ги ползвам и са полезни. Отделно на много слаба светлина ел. визьора е малко като нощно виждане и доста помага на композирането. Д700 спрямо некс-7 например беше много по-лесно на тъмно с некс-а да композирам, нищо че Д700 е с колосален стъклен визьор.

Проблема големия за който знам, но не ми пречи лично на мен с ел визьорите при сони (май други фирми по-добре се справят) е, че при дълга употреба на събитие със слаба светлина уморява очите. Защото визьора е сравнително доста по-ярък от околната светлина и непрекъснато се нагласят очите ти към светло във визьора и тъмно инак.

Другото дето си писал е малко религиозна история, дето не мисля, че е съществена. В общи линии не страда апарата от менопауза и не го обливат горещи вълни.

ПП Малко оф топик ето една случайна снимка с А6000 от пролетта. Съвсем не бях подготвен да преследвам пилето ама то тръгна да бяга и ...така де това се получи...от много далече е снимката и е кропната зверски без статив и т.н. и е малко размазана...следящ фокус със 70-400 на А6000 качен или по-скоро А6000 в ролята на задна капачка


https://farm9.staticflickr.com/8594/16695457252_8d9707ac4b_c.jpg

DSC05651-Edit by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (10-01-16 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   11-01-16 19:55

Джъмбоооооо, къде си???? Нали си най вещия тук по отношение на техника - защо не коментираш поста ми относно Sony 10-18 и Tokina 10-17 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
И аз мога да се смея като теб с 5 имотоконки но поне с покритие , за разлика от теб [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 20:04

Относно сони 10-18/4- не съм му сравнявал характеристики с токината, даже не съм я виждал на живо тая токина,но споделих мнението си за сонито, защото съм имал такъв и беше супер обективче- май е най-малкият и лек ултраширокоъгълен зуум правен някога, плюс че е доста култивиран- рязка картина, добре контролирана дисторсия предвид ъгъла му на обхват, няма флеъри, аберациите също са добре контролирани, резба 62 мм, което дава достъп и до по-евтини обективи.Има стабилизация. Цяла екскурзия изкарах с него в западните щати въобще без да го махна, само него ползвах. В кобур. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-16 20:20

Leica M9 с три обектива. Или новото Сони RX1R Mark II. На последно място- Sigma QQuattro DP0, заради широкия обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   11-01-16 21:15

fast_eyebrow
двата обектива са с разлика от 70 градуса ъгъл на снимане и въобще не са в един клас.
Sony 10-18- 76- 109 градуса
Tokina 10-17 100-180 градуса
а Джъмбо ги изкара в един клас и въобще я омаза една каша ... но нещо се покри [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Emoxide   
Дата:   11-01-16 21:20

OLY OM-D E-M5 II
заради малките размери;
добрите способности/екстри на тялото(тъч-скрийн,стабилизация,перфектен и бърз EVF);
заради богата гама компактни обективи;
възможността за снимане на 40MPix картинки от статив;
възможността за снимане на стабилизирано FullHD@60fps от ръка;
Защото е всеки ден с мен в хюмнетката ми, заедно с два обектива 12-32мм + 35-100мм
защото исках Hi-End компактен апарат, не много по-голям от "сапунерка"
OLY [smilie24] [smilie24]

hotsnail - за разлика от Canon/SONY безогледалките проектирани на общ байонет да лапат кропски и ФФ обективи, FIJI/OLY+Pana/Samsung преднамерено са проектирани да НЕ СТАВАТ ЗА ПЪЛЕН ФОРМАТ, а само за кроп.
Ако това ти се струва тъпо - ОК.
Във форума съм сигурен има хора дето пък са недоволни, че RX1II не е сапунерка с медиум формат сензор, ама тва е положението.[smilie25]

m4/3 биват вече и за птици[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[cool]

[cool][smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-01-16 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: антивик   
Дата:   12-01-16 07:06

[smilie8] Аз ли съм нещо тъп и не разбирам, но идеята и предимството на безогледалките не е ли в компактността и лесното носене, а така като чета и гледам, като се накичат с допълнителните обективи и адаптери, а и като им се шибнат тези 400мм. с нищо не се различават от ДСЛР-рите....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-01-16 08:20

..Предимството на безогледалките може би се съдържа основно във името им-липса на огледало. По добро мерене на експозицията по целия кадър, както и фокусиране.
Не знам, може и да греша

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 09:22

Няма бек, фронт фокус също така

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Антивик   
Дата:   12-01-16 09:23

Че то и при ДСЛР-ра, като го шибнеш на лайв огледалото се елиминира....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 09:26

Да, ама е неудобно

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-16 14:54

нищо неудобно няма адаш, ела да ти дам 750 д да си поиграеш.. тъчскрийн, снимка от тъча, фокусиране от тъча, бързо, лесно, ефективно... Ама ако ти е кеф - оптичен визьор и 19 кръстосани точки.. ДСЛР + безогледалка в едно.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-01-16 15:00

Добре, но колко издържа батерията с дигнато огледало? Виждал съм че не изкарва много в този режим на снимане..?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 15:11

Пада бързо.Това е един от кусурите на безогледалките.Поне на тези на сони, малка идва батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-01-16 15:22

Имах в предвид, дслр-а колко издържа, а не безогледалка?
Според мен не много, и после дава грешка ако извадиш батерията при вдигнато огледало.
Ето още едно предимсвто на нямащите огледало апарати

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 15:26

Адаш, приключих с кропските тухларници малко ас. И виж там нещо да се видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-16 15:26

Не ми е правило впечатление при смесено използване да е някакво критично малко да държи батерията на 750 Д... Примерно в петък съм я заредил, цял ден се мотах и малко снимах, другите дни по десетина снимки, всичките комбинирано, на дисплей и оптичен визьор и сега го включих да проверя - батерията е с всичките си чертички...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-01-16 15:46

То с такова снимане и безогледалките държат по един месец!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-16 15:53

Emo за мен системта трябва да е перспективна т.е. да купувам от едната страна обективи от другата тела и всяко да работи със всичко. Така са ДСЛР системите на Сони, Пентакс и Никон, така искам и безогледалното - имаш гъвкавост кеф ти АПС-Ц , кеф ти 35мм.

Като искам малка система взимам А6000 със 16-50 и влиза в джоб. Ако ми е кеф грабвам А7м2 и му окачвам 70-400 и пак всичко работи - и всякакви други извратени комбинации работят 16-50 на А7 или 70-400 на А6000 - супер.

Другото все едно купуваш камера със сменяеми обективи ама само донякъде.........е го сега има някакви 50 ф/0.95 обективи за А7 -такова за м43 никога няма да има 25 ф/0.47. Защо трябва да съм ограничен от нечия велика дизайнерска мисъл недомислена.....

А RX подобен апарат със среден формат сензор скоро ще има. Дали от Сони, Пентакс или Фуджи или някой друг ще видим. Сони направиха доста впечатляващи среден формат сензори и е въпрос на време някой да ги сложи в хубаво апаратче с фиксиран обектив. Защо би дал някой 10 бона евро за подобен апарат не знам, но ще има и такива хора - Медведев сигурно ще е сред първите клиенти.


ПП Сони с тия адаптери (както и Канон де) изкъртиха яко. Сега си ползвам понякога обективи, дето съм купувал 2006-а година за минолтата ми 5Д. Ако си канон подобно - купил си си обектив преди 10 години, харесва ти, защо да го продаваш на загуба и да вземеш нов за 5 пъти повече пари??? Ама това е отношение към клиента Панасоник, Самсунг, Фуджи и Олимпус предадоха клиентите си преди 4-5- години и ги изоставиха без подръжка, минавайки на безогледлани....видяхме ясно кои са истинските фирми и кой са еднодневки да прилъгват клиентите....който му е кеф да го цакат и да се минава с глупости негови са си парите.

ППП Само не разбрах нончо какво се сърди. Неговия Канон е същото като Сони само дето Канон не щат да сглобят свестна безогледалка и все нещо подрязват лекинко. Иначе са им хубави технологично нещата, просто им трябва един аналог на А6000, Х-Т10 или подобно...хубавото на канон са евтините и супер качествени обективи с които в интерес на истината са по-добре от всички други безогледлани системи.



Публикацията е редактирана (12-01-16 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Emoxide   
Дата:   12-01-16 16:50

Samsung NX имат най-евтините обективи, които в никакъв случай не са оптически най-слаби, а напротив засрамен доста DSLR оптика. Но Самсунгерите зарязаха фото-пазара...
То не е ясно след 2-3 години, когато m4/3 достигнат технологично-оптичния си лимит и финансово пак започнат да потъват, тогава SONY вече окончателно ще ги погълне и като им се нареди да правят ФФ безогледалки, тогава сегашния байонет, пак ще се окаже не съвсем тамън....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-16 16:53

Като гледам развоя на м4/3 - явно вече са достигнали тавана...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: SoftImage   
Дата:   12-01-16 18:25

>>hotsnail: "Другото все едно купуваш камера със сменяеми обективи ама само донякъде.........е го сега има някакви 50 ф/0.95 обективи за А7 -такова за м43 никога няма да има 25 ф/0.47. Защо трябва да съм ограничен от нечия велика дизайнерска мисъл недомислена....."

Такъв еквивалентен обектив и за АПС-Ц няма да има! Това означава ли че и АПС-Ц е "нечия велика дизайнерска мисъл недомислена"? [smilie7]

>>"ПП Сони с тия адаптери (както и Канон де) изкъртиха яко. Сега си ползвам понякога обективи, дето съм купувал 2006-а година за минолтата ми 5Д. Ако си канон подобно - купил си си обектив преди 10 години, харесва ти, защо да го продаваш на загуба и да вземеш нов за 5 пъти повече пари??? Ама това е отношение към клиента Панасоник, Самсунг, Фуджи и Олимпус предадоха клиентите си преди 4-5- години и ги изоставиха без подръжка, минавайки на безогледлани....видяхме ясно кои са истинските фирми и кой са еднодневки да прилъгват клиентите...."

Не знам дали си чувал, че OMD E-M1 поддържа цялата гама от 43 обективи и когато го пуснаха Olympus подаряваха и преходник на потребители с регистрирани 43 обективи. Освен това такива АФ преходници за Canon/Nikon обективи има и за м43.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 19:35

АПС-Ц размер е бил компромис в зората на дигиталната фотография, заради високата себестойност и слабо развитото производство на подобни сензори. Компромис и ще си остане.

А защо пускаш сензор м4/3 в камера със сменяеми обективи, която спокойно пък може да събере поне апс-ц, това за мен е мистерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: SoftImage   
Дата:   12-01-16 20:29

>>АПС-Ц размер е бил компромис в зората на дигиталната фотография, заради високата себестойност и слабо развитото производство на подобни сензори. Компромис и ще си остане.

То на времето така се е считало и за ФФ, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 20:47

И от един компромис да отидеш на по-голям компромис е ок?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-16 23:00

SoftImage Напълно съгласен. Грешкате е моя.

Пак си мисля, че 30 години съвместимост е по-добре от 10 т.е. предния път когато Олимпус зарязаха потребителите си изобретрявайки 4/3. Да не задълбаваме.


Относно АПС-Ц ако нямаш възможност за мърдане ми се струва неодмислица. Не задължавам някой с това, ноаз си мисля че трябва да има възможност фул фрейм обективите да се използват на кроп телата и обратното. Пък понякога има много приятни изненади, когато има съвместимост - 10-18/4 на Сони се оказа, че от 13 до 16мм покрива фул фрейм с много прилично качество. Та сега имам и 13мм обектив - мега широк и приема филтри и то само 62мм (знам има и 10-ки вече, но...)



Публикацията е редактирана (12-01-16 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: iliyanb   
Дата:   12-01-16 23:02

Фенщини тежки. Зарязали били [smile] потребителите си. Кога ще започнете де потребявате камери и вие да зарязвате производителите?[smile] По-тежко от предбрачен договор е това обвързване с марки? И hotsnail, стига ни пробутва през няколко месеца блестящия следящ фокус на нещо си, движещо се в една равнина. Няма смисъл. Всички знаем възможностите в тази връзка на всички безогледални камери. Който ги купува, няма да е затова.



Публикацията е редактирана (12-01-16 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: SoftImage   
Дата:   12-01-16 23:07

>>И от един компромис да отидеш на по-голям компромис е ок?

Всичко е компромис на този свят. Когато човек реши че не прави компромиси е редно да се запита дали не е преминал в отвъдното.
За едни е компромис размера на сензора, за други размера и теглото на техниката. Преди време попитах фотограф снимащ с Hassy защо не снима с ФФ. Неговата реакция беше подобна на твоята.



Публикацията е редактирана (12-01-16 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 23:12

Изглежда, че си струва винаги да избираш най-малкия възможен компромис, според възможностите си. Иначе съм съгласен с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: rorus   
Дата:   12-01-16 23:40

Е, това е лесна работа - не е като със жената...

Избираш си мирърлес система и си снимаш с двете.
Ако ти хареса новата - разкарваш старата.
Ако не - обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: SoftImage   
Дата:   12-01-16 23:46

Е, има и друга опция. Ако ти хареса новата, но не ти се зарязва старата и финансите позволяват, процедираш като арабите - правиш харем. [smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (12-01-16 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Nikel   
Дата:   13-01-16 00:00

За тези който не се плашат от ръчния фокус комбинацията на Сони А7 серията с Canon New FD обективите дава отлични резултати и като качество на картинката, и като компактност и дори като външен вид. Освен това по-добрите преходници дават възможност за плавно отваряне и затваряне на диафрагмата, без необходимост да се декликват обективите за видео. Пластмасовите детайли по корпуса на nFD са със същия цвят като корпуса на Сони А7 и ги правят значително по-леки от другите ръчно фокусни обективи, като в същото време са много надежни и добре сглобени. И не на последно място като качество на картинката Canon nFD обективите са доста близко до Carl Zeiss (Contax) от същия период, а някой дори са и по-хубави (визирам някои твърди nFD L-ки)...
Zeiss T просветката от онова време обаче безспорно е по-добрата.

Примерна комбинация осигуряваща компактност и качество с А7:
1. Canon nFD 24mm/2 или 24/2,8 отлични обективи
2. Canon nFD 35mm/2
3. Canon nFD 50mm/1,4
4. Canon nFD 85mm/1,8
5. Canon nFD 100mm/2 или 100/2,8
6. Canon nFD 135mm/2,8

Или пък за по-малка компактност и по-добро качество, някой от изброените горе могат да се заменят с L версиите, примерно nFD 50mm/1,2L 85mm/1,2L 135mm/2, но чисто ценово едва ли си заслужава :-)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »