Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: imitev   
Дата:   21-08-18 11:55

Нека чоплят тестовете...

Да пуснеш резултатите си в нета, размазвайки останалите - БЕЗЦЕННО [cool]

Най-много пари съм изкарал с един P4 2.4 GHz с 4 GB RAM и някаква посредствена видеокарта.

После си купих DSLR и се започна едно ъпгрейдване заради тъпия CameraRAW и за 2 г. минах през Dualcore, Core2Quad и се събудих с i7.

И спря да ми пука [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: vrobler   
Дата:   21-08-18 13:32

[smilie18] "Капни лапни"! За camera raw и лаптоп или селерон с повече рам ще свърши същата работа за шопа или лайтрума.
Темата е за видео, а некомпресиран 10 битов 4к било в raw или други огромни видеофайлове, са лакоми за ресурси. А и настройките и вкарването на библиотеки и плъгини са спохождаш панаир и губене на време.

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: lamerko   
Дата:   21-08-18 13:34

И колко хора тук бачкат нон стоп с 4к 10 битово РОУ видео :)

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: imitev   
Дата:   21-08-18 13:55


Явно всички без нас двамата [smilie5]

Когато не ми свидят чуждите пари:

CPU: Intel i9-7940X
Graphics Card: GTX 1080 Ti (or Titan Xp for about 3% more performance)
Motherboard: ASUS ROG Rampage VI APEX
RAM: 64GB DDR4
Storage 1: 1TB Samsung 960 Pro M.2 SSD (or 2TB version)
Storage 2: 2x 10TB Seagate Barracuda Pro HDD
Power Supply: Seasonic Prime Titanium 1000
CPU Cooler: Corsair Hydro H115i
Case: BeQuiet! Dark Base Pro 900

Има няма 5000 доларес да си редактираш на воля 4к... ко му плащаш баси[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: lamerko   
Дата:   21-08-18 13:59

Между другото тази нощ анонсираха новото поколение 20х, но нещо не ми хареса - между 15 и 20 процента предварително разчетена производителност и близо 50% повече пара...

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-18 14:43

Защо Самсунг 960 Про а не 970 Про или 960 Ево или 970 Ево?

Не можах да разбера от сайта на Самсунг каква е разликата.

ПП Гледах и аз статия за 20хх нещата на НВидия. Ама не видях нещо за 2060. 2080 щяло да е супер, 2070 мнгоо яко.....ама аз мисля за 60-та серия....



Публикацията е редактирана (21-08-18 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: s_l   
Дата:   21-08-18 18:49

..ех, чак сега виждам кой какво е писал - за моите 32 ядра ли ставаше дума по-горе?
Аз моят билд не го препоръчвам. Просто свалих и направих теста. Обаче теста не е синтетика, рендер е.
Относно оптимизацията на софтуера - така е - не всичко е оптимизирано за много ядра и мисля съм го споменавал в предишни теми. Фотошоп не използва добре при някои операции ядрата. Кепчъра обаче е друго. Давинчи - оптимизиран, Блендер - оптимизиран, АйРей ренера - оптимизиран..
Имам 128 гига рам. Като не ми върви и се омотам я пълня. Гореспоменатия процесор има възможност само за 64.. При това само на 2 канала.
И пак да повторя не рекламирам моя избор и билд. Бих казал, много е специфичен и вероятно в повечето ситуации не прави добро съотношение цена/пърформънс.
Включих се само защото много ги пребиват тия Зиони и проверих набързо, та и вас информирам. Иначе и аз не вярвам много на тестове. Това ми е втория изобщо, а първия беше нещо като проверка на температурите по скоро при различни натоварвания. Та така..
А да - ето разликите и приликите за който го интересува:
https://ark.intel.com/compare/91766,126684



Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: vrobler   
Дата:   21-08-18 20:41

[smilie5] в по-горните постове специалистите са казали, че тактовата честота е най-важното. Освен това, защо има толкова малко инструкции на ниско ниво?

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-18 21:01

На който му е интересно в тоя сайт може да си направиш конфигурацията и да видиш горе долу какви кинти е....

https://www.jmt.bg/configurator/system/0H4G3A


Аз си мислих, че фотографията е скъпо хоби. Сега схващам, защо има толкова много миньори.....

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: imitev   
Дата:   21-08-18 21:15

Хотснайл - точно защото няма огромна разлика. Като при фотоапаратите е - на час по лъжичка. +- някой гигабит в скоростта...

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   25-09-18 19:21

Колкото повече чета и ровя още повече се обърквам.Та молбата ми е който разбира и има малко свободно време да драсне една конфигурация до около 1000лв.Много ще съм благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: imitev   
Дата:   25-09-18 20:11

Само на старо си за 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: marves   
Дата:   25-09-18 20:34

Скоро ъпгрейдвам, та някой ако търси на старо Ryzen 1700 + B350M + Noctua U12 (охладителя не се чува под товар дори с овърклок, фен съм на тишината) да пише. Мога да добавя и малко ползван 250ГБ SSD SATA

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: Ratsev   
Дата:   25-09-18 21:01

Ако купувате компютри на старо си търсете дъна и процесори, които са от не овърклокърски серии (без К при интел процесори и без Z при интел чипсет), защото овърклокърските понякога се държат дълго време на по-високи волтажи от номиналните(по-висока температура-по-кратък живот на компонентите).
* снимки и PS CC - Интел с най-високата честота и най-нова архитектура.
* обработка на видео - енкодване, стрийм и многозадачност т.н. - АМД, заради повечето ядра.
* SSD - самсунг крушъл кингстън.
* рам памет(=>16GB) - според QVL списъка за съответното дъно.Дъното се избира според процесора(ако няма да се клоква може да е базов модел).
* видео карти - четете по форуми, всеки производител има силни и по-слаби модели като честотa, охлаждане и компоненти.
* захранване EVGA/Seasonic (80plus Gold или нагоре).

PS:

Най-важно при изграждане на нова машина е да се знае какво точно ще се прави на нея. От там се избират и частите за нея [beer] [smile]. Във форумите на TechPowerUp и TomsHardware има много полезна информация по такива теми. В HardwareBG има много добра трейдинг система, там доста често излизат оферти 2ра ръка, хубаво е да се следи.


Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: lamerko   
Дата:   25-09-18 21:46

Ratsev: някога виждал ли си опържен процесор? :)

Моята стара машина нещо сдава багажа и вече планирам нова... но както и да я въртя, под 2.1к без ДДС и видео нещо не мога да я докарам. Днес някой компонен ще хвана на промоция, ама друг си удвоий цената спрямо предната седмица - направо си **** *** :)

Та за 1000 лева - явно няма да е нова. Но един съвет - не се лъжи по могото ядра, май само синтетичните бенчмаркове им се радват. Просто гледай да има високи честоти на ядрата най-вече.

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-18 22:47

на експорт и импорт го гледах capture one - ползва всичките ядра. Май сходно е с Lightroom.

Ама примерно 1080 или 1070 карта май е прекалено амбициозно. На около 20-30% успяват да натоварят подобна карта тия програми. Вероятно 1060 ще е повече от достатъчна.

За сметка на това диска го правят сам да си говори дори да е бързо ССД. Та там има смисъл от инвестиции. Сега гледам 960 и 970 Evo и Pro на Самсунг NVMe паметите. Май това е важния компонент. Мисля си около 500МБ да видя, щото тия на 1ТБ стават около 1000 лева само диск......Вероятно в бъдеще ще мога да го разширя ако ми се иска много.....

ПП Появяват се конкуренти на Самсунг. Пускат и други марки бързи NVMe-та



Публикацията е редактирана (25-09-18 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: imitev   
Дата:   25-09-18 22:56


Имайте предвид че SSD гърмят като пуканки без предупреждение - изобщо не ги препоръчвам за работни дискове. Само ОС се слага там и се правят редовно бекъпи, в случая 256 са достатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: marves   
Дата:   25-09-18 22:56

Lightroom пълни на 95% всичките 32 нишки при мен, при експорт/импорт.

Евтини SSD-та има на промоции в чужбина, но по принцип е хубаво да се вземе с родна гаранция... мен не ми е умирало SSD, но се случва от раз и няма ремонт/възстановяване на данни.

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-18 23:04

Май SSD не е същото като новите NVMe дискове. Около 6 или 7 пъти е разликата в скоростта! 480MB/s до 3500MB/s

До колко оцеляват не знам. Разбрах, че ако много ги напъваш греят.

ПП Горе съм объркал мерките на диска ...не е МБ а ГБ....

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: marves   
Дата:   25-09-18 23:12

Аз съм с NVMe Samsung 960 PRO 1TB от над година вече. След 74 градуса започва тротлинг (забавя скоростта драстично), а градусите ги достига доста бързо под товар. Има активни и пасивни охладители за тези SSD-та, като просто удължават времето до достигане на тротлинга. Тези сухи спецификации еди-колко-си MB/s са максимални достижими, обаче освен температурния тротлинг скоростта се влияе от обем на файлове и т.н., реалната скорост е доста по-ниска под реално натоварване.

Ферари може да развие над 300км/ч, но на каква настилка, какъв наклон, при какви условия и за колко продължително време...

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-18 23:29

това не важи ли за 480MB/s на обикновен SSD?

така де има ли полза да вземеш NVMe. По-бързо ли импортва.

Мен най-много ме дразни колко време шопа запазва кадър с много слоеве - 500-600МБ.

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: imitev   
Дата:   25-09-18 23:51

PSD се записва във фонов режим на новите шопове, може да си копаш докато се записва...

Отговори на това съобщение
 Re: компютър за фотошоп и кепчър 1 с 4К възможности
Автор: fototo   
Дата:   26-09-18 15:11

За SSD
Разликата е малка кой да се вземе според вас
ADATA XPG GAMMIX S11 PCle Gen3x4 M.2 2280 SSD
Samsung 960 EVO M.2 PCIe MZ-V6E250BW

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »