Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Кой е следващия?
Автор: OIM   
Дата:   26-06-20 17:32

Защо заглавието на темата е такова
Сякаш авторът и се надява да има още след Олимпус [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Julius   
Дата:   26-06-20 17:45

написа:

> Защо заглавието на темата е такова
> Сякаш авторът и се надява да има още след Олимпус [smile]

А защо изключваш варианта да се надява?
Ако е инвеститор и е купил акции навреме - може и да спечели.
Виж как в момента, в който Олимпус се отърваха от губещото си звено и акциите им подскочиха.
Така че не е задължително всички да гледат само от фотографската страна на нещата.
Не изключвай варианта да има хора, които търсят начин да спечелят от това. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: sirkhann   
Дата:   26-06-20 19:02

Много бързате да погребвате Olympus.

Аз си мисля, че има много хляб в m4/3, а пък Olympus има страхотни неща - стабилизацията, слепянето на кадри и т.н.

Дано компанията остане в Япония и случи на собственици, които ще продължат да я развиват, защото може да попадне и в Китай при някой, който ще иска да изкара едни бързи пари, та ще се получи нещо като с Yashica.

Аз не виждам нито една марка да е застрашена в момента. На някои им е трудно, но пък всяка има нещо, с което да си защити базата от фенове. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Konstantinov   
Дата:   26-06-20 19:56

В 21-ви век мигновените връзки са необходимост, фототехниката е изостанала. Кой е следващия,ако се помисли не кой ще закрие а за следващ фотоапарат бих си купил фф който да има сим карта и андроид за бързо прехвърляне на снимки ,да говоря от него ,да си чета пощата и т.н. да не нося телефон.Така може вместо телефон за 3х даси взема апарат с обектив.Производителите фатално закъсняха с това елементарно удобство което е от първа необходимост .Пералнята ми делонги на 2 години се свързва и управлява от телефона мигновено а струва 560 лева,резил е д750 и а6500 запо няколко хиляди да бъгват връзката и да е тегаво ползването.Коли на 4 години те разпознават и се отварят с телефона.



Публикацията е редактирана (26-06-20 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-20 22:13

Kostadinov galaxy NX имаше от Самсунг. Нито за телефон става нито за апарат. Вярно апс-ц ама .....

Повечето производители всъщност в момента са решили проблема с мобилните устройства. Сега адоби, гугъл и епъл борят нещата от към телефона. Вече се вижда как работят нещата с айпад и повечето камери. Има лайтрум, има фотошоп. Оправят малките пречки в целия workflow.

Ако искаш да снимаш на път ipad pro малкия с едно кабелче и сравнително модерна камера решава проблема.

Аз още по-радикално го реших проблена с таблет на Майкрософт и теглих една майна на всички облачни услуги. За мен това което адоби правят с лайтрум е рекет и не искам да им плащам за облак или лайтрум. За фотошоп да - няма по-добро за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-20 22:17

За "кой е следващия?*

Ми предивд ситуацията знам, че поне още две фирми ще изчезнат от пазара. Няма как при 30 пъти свиване на пазара, да се случи нещо друго.

Не знам какво се надяваме да стане с олимпус. Тяхното фотографско звено последните 15 години не е изкарало и лев печалба. Както някои казвате имат може би интересни патенти и технологии, които новия собственик ще гледа да продаде на печалба, след като занули разходите.

М43 имат бъдеще в дроновете. Все пак dji e доста добра фирма. Отделно Hasselblad са тяхна собственост. Най-доброто на което може да се надяваме е dji и Hasselblad да купят дизайните от олимпус и да продължат и фотокамерите покрай дроновете

Прочие след някои дискусии по темата кой е слддващ - Панасоник, Фуджи и Пентакс/Рико са фирмите в подобно на олимпус положение. Фотографски звена на загуба от много години.

Никон също са в незавидното ситуация чисто финансово. Отделно е липсата на каквато и да е стратегия там.

Канон и Сони изглеждат най-добре за момента, но това може бързо да се промени

Панасоник и Сони например без да им мигне окото могат да спрат фотографските си звена ако решат, че няма хляб.



Публикацията е редактирана (26-06-20 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: nyamago   
Дата:   26-06-20 22:36

> "...без да им мигне окото могат да спрат фотографските си звена ако решат, че няма хляб..."

Преди време поочти плаках когато Сони изведнъж секнаха хубавите лаптопчета Ваио, с които бях свикнал от 4 последни поколения. Пък после гледам - не умрях [smilie8] Даже главата не ме боли.

Светът продължава напред и скубането на косите не помага никому. Още има да се случва - и ще е предимно по-добро! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-20 22:46

Да замисли се , че фирми като dji, sigma, tamron, samyang всъщност се справят много по-добре. Вадят конкурентни продукти на ниски цени и изкарват печалба.

Никон, Фуджи, Панасоник са хем скъпи, хем печалба нямат..... Сони и Канон са само скъпи и все още успяват да ни издоят

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-06-20 23:04

С настаналото масово наливане и набиване на яко пари в техника не виждам кое е скъпото...?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Hsathv   
Дата:   27-06-20 01:29

Автор: hotsnail
Дата: 26-06-20 22:17

Панасоник и Сони например без да им мигне окото могат да спрат фотографските си звена ако решат, че няма хляб.


Точно пък Панасоник и Сони последни ще закрият фотографските си отдели. Номера е, че при тях основните приходи идват от чудесните им камери за видеонаблюдение като пазара на последните тепърва се разраства. Пък фотоапаратите им са само за гарнитура. Винаги могат да ги спрат без особени загуби.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-20 11:51

малко дискусия по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: D.S   
Дата:   27-06-20 17:39

Освен да им благодарим, че създадоха безогледалката :) Е-П1 и до днес си седи в шкафа, е така без обектив :) Просто трябваше да оствавят и сензора в миналото като ДСЛРите. 4/3 колкото и да напредна не си заслужава спрямо конкуренцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: petervassilev   
Дата:   27-06-20 20:23

Знам, че размерите не са задължително пропорционални, но ми се струва, че обективите за 4/3 винаги са били доста по-големи от това, което е логично да се очаква за малка матрица. Цените на обективите също (въпреки икономията на материали), а и размерът на някои тела.

Навярно дизайнерите са имали някакви ергономични и други съображения, но аргументът "ръцете са ми големи" не спира повечето хора да дават хиляди за тънки и неудобни (според мен) телефони.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-06-20 20:27

И специфичния дизайн, който напомня за старите лентови. После и Fuji направиха същото като стил.
Единствен недостатък, който съм срещал досега и мога лично да коментирам е несъответствието между обективите на Олимпус с тела Панасоник и обратното, което ме е ограничавало неведнъж и ми е било леко сложно, по-скоро като време да го разбера и приложа като заместители и да си изчистя системата като цялостна такава.
Единствено, което би ме зарадвало е двата обектива, които съм набелязал да им паднат цените, вместо да се качат.
Иначе като цяло не е добре, че ще стават такива промени. Същото е и за Пентакс, където пазя едни артефакти, които са рядкост.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   27-06-20 20:29

Зависи кои обективи. Аз имах Панасоник 15/1.7 и Олимпус 45/1.8 и бяха буквално като играчки. Единият беше дълъг 4 сантиметра и тежеше 115 грама. "Дългият" беше 5,5 санта и пак 115 грама [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-06-20 20:46

Ми аз искам небалансирано, тежко и противно на лекотата да сложа на GM-1, GM-5 Olympus 75-300, но нещо не ми харесва как сработват. ЗАтова 45-200 Панасоник, макар че понякога е недостатъчен. И другото е Олимпус 60/2.8 макро (който ползвах за 2 седмици), като вече съм пробвал останалите макрота за м4/3. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Yog   
Дата:   27-06-20 20:51

Абе, всякакви обективи има за микро. Аз имах и 40-150/2.8 който е целият метален, 800 грама и голям почти като фул фрейм обектив. То зависи какво искаш. Но ако търсиш малки, ще намериш. Определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   27-06-20 20:51

Следващия е Fuji след това Nikon.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-06-20 21:02

Fuji са напред с органичните сензори, като дори са пред всички по разработките. Може и да не са бъдещето, но определено има развитие. Сега се ползват за сензори на частици и отразени рентгенови лъчи доста ефективно. За светлината обаче е друго и за съжаление доста по-сложно.
Олимпус медицинските, индустриалните приложения са в някои случаи незаменими и доста специфични, което ще продължи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-06-20 00:50

Аз сега не бих купувал акции на японски технологични компании

Олимпус особено ....

Преди 10-години ме е яд че не купих на Сони. Знаех, че имат добри продукти и с ps4 и с алфа и със сензорите и беше ясно как ще се развият.

Сега не виждам подобен потенциал за следващите 10 години, вероятно няма нищо лошо да им се случи, но чисто като инвеститорска гледна точка не виждам някоя от компаниите във фото бранша да е с някакъв голям потенциал и да е сериозно подценена от пазара. (Сони акциите им бяха без пари, защото много го бяха закъсали с финансите. Просто се виждаше, че имат много солидни продукти) сега акциите им са много напред ...и ако бях купил в кризата им.....щеше да има пари за много обективи



Публикацията е редактирана (28-06-20 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   28-06-20 03:25

hotsnail. за това си купи bitcoin, до 2 години цената ще скочи минимум 250% най вероятно около 600%.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   28-06-20 08:46

Колко компании си сменят собствениците и нито една не е закрита? Само при автомобилите погледнете какво е. Как па един български анализатор не му дойде на ум, че това може да е за добре и тепърва олимпус да дръпнат сериозно? М43 винаги ще има своят дял във фототехниката, а кой ще е собственик слабо ме интересува. Да се закрие този сегмент е невероятна тъпотия, възможна да се роди само в българска кратуна. [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: Божидар58   
Дата:   28-06-20 09:37

Смартфоните вече почти изместиха фотоапаратите. Хората вече все по рядко търсят професионални фотографи. Аз снимам сватби и кръщенета и имам поглед върху нещата. Хората снимат със смартфоните и веднага качват във фейсбук. А професионалния фотограф им дава снимките след 3 месеца, за което време половината от сниманите вече са се разделили и не искат да се гледат заедно на една снимка. Така, че пазара на фотоапарати ще се свива с много бързи темпове...И след 2 или 3 години нещата ще бъдат коренно различни от сегашното положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: serjy   
Дата:   28-06-20 10:01

Много ясно! Но свиването е като цяло за фототехниката, но това няма да доведе до изчезване на фотоапаратите, а до по-малък пазарен сегмент, който ще си остане стабилен във времето защото винаги ще има любители, които искат малко по-високо качество. Това ще вдигне и цената на фототехниката, но какво от това? Който държи на качеството ще си я купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е следващия?
Автор: D.S   
Дата:   28-06-20 10:11

По форумите има доста изписано, за това кой ги купува. Компания, която се занимава с "разпродажба" така да се каже. Тайче нищо добро не ги чака. Просто при по-малките сензори Fuji и Sony дръпнаха много, а за видео Панасоник някак се позиционира. Малко като историята с Kodak се получава. Измислиха дигиталната фотография и останаха в нищото [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »