Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-16 13:10

hotsnail,

Това го повтаряш от години, като аргумента все още си остават обективи за огледални апарати с преходници, от които смисълът на безогледалните си отива. Точният фокус през live view на DSLR винаги удобно се забравя, а следящият никога не е важен [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: ZENON   
Дата:   10-01-16 13:19

Не съм се разделил. Добавих.
Добавих А6000, 16-70/4, 50/1.8, Самянг 12/2.0, Самянг 8мм/2.8 фиш.
Всичкото това (без 50/1.8 че е за по-специфични нужди) се носи в чанта, като грамажа е много под този на ДСЛР с подобни стъкла. Добавих и един Горлиапод статив, засукан около дръжката на чантата и се родих.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 14:08

Нончо човека дето пита има вече ДСЛР и това дето казвам е, че двете системи добре живеят заедно.

Другото е, че доста обективи дали са направени са ДСЛР или безогледални са еднакви като размер. Наскоро си взех сигма 35/1.4 арт. На размер заедно с преходник е подобна на цайс дистагон за Е байонет. Явно за това ниво оптика това е размера. Същото важи за телеобективите.

А6000 е кроп и дава доста по компактни размери както всички писахме. Детайла и динамиката и шума са сходни с д7100 например. Ако канон пуснат читав безогледален с визьор и те ще са в джаза.

За фул фрейм трябва да подбираш обективи ако гониш размер. Има и малки, но има и големи според зависи от обектива и характеристиките

За следящ фокус имам и на а7м2 и на а6000. На мен ми стига и за спорт, но има специфики все още и не мисля че е правилно, да го хваля. Пак да кажа аз спорт щракам понякога и машинките с малко старание и умение се справят по добре от 10 годишен ДСЛР например.

Това за лайфвю не се сетих, вярно казваш. 70д може би е на ниво от филмчета дето съм гледал, но никон не мисля че е сравним. Дори каноните мисля, че леко отстъпват. Нормално е не им е това основно. С лайфвю пък на слр не ти работи визьора....

Пак стабилизацията дето олимпус, Сони и панасоник предлагат си е предимство. Особено на а7 серията с хубави слр светли обективи мен ме кефи. За ръчни обективи също много помага.



Публикацията е редактирана (10-01-16 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: burningice   
Дата:   10-01-16 14:10

Гледането през електронен визьор е като гледането на звездите, уж ги виждаш, но това не е реалността а историята, а и "печелиш" нагряването на матрицата заради разни ненужни гъдели, които се използват само в рекламата на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-01-16 14:51

burningice в обши линии до навик е. Във електронния визьор се виждат доста неща дето на стъклото ги няма - зебри, пийкинги, хистограми, нивелири, симулация на експозиция, увеличение и т.н. Всичките тия екстри ги ползвам и са полезни. Отделно на много слаба светлина ел. визьора е малко като нощно виждане и доста помага на композирането. Д700 спрямо некс-7 например беше много по-лесно на тъмно с некс-а да композирам, нищо че Д700 е с колосален стъклен визьор.

Проблема големия за който знам, но не ми пречи лично на мен с ел визьорите при сони (май други фирми по-добре се справят) е, че при дълга употреба на събитие със слаба светлина уморява очите. Защото визьора е сравнително доста по-ярък от околната светлина и непрекъснато се нагласят очите ти към светло във визьора и тъмно инак.

Другото дето си писал е малко религиозна история, дето не мисля, че е съществена. В общи линии не страда апарата от менопауза и не го обливат горещи вълни.

ПП Малко оф топик ето една случайна снимка с А6000 от пролетта. Съвсем не бях подготвен да преследвам пилето ама то тръгна да бяга и ...така де това се получи...от много далече е снимката и е кропната зверски без статив и т.н. и е малко размазана...следящ фокус със 70-400 на А6000 качен или по-скоро А6000 в ролята на задна капачка


https://farm9.staticflickr.com/8594/16695457252_8d9707ac4b_c.jpg

DSC05651-Edit by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (10-01-16 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   11-01-16 19:55

Джъмбоооооо, къде си???? Нали си най вещия тук по отношение на техника - защо не коментираш поста ми относно Sony 10-18 и Tokina 10-17 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
И аз мога да се смея като теб с 5 имотоконки но поне с покритие , за разлика от теб [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-16 20:04

Относно сони 10-18/4- не съм му сравнявал характеристики с токината, даже не съм я виждал на живо тая токина,но споделих мнението си за сонито, защото съм имал такъв и беше супер обективче- май е най-малкият и лек ултраширокоъгълен зуум правен някога, плюс че е доста култивиран- рязка картина, добре контролирана дисторсия предвид ъгъла му на обхват, няма флеъри, аберациите също са добре контролирани, резба 62 мм, което дава достъп и до по-евтини обективи.Има стабилизация. Цяла екскурзия изкарах с него в западните щати въобще без да го махна, само него ползвах. В кобур. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-16 20:20

Leica M9 с три обектива. Или новото Сони RX1R Mark II. На последно място- Sigma QQuattro DP0, заради широкия обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: da.fo   
Дата:   11-01-16 21:15

fast_eyebrow
двата обектива са с разлика от 70 градуса ъгъл на снимане и въобще не са в един клас.
Sony 10-18- 76- 109 градуса
Tokina 10-17 100-180 градуса
а Джъмбо ги изкара в един клас и въобще я омаза една каша ... но нещо се покри [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Emoxide   
Дата:   11-01-16 21:20

OLY OM-D E-M5 II
заради малките размери;
добрите способности/екстри на тялото(тъч-скрийн,стабилизация,перфектен и бърз EVF);
заради богата гама компактни обективи;
възможността за снимане на 40MPix картинки от статив;
възможността за снимане на стабилизирано FullHD@60fps от ръка;
Защото е всеки ден с мен в хюмнетката ми, заедно с два обектива 12-32мм + 35-100мм
защото исках Hi-End компактен апарат, не много по-голям от "сапунерка"
OLY [smilie24] [smilie24]

hotsnail - за разлика от Canon/SONY безогледалките проектирани на общ байонет да лапат кропски и ФФ обективи, FIJI/OLY+Pana/Samsung преднамерено са проектирани да НЕ СТАВАТ ЗА ПЪЛЕН ФОРМАТ, а само за кроп.
Ако това ти се струва тъпо - ОК.
Във форума съм сигурен има хора дето пък са недоволни, че RX1II не е сапунерка с медиум формат сензор, ама тва е положението.[smilie25]

m4/3 биват вече и за птици[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[cool]

[cool][smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-01-16 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: антивик   
Дата:   12-01-16 07:06

[smilie8] Аз ли съм нещо тъп и не разбирам, но идеята и предимството на безогледалките не е ли в компактността и лесното носене, а така като чета и гледам, като се накичат с допълнителните обективи и адаптери, а и като им се шибнат тези 400мм. с нищо не се различават от ДСЛР-рите....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-01-16 08:20

..Предимството на безогледалките може би се съдържа основно във името им-липса на огледало. По добро мерене на експозицията по целия кадър, както и фокусиране.
Не знам, може и да греша

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 09:22

Няма бек, фронт фокус също така

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Антивик   
Дата:   12-01-16 09:23

Че то и при ДСЛР-ра, като го шибнеш на лайв огледалото се елиминира....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 09:26

Да, ама е неудобно

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-16 14:54

нищо неудобно няма адаш, ела да ти дам 750 д да си поиграеш.. тъчскрийн, снимка от тъча, фокусиране от тъча, бързо, лесно, ефективно... Ама ако ти е кеф - оптичен визьор и 19 кръстосани точки.. ДСЛР + безогледалка в едно.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-01-16 15:00

Добре, но колко издържа батерията с дигнато огледало? Виждал съм че не изкарва много в този режим на снимане..?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 15:11

Пада бързо.Това е един от кусурите на безогледалките.Поне на тези на сони, малка идва батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-01-16 15:22

Имах в предвид, дслр-а колко издържа, а не безогледалка?
Според мен не много, и после дава грешка ако извадиш батерията при вдигнато огледало.
Ето още едно предимсвто на нямащите огледало апарати

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-16 15:26

Адаш, приключих с кропските тухларници малко ас. И виж там нещо да се видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-16 15:26

Не ми е правило впечатление при смесено използване да е някакво критично малко да държи батерията на 750 Д... Примерно в петък съм я заредил, цял ден се мотах и малко снимах, другите дни по десетина снимки, всичките комбинирано, на дисплей и оптичен визьор и сега го включих да проверя - батерията е с всичките си чертички...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-01-16 15:46

То с такова снимане и безогледалките държат по един месец!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-16 15:53

Emo за мен системта трябва да е перспективна т.е. да купувам от едната страна обективи от другата тела и всяко да работи със всичко. Така са ДСЛР системите на Сони, Пентакс и Никон, така искам и безогледалното - имаш гъвкавост кеф ти АПС-Ц , кеф ти 35мм.

Като искам малка система взимам А6000 със 16-50 и влиза в джоб. Ако ми е кеф грабвам А7м2 и му окачвам 70-400 и пак всичко работи - и всякакви други извратени комбинации работят 16-50 на А7 или 70-400 на А6000 - супер.

Другото все едно купуваш камера със сменяеми обективи ама само донякъде.........е го сега има някакви 50 ф/0.95 обективи за А7 -такова за м43 никога няма да има 25 ф/0.47. Защо трябва да съм ограничен от нечия велика дизайнерска мисъл недомислена.....

А RX подобен апарат със среден формат сензор скоро ще има. Дали от Сони, Пентакс или Фуджи или някой друг ще видим. Сони направиха доста впечатляващи среден формат сензори и е въпрос на време някой да ги сложи в хубаво апаратче с фиксиран обектив. Защо би дал някой 10 бона евро за подобен апарат не знам, но ще има и такива хора - Медведев сигурно ще е сред първите клиенти.


ПП Сони с тия адаптери (както и Канон де) изкъртиха яко. Сега си ползвам понякога обективи, дето съм купувал 2006-а година за минолтата ми 5Д. Ако си канон подобно - купил си си обектив преди 10 години, харесва ти, защо да го продаваш на загуба и да вземеш нов за 5 пъти повече пари??? Ама това е отношение към клиента Панасоник, Самсунг, Фуджи и Олимпус предадоха клиентите си преди 4-5- години и ги изоставиха без подръжка, минавайки на безогледлани....видяхме ясно кои са истинските фирми и кой са еднодневки да прилъгват клиентите....който му е кеф да го цакат и да се минава с глупости негови са си парите.

ППП Само не разбрах нончо какво се сърди. Неговия Канон е същото като Сони само дето Канон не щат да сглобят свестна безогледалка и все нещо подрязват лекинко. Иначе са им хубави технологично нещата, просто им трябва един аналог на А6000, Х-Т10 или подобно...хубавото на канон са евтините и супер качествени обективи с които в интерес на истината са по-добре от всички други безогледлани системи.



Публикацията е редактирана (12-01-16 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: Emoxide   
Дата:   12-01-16 16:50

Samsung NX имат най-евтините обективи, които в никакъв случай не са оптически най-слаби, а напротив засрамен доста DSLR оптика. Но Самсунгерите зарязаха фото-пазара...
То не е ясно след 2-3 години, когато m4/3 достигнат технологично-оптичния си лимит и финансово пак започнат да потъват, тогава SONY вече окончателно ще ги погълне и като им се нареди да правят ФФ безогледалки, тогава сегашния байонет, пак ще се окаже не съвсем тамън....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако трябваше да се разделите с DSLR-а си, какъв апарат щяхте да си вземете?!
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-16 16:53

Като гледам развоя на м4/3 - явно вече са достигнали тавана...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »