Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Yog   
Дата:   19-03-20 00:14

Струва ми се абсолютно невъзможно нещата да се оправят до 5 май. Това пътуване е практически неосъществимо. Няма какво да го мислиш, отменяй го.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-20 00:21

Има голяма вероятност полетите да бъдат спрени към нея дата, с което по всяка вероятност ще повод да ви върнат парите.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   19-03-20 08:20

lamerko написа:

> Има голяма вероятност полетите да
> бъдат спрени към нея дата, с което
> по всяка вероятност ще повод да ви
> върнат парите.

Не и ако компанията вече е влязла в процедура по фалит и е поискала защита от кредитори.

p.s.
Аз за догодина имам съмнения за ски-ваканцията в Австрия (чак януари), а тук за след 2 мес. се чудите. Всички ще претърпим някакви загуби. Въпросът е от страх човек да не се мине и да не загуби едни 20-30% от стойността - накрая да загуби всичко.

На запад ако сте забелязали как фирмите (и най-вече банките) светкавично режат проблемните звена в името на оцеляването. Усещат се навреме и премахват гангренясалия крайник в името на спасяването на организма. Докато при нас всячески се опитват да спасят цяло предприятие, докато накрая заради някое проблемно звено то вземе, че фалира. Не знам дали този начин на мислене е остатък от соца, у част от мениджърите последните години все пак наблюдавам промяна в мисленето, докато други все още се опитват да спасят кутрето, рискувайки тялото.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-03-20 09:00

Чакаме фирмата да реши да ни варне парите 2х капаро за пътуване до стокхолм,след 3 месеца и половина беше ,аз съм със 56х евро застраховка здравна ,а и си нося винаги един куфар лекарства и инжекции като пътувам,ама ако те сложат на карантина ползата е нулева.Беше редно да дадат на хората дето контактуват със заразените по 1 милион евро на сестра и по 2 на лекарите и тогава нямаше да се чувстват прецекани ,бълъци и унижени и да искат да напускат.Като видя някой със 1 милинон евро приход от евродепутатство да дава акъл ми се иска като англичаните да се махнем от евро съюза.Братовчед ми беше шеф на болница в лайпцик преди 10 години със 16х евро,братовчедка ми със 23х в хамбург, на месец , а колега на баща ми преди 30 години със 100х марки на месец и си беше купил боинг 747.



Публикацията е редактирана (19-03-20 11:13)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: asahi   
Дата:   19-03-20 09:44

Тези милиони за нищо ги нямаш.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: dekov   
Дата:   19-03-20 10:35

Пътуване по време на пандемия?

Категорично НЕ !!!

 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: victory13   
Дата:   19-03-20 10:37

не че е невъзможно... но просто се сетих как професора гергелчев смяташе златото [smilie18]

по темата, отменяйте всичко, и си върнете каквото можете...
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: sakuraki   
Дата:   19-03-20 10:51

За момента от компанията написаха, че ще отговарят само на хората с предстоящи полети и верояно ще се загубим в имейлите. В събота ще звънна директно на телефона, сега се опитах да канселирам полетите и там ми показа, че билетите са ми с невъзвръщаема стойност. Иначе горе долу всичко друго успях да откажа без много пазарлъци. Знаех си, че трябва в началото на март да отида [smilie18] ама температури като -35 и -40 малко ме стреснаха и викам айде малко по - топло да стане.
Личните наблюдения: карантина в по - малките населени места не се спазва. Магазините си работят, няма контрол на опашки и струпвания, хората все още не вярват за вируса.
Направено интервю с жена, чиято дъщеря е в Италия и казва, че само с декларация може да напусне дома си и само до кварталния магазин отива, като е съпровождана от служител на реда.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: CDman   
Дата:   19-03-20 11:05

Там законите не са на почит ти карантина [smilie8]

колегана баща ми приди 30 ходини със 100х морки и си беше купил боинг 747

Колко му гори Бойнга ? [smilie5]
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-03-20 11:16

Кацаше тука на летището и водеше курсове по ехография и абдоминална диагностика ,и беше казал на баща ми че бил много алчен, защото видял че преглежда 20 души на ден на него 10 му стигали, здравната каса му плащала по 980 марки на преглед.Немеца изобщо не бил в час със стандарта тука,каца води курса и си отлита.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   19-03-20 11:23

Той още на марки ли кара?

Ние тука се мъчим с едни гадни евра...
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-03-20 11:41

Става дума за 70-те и 80-те години,сега плащанията са други и не съм в течение.На мен като инженер 1990 за проекти тежко машиностроене австрийците ми калкулираха веднъж 5 часа по 1000 долара на час ,на техните хора плащаха по 500.Сега ако малко заваляш езика или ти видят името веднага пада тарифата с 25 процента,обади ми се колега от мюнхен с перфектен немски и българско име.Заплатите в машиностроенето са паднали немеца му казвал ,ако ме глобят за колата имам 3 деца и жена ми не работи и ще гладуваме на границата съм.



Публикацията е редактирана (19-03-20 11:52)
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: CDman   
Дата:   19-03-20 11:45

Егати глобите налагат Дойче-Кататжиите [smilie9] там за почерпки не са ли чували [smilie8]

Ние тука се мъчим с едни гадни евра...

Т'ва преди 30 години бе колега. Тогаа евросъюз нямаше. И "Откраднат живот" тоже [smilie5]
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-20 11:45

>
> Не и ако компанията вече е влязла в
> процедура по фалит и е поискала
> защита от кредитори.
>


Ако билетите са купени с кредитна карта, в този случай ще може да се активира застраховка
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: imitev   
Дата:   19-03-20 21:52


А, в зависимост от картата, може и да не се активира нищо...
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: sakuraki   
Дата:   20-03-20 10:33

Купени са с дебитна карта. За момента виждам, че доста хора, които са си закупи билети от компанията имат проблем с връщането на кеш. Дори вече има и първи случай, в който е летял самолет празен само, за да се осъществи полета и да не върнат парите. На мен също ми изпратиха писмо, за да реша какво искам, смяна да дати или точки, които мога да използвам за бъдеще.
Принципно не бих си взел парите, за да може компанията да не фалира, но държанието им малко ме провокира и мисля, че ще ги натискам.
Другото, което хората предприемат е да не си отказват билетите и така ако полета не се осъществи са на 100 % задължени да върнат парите. Този вирус срина всичко в Европа, а и не само.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-20 11:08

Силно препоръчвам кредитна карта, когато става въпрос за пътувания - не само за самолетни билети, но и за всякакви резервации. Добре ще е, ако картата има някакви тематични бонуси...
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-03-20 12:06

Аз трябваше да пътувам до Франция на 24 април. И все си мислех "Ей сега ще се оправи". Ами вече не виждам никакъв начин нещата да се оправят дотогава. И 5 май също е невъзможен. По-скоро тогава ще е "вихърът на танца" в Европа, защото реакцията им е много бавна и неефективна. Виждаме какво става в Италия. А здравната застраховка не покрива COVID-19. И ще има безкрайни карантини там, на влизане, после на излизане и след това тук, в България. При мене хубаво е, че разходите са за чужда сметка, та загуби нямам, нито аз, нито семейството ми.
[thankyou]

 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-20 12:21

Т ако ще пътуваш в май няма да тинтрябва застраховка за ковид19. Просто щото ще си го преболедувал дотогава. Отделен въпрос е, дали авиокомпаниите ще работят и дали ще отворят границите. Първото според мен все още не, второто е по-вероятно.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: CDman   
Дата:   20-03-20 12:29

трябваше да пътувам до Франция на 24 април.

Поддържам връзка със семейство французи от Париж. Буквално са избягали от града. Хич не е за пътуване и се чудя защо медиите продължават да пращат репортери там [smilie8]

 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Beijing   
Дата:   20-03-20 12:34

sakuraki, на 5. май по всяка вероятност няма да има и гражданска авиация!
Вчера затвориха Малдивите за три месеца, а днес една позната туроператор, евакуира всичките си 300 туриста обратно в Чехия.
При нас в Шри Ланка в 16.00ч., т.е. след три минути затварят супермаркетите и всичко останало и от 18.00ч. пълна забрана за излизане до понеделник. Но и след това не се знае!Полети няма!
Ти как мислиш, че на 5.май всичко ще е ОК ли?
Ами не, няма да е по-добре!
Вземай парите и бягай! И не става въпрос за заразяване или карантини, а за възможността въобще да се пътува.
Със здраве и умната!

 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   20-03-20 16:15

История на пандемиите...
Данните са към 17.03.20:


https://i.ibb.co/zZcfHP2/History-of-Pandemics.jpg

 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: sakuraki   
Дата:   20-03-20 16:35

Имаше един филм за черната смърт и се сещам, че тя е горе долу като сегашната ситуация, всичко тръгва от Китай, като след това се пренася в Европа и по конкретно Италия > Северна Италия и оттам Испания и т.н. Факт е, че медицината се развива и смъртността ще намаля, но тогава си имат други начини за поразяване на дадена нация.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: nislon   
Дата:   20-03-20 17:36

Автор: Beijing
Дата: 20-03-20 12:34

.........
Вземай парите и бягай! И не става въпрос за заразяване или карантини, а за възможността въобще да се пътува.
..........


И аз мисля като него, защото не се знае, докога ще продължат с този отвратителен сценарий и социален експеримент.
 Re: Пътуване по време на пандемия?
Автор: Julius   
Дата:   20-03-20 18:15

Вижте, че от тая вечер 0:00 забраняват дори паркове и прочее...
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.