Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-20 16:03

>>>>>>>>>>>Кое е по-добре на тоя кадър бандинга в небето ли е по-лесно видим?
Кадъра е видимо по зле от кой да е пример с с20......
Само виж по небето какви артефакти има - линии някакви мазане от няколко кадъра.....тука са се изсрали мощно със софтуера по китайски<<<<<<<<
Мани мани, след импресионизма на "Ултрата" всичко останало ми се вижда ТОП и Върха [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-02-20 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-20 16:04

къде го тоя импресионизъм?

що дрънкаш тъпотии.. дори тия кадри с 10х или повече дето пусна са по-хубави.....

Виж съвсем сериозно ккви артефакти има в небето тоя кадър.....все едно лепени кадри един до друг и има ръбове и не са изравнени цветовете......



Публикацията е редактирана (24-02-20 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-20 16:06

Човек ти си заклет "комунист", кажи моля те поръча ли вече Ултрата и кога ще видим майсторски кадри от чудото на корейския народен "гений" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: lamerko   
Дата:   24-02-20 16:07

OPPO-то наистина са се поизложили... текст

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-20 16:10

Ами не знам - Самсунг ли е , ОППО-ли е все са едни такива с вкус на евтино боядисана пластмаса ))

Имам чувството че разговарям със слепи и глухи.
Ше пусна няколко кадъра от Камерафони за да знаете за какво иде реч


http://images.vfl.ru/ii/1582553997/8362004d/29681954.jpg





https://b.radikal.ru/b37/2002/90/c59222c34bd4.jpg




https://b.radikal.ru/b00/2002/f6/47cfc070ec3c.jpg



https://b.radikal.ru/b03/2002/5d/d75673b2f123.jpg




Публикацията е редактирана (24-02-20 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-20 18:54

Втората и последната са добри. Има изядени текстури тук там т.е. артефакти от обработка. На втората има и дефект на оптиката - крива леща или нещо подобно и долния ляв ъгъл е видимо по мек и има винет....

Първата е по-зле от примерите, дето гледах с ултрата.

не ме дразни за телефона. Няма как да си го купя преди 13-ти Март.....тогава идва в Европа......

Иначе аз най-вероятно ще правя по една снимка на месец с него. Най-вече с Microsoft Lens. Много яко приложение за копиране на документи и скици. Вече може да прави PDF с няколко страници!



Публикацията е редактирана (24-02-20 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-20 19:11

Една сренолоша новина за S20 и трите модела. Май RAW ще има само от основната камера. s10+ и note 10 май могат да правят RAW от всички камери....

ПП Обявиха днес и сгъваемия хуйвей....ама с хуйвея става вече трагично в България. Днес един приятел ми се оплаква, че половината неща вече не работят дори за старите телефони. Тръмп буквално ги уби......



Публикацията е редактирана (24-02-20 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-20 19:24

Хайде сега средно лоша новина, това че не си кадърен да ползваш изделията на S-A-M-S-U-N-G не значи че имат недостатъци. Като нямат напиши си RAW драйвъри и за останалите камери , какво толкоз [smilie5]

Мда..[smilie18]

Ами чакаме 13-ти март, ще чакаме и на 1-ви април.
Аз някак си не те виждам как ще се изръсиш със 2.8к за това недоразумение, ама щом си вярваш няма да ти преча. Надеждата умира последна ))

Леле майко [smilie18]

http://images.vfl.ru/ii/1582564890/2138d016/29683628_m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-20 19:28

пич кой какво си купува е негова работа спри да обясняваш кой какво ще ползва......Нито знаеш кой какъв е и какво му е на главата....Преди години шефа на Еконт беше в тоя форум. Сега също има хора най-различни. За теб 2-3 хиляди може да са много пари. За някои може да са парите за кафета днес...... Не разбираш ли колко е безумно това което пишеш

Отделно че тия телефони дето рекламираш не са по-евтини. Хуавея е 2 бона. Новото сони ще е 2400.....Самсунга е 2600...новия хуавей ще е 3 хиляди и май няма да го пускат в европа въобще...



Публикацията е редактирана (24-02-20 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-20 19:32

Портрет by S20 "Ultra", май е от Музея на мадам Тюсо в Лондон ))
Не знам какво да кажа - ти надмина и най-кУравите заклети Айфонаджии.

http://images.vfl.ru/ii/1582565472/4719edb2/29683788.jpg




Публикацията е редактирана (24-02-20 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-20 19:51

Sony Xperia 1 II vs Galaxy S20 Ultra Camera Test

Xperia 1 II vs iPhone 11 Pro Camera Test

Снимки от Xperia 1 II, уж ще ги качат в пълен размер тук



Публикацията е редактирана (24-02-20 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-20 21:13

Торбата пари на Самсунг си личи. Хуавей и Епъл с новите си телефони също ще водят пред сонито и то със сезнори направени от Сони......Постарали са се много Сони, ама с 10-20 пъти по-малко инвестиции толкова. Цветовете са зле, но за сметка на това няма детайл.....

Дето се вика явно времето и броя инженери които имат, си казват думата. За толкова са имали време......то за това и роу файловете са ги отложили.....


ПП Тоя фъндройд......мани мани какви са специалисти....има някои девойки влогърки доста по напред от тях.


ППП Направи ми впечатление, че другите им два модела на Сони са доста под 1000 лева. Единия ще е 400 а другия 700. А този флагман ще е 2400. Интересно Про модела с хубавите антени и HDMI вход колко ще бъде.

ПППП Тъжната истина е, че с увеличаването на ролята на софтуера, играта ще става много по-скъпа и ще отпадат фирми. Сони не бих се учудил това да им е последния флагман, догодина просто ще са много по-назад.

Тия от Оппо с горния пример и те натам са се запътили.....

ПППП Тия примери показаха и Сони на презентацията. Хубави са много. Ама дори моя Ноут 8 може да ги направи и на ХД ще са супер поне толкова ако не и повече. Виждате, че снимките са осветени доста професионално, не са един човек ходи по улицата......(малко като черно белите кадри от ултрата - направени са от добър фотограф....)



Публикацията е редактирана (24-02-20 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: disorder   
Дата:   24-02-20 21:36

Прехваления Хуавей оня ден го видях на живо... Катастрофа, при това брутална! А иначе е доста бърз.
Собственика на Уавея отказваше да повярва на очите си - Пиксела го размаза няколко пъти. Една напудрена чисто нова ябълка също падна посечена от Пиксела. У-жас, казвам ти, истински у-жас!

А тоя Гнусмас мирише на яка тояга, чак на квадрати седи. Дано кадъра да е от предпродукшън бройка, иначе не знам кой ще го купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-20 22:04

е то какво можеш да правиш с хуавея освен да говориш да правиш снимки....Аз не бих го свързвал в интернет, щото обновления дори за сигурност нямат вече и е въпрос на време някое хлапе да се зарови в бюлетините на Гугъл и да изтряска де що има хуйвейски телефон в София......

Ще си качиш ли банково приложение от пиратски сайт? Ще си сложиш ли пиратски нетфликс или амазон прайм или хбо за да ти гепят account-а и картата? А като нямаш гугъл стор от къде взимаме приложения и обновявания за тях?? Без обновявания след 12 месеца тоя телефон няма да може да се връзва нито към фейсбук нито към youtube....


Пикселите май са хубави като камери. Ама нямат широка камера тая година. Зума е малко орязано.....абе имал съм около 5-6 гугълски телефона. По-добре е самсунг....или дори Сони


Тука има сравнения на пиксел4 и 3а, айфон, с10+ и новата ултра

Близки композиции са. Има разлики в експозицията. Вероятно меренето им работи малко различно. Ултрата в общи линии изкъртва всичките като детайл на кадрите дето гледах - 108мп....това е положението. Иначе като динамичен обхват няма много голямо предизвикателство и до колкото го има всичките леко се издънват. Самсунга в светлите тонове. Другите в сенките....



Публикацията е редактирана (24-02-20 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   24-02-20 23:01

S20 "Ultra" vs Iphone 11 Pro Max сравнение, но не със снимки в пълен размер


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-20 23:35

Благодаря!

CNET

Със 100х зума всъщност са успели да направят някакви поносимо зле снимки в размер пощенска марка... хахха.

Интересно е и голямото ревю. Всъщност хвалят камерите. Обаче плюят яко батерията......Уж 5000 мАч. А дали тоя 6.9" амолед телевизор папка яко.....

Кефят се на другите неща - скорост, екран ....



Публикацията е редактирана (24-02-20 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   25-02-20 00:17

Няколко кадъра яко намалени тия с детайлите а тия с 30 и 100х са яко увеличени хахах

откачено е колко е голяма разликата от широко до 10х т.е. използваемия обхват.

Ето и видеото

ПП За селфи камерата явно с настройки става приемлива.....

ППП има и един 8к клип свален на 4к. Някои от кадрите на 4К са доста впечатляващи за телефон

https://www.youtube.com/watch?v=OefocRFlDss




Публикацията е редактирана (25-02-20 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   25-02-20 08:03

>>>>>>>>Няколко кадъра яко намалени тия с детайлите а тия с 30 и 100х са яко увеличени хахах<<<<<<<
Млад и зелен си още, не схващаш нещата ))

Всичко е наред със снимките - в пълен размер са за голямо нещастие на зрителите. Нещата обаче са извън контрол. Не мога да разбера - Самсунг се подиграват с нас, белите дебели хора ? Не ви съветвам да отваряте снимките в пълен размер, от години не съм виждал по-скапани снимки, от години [smilie23]

...макар че, това е най-добрата снимка при идеални за телефон условия и от RAW може да се получи нещо читаво

http://images.vfl.ru/ii/1582611099/880913de/29687506.jpg




Публикацията е редактирана (25-02-20 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: kasad   
Дата:   25-02-20 08:14

Толкова глупости не бях прочел отдавна. Пикселите снимали хубаво особено последните да видиш, не работили половината ръйш ли приложения при хухавелите... Абе хора, това може да ги разправят на тези които изобщо не са пипали телефоните.. Поне Сашо е по - наясно и с него си спорим в много по професионален форум за телефони от този. За съжаление отговарям за техническо обезпечаване на фирма и трябва колкото и да не искам-проучвам телефончетата. Еми... Хм. По полека с квалификации, защото наистина във фото Ултрата не надскача конкуренцията и това е визуален факт. За приложенията за хухавелите, работят си всички дори и на най новите модели стига да ги качиш само гугълските простотии, другото си работи и има, а сигурността не се притеснявайте. Като извод ще кажа, че много по напред са китайците в иновациите отколкото другите за съжаление. Сони са уникум, произвеждат сензор а не могат да извадят добър софт за тях... Абе нещо са уникално наистина... Във фотоапаратите им досега екраните не си оправиха , лагват, бавят, замръзват, много е дразнещо. В телефоните им, софта за камерите. Абе поне да пратят инженерите си от отдела за телефончета да направят поне екраните на фотоапаратите, а от отдела за фотото да пратят софт инженери за дописване за фокус и цветови баланс в камерите на телефончетата...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   25-02-20 08:38

По повод ъпдейтите за ХУАВЕИ - Mate 20 / Pro / P30 / Pro имат редовен ъпдейт до Android 10 / Q с всичките му Гугъл сървиси и пачове за сигурност. По-новите модели са с Android 10 AOSP, a Гугъл сървисите се слагат за 1 мин.
Като инфо Google Pay не работи.
https://www.telenor.bg/huawei-mate-30-pro

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   25-02-20 09:07

Аз също, като собственик на HUAWAI P20pro мога да потвърдя, че всичко си работи, а от телефона съм предоволен и като батерия и като камера и като бързина и стабилност.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   25-02-20 09:20

Сега да не сме толкова негативни към Samsung:

Новия Exynos 990 няма тротлинг

http://images.vfl.ru/ii/1582613959/f5b105fb/29687844.jpg




Публикацията е редактирана (25-02-20 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-20 10:23

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20_ultra_camera_comparison-review-2071.php


Започнаха да идват сравнения преки и Ултрата е видимо по добра от П30-ката на хуйвей поне на нормалния обектив и 4х-5х зума. То всичко останало след 4х или 5х е обработка и при двата и доста безсмислено сравнение.

Ми10 вади малко повечко детайл на 108МП снимки. Което от началото си го знаем - едното е с 27МП филтър дургото е с 12МП филтър и по-средата бесни сметки.....

ПП Особено с нощните снимки ....да дадете 2 бона за недоправена китайска играчка си е върховна глупост. А последния им телефон дори са пропуснали да сложат стабилизация, вероятно щото и преди не е работила......



Публикацията е редактирана (26-02-20 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   26-02-20 10:36

Здрасти @hotsnail, помислихме да не те е тръшнал Коронавируса, за съжаление явно не [smilie5] [beer]


Страхотно читаво видео и разяснение около камерите на S20-тa серия, евала на автора [smilie24]
Единствено не спомена че Широкоъгълната камера няма Автофокус, за разлика от Хухавелите и лично на мен откровено Синеещия 108mp сензор хич не ми допада било в снимки, било във видео.



Публикацията е редактирана (26-02-20 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20
Автор: Sassho   
Дата:   26-02-20 11:34

Прегледах линка от хубавото сравнение на gsmarena
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20_ultra_camera_comparison-review-2071.php


Първо трябва да е ясно че са тествани Авто режима и стоковия JPG, тоест в тоя случай всички тествани камерафони са брутално зле и не стават от гледна точка на взискателен фоно-фотограф.
За P30 Pro знам чe може да снима в режим PRO на пълната си 40mp резолюция, след което кадъра може да се ресайзне на компа на дифоултните 10mp и се получава Убийствено качество, далеч по-добро от стоковите 10mp.
Бих искал да видя 108mp снимка от S20 Ultra в PRO режима, защото там JPEG-а е с доста по-високо качество от стоковия, който гледаме на сравнението.


От сравнението нa 108mp между S20 Ultra и Mi Note 10 мога да отбележа че китайците са уцелили най-читавата резолюция от 27mp където снимката е с някакво приемливо качество. В пълна 108mp резолюция на Авто и двата телефона брутално не стават.

Mi Note 10 на стокови 27mp

https://a.radikal.ru/a13/2002/5a/0bde390204f8.jpg



S20 Ultra с ресайз на 27mp на компа

https://a.radikal.ru/a33/2002/53/b356723acb2b.jpg




Публикацията е редактирана (26-02-20 11:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »