Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   20-03-20 18:34

Хляб има, ама papier?
Сега е момента да се купят акции на Белана.
Хората масово бъркат синдромите на вируса с този на диарията.
Носят се слухове даже, че от Емека ще изкупят Епъл?
Това не съм ви го казал аз! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: agop4o   
Дата:   20-03-20 18:43

Хората масово бъркат синдромите на вируса с този на диарията. Не просто ако един кихне 100 се изпускат от страх та затова няма папиер[smilie18][smilie18] .Но ще мине и това[smilie24][smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   20-03-20 20:33

то хубаво грип, ама държавите не бацат вече от месец [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: D.S   
Дата:   20-03-20 20:59

Ами големите икономики със сигурност ще го усетят. Но ние какво ? То една икономика... Жалко за хората наети в туризма, щото тях ги удари в пика на сезона. Пепър още има, докато парламента не ги изкупи, че се изпонасраха

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   20-03-20 22:26

наетите ясно, ще станат безработни и бюрото ще им плаща, както винаги. Интересно какво ще стане със собствениците в туризма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   20-03-20 23:49

Ще пият вода. С лимон и лед.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   21-03-20 00:10

D.S написа:

> Ами големите икономики със
> сигурност ще го усетят. Но ние
> какво ? То една икономика...

Човек би трябвало да се усеща кога да говори и кога не.
Особено за неща от които личи, че няма много понятие...

Не ме разбирай погрешно, не го казвам с лошо.
Просто последните години ставам свидетел как хората постоянно биват облъчвани колко е важно тяхното мнение и то все в сфери от които хал хабер си нямат. Ти как си представяш един референдум дали да развиваме ядрена енергетика напр.? И понеже сичкото циганин - ядрен специалист -> те ще са най-активните при едно евентуално гласуване, не мислиш ли? [smilie3]

Не си чувал за историята на по-големия от братята Кенеди, който на път за работа ваксаджийчето взело да му дава съвети в кои акции да вложи парите си и на него му светнала лампата, че е вече време да се изнася от борсата! Щом човек, който не разбира и не трябва да разбира от такива операции е почнал да дава съвети - значи е време да бяга. Иначе ще се превърне в един от тях - най-инертните елементи на пазара.

Щях да напиша не мисли инертно, но това е някакъв оксиморон. Мисленето не предполага инертност.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-20 07:39

Пак обърнахте на нефотографското...
Някой да ми каже за Никоните 600 и 610 как стоят нещата, че има някакви изгодни бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: nyamago   
Дата:   21-03-20 14:56

> "...как стоят нещата, че има някакви изгодни бройки."

Изгодността е относително понятие. Ако днес в базара са 50% по-евтини от магазина, а след месец - 20% по-евтини от днес, кое е по-изгодно? Или ако Никон се продава по-евтино от Канон, но ти имаш пълна колекция обективи от последния: ще си вземеш ли от изгодното?

Пазар, майна [smilie6] (Нищо, че го пишат с 'б')
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-20 16:33

D600-375£, D610-412£. Сам прецени като знаеш как е в UK дали са изгодни...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   21-03-20 17:33

ама разбира се, далеч по-важно е дали ти да си купиш никон д600 от умиращите хора по света!
По въпроса ти, за да не страдаш отново:
375 лири за д600 е много както тук, така и в Англия.
Моето д600 го купих миналата година точно от Англия на 30х кадъра и платих около 280 лири за него по спомен. Не ми се рови назад да гледам точно колко беше.
Дали е хубав апарат - не знам - на мен ми върши работа. Но точно толкова ми върши и Никон д90, който също имам от много години.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-20 18:59

Това е доста добър удар за 280, аз лично много рядко съм виждал за 350.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   21-03-20 19:06

от ибей го взех, сега пак са на подобни цени, дори оня ден имаше на 3000 кадъра за 311.
В mpb са по 370 и не са никак в добро състояние.
Аз също постоянно ровя, сега пък се оглеждам за 28 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-20 19:07

Въпросът е дали ще има проблемен затвор с маслото. Иначе 610 е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   21-03-20 19:18

Ами имаше такива петнисти случаи с д600, няма какво да се лъжем.
Ако ти изпадне 610 естествено е по-добре.
Аз не робувах много на тези oil-легенди и купих което ми излезе на по-добра цена и по-прилично състояние.
При мен няма петна.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Kidon   
Дата:   26-03-20 13:36

Пазарът на компютърна техника е доста по-лабилен при кризи...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: burningice   
Дата:   26-03-20 21:10

Коя е най-бавната скорост, при която корона-вирусът все още не може да премине през затвора, за да зарази матрицата?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kjey   
Дата:   27-03-20 20:26

D.S. написа:

> Ами големите икономики със
> сигурност ще го усетят. Но ние
> какво ? То една икономика... Жалко
> за хората наети в туризма, щото тях
> ги удари в пика на сезона. Пепър
> още има, докато парламента не ги
> изкупи, че се изпонасраха

И вие смятате че ще засегне само туризма ли....
Няма да има незасегнат сектор, ако това продължи повече от три месеца в България ще има 1-1.2 милиона безработни...И тогава всички ще разберат че въпреки всичко имахме не лошо работеща икономика с прилични ръстове на БВП[smilie3]

И по темата, да цитирам сам себе си...

"Тепърва пазара и базара ще се наводни с техника, и не само.

Ще има обективи, фотоапарати, автомобили, апартаменти и каквото се сетите....само кеш няма да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: ivanovod   
Дата:   03-04-20 18:36

Къде са "талазите"? От [shtrak] за "без пари"

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: ss_sgp   
Дата:   03-04-20 22:19

Цената на техниката има само една посока и винаги завършва на нула [cool]
Не разбирам какво се вълнувате, все едно е форум за Ауди или BMW. Цената е такава каквато са готови да платят хората интересуващи се от дадено нещо. А с техника е нормално да е наводнено, защото постоянно се произвежда нова, а фотографите не се множат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   03-04-20 22:50

Само да не изтървем наводнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: nikolaynikolov194   
Дата:   04-04-20 10:58

В момента Фотосинтезис има нов D610 за 999лв

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Binjo_o   
Дата:   24-04-20 05:49

Мисля, че много са се размечтали някои. Като цяло фото техниката и най вече обективите си държат цените, евентуално надценените неща ще поефтинеят до по приятни цени. Разбира се и старите неща като концепции.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   24-04-20 08:03

Абе да поевтинеят бе, да си купят к'вото там им е на сърцИ [smilie3]

А после к'во ? [smilie5] Ще станат Б автори [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   24-04-20 08:35

Binjo_o написа:

> Мисля, че много са се размечтали някои.

Биньо, "мислиш", защото не си в състояние да оцениш дори наполовина това, което ще ни връхлети. Но понеже още не е станало очевидно за всички - затова и все още има хора, които си мислят, че ще ни се размине. Есента ще го осъзнаят и слепците, но ще е твърде късно. Защото когато тези притиснати от безпаричието хора решат да пуснат на пазара последните си, най-ценни притежания - фунията вече ще е станала прекалено тясна да побере всички! Ако някой се двоуми да продава - ударно 20% надолу сега, иначе само след 6 мес. ще бъдат "вечно негови" за един доста дълъг период от време.

Трудно ти е да осъзнаеш един ключов момент - колкото по-евтини ще стават стоките от 2-ра и 3-та необходимост -> толкова по-труднодостъпни ще са! И не - не е парадокс, съвсем логична закономерност е, затова и правителствата се опитват на всяка цена да предотвратят дефлацията. На растящ пазар (цени и заплати) всичко е по-леснодостъпно, заради евтините кредити. С растяща безработица и свито кредитиране само тези с излишния кеш ще могат да си позволят да продължат да купуват. А те хич няма да са много.

Каквото се случи преди няколко дни с петрола (за отрицателните фючърси няма да навлизам в подробности, има достатъчно материали вече) - това ще видим и с много други неща. Такъв цирк още не бях подозирал, че ще видим нашия живот - фалиращи рафинерии (шистаците в УС), но е факт - никой не може да издържи и да работи под себестойност. Алиталия вече си призна - фалира; Рим ще я одържави. Луфтхаза го закъса -> няма полети -> няма травъл-фотография -> ... от трите големи японски гиганта ако някой ще клекне - залагам на Никон -> те са с най-влошени показатели! Дали ще има само държавна помощ или изкупуване от конкурент? - предстои да видим.

За пейзажите не се кахъря толкова, дори и хижите да останат затворени до края на годината!
Да живеят палатките!

Спортната фотография за дълго отива във фризера; арабите от мин. седмица вече предлагат онлайн-сватби.
Някой се избързика в предната тема, че фотографа ще прави скрийншотове - но ето, че позна! [smilie24]
А дали това ще е някаква нова мода или ще остане трайна тенденция???
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »