Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: MikeDimit   
Дата:   17-03-20 12:34

Ще има. Въпроса към купувачите е прост.

Ще ползвате техниката и ще сте щастливи, че сте я взели тънко...а човека продал ви я е запушил финансова дупка отворена не по негова вина...Та въпроса е морален. Ако можете да живеете щастливо от нещастието на друг...ок. Избора е ваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   17-03-20 12:52

За базара не знам, но по спомен от други икономически кризи ще има доста разпродажби на нова техника, което лично мен никак не ме радва [smilie8]

А оня ИТ Бендер - да си гледа компютрите [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: imitev   
Дата:   17-03-20 13:06

Ами ще има, всеки гледа да минимизира загубите.

А това още повече ще натиска пазара 2ра ръка надолу.

Сегашна ми кола я купих от пич като му свалих 2500 лв. от цената. После се поразговорихме и се оказа, че му трябвали пари в брой за апартамент, а аз ги носех в мен. Колката си струваше парите и на по-високата цена, но аз нямаше да я купя, понеже имаше и други на пазара за тия пари и на мен не ми се даваха повече.

И той преценил, че вместо да я кепени и продава още 1 година му е по-удобно да свали цената и да я продаде веднага.

А по-предната я купих за 10500 лв. и я продадох след 2 години за 12500 лв. заради малки инвестиции като джанти и ново радио, но пак на печалба.

Не мога да разбера - сега трябва ли да се чувствам като гузен евреин или не?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   17-03-20 15:58

То вече е наводнено с всякакви камери и доста обективи, има безмислени като идея и замисъл.
Цените падат по принцип, заради точно такова вид преяждане с парички, всеки мисли, че ще може да снима по-добре като купи скъпа техника.
Иначе вложените пари трудно се връщат, казвам го като следя пазара из поне Европа от 2014-а.
Също ще има доста ограничения и директни фалити, защото няма събития, няма сбирки, няма портрети...
Макар че креативността ще и се отключва в такива моменти.



Публикацията е редактирана (17-03-20 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: g.i_grozev   
Дата:   17-03-20 16:27

Ако човека си реши проблемите с тези средства, къде е морала? Да не помогнеш или да купиш?... Не че имам намерение да купувам нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: MikeDimit   
Дата:   17-03-20 16:38

Морала не е закон. Ако сте ок с това всичко е точно. Но ако после ви гризе съвестта-значи сте се изкушили и сте погазили личния си морал. Та както писах - избора е на всеки един от нас. На мен ми се е случвало да давам парите без да се пазаря, макар че съм могъл. Случвало ми се е и да се пазаря. Можеш да помогнеш като не се пазариш, примерно...Или като разбереш че е на зор просто да не обръщаш внимание на някои дефекти. Купувал съм и когато съм нямал нужда просто защото човека не би приел пари или заем от познат ей така. Просто е - следвайте сърцето си !

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: juslen   
Дата:   17-03-20 17:42

Някоя дърта A7-ичка сега ако изпадне за 3-400лв хич няма да се замислям за съвест и съзнание

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kjey   
Дата:   17-03-20 20:32

Тепърва пазара и базара ще се наводни с техника, и не само.

Ще има обективи, фотоапарати, автомобили, апартаменти и каквото се сетите....само кеш няма да има.
Както вървят нещата след месец безработицата в страната ще скочи с 5%, а ако нещата ескалират, не знам докъде ще се стигне...
Като гледам какво става на Уолстрийт...като баташкото клане е...
Кризата от 2008-2009 ще ни се стори като разходка в парка в слънчев ден.
Няма да има незасегнати бизнеси(освен доставчиците на храни и фармацията) и хора...



Публикацията е редактирана (17-03-20 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: OIM   
Дата:   17-03-20 20:36

Ние каква криза преживяхме през 97 година , тая не може да ни уплаши
Едва ли ще има масови продажби


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-20 21:26

Никога друг път апаратът ми не е струвал милиони.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   17-03-20 21:55

kjey написа:

> Като гледам какво става на
> Уолстрийт...като баташкото клане е...
> Кризата от 2008-2009 ще ни се стори
> като разходка в парка в слънчев ден.

По борсите е масова сеч.
Ако няма държ. подкрепа бая самолетни компании ще клекнат.
Явно Грета е запалила дебелата свещ да фалират и да останат само тези с яхтите?

OIM написа:

> Ние каква криза преживяхме през 97
> година , тая не може да ни уплаши
> Едва ли ще има масови продажби

Заплата от 30 хил. лв. беше = 10$ тогава... [smilie3] '98 като махнаха трите нули от 10 хил. лв. в Хеброс идваха селяни с чували мухлясали левчета, дето са стояли заровени някъде из двора (обикн. недалеч от ореха). Долу на касите дори не ги брояха - директно на килограм ги обменяха с/у новите 10-ки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: aldygreen   
Дата:   17-03-20 22:42

Спомням си 97-ма. Тогава сиренето го продаваха само с долари. Хлябът също. Е, не у нас, ама това няма голямо значение. Само едно ми е чудно, как тогава можех си купя RAM 8 MB (!!) за $280 и процесор за $125.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-03-20 00:36

ДА :) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: lamerko   
Дата:   18-03-20 02:32

Хах.. 97-ма. Сирене на корем. Кисело мляко - на корем (че и задъжлително си беше). Месо, кашкавал, продукти - всичко първо качество и в изобилие...

Много хора викат, че казармата е била загубено време. Е, при мен така се получи, че от една страна ме спаси от пика на въпросните събития, а от друга - дори на много моменти си беше интересно. С интересна предистория, бях се озовал за близо година в химическия полигон "Чубра", където плъховете ми изгризаха военните дрехи още на първия месец [smilie18] - не беше проблем, понеже там бяхме със специален статут и като бонус - цивилно облечени :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: hansto   
Дата:   18-03-20 06:38

Купувал съм втора употреба, но досега като съм се интересувал защо се продава никога ме са ми казвали-трябват ми пари. Винаги е било - ще си купя нещо по-ново

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Yog   
Дата:   18-03-20 07:22

Тези, дето са писали за морал, драматизират излишно. Дори бих казал леко смешно. Аз лично, преди 1 седмица, продадох фотоапарат в Базара, като го пуснах на най-ниската цена за тоя модел от всички предлагани. Доста под останалите оферти. В резултат - продадох го бързо. И какво? Пича, дето го купи (съвсем нормален човек, Влади се казва, пихме по едно кафе в Макдоналдса в Младост, поговорихме си за апаратчета и обективчета, да е жив и здрав човека, дано си го ползва дълго), та сега той да се терзае, че аз съм предложил нещо евтино? Вие добре ли сте? В момента имам апарат, който купих преди 4 месеца, струва над 2000 лева по магазините и оня, който продадох, нито ми трябваше, нито исках да го продавам месеци наред. Обявих го евтино, взех парите, забравих за случая. Същото направих през есента, когато продавах скъп апарат и обективи за него. Обявих ги тука, в Базара за 1000 лева под цената им в магазина, въпреки че бяха с над година гаранция и неразличими от нови. Като съм решил че не ги искам - махам ги. В резултат ги продадох бързо и безболезнено, а момчето дето ги купи ми писа по-късно, че са супер. Е, и? Какъв морал, какви 5 лева?...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Imaginarium   
Дата:   18-03-20 08:29

Тука се е развил някъв много странен морал, криворазбран. В среда н апазарна икономика и свободен пазар, да криитикуваш някой, че се е възползвал да купи нещо от което има нужда на ниска ецна е просто странно и безсмислено. Кризи е имало и ще има, не е ненормално бизнес да изгори независимо от икономическата среда. Фотографията е лукс, както за клиентите така и за предоставящите услугата. Нормално е във време на рецесия първи да пострадат луксозните стоки и услуги - сиреч тези, които не са от първа необходимост. Ако се стигне до ам, че фотографския бизнес не може да задоволи нуждите ти, просто се пренасочваш, ако не искаш да стойш гладен. Съответно и разпродаваш, не виждам нищо трагично. На този свят нищо не трае вечно. Един бизнес ще издържи 5 години, друг 10, друг 100, но никой няма да ше вечен. Както Дарвин е казал "не оцелява най-силния, нито най-интелигентния, а този , който умее да се адаптира най-добре".
Thats all :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   18-03-20 08:52

Един от най-добрите автомонтьори, които познавам и на който съм клиент от близо 20 години казва така: "Евтината кола и евтината жена има защо да са евтини" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   18-03-20 09:08

само е забравил и "евтината ракия" и щеше да бъде недостижимо това умозаключение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   18-03-20 09:17

[smile]

Ще му кажа [smilie24]

Малко вън от темата:

Отварям пощата и виждам спам "Банско - 70% отстъпка."[smilie10]

"Но комент" дет се вика на чис български [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   18-03-20 09:38

Банско го загазиха здраво, ами защо ли имам чувството, че това ще споходи и Съни Бийч след месец. [smile]
Да не съм съвсем спамер, че ще ме изгонят: по темата мисля, че фототехниката ще запази цената си, а в последно време има тенденция и на покачване. Обективи, които съм ровил преди година, сега са по-скъпи с 10-20%.
Камерите за по-голямата част от хората тук са хоби-играчки. А знаете как трудно се разделя човек с нещата от "Daddy's box" и те последни си заминават.
Поне при мен е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-20 10:27

US- Fuji- доста високи цени на обективите, дори втора ръка е сложно.
Из Европа нещата са залети и падат цените. Примерно на безогледалките им падат цените доста бързо, и на базовите им обективи. Но наводняване с техника няма, освен отделни обективи и апарати, аксесоари.
Спад на недоволни от техниката няма да има, което е добре за пазара на втора ръка и неща, купени на високи цени, а после продавани изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: sasho2345   
Дата:   18-03-20 11:03

Аз гледах цени тия дни, не забелязах разпродажби, цените които търсят са просто потресаващи за неща на по 10-15 години. Също ми направи впечатление колко много хора се опитват да се отърват от безогледалките, които така горещо ми препоръчваха да купя, а според мен те са непродаваеми



Публикацията е редактирана (18-03-20 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-20 11:21

ПРодаваеми са, просто доста хора все още (макар че тук няма да повярват) сменят големите черни апарати с уж по-малки, по-удобни и с повече "екстри" и бързо разбират, че няма смисъл. Това са си цели системи. Спасителното са адапторите, читави или не.
Имаше също възстановяване на пазара на прекалено стара техника, филмови обективи, които навремето са стрували супер много и сега се котират доста високо, ако са от редките и качествените.
Реално повече безогледалки се продават на втора ръка, отколкото големи черни апарати.
Може и да се наводнило, но само с базови обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: dtangelov   
Дата:   18-03-20 11:31

Не мисля, че базара ще се наводни с евтина техника.

Продават се повече безогледалки защото се купуват повече нови безогледалки,а и при тях новите модели излизат доста по често.

Като излезе новия модел и който е техноманяк стария в базара.

Сами си задайте въпроса кога излезе 6Д 2 и още няма следващ модел, кога излезе Д750 и кога излезе следващия модел и ще разберете защо в базара има повече безогледалки.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »