Inspiration Photo Conference 2020

16.01.2020 y.
Inspiration Photo Conference 2020

За втора поредна година Клуб Фото Свят организира международна конференция Inspiration Photo Conference, която ще се проведе в периода 8-9 февруари 2020 г. в гр. София.

На нея ще имате възможност да се срещнете с 8 интересни и успешни автора, от различни жанрове, от страната и чужбина, които да ви вдъхновят.

Фото Форум и Photoworld.bg ви канят да се включите в конкурса на тема: "Човекът: Присъствие, излъчване, автентичност" и да спечелите участие в  конференцията.

Днес е все по-лесно да се направи технически грамотна фотография. Има безкрайно море от информация как се прави, а и техниката помага все повече нещата да се случват лесно. Остава въпросът кой стои зад камерата и има ли какво да каже? Това събитие ще ти помогне да намериш израз на вътрешния си глас.

Представяме ви и част от лекторите:

Мартин Парhttps://www.martinparr.com/ е от легендарните имена на съвременната фотография. Кариерата му е забележителна и продължава вече над 40 години. Той е толкова продуктивен, че е трудно да бъде представен в няколко изречения. Мартин документира съвременното общество по един особено забавен и на моменти ироничен начин.

 Той е не просто фотограф. Той е автор на книги и филми, куратор, преподавател, автор на множество текстове, статии и публикации. От 1994 г. е член на една от най-известните световни фотографски агенции – Магнум. А в периода 2014 г. – 2017 г. той е и президент на агенцията.

 Основател е на фондацията Мартин Пар, която съхранява и управлява неговия собствен архив от фотографии и фотокниги, както и колекционира творчеството най-вече на британски документални автори.

Андреас Х. Битесних (Andreas H. Bitesnich) - https://www.bitesnich.com/ е сред най-известните фотографи в света на мъжко и женско голо тяло. Той също е познат със своята травел, стрийт и портретна фотография.

Разпознаваем е със своята изчистена естетика и перфектната синтеза между състояние и форма. Неговата работа е публикувана и излагана по цял свят в последните 28 години, а неговите иконични фотографии са познати на всеки със страст към това изкуство.

По време на конференцията Андреас ще разсъждава върху богатия си живот като работещ фотограф и ще сподели философията си за живота и фотографията. Също така ще разкрие и някои от най-важните технически аспекти на своята работа.

Тарик Заиди, https://www.tariqzaidi.com/ - самоук фотограф, става една от тези истории за успех, за които понякога четем. През 2014 година се отказва от ръководна позиция в корпоративния свят и решава, че ще последва страстта си към фотографията и започва да разказва истории за човешката душа, за достойнството, за социалните несправедливости, за изчезващите общности и традиции.

 През 2016 г. Тарик е обявен за един от топ 10-те фотографа, за които трябва да знаеш (според International Photography Awards. САЩ – част от Lucie Foundation), фокусиращи се върху социалните проблеми и неравенства в различни общества по света.

 През февруари 2018 г. Тарик е награден с една от най-престижните награди на POYi75 (Pictures of the Year International Competition) – “Фотограф на годината” за работата му в Северна Кореа, Конго и Бразилия, а също и втора награда в Feature Category през същата година.

Йонас Бендиксен (Jonas Bendiksen) https://www.jonasbendiksen.com/ е роден в Норвегия през 1977 г. Започва кариерата си на 19 годишна възраст, преди да замине за Русия, за да работи по собствен фотографски проект. През няколкото години прекарани там Бендиксен снима различни сюжети от периферията на бившия Съветски съюз. Проектът е публикуван в книгата “Сателити” (Satellites, 2006) и показан като самостоятелна изложба на международната сцена.

През 2005 г. започва работа по проекта си “The places we live”, в който снима гетата по света и комбинира фотография, звукови записи и видеа, за да създаде триизмерна инсталация. Проектът завършва с изложба и книга през 2008 г.

Последният му проект “The Last Testament” е за 7 човека, които твърдят, че са Второто пришествие на Исус Христос. Резултатът е книга от 460 страници, издадена през 2017 г., и изложба пътуваща по целия свят.

Владимир Василев - https://vladimirvasilev.com/ е роден в Стара Загора. Започва да се занимава с фотография още на 15 годишна възраст, докато учи строително инженерство. През 1998 г. решава да посвети живота си на фотографията, а три години по-късно напуска страната си, за да живее във Франция.

Неговите силни и интензивни фотографии, като от филм на Айзенщайн, показват недвусмислено славянския му произход. Работата му е получавала множество значими международни награди. Наградата Roger Pic с изложба в SCAM през 2010 г. и през 2017 г. Той също е част от селекцията на журито на Circulation 2013. Получава и грамота от журито за голямата награда на La Samaritaine през 2013 година.

Владимир Василев е финалист за New East Photo Prize и участва в изложби на фондация Calvert 22 в Лондон и Санкт Петербург. През 2017 г. и 2018 г. той печели два пъти второто място на Gomma Grant Лондон.

Себастиан – Суки Белаустегуи -  http://photosuki.com/ е роден в Буенос Айрес, Аржентина, през 1969 година.

Самоук фотограф от 1991 г. той се посвещава на снимането на коренните култури по целия свят. За първата си книга Пазители на времето: Портрети на духа на Латинска Америка с пролог на Нобеловия лауреат Хосе Сарамаго, той е обиколил 8 страни и е живял в 25 местни общности. Тази работа му отнема десет години.

В момента Суки работи върху нов проект „Африка в Америка“, който документира културите на афро-потомците на американския континент. До момента е пътувал в 18 държави за този проект.

Работата му е публикувана в книги и списания, включително National Geographic (корица, февруари 2005 г.), Time, Los Angeles Times, Newsweek и UNICEF

Флора  - https://floraborsi.com/ е млад фотограф от Унгария. Тя използва изящна фотоманипулация, за да създаде сюрреалистични образи, които са тематично фокусирани върху идентичност, взаимоотношения, емоции и мечти. Нейната безупречна техника и фини концептуални идеи създават красиви образи на всеобщите емоции, от похотта и желанието до отчаянието и загубата.

Флора веднага улавя сложната сила и чупливост на човешката психика. Тя експертно визуализира тъмните фантазии и съкровените сънища, използвайки тайнствената и интелигентна метафора, като същевременно пита какво означава да мислиш, чувстваш, мечтаеш и да изразиш в съвременния свят.

Флора има множество самостоятелни изложби в Европа и САЩ. Участва и в групова изложба „Continental Shift” в галерия Saatchi. Нейна работа е показвана и в Лувъра, Франция.

Повече за конференцията можете да разберете от тук

 

Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.