Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: nyamago   
Дата:   26-03-20 16:05

> Едва ли, когато някой отказва да му инжектират коктейл от доказани
> невротоксини и к'во ли още не, е баш самоцелно...

Не знам какво е невротоксини, но ти явно знаеш - щом си ги доказал.

Да отказваш е обяснимо, но не обезателно невинно. А да тръбиш, че всички, които не отказват са идиоти... не е добре [smilie2]
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   26-03-20 16:05

krist написа:

> Едва ли, когато някой отказва да му
> инжектират коктейл от доказани
> невротоксини и к'во ли още не, е баш
> самоцелно.

Ти си явно специалист по "коктейли от доказани невротоксини"?
Аз понеже не съм и се доверявам на лекарите.
Явно съм глупав.
Така да е. [smile] [smilie24]
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   26-03-20 16:30

nislon написа:

> Да, така е. Демонизираха го набързо
> човека, понеже не мисли като стадото.

Nislon-e,

Ценя много мнението ти! [smilie24]
В случая обаче не съм особено съгласен.
Колкото и различни да са хората - тези, които са "анти- нещо си" си приличат твърде много по няколко неща.
Един от най-характерните отличителни белези са вярата им в конспиративните теории.
Друго - обикновено са от най-вресливите по мрежите.
Защото са едни от най-големите истерици и паникьори (като въпросната майка).
Промиват си главите с всякакви циркулиращи дивотии из нета и вярват сляпо в тях.
Виж му още първия коментар на човека...

Има един такъв принцип - на Хенлън (разновидност на бръснача на Окъм):
"Да не се търси конспирация в нещо, което лесно може да бъде обяснено с най-обикновена глупост."
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: stukloplast   
Дата:   26-03-20 16:47

Антиваксърите наясно ли са, че готварската сол е смес от отровен боен газ и силно нестабилен метал, който във вода се замозапалва и ползват ли алтернативи? [smilie21]
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: imitev   
Дата:   26-03-20 17:02

Пиц и Бляц конспирацийка

Надпис в мъжка тоалетна:
"Като станем повече ще видите кой е обратен!"

Всеки има право да прави каквото си иска, стига да не пречи на останалите.

В редиците на антиваксърите е обявена морбилизация...



Публикацията е редактирана (26-03-20 17:06)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Бармалей   
Дата:   26-03-20 17:18

Бааси... и фото-форума фанал вайрус?
Цъкнах на "Фото-форум" а попаднах в BG-MAMMA?
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: imitev   
Дата:   26-03-20 17:22

По-скоро БГтати...
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: krist   
Дата:   26-03-20 18:12

@nyamago,

Neurotoxin

Като представители на горните във ваксините по-рано имаше живачни съединения като консерванти (Тиомерсал), в днешно време повечето имат алуминиеви съединения за адюванти. Отделно във ваксините има фенол, формалдехид, антибиотици, фунгициди, клетки от маймунски бъбреци, яйчници на хамстери, абортирани човешки ембриони!!!, яйца, живи вируси и бактерии, даже имаше и изследване, показващо наличие на множество наночастици с неясен произход и свойства (съответно и с неясно действие). Хайде, като не сте прочели и ред по темата, по-леко. Не убеждавам никого в нищо, но и не ми е приятно заклеймяването. Тровете се както си искате, оставете тия, които са избрали да не го правят, да живеят спокойно с избора си, щом не ви пречат.



Публикацията е редактирана (26-03-20 18:14)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: victory13   
Дата:   26-03-20 19:06

аз не виждам някой тук да пречи на друг да живее с избора си, даже този избор да не е в обществено приетите норми... адмирирам хора, поели отговорностите на избора си...
само че случая, от който тръгне дебата, изобщо не е такъв... "направилите избора си" решиха, че цялото общество носи отговорност за това...
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: asahi   
Дата:   26-03-20 19:32

Крис, около 1500 и някоя година Працелз го е казал - Dosis sola facit venenum! Това е основен принцип във фармацията.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: imitev   
Дата:   26-03-20 19:43

Мен лично не ме бърка, кой какво ще слага или няма да слага, стига да не реве после по форумите и да истерясва за щяло и нещяло...

И като отидеш да се възползваш от помоща на съвременната медицина трябва да имаш малко уважение и да слушаш и изпълняваш каквото ти се каже.

Иначе си стой у дома и си давай сам акъл[smilie23]
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: krist   
Дата:   26-03-20 20:06

Около две хиляди години преди Парацелз пък е дошла друга мъдрост, приписвана на Хипократ: "Primum non nocere".

Като не ви бърка, следващия път по-леко с определенията кой какъв бил. Въобще нямаше да се включвам в темата, ако не беше опитът за заклеймяване на общо основание, който няма нищо общо с темата коронавирус.



Публикацията е редактирана (26-03-20 20:13)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: imitev   
Дата:   26-03-20 20:45


Еми имаше - майката вдигнала отделението на главата си и накрая казала, че е имала контакт с хора с корона вирус. След което панираните родители на другите 6 деца ги извели веднага недолекувани.

След което по лекарите се изля 2 тона помия в социалните мрежи. Не чух майката да се извинява, дано да го е направила лично пред мед. персонал [smilie24]

Всеки луд с номера си, но ако антиваксърите са като нея - не ме печелите за симпатизант.

Иначе във всички лекарства има отрови и при лечението се избира по-малкото зло - дали да те увреди болестта или лекарството. Това е положението.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-03-20 20:46

Авторът да си затвори темата...
Помня, че преди известно време питаше къде да отиде и го съветвахме да не ходи до Норвегия (поне тези, които знаем какво и колко безинтересно и клише е там). В Шотландия и на север е доста по-живописно, изгодно и добро, има и качествено уиски. В Норвегия една супа рибена (добра е) и една бира 330 наливна са 45лв в крайно малкото крайпътни капанчета, в Svalbard може би 100. В Шотландия има хижи, където 50лв излиза спане за двама и проста закуска.
Разбирам, че е тежко да се загубят пари, аз лично загубих 2 полета преди 10 дни, но такова е положението. Да сме живи и здрави.



Публикацията е редактирана (26-03-20 20:47)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: DartMol   
Дата:   26-03-20 20:58

>Автор: krist
Дата: 26-03-20 18:12


Neurotoxin

Като представители на горните във ваксините по-рано имаше живачни съединения като консерванти (Тиомерсал), в днешно време повечето имат алуминиеви съединения за адюванти. Отделно във ваксините има фенол, формалдехид, антибиотици, фунгициди, клетки от маймунски бъбреци, яйчници на хамстери, абортирани човешки ембриони!!!, яйца, живи вируси и бактерии, даже имаше и изследване, показващо наличие на множество наночастици с неясен произход и свойства (съответно и с неясно действие). Хайде, като не сте прочели и ред по темата, по-леко. Не убеждавам никого в нищо, но и не ми е приятно заклеймяването. Тровете се както си искате, оставете тия, които са избрали да не го правят, да живеят спокойно с избора си, щом не ви пречат.
>

Точно такива изказвания е редно да бъдат заклеймявани! Твърдение като горното може да направи само човек, чието 'образование' в областта на медицината е на база фейсбук и ютуб. А, щом сте склонен не само да вярвате, но и да разпространявате тези откровенни глупости, не ми се мисли какво е другото ви образование.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: kjey   
Дата:   26-03-20 21:12

krist написа:

> kjey, забавен аргумент, но ние поне
> сме по някаква тема, а ти по нито
> една [smilie8]
>

Krist, аз безмислени спорове с антиваксъри и вегани не водя, няма смисъл..ако ме разбираш(гледам на ти сме вече[smilie3] ) какво ти говоря.
Ако не си ме разбрал, мога подробно да ти обясня..

Иначе ако толкова те вълнува темата за SARS-CoV-2 вируса, който не знам защо всички наричат корона вирус, отвори такава и ще се включа...

 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: kjey   
Дата:   26-03-20 21:23

asahi написа:

> Намирам общи линии на поведение
> между някои вегани, гейове,
> антиваксъри и неонацисти.

Три от изброените групи са крайно леви, последните крайно десни...Всички искат да налагат диктат на малцинството над мнозинството.
Към тези групи бих добавил и крайните феминистки...
Абе комунисти сър...[smilie5]
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: nyamago   
Дата:   26-03-20 21:36

Спрете да спорите с Krist - той е прав! За каквото и да става дума, той винаги е прав - не разбрахте ли? [cool]


(И престанете да си слагате тия ужасни ваксини - те са пълни с маймунски яйчници и бъбреци от хамстери [smilie10]. С тях Новият Световен Ред иска да ви изтреби или да ви превърне в безмозъчни роботи, не че сега сте много мозъчни, де [smilie8] )
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: krist   
Дата:   26-03-20 21:41

@DartMol, я, де чуем кое точно не е вярно от написаното, та да го заклеймим заедно? [smilie18]

@kjey, интересно, за пръв път чувам, че противниците на ваксините искали да си налагат мнението над т.н. "мнозинство", но нали ти е по-удобно на тезата така.

@imitev, не няма. Сигурен съм, че и майка-проваксърка би реагирала по същия начин в такава ситуация. ОСвен това ваксина за короната няма, и отварянето на темата за и против е неуместно.



Публикацията е редактирана (26-03-20 21:49)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   26-03-20 23:15

"Пробата на детето е отрицателна, тестът на майката от която също бе взета проба - и тя е дала отрицателен резултат. Детето бе прието с двустранна бронхопневмония. Още същия ден разтревожените родители, които са фотографи, молят за помощ защото подозират, че дъщеря им вероятно е инфектирана с коронавирус. Още 10 семейства се обаждат в болницата и настояват да напуснат. Медицинският екип е гневно атакуван, е е допуснал да са в среда с болен от COVID-19."

Опааа... фотографи-специалисти-по-Ковид-антиваксъри... колко ли са в тоя форум. [smile]

Кристиане, надявам се детето да е добре!?

И по-леко с пристъпите на паника (дори да не си ти бащата).

Като не си слагаш ваксина, какво си мислиш - че ще живееш 100 години ли? [smilie7]

По-важно е КАК ще живееш, а не КОЛКО. Дори да си на 50 год. като се обърнеш назад ако няма за какво да съжаляваш (за нито една неизказана дума на обич, за нито една пропусната възможност да направиш добро) - тогава не си живял напразно. Но ако 100 год. животът тече като река край тебе, а ти стоиш на брега и го гледаш отстрани - то така и 200 год. да живееш - пак ще си живял непълноценно. [smilie3] Тогава каква ще е разликата дали ще умреш сега или след 10 год.?
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: krist   
Дата:   26-03-20 23:21

[smilie18] Надявам се ти да си добре.

 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   26-03-20 23:25

Перфектно съм! [smilie7]

Анти-ваксини, конспирации... заеби!

Радвай се на живота, че нали знаеш - страхливците умират всеки ден. Останалите - веднъж.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: krist   
Дата:   26-03-20 23:33

Така е. Особено по време на корона-истерията ще има много живи-умрели в соса на собствените си страхове.



Публикацията е редактирана (26-03-20 23:40)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Konstantinov   
Дата:   27-03-20 00:02

Всяка ваксина е различна,примерно за тетанус не дава усложнения ,а е важна ,тетануса дава 100 процента смъртност.Задължителните са важни.
Лекарите са осведомени за съдържанието на ваксините,и може да препоръчат да не си правите за грип и бронхопневмония,хепатит -на мен са ми забранили заради заболяване -хроничен пенкреатит, трима професори от масачузетс които ми анализираха изследванията и състоянието.Но ми казаха да купувам и направя тия ваксини на всички близки и хора дето контактувам.
Котарака ми получи подутини -тумори от консервантите в противовирусни ваксини 3 и 5 валентни , дето му правя и спрях, има 2 подутини на 14 години е на диета и лекарства за бъбречна недостатъчност, нормално живеела 2 години тая порода големи котки.
Децата ,и жена ми, и тъщата им няма нищо от тия ваксини за грип и пневмония , хепатит ,ваксинирам ги за всичко,ама те са с много силен имунитет нищо не ги лови и нямат пломби ,жена ми има 2 аз имам 240 на 30 зъба ,с диабет ,панкреатит, нямам херпесни антитела-имунен дефицит и тумор на гръбнака или дискова херния ямр не даде ясно какво е и казва жена ми -ти си една развалина и сега не ме пускат да излизам ,аз им казвам хората със сърдечен порок,диабет са по здрави защото сърцата им свикват да работят без кислород и ще издържат много повече от здравите ,вие ще се скапете първи от короната.



Публикацията е редактирана (27-03-20 00:05)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: CDman   
Дата:   27-03-20 07:33

ЕдинЪ простЪ въпросЪ:

Ако смъртността от короната е съпоставима съсЪ нормалнатЪ смъртностЪ зЪщо капацитетътЪ на морЪгите преди стигаше, а сега не, Ъ ?[smilie5]

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.