Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Кой е следващия?
Автор: CDman   
Дата:   02-07-20 08:11

Дали глобализацията е лоша ?

Всяко нещо (напр. пастмаса, атомна енергия, интернет, фотоапарат) може и да е лошо и да е добро, зависи как се използва.[smile]

И за да се върнем на темата, следващия фалирал (фотопроизводител, сайт, концерн) ще е този, който не успее да се адаптира към новата реалност.

п.п. Поста на НорманКук, че с Олимпус си купил много неща ми напомни един стар виц:

Пита учителката децата кой какъв иска да стане. Един казва полицай, друг, бизнесмен, трети Б автор във ФФ [smilie5] . Стига до Иванчо и той казва:
- Искам да стана космат.
- Защо точно космат ?
- Ами тате като се напие вечер и казва " цял живот блъскам и нищо, а някои хора с една шепа вълна си уредиха живота." [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   02-07-20 08:15

Yog написа:

> Абсолютно никой няма интерес да
> връща производствата там, където
> са пазарите. Поне никой от тези,
> които имат политическо и
> икономическо влияние.

Човек, ти сякаш живееш в собствен свят? [smile]
Лошо няма, стига да не се опитваш да пренасяш вижданията си върху останалите.
Китай така успя да настрои света срещу себе си, че това ще им излезе солено.

Япония дава 2,2 млрд. долара на компаниите си да се изтеглят от Китай
Администрацията на Тръмп готви икономическо торнадо за Китай

А самите китайци не спират дотук - тия Уханци големи палавници ще излязат:
Най-новият, при това най-големия златен скандал - 83 тона фалшиво злато.
Та след уханските прилепи сега някой ще яде и ухански мед (ама не пчелен). [smilie7]
Фалшивото злато се равнява на 9% от китайските резерви и 22% от год. им добив!

p.s.
За вируса - не съм такъв оптимист, че всичко ще приключи до месец-два (не бях такъв и през Март). По-скоро светът ще се дели на страни спазващи и страни, неспазващи мерките - виж, че шведите не ги искат дори собствените им съседи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: CDman   
Дата:   02-07-20 08:53

@Julius

Относно златото - Китай е социалистическа страна. Всеки който е живал през този строй знае, че официалните данни и реалността се разминават и то доста.
Единственото за което им вярвам са мерките, които предприемат.
Последно четох, че за 60 души заключват 2 милиона по домовете.Далеч съм от мисълта, че не знаят какво правят.

Относно Торнадото на Тръмп - на думи е лесно. [smilie5] Интересно ми е откъде ще намери толкова евтини стоки за да задоволи пазара в щатите. Ако смята, че безработните в УСА ще се хванат да бачкат за по-малко пари от китайците, или че китайците не могат без американските пари и стоки .... мисля, че е в грешка.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: menton   
Дата:   02-07-20 08:55

Аз пък ще ударя едно рамо на Nikon и Canon с Z6 и M6ii - така де всичко да ми е на шест :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: keri-di   
Дата:   02-07-20 09:38

Ей,упорит е тоя "мъртвц"Олимпус!Дори погребан ще работи-нови обектити ще пуска на пазара!
https://www.youtube.com/watch?v=yxYnbwzivTw

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-20 10:06

8-25/4...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: keri-di   
Дата:   02-07-20 11:26

8-25/4-определено ще е интересен обектив.
И другата хубава новина за мен е,предстоящото обновление на фърмуера на 1Х-ще имаме разпознаване на птици,а това е нещо страхотно![cool]



Публикацията е редактирана (02-07-20 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   02-07-20 11:36

Julius, в статията на Ройтерс, която си линкнал, има един пасаж който не е за намерения, планове и пожелания, а за обективната реалност. Кръстен е HARD SELL FOR COMPANIES и мисля че с него завършва това четиво. Оставям на всеки читател сам да прецени за себе си кой поръчва музиката - президентът... (многоточието се попълва с конкретната персона в Белия дом) или големите компании.

За другата статия - планът на Япония да "изкуши" своите компании с 2,2 милиарда долара да зарежат Китай и да се върнат у дома, ако се пренесе у нас, като мащаб би звучал нещо като: "Столична община задели 14 лева и 60 стотинки за пребоядисването на всички сгради в София".

Извън тези алабалистики, абсолютно реален процес, още преди пандемията, е опитът на големите компании да намерят алтернатива на Китай. Това върви от повече от 10 години по няколко причини, като една от основните е, че китайците забогатяха до степен, в която вече не излиза сметката с "евтината работна ръка". Има много компании, които вече се преместиха. Бурното напоследък развитие на Виетнам, например, е един от резултатите. Но нищо не е толкова просто. Първо, защото към момента алтернатива на Китай на практика няма. Второ, защото забогатяването на китайците всъщност ги прави още по-важен пазар, тъй като вече не само са много, а имат и някой лев. И т.н, и т.н.

P.S. Би било забавно да се проследи как от закриването на отдела на Олимпус за камери и обективи стигнахме до тук, но както и да е било, поне аз прекратявам тая линия на приказки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-20 11:41

Не е интересно как стигнахте дотук, защото най-големите спецове copy-paste без никакво собствено мнение получиха своята сцена. Коли, злато и болести не им стигнаха, пък ги напускаха тук. Това да станеш рано сутрин, да влезнеш в специализиран форум и да пускаш преразкази и чужди мнения за какво ли не е просто тъпа работа...Даже е в пъти по-зле, безмислено от фенщината към някоя марка, това като че ли отмина, което разведри форума. Безумното копиране на анализи и разни теории е дори опасно и вредно. Никакво лично мнение.



Публикацията е редактирана (02-07-20 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   02-07-20 14:40

CDman - соц-моц, но когато става дума за подобни количества обикновено хвърчат глави (буквално).
Дори ми беше трудно да повярвам, реших че е някакъв фейк, но се потвърди.
Компанията е делистната от борсата в Шанхай.

Yog, интересно сравнение.
Надявам се, че нямаш връзка с общината и не това е бюджета за подобна дейност?
Вярно, че приходите от данъци падат, но чак толкова...
p.s. Моето виждане е, че този път действията на Китай ще им излязат доста скъпо.

Да, отклони се темата, защото нещата пряко или косвено са свързани,
но вече почвам сериозно да се притеснявам за психическото здраве на квакиох.
Човекът показва странни мазохистични склонности да върви след мен и постовете ми?
За негово съжаление нямам садистични такива.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   02-07-20 14:52

8-25 излиза интересен обектив, зависи колко ще е голям и тежък. Тъкмо мислех да взимам laowa 7.5/2...



Публикацията е редактирана (02-07-20 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: TPECHAT   
Дата:   07-07-20 20:04

Пестете си парите, защото не знаете какво ви чака :-) Пандемията ще продължи до април и доста компании ще издъхнат дотогава :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Sassho   
Дата:   08-07-20 08:25

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-20 11:21

Пускам сълзица





Публикацията е редактирана (08-07-20 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   08-07-20 20:25

hotsnail написа:

> Ето тука пишат за 64% спад от 2019 до 2020 на фона на
> още 90% спад 2010 до 2019 т.е. сега продават около 3.5%
> от обема през 2010!!!! Ако синтеза са продали през 2010
> да кажем 1000 камери то 2020 ще продадат 35!
> Това е проблем и за магазините, както се сещаш.
> Проблем е и за вносители и за производители и разработчици.
> За това е темата.

Спадът е 64% към края на Април, вече е 72.6% към Май 2020, т.е. задълбочава се. И така ще е поне до края на лятото. Интересното е, че вече има абсолютно равенство в броя продадени тела - 844 559 Дслр / 844 642 безогледални. Относно периода от 2010 насам (-84%) ситуацията може и да изглежда "трагично", но основно за единия продукт. Кривата има два компонента - телата със сменяеми обективи (в червено) си поддържат едно сравнително постоянно ниво, което мисля, че ще се запази и за в бъдеще (изключваме тази и евентуално сл. год. заради вируса). Но ако се погледне горната крива - тази в дългосрочен план - мисля, че е очевидно. Някой ако си спомня графиката, която бях дал в една друга връзка (борсовите балони) - откроява се класическия спад с ясно изразено двойно дъно. Т.е. този връх е почти сигурно, че повече няма да бъде достигнат. Смартфоните са влезли в ролята на "иглата" спукала "балона", наречен сапунерки. След време някоя нова технология ще се яви "игла" спрямо смартфоните и т.н. Типичната крива на живота на една технология. От Олимпус явно добре са си преценили нещата, кога да излязат от пазара.


https://i.ibb.co/zQzBTM5/Camera-shipments.jpg


п.с.
Тити може и да не е от най-лицеприятните личности, но не падайте дотам, че да му се подигравате.
Особено по здравословни причини. Със сигурност има други, по-заслужаващи си основания.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: idivanov   
Дата:   11-07-20 10:52

Кой е следващия? Този, който подължава с недалновидност, алчност, липса на адекватно отношение към клиентите си [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: nyamago   
Дата:   11-07-20 14:15

Кодак май най-после си продаде значителна част от бизнеса. Хартии, химикали и рентгенови филми, но май ще си запазят фото-филмите. На китайски купувач (какъв друг?[smilie3]).

Още тече като клюка,но скоро ще има официални новини.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   29-07-20 21:10

nyamago написа:

> Кодак май най-после си продаде
> значителна част от бизнеса.
> Хартии, химикали и рентгенови
> филми, но май ще си запазят
> фото-филмите. На китайски купувач
> (какъв друг? [smilie3]).
> Още тече като клюка,но скоро ще има
> официални новини.

nyamago,
Ако имаш път към Бг - пиши ми, имаш една богата вечеря от мен! [smilie7]
В интерес на истината се заинтригувах, поразрових и набутах малко от свободния кеш.
От вчера акциите им полудяха - в момента са на +475.50%
Не е заради сделката с китайците обаче, просто получиха държавен заем от $765 млн. да правят Pharmaceuticals!?
Върви че ги разбери - фармацевтика, но случайност или не... разликата е почти 5 пъти!

Yog,
Какво става с любимия Китай? Защо така? Американците ги изритаха от посолството им в Хюстън (ония отвърнаха);
Италия, Франция и УК (скоро и другите от ЕС) отрязаха Хуавей от 5Г-то си; първите 87 японски компании
стартираха процеса на изтегляне на производството към Лаос и Виетнам, като виждам немалко големи имена - като
Sharp, Kaneka, познатата на всички фотографи Hoya! И това няма и месец, откакто говорихме...


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   29-07-20 21:20

Julius, имаш моята благословия да обявиш Китай за закрит![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   29-07-20 21:23

Ее не, чак дотам. [smile]
Просто не споделях твоя оптимизъм.
А от оня идиот Тръмп може да се очаква всичко.
п.с.
Най-лошия вариант е икономическата война да прерастне във физическа, но засега няма изгледи да се стигне дотам. И да се надяваме, че няма.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: lamerko   
Дата:   29-07-20 21:29

Някои хора са направили луди пари от Кодак... за съжаление не съм разбрал навреме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: stef7   
Дата:   29-07-20 22:03

Kodak копират Fuji. Покрай вируса се разбра че последните произвеждат и ваксини. Диверсификация.

Не следя икономическите новини, но скоро попаднах на интересна клюка - Apple са си дали 6-12 месеца да се изнесат от Китай. Изцяло. Производствени линии, доставчици, всичко трябва да се премести. Не знам дали е вярно де.

Инак ако масовата психоза с вируса продължи още 5-6 месеца, мисля че ще чуем за още 1-2 големи японски компании, напускащи пазара или преструктуриращи бизнеса.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-20 23:15

Епъл започнаха производство на топ моделите си в Индия.

А това за Китай е много вероятно. Аз не се чувствам добре с китайска епъл джунджурия в джоба. За това със самсунг....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »