Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-20 11:59

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] NORMAN-KUK[cool] [smilie5]
Най-истинското и лично мнение досега в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   30-06-20 13:05

NORMAN-KUK, аз доста техника Олимпус имах и ни апартамент, на кола! Дали причината че си купил тия неща не е положения труд?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   30-06-20 15:50

Yog написа:

> От самото начало обяснявам, че една от причините за
> провала на Олимпус е падането на цената и размера на
> фулфреймките. В момента Z6 е по-евтин от последния Е-М1.
> Едно време нЕмаше такива фулфреймки. Нито бяха по 600 грама,
> нито бяха по-евтини от кропките [smilie3]
> И ако с телата е по-лесно да се постигне, то вече и обективите
> се "смалиха". Засега само за Сони, кво да прайш. Да кажа на
> черното бяло, щото Сони са "лоши"? [smilie25]

Това беше една от идеите на махането на огледалото и скъсяването на работната отсечка. Или да се намалят размера и теглото на обективите при запазване на текущите им параметри или да се запазят сегашните им размери, комбинирано с увеличаване на светлосилата им (поне една бленда).

Мен лично Лаова ми допада, снимал съм с два техни обектива - един 12мм и един 15мм. Вчера мярнах, че тази марка са пуснали най-широкия ректалинеарен обектив за безогледални ФФ досега - Laowa 9mm f/5.6 / 350 гр.
За различни при това байонети (Лайка, Сони, Никон), а при условие, че раб. отсечка на Лайка е най-дълга - това значи,
че с обикновен преходник ще станат и за Канон РФ въпреки, че не са отбелязани.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-20 02:03

Ммм аз за 10мм фойтлендър си мислих до скоро. Гледах обаче снимки. Много е специфично. По-широко от 14-15мм дори за архитектура изисква малко по-преднамерена и избрана композиция.

Ако има няколко плана или дълбочина снимката перспективата е силно нереална. Става малко като фиш обективите. Интересни са първите 5 снимки, а след това някак странно седят.

Не че с 14-15мм няма да станат странни някои кадри, но е възможно да прикриеш ефектите от перспективата до поносими размери по-лесно

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: GM   
Дата:   01-07-20 14:43

написа:

> Серджи така е, за Олимоус добро или
> нищо. Бог да ги прости. Знаеш как е.
> Ще им правите ли 40 дни? Поп ще
> викнете ли?
Сварен охльов, за мен Сони не струват!
Прекалено скъп за това, което ти дават.



Публикацията е редактирана (01-07-20 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-20 15:02

GM никой не ти предлага Сони или Канон или Никон или нещо да те убеждава. Темата е за съвсем друго. Спрете се .....

Ако толкова държите, ще напиша няколко праграфа за любимата Ви марка и 2-3 месеца ще се цупите. Други ще напуснат форума. Трети ще ме клепят пред админа, че видите ли той не ми харесва камерата......детска работа.....

Проблема сега е, че пазара на фото техника е колабирал. Не е толкова проблем на Олимпус. Всички са в киреча. Олимпус просто са по-честни ако искаш.......

Ето тука пишат за 64% спад от 2019 до 2020 на фона на още 90% спад 2010 до 2019 т.е. сега продават около 3.5% от обема през 2010!!!! Ако синтеза са продали през 2010 да кажем 1000 камери то 2020 ще продадат 35!

Това е проблем и за магазините, както се сещаш. Проблем е и за вносители и за производители и разработчици......

За това е темата. Закачливо съм я кръстил кой е следващия, щото не е ясно.....



Публикацията е редактирана (01-07-20 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-20 15:11

по темата

май подготвят реклама на нови Канонски обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: keri-di   
Дата:   01-07-20 15:43

""Проблема сега е, че пазара на фото техника е колабирал. Не е толкова проблем на Олимпус. Всички са в киреча. Олимпус просто са по-честни ако искаш......""

Та в този ред на мисли,спада ще продължава,средствата за нови разработки ще се по-малко и по-малко/каква техника да очакваме?/,инвеститори-лешояди ще реват за своите печалби/за клиенти и фенове на тия хич не им пура!/, и ще натискат изпълнителните директори за все по-намалятащите им печалби!И какво следва ?
Та,кой има най голям спад в продажбите като цяло-независимо от моментните графики?Кой е загубил най голям пазарен дял?
И проблема не е в това,кой ще е следващия.Проблема за мен е в това,какво ни чака нас хората?
Постепенно блокират свободното предвижване.Скоро тези,които минават граница ще ги "ваксинират" задължително.След това ще забранят на тези,които не са "ваксинирани"да ходят на работа,и тд и тп.Та боли ме мен ,кой ще е следващия!

ps.Техниката няма да си продавам!Смяна на система в момента е абсолютна глупост,и сигурно набутване!?



Публикацията е редактирана (01-07-20 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: petervassilev   
Дата:   01-07-20 16:01

Автор: hotsnail
Дата: 01-07-20 15:02

"... Проблема сега е, че пазара на фото техника е колабирал. ..."

Дори и да има "следващи" фалити, според мен пазарът е и ще остане пренаситен с върхова фото техника - както за любители, така и за професионалисти.

fotorafi е споменавал какъв ограничен беше изборът преди десетина петилетки [smile]. Кеф ти Смяна, кеф ти Зенит, ако имаш достатъчно пари.

И въпреки това процентът на фотолюбителите (не телефонистите) беше по-голям, хората снимаха и експериментираха с удоволствие. Почти всички знаеха какво е бленда, скорост ...


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   01-07-20 16:09

Аа защо да си продавам олимпуската система? Върши ми отлична работа, имам даже ново тяло, на което дори още не съм се накефил. Имам поне 5 години пълноценно ползване, преди да ме натисне шугата за някаква нова джиджавка. Така, че се надявам нещата да се развият благолопучно. Зависи кой ще реши да ги купи, ако въобще някой ги купи. Навремето сони като придобиха минолта на практика ги ликвидираха и от една много сериозна марка фотографска техника не остана нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   01-07-20 17:40

keri-di написа:

> И проблема не е в това,кой ще е
> следващия.Проблема за мен е в
> това,какво ни чака нас хората?

В случай, че не си забелязал - в момента текат процеси обратни на глобализацията. Вървим усилено към деглобализация. Ще се пътува на все по-кратки разстояния (това да пиеш кафе в Милано, шопинг у Лондон и за вечеря на Витошка - май-май скоро ще е само спомен), все повече фирмите ще връщат производството в собствените си страни, въпреки че ще им излиза по-скъпо. Което ще рефлектира в стойността на крайния продукт. На Европа още ѝ е трудно да преглътне евтиния Китай, но най-вероятно ще ѝ се наложи. Знаеш ли елементите на една маратонка Адидас в колко държави се правят в момента - в 52! В цели петдесет и две държави се създава един чепик - дизайна на единия елемент в една страна, каучука във втора, езиците в трета, връзките в четвърта, мемори пяната в пета... и т.н. и т.н. Адидас бяха сочени като пионер в разпиляването на производството си по цял свят. Само че това им изигра лоша шега, защото си въобразиха, че светът е безопасно и предвидимо място.

Не ми се навлиза в детайлите от предната криза (2008), но има нещо много сходно - тогава кризата започна от финансовия сектор, имаше едни финансови инструменти (деривати SIV, CDO...), където секюритизираха множество ипотечни заеми и този пакет от заеми се продаваше накуп (при това с най-висок възможен рейтинг ААА). В момента в който само 1 ипотека изгърми (лош кредит) - целия пакет заминаваше, никой не го искаше, защото нямаше закон за обратната секюритизация (т.е. да се разбие на малки ипотечни заеми). Та и тук - сега е достатъчно само 1 от всичките 52 страни да се капсулира заради вируса - и производството на цялата маратонка Адидас си заминава. Дженерал Мотърс се сглобяват в Щатите, но седалките ги шият в Мексико - и ако завода в Мексико го сложат под карантина - край! Имаш клиент, има пари - ти обаче нямаш готов джип за продаване. Нещо повече - в момента ако идеш в Ню Йорк, но идваш от Тексас, Флорида или Калифорния - 14 дни карантина. Щатите в момента се фрагментираха като ЕС, втори Шенген.

Това с ваксините и конспирацията дето го развиваш ми идва в повече, но прочети малко за Юстиниановата чума през 6 век. Как отварянето на границите на империята води до засилване на глобалната търговия, разцвет, просперитет, ала-бала, само че се оказва, че това улеснява движението на плъховете и разпространението на заразите... и накрая стигаме до там, че науката в момента разглежда това като една от основните причини за разпада на Византия. По различни оценки смъртността варира м/у 30 и 50 млн. души!

Камерите са точно толкова уязвими, колкото и останалите продукти, които не са от първа необходимост. Спадът в авиацията клони към 80% (само в Европа режат 33 хил. души), при колите е усреднено 70% надолу (Фолксваген обявиха, че се отказват от завода в Турция), а индусите поставиха тотален антирекорд - 0 продадени коли за 04.2020. Все си мислех, че прогнозите ми са достатъчно черногледи, но това дори не съм си го и представял - 100% спад! Стабиляги, са нали? [smilie7] Колко ли фотоапарата са купили през април? А ефекта на доминото е: няма продадени коли, няма каско, няма гражд. отг. -> спад при застрахователите, дори програмистите обслужващи летища и авто-компании страдат (Мерцедес съкращава целия си ИТ-отдел - 15 хил. души) и т.н. и т.н.

Та на въпроса "Кой ще е следващия" - ами този, който има най-голяма кредитна експозиция и на който падежите на задълженията му са най-краткосрочни. Който има и най-малки буфери и не може да оцелее поне 3 мес. при подобен срив в продажбите; и на който държавата не мисли да помогне (все си мисля, че японското правителство би подкрепило гиганти като Канон, Никон, Сони, Панасоник, Нисан, Тошиба, Мицубиши...), но ще видим.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-20 17:55

Julius >> На Европа още ѝ е трудно да преглътне евтиния Китай

Чели сте сигурно за 1 трилион Евро, дето ще раздават следващите години? Всъщност тоя 1 тирлион са мита за китайски стоки и някакви данъци за американски интернет фирми. Плана е да дигнат митата под претекст, че трябва да се бори кризата. А идеята е да се връщат производства в Европа от Китай и да се подпомогнат европейски ИТ фирми


ПП Чумата е основната причина Турците да превземат балканския полуостров. Тука е било невероятна здравна криза..... Тогава в Хърватска са измислили карантината т.е. 40 дни изолация на остров преди да те пуснат в Дубровник.



Публикацията е редактирана (01-07-20 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   01-07-20 17:56

Я си представете сони да затвори сектора с цифровите си камери, така както досега са правили многократно с други свои техники [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   01-07-20 17:59

Че защо да не си го представим?

На този свят няма нищо вечно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-20 18:02

серджи като толкова искаш Сони, вземи си. Същото е като олимпуса. Те работеха заедно последните 10 години. 50% от елементите са 1:1. Обкетивите са сходни технологии....по-стабилен е софтуера и е по-добре разчетен процесора т.е. не лагва ако пуснеш повечко екстри. Това е разликата. Е сензорите и обективите са по-едри.

Иначе аз писах преди няколко страници, че това е вероятно. Изобщо не е нещо невъзможно. Ако няколко тримесечия не успеят да стабилизират някакви приходи съпоставими с разходите...... всички фирми са така

Олимпус не са фалирали. Просто фото звеното не могат да го нагодят да изкарва кинти. За това го продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   01-07-20 18:04

Пък сигма да купят олимпус, да му боднат един фовеон, и да пуснат още малки и качествени обективчета [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   01-07-20 18:10

За митата - ще видим как ще се развият нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-20 20:21

serjy написа:
> Пък сигма да купят олимпус, да му
> боднат един фовеон, и да пуснат още
> малки и качествени обективчета
> [cool]

Да Сигма, Самянг, Тамрон.....

Ама за м43 специално има една много силна компания, която расте в момента- DJI и Hasselblad.

Най-доброто си мисля, че е ако сложат етикет Hasselblad, вземат всичко от Олимпус и добавят софтуера на DJI. Има си дори софтуер на Hasselblad, който може да интересен и да дава възможности на профи фотографите отвъд това което сме виждали в класа на Олимпус

м43 е идеален за дронове и за всякакви роботизирани системи.



Публикацията е редактирана (01-07-20 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   01-07-20 21:23

Преди месец-два писах в един друг форум: Запаметете си драматично-апокалиптичните прогнози за света, за да може след няколко месеца сами да им се смеете. Нито ще има апокалипсис, нито "деглобализация", нито подобни драми. Хората се нагаждат към ВСИЧКО. Пред 2 месеца бяхме изтрещели от тоя вирус, сега се заразяват повече хора, отколкото преди - на никой не му пука. След 2 месеца ще обяват ваксината и до пролетта на следващата година сме го забравили. А дори да няма ваксина и да си минава всяка година, като привикне народа, една новина няма да има за това, нито пък някаква забрана. Просто ще убива един брой хора всяка зима и продължаваме нататък. Както е грипа в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   01-07-20 22:46

За мен този вирус е политически. Демек не е толкова опасен, колкото е удобно извинение за новия политически курс, за връщане на производствата там където са и пазарите. А и у нас, след 30 години системна ликвидация и прогонване на населението, как да повярваш, че баш сега те спасяват? Смях...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: petervassilev   
Дата:   01-07-20 23:03

Може и да греша, но като гледам снимките, повечето хора използват за любителски цели над 5-годишна (дори почти 10-годишна) техника, особено тези, за които обективите са по-важни, а телата са "консуматив".

Тази инетрност на потребителите може би също затруднява производителите на фото техника. За сравнение - телефоните обикновено се сменят доста по-често, заради останалите (нефотографски) функции и възможности.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   02-07-20 01:11

Абсолютно никой няма интерес да връща производствата там, където са пазарите. Поне никой от тези, които имат политическо и икономическо влияние. Коя корпорация ще иска да произвежда нещо за 500 долара и да го пордава за 1000, когато може да го произведе за 200 и пак да го продаде за 1000? Това е пълен нонсенс.

Друг нонсенс и напъните на голям процент от хората да видят "нещо по така" във вируса. Да, след като вирусът е факт, има опити да се политизира. Но самият вирус си е биологически, а не политически. И преди са се появявали, и пак ще се появяват. Неизбежно е.

А колко е "лоша" глобализацията е отделна, много дълга тема. Лоша за кого? Иди питай китайците колко е лоша. Или тайландците, малайзийците, индонезийците...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   02-07-20 07:42

Глобализацията не е лоша, докато не я провали един прост вирус, затова е важен баланса, между глобалния и консервативния подход. За производства, които могат да ти осигурят стабилност и независимост в криза, като хранителната индустрия, военна, енергетика, комуникации, транспорт, медицински и химически продукти от първа необходимост, задължително е да се подходи консервативно и да поддържаш не малък процент, колкото да ти покрива собствените потребности, производства и тези производства да са "живи". Щото глобализация-интернационал и тнт политически глупости, оправдават единствено капитала, но не и човешките потребности,и при първата сериозна криза си до там, без реален шанс за оцеляване. Все едно забравяме, че цивилизацията я създаваме за да е по-добър живота на хората, а не хората да живеят някак, за да поддържат изискванията на капитала за печалба. Така, че това е разумна та световна политика, да, няма да има евтина работна ръка на изток, а тук да лентяйстваме по цял ден, ще се живее по-бедно, но и по-пълноценно и природосъобразно, а дано...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: imitev   
Дата:   02-07-20 07:46

Ама надали...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-20 07:54

Големи анализи от АНАЛизатори, нямаше как да не си търсят тема, в която да не изсипят какво са прочели по икономика (без да могат икономика) или да не избие за болната тематика...



Публикацията е редактирана (02-07-20 08:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »