Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви

Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: papadok   
Дата:   01-12-22 18:11

Автор: hotsnail
Дата: 22-11-22 22:05

Vivo X90 Pro Plus официално

Хайде да ни е честит супер камера телефона. 4 камери като Самсунг. Ама казват, че всички са по-добри като хадруер. С новия мега як процесор 8gen2 трепал даже А16 бионик с много....

ПП телефото камерите са малко къси 50 и 90мм. Това сигурно позволява по-добра оптика и сензори. Ама свикнах със 75мм и 240мм

Сухите спецификации не дават точна представа за истинските възможности. В Twitrer-а на Ice universe има интересно сравнение на последните флагмани.
По повод теле-зума на Самсунга и сравнение с уж по-късия на Vivo:
Samsung

Vivo

Всеобщото мнение е, че далеч по-коректно е да сравняваме възможностите на Vivo X90 Pro+ и бъдещия Galaxy S23 Ultra. Технологичното предимство носи своя отпечатък.

Отговори на това съобщение
Автор: hotsnail   
Дата:   02-12-22 02:23

Всеобщото мнение е на рекламно лице на виво в туитър…..iceuniverse е китайски продавач на телефони преди всичко друго…..

Миналата година пак много го рекламираха Виво. Дори си платиха в американски канали в тубата….ама трудно се намира и е много скъпо поне в Европа

Основния сензор на вивото е по-добър от Самсунг и вероятно не са направили лещите по-малки от нужното …….ама да видим кадри и от истинско ревю

А цената на новия ще е по-висока от Самсунг, пък поддръжката е нулева…….

….и да могат повече да направят в s23u ама тц

Не знам. За сега епъл и Самсунг единствено за мен си струват 2000+ и то само ако си голям фен…щото а53 ти дава почти същото за 800 лева.

Вече както ги подбират някои тука…ама гледам, че е на късмет общо взето.

Публикацията е редактирана (02-12-22 02:30)

Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-22 14:05

12T Pro Xiaomi-супер смешен с тия 200мпикс и после сензорчета 8 и 12... Не само че са посредствени снимките,а и откъм софтуер е куцо, направо осакатено. Имат още доста време да се учат.
Ползвам го вече месец, всеки ден излиза някоя недомислица, която ме кара да искам да го потроша. Никога преди каквато и да е техника не ме е натоварвала толкова.

Автор: vga   
Дата:   04-12-22 11:57

Я сподели повече информация - какво толкова те ядосва, какво му е на софтуера?

Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-22 12:45

Разни съобщения изскачат, примерно от Mi сервиза и не може да се махнат, отделно някои приложения, които са за Iphone не действат. Примерно си сверявам светломера, който е отделен уред колко е отклонението при телефона и няма май за Андроид освен платен. Също, каквото и да опитвам при редакция на снимки не ми дава да завъртя снимка, само има кроп, изравняване и толкова.
Сензорът е напънат на 200мпикс, но си е зле. По-добре да бяха вкарали 50+50+50три еднакви сензора вместо 200+12+8.
Разбрах защо е толкова изгоден, само ядове.[smitten]

Дата:   04-12-22 13:06

не можеш ли със снапсийд или лайтрум да си редактираш снимките?

удобно е, ако е вграденото приложение, но те винаги са по-слабички. Примерно на самсунга вкараха много екстри включително да трие обекти от кадъра (content aware) и добре работят, но пак санпсийд и лайтрум имат далеч повече опции. Самсунгското въобще не може да работи с RAW например и диркетно си има бутон за лайтрум с Адобската иконка в самсунг приложенията.

Прочие и на Самсунга основната е 108мп, а другите са значително по-малко. Предната май е 40мп, широката е 12 и има 2 по 10мп телефото. Ама в общи линии не е зле. Вадят сносни 4К кадри за телевизора - на 65" 4к седят сносно от няколко метра. Ама имай в предвид че без основната, другите са много малки сензори от 1/2.55" до 1/3.85".....а като мп то и 100мп си е 12МП всъщност.... 108мп трябват за да прави голям динамичен обхват през деня, като мискира експозицията - има вече тая опция за HDR от един кадър.....интересно е че в роу кадрите не могат да записват май подобни неща и прави два или повече кадъра за хдр.

Някои китайци май пускат по-едри сензори на широката камера, което е готино.

Публикацията е редактирана (04-12-22 13:13)

Автор: vga   
Дата:   04-12-22 18:27

Е сензора е първо поколение самсуняшки, ясно е че е за ширпотреба. Не знам какво си очаквал, но в интерес на истината от raw се ядва - играх си с такъв и не е зле, но не е и топ клас Сони сензор.
Това за въртенето не го разбрах какво не ти дава - отваряш галерията, натискаш edit, натискаш crop и въртящата се стрелка ти ротира кадъра. С плъзгача и до градус дава. Какво е по-различното при теб?

Дата:   06-12-22 22:29

Споделянето със вайбър се оправи. Нещо се промени явно, но сега мога да пращам снимки. Май има нова привилегия и вайбър си я иска вече.

Дата:   08-12-22 12:58

Tecno със сгъваем телефото обектив

https://www.dpreview.com/files/p/articles/6252144231/phantom-x2-pro-2.jpeg

https://www.dpreview.com/files/p/articles/6252144231/phantom-x2-pro-1.jpeg

Видео представяне

Интересно е.

Теефотото е 50мп 1/2.7" (5.2 x 3.9mm). Не знам дали е голям напредък спрямо сходните по размер но 10МП самсунгски камери в с22 ултра... май май тая сгъваема камера е предимно за хвалба....

Основния сензор е едричък 1/1.28" (9.8 x 7.4mm) Samsung GNV ISOCELL 3.0

Има и широчко 13MP 1/1.3" (9.1 x 6.9mm)

Има някаква 32МП предна камерка.

Най-много ме радва че почват с 256GB. Не са като Гугъл и Самсунг да правят недоносчета със 128GB. Как да ползваш телефон със 128GB през 2022... то има игри по 20-30GB....много ме е яд и искат по 100-200 евро за да вдигнат на 256GB......

Публикацията е редактирана (08-12-22 13:00)

първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »