Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви

Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Кой е следващия?
Автор: CDman   
Дата:   02-07-20 08:11

Дали глобализацията е лоша ?

Всяко нещо (напр. пастмаса, атомна енергия, интернет, фотоапарат) може и да е лошо и да е добро, зависи как се използва.[smile]

И за да се върнем на темата, следващия фалирал (фотопроизводител, сайт, концерн) ще е този, който не успее да се адаптира към новата реалност.

п.п. Поста на НорманКук, че с Олимпус си купил много неща ми напомни един стар виц:

Пита учителката децата кой какъв иска да стане. Един казва полицай, друг, бизнесмен, трети Б автор във ФФ [smilie5] . Стига до Иванчо и той казва:
- Искам да стана космат.
- Защо точно космат ?
- Ами тате като се напие вечер и казва " цял живот блъскам и нищо, а някои хора с една шепа вълна си уредиха живота." [smilie7]

Отговори на това съобщение
Автор: Julius   
Дата:   02-07-20 08:15

Yog написа:

> Абсолютно никой няма интерес да
> връща производствата там, където
> са пазарите. Поне никой от тези,
> които имат политическо и
> икономическо влияние.

Човек, ти сякаш живееш в собствен свят? [smile]
Лошо няма, стига да не се опитваш да пренасяш вижданията си върху останалите.
Китай така успя да настрои света срещу себе си, че това ще им излезе солено.

Япония дава 2,2 млрд. долара на компаниите си да се изтеглят от Китай
Администрацията на Тръмп готви икономическо торнадо за Китай

А самите китайци не спират дотук - тия Уханци големи палавници ще излязат:
Най-новият, при това най-големия златен скандал - 83 тона фалшиво злато.
Та след уханските прилепи сега някой ще яде и ухански мед (ама не пчелен). [smilie7]
Фалшивото злато се равнява на 9% от китайските резерви и 22% от год. им добив!

p.s.
За вируса - не съм такъв оптимист, че всичко ще приключи до месец-два (не бях такъв и през Март). По-скоро светът ще се дели на страни спазващи и страни, неспазващи мерките - виж, че шведите не ги искат дори собствените им съседи.

Последни от секция Фотописи: Добави свой Фотопис » Вход
"Faces" от Paulina Kadreeva - 2 коментара
"Фотосесия на лъвицата от Зоопарк - Ловеч" от Емил Христов - 0 коментара
Автор: CDman   
Дата:   02-07-20 08:53

@Julius

Относно златото - Китай е социалистическа страна. Всеки който е живал през този строй знае, че официалните данни и реалността се разминават и то доста.
Единственото за което им вярвам са мерките, които предприемат.
Последно четох, че за 60 души заключват 2 милиона по домовете.Далеч съм от мисълта, че не знаят какво правят.

Относно Торнадото на Тръмп - на думи е лесно. [smilie5] Интересно ми е откъде ще намери толкова евтини стоки за да задоволи пазара в щатите. Ако смята, че безработните в УСА ще се хванат да бачкат за по-малко пари от китайците, или че китайците не могат без американските пари и стоки .... мисля, че е в грешка.[smilie7]

Автор: menton   
Дата:   02-07-20 08:55

Аз пък ще ударя едно рамо на Nikon и Canon с Z6 и M6ii - така де всичко да ми е на шест :)

Автор: keri-di   
Дата:   02-07-20 09:38

Ей,упорит е тоя "мъртвц"Олимпус!Дори погребан ще работи-нови обектити ще пуска на пазара!
https://www.youtube.com/watch?v=yxYnbwzivTw

Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-20 10:06

8-25/4...[cool]

Автор: keri-di   
Дата:   02-07-20 11:26

8-25/4-определено ще е интересен обектив.
И другата хубава новина за мен е,предстоящото обновление на фърмуера на 1Х-ще имаме разпознаване на птици,а това е нещо страхотно![cool]

Публикацията е редактирана (02-07-20 15:24)

Автор: Yog   
Дата:   02-07-20 11:36

Julius, в статията на Ройтерс, която си линкнал, има един пасаж който не е за намерения, планове и пожелания, а за обективната реалност. Кръстен е HARD SELL FOR COMPANIES и мисля че с него завършва това четиво. Оставям на всеки читател сам да прецени за себе си кой поръчва музиката - президентът... (многоточието се попълва с конкретната персона в Белия дом) или големите компании.

За другата статия - планът на Япония да "изкуши" своите компании с 2,2 милиарда долара да зарежат Китай и да се върнат у дома, ако се пренесе у нас, като мащаб би звучал нещо като: "Столична община задели 14 лева и 60 стотинки за пребоядисването на всички сгради в София".

Извън тези алабалистики, абсолютно реален процес, още преди пандемията, е опитът на големите компании да намерят алтернатива на Китай. Това върви от повече от 10 години по няколко причини, като една от основните е, че китайците забогатяха до степен, в която вече не излиза сметката с "евтината работна ръка". Има много компании, които вече се преместиха. Бурното напоследък развитие на Виетнам, например, е един от резултатите. Но нищо не е толкова просто. Първо, защото към момента алтернатива на Китай на практика няма. Второ, защото забогатяването на китайците всъщност ги прави още по-важен пазар, тъй като вече не само са много, а имат и някой лев. И т.н, и т.н.

P.S. Би било забавно да се проследи как от закриването на отдела на Олимпус за камери и обективи стигнахме до тук, но както и да е било, поне аз прекратявам тая линия на приказки [smilie5]

Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-20 11:41

Не е интересно как стигнахте дотук, защото най-големите спецове copy-paste без никакво собствено мнение получиха своята сцена. Коли, злато и болести не им стигнаха, пък ги напускаха тук. Това да станеш рано сутрин, да влезнеш в специализиран форум и да пускаш преразкази и чужди мнения за какво ли не е просто тъпа работа...Даже е в пъти по-зле, безмислено от фенщината към някоя марка, това като че ли отмина, което разведри форума. Безумното копиране на анализи и разни теории е дори опасно и вредно. Никакво лично мнение.

Публикацията е редактирана (02-07-20 13:37)

Автор: Julius   
Дата:   02-07-20 14:40

CDman - соц-моц, но когато става дума за подобни количества обикновено хвърчат глави (буквално).
Дори ми беше трудно да повярвам, реших че е някакъв фейк, но се потвърди.
Компанията е делистната от борсата в Шанхай.

Yog, интересно сравнение.
Надявам се, че нямаш връзка с общината и не това е бюджета за подобна дейност?
Вярно, че приходите от данъци падат, но чак толкова...
p.s. Моето виждане е, че този път действията на Китай ще им излязат доста скъпо.

Да, отклони се темата, защото нещата пряко или косвено са свързани,
но вече почвам сериозно да се притеснявам за психическото здраве на квакиох.
Човекът показва странни мазохистични склонности да върви след мен и постовете ми?
За негово съжаление нямам садистични такива.

Автор: serjy   
Дата:   02-07-20 14:52

8-25 излиза интересен обектив, зависи колко ще е голям и тежък. Тъкмо мислех да взимам laowa 7.5/2...

Публикацията е редактирана (02-07-20 14:55)

първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »