Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Imaginarium   
Дата:   18-03-20 12:32

Според мен като цяло тенденцията на бълване на "нови" модели на пазара, която Сони се опитва да наложи няма да издържи. Това мисля, че беше стратегически ход за завземане на пазарен дял, но в дългосрочен план смятам , че излиза необосновано скъпо да вкарваш R&D ресурси в пазар, който се свива с всяка изминала година и ще продължи да се свива, поради удобството на смартфона.
Все повече хора ще започнат да разпродават големи черни апарати, поради простата причина, че голям черен апарат не гарантира хубава снимка и изисква да вложиш време , за да се научиш да го ползваш на 100%.
Хората искат мигновен резултат от средството за снимане, а смартфоните дават точно това.Computational photography елемента настъпва здраво , а вече и качеството от смартфон е предостатъчно за социалните медии и дисплеите, на които се гледат снимките. Максимум качество на ниво пиксел търсят само ентусиастите и хората , които принтират. Защото на 6 инчов дисплей не личат нито шум нито артефакти, следователно никой не го вълнува дали ги има.
Нашия базар надали ще се наводни с техника втора ръка, поради простата причина, че покупателната способност на българина е несравнимо ниска с тази на средния европеец. Но виж в чуждите базари определено изборът ще става все по-богат с времето. [beer]
Важното е да се снима, пък с какво, е въпрос на избор [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   18-03-20 13:17

Саше, тези 10-годишни неща, които си гледал, струват толкова, защото вършат работа.
Това, което ти купи, е играчка от зрънчо и скоро ще го разбереш, особено като вземеш да си търсиш обективи и се срещнеш челно с фронт/бек фокуса. Ще се срещнеш и с други неща, но ти реши да ги научиш по трудния начин.
Безогледалните са абсолютно най-разумния избор към днешна дата, с цел ново изграждане на система. Абсолютно съм убеден, че няма луд, който да започне към днешна дата да изгражда от нулата базирана на аф-с обективи.
Хората ги държат тея кютуци, защото имат щайга обективи, а и лесно се намират страхотни стъкла не на 10 години /!!! забележи/, а на 30 и повече. Теб това не те касае, защото не можеш да ги ползваш на зрънчото, няма да имаш аф :) А и да имаше, пак нямаше да можеш да ги ползваш, защото фокуса ще дойде на върха на чепика и не можеш да го оправиш, братле.
Върни се в темата след някоя година и ще видиш колко си бил недалновиден в избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: nyamago   
Дата:   18-03-20 13:30

По темата: Не, няма. (да се наводни).
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Svsvet   
Дата:   18-03-20 14:47

Честито на феновете на Фуджи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: imitev   
Дата:   18-03-20 16:52

На собствениците на фуджи ще го продават с намаление ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: asahi   
Дата:   18-03-20 19:36

По-добре да направят ваксина.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-20 22:47

imitev написа:
> На собствениците на фуджи ще го
> продават с намаление ли? [smilie18]

Не ще спират линиите за апарати и обективи, щото в химията явно има повече кинти.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-20 22:49

asahi написа:
> По-добре да направят ваксина.

От бизнес гледна точка най-добре е доживотна терапия. Като хванеш вируса и до живот по 300 лева на месец .....

ама то вече имало лекарства за инфаркт и всякакви други болежки на по-възрасните хора.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: MikeDimit   
Дата:   19-03-20 02:18

Забравих... тук всички са баровци и експерти на монитарните теории. Пичове, като не ви се е случвало що се бутате като Б.Б. на пресконференция? Има всякакви продавачи в базара и колкото и да е мижав живурка. Ще има и драстични цени, но не тук, а в другите платформи. Просто там комуникацията е по-добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: sasho2345   
Дата:   19-03-20 15:38

Да беше помогнал, вместо да обиждаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-03-20 15:47

sasho2345, изобщо няма проблеми или някакво прецакване или недобро решение. Със дадената камера може да се сформира доста прилична система, просто да се поснима и свикне с нещата които са налични сега, после решения има. Е, както писах и в темата ти, система идеална няма и има всякакви ограничения, но това не е проблем някакъв за мислене.
Иначе, ме заливат от скоро с едни Никони Д600, 610, някой да знае че не откривам точна информация 600 бяха с проблемните затвори с маслото и ги сменяха, а 610 дали има такива случаи и доколко да го мисля това или по-скоро не.
Като цяло и вече го казах, следя пазарите, има доста интересни неща като техника винаги. Отлични сделки рядко има, важното е да има и от двете страни доволни. По принцип хубавите обективи и камери държат цена дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   19-03-20 16:00

Обидения, виж си темата и тогава дрънкай дали не са ти помогнали!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: D.S   
Дата:   19-03-20 19:33

Е то като цяло всичко е залято от техника. Спомянм си като студент, 5д mark 2, тъкмо излезе и беше едбати техно революцията. От кропките бяха D90 и 40д-50д. И до там. Естествено пари, като беден студент за нищо нямаше и цъках с 350д. Тогава това ми се виждаше върха на технологията. Сега, 10 години по-късно, сами виждате какво се случва. ФФ по 600-700лв, кропката се води няква аматиорска камера за снимки за спомен. Няма ли 10к в секуднда -6ев и 4к, то не се води вече нешо смислено. И като цяло не виждам вече с какво могат да изкушат или да надградят. Имаше една такава тема за новия никон от еденичната серия. Как бил излагация, а той и на луната може да снима [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   20-03-20 00:03

D.S написа:

> Естествено пари, като беден студент за нищо
> нямаше и цъках с 350д. Тогава това ми
> се виждаше върха на технологията.

Беден студент, цъка с 350Д. [smile]

Пич, радвай се, че не знаеш какво е истинска бедност. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   20-03-20 08:31

^^Има време - ще научи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   20-03-20 11:29

Дано да има късмета да прелети през живота без да разбере... макар да казват, че човек на 75год. е преживял поне една депресия и три рецесии. А следващата вече чука на вратата ни.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   20-03-20 12:23

Не чука, тука е, но още не се е запознала с всички [smile]

П.п. Като студент (90-91) ходех по 2 км пеша защото нямах пари за градски транспорт, а зимата спях на студено защото токът беше много скъп. Тогава зимите бяха студени. Водата я държах в пластмасови шишета защото стъклените се чупеха като замръзне. Тъй като бях минал казарма преди тези събития, та не ми беше проблем спането в чувал и ходенето пеша. [smile]

Та такиви ми ти работи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   20-03-20 13:15

Всеки е имал своите трудни периоди...

За рецесията - много зависи за кой бранш става дума. Предната криза познати с фирми се скъсаха да продават (и то скъпи неща; единия - трактори Джон Диър), фармацията от години "лети" и недостига на персонал ще става още по-осезаем. Но туризма... това 17-18 год. деца да обикалят из планетата всеки месец все едно отиват в съседния град щото така им се прищяло? Ама малкото гномче от Швеция не посмя да се опълчи на връстниците си; по-лесно е да скочиш на големите защото няма да ти отвърнат (понеже си по-малък и слаб), може даже някоя награда да отнесеш в суматохата. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: lord_kik   
Дата:   20-03-20 13:28

Аз ще съм първият засегнат който ще продава,скоро AD200 в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: CDman   
Дата:   20-03-20 14:05

малкото гномче от Швеция

ТУМБачето вече каза - манифестациите само по интернет. [smilie5]

Апропо - вирусът де факто изпълни мечтата и, а именно да спре икономиката, транспорта и да прочисти въздуха, тъй че Шведката може да се пенсионира и да продължи да се плацика с яхтичката из океана. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: nyamago   
Дата:   20-03-20 15:17

2019 Mission Impossible: Stop all flights and any meaningful travel.

2020 Mission Accomplished! [cool] Travel impossible.

(You can still walk or ride a camel).

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: D.S   
Дата:   20-03-20 16:34

Дали знам какво е бедност или не, не мисля че вие знаете :) Коментара ми беше насочен в по-друга посока, че сме се разглезили, а техника БОЛ. И с 350д и сега мисленето не ми се е променило, не че притежавам нещо особено като техника. Но при положение, че хората дават по 2к за телефони и теглят заеми за 15 годишни БМВ-та, нашето хоби не е от най-скъпите, поне така се успокоявам [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-03-20 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: Julius   
Дата:   20-03-20 18:17

Това че масово се свикна да се живее над чергата е временно.
Рано или късно евтините пари свършват.
Остава само сметката.
А едно погрешно финансово решение е достатъчно да те загроби за години напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: wlad   
Дата:   20-03-20 18:27

Дали знам какво е бедност или не, не мисля че вие знаете :)

Мисля, че сега и който не знае, ще разбере. [smile]
Дойде Видовден.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще се наводни ли базара с техника?
Автор: D.S   
Дата:   20-03-20 18:31

Твърде апокалипстично колега. Дайте малко оптимизъм :) Видовден беше тотален фалит на всичко. Въпросният най-обикновен вирус ще му отмине модата и всичко ще си дойде на мястото. Разбирам да е нещо наистина сериозно, но Грип ? Какъв видов ден. То тогава се редеше на опашки за хляб. Сега хората излизат от магазина с 5 хляба, 4 от които най-вероятно хвърлят ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »