Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: vizov   
Дата:   14-06-10 09:42

Хм
На мене преди бягането ми помагаше, ама пък и проблема беше по-малък. Оказа се, че най-големия проблем е отвиването. Стигам до там, че известно време дори не мога да се завъртя в леглото. Обаче причините за това може да са много - увреждане на прешление, схващане на мускул, възпаление на нерв, комбиняция от тези неща и какво ли още не. Асахи е прав - първо при доктора (въпреки, че поне 85% от докторите ще те гледат тъпо и нищо няма да свършат)
А за лечението ..... йога помага доста. Ежедневни леки сутрешни упражнения също. Завиване още повече [smilie5] . Аз моя проблем го реших, когато жената отиде на работа и ми остави детето да го гледам [smilie5] . Цял ден бутам количка, сменям пампреси и т.н. От тога всичко е [smilie24] [smilie8] .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 09:44

написа:

> Направо си те представям как си се пльоснал отгоре на колелото
> и караш с отпуснати рамене. Трябва да си много здрав, за да не
> изпиташ дискомфорт.
> Свали килограмите, стегни онези мускули и после където ме видиш
> ще ме черпиш.

Асахи, говоря за "преди" и "след". Килограмите преди и след бяха почти едни и същи. Т.е. както съм карал преди, така съм карал и след. Всъщност от около 8-9 години не съм се качвал на велосипед по горната причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   14-06-10 09:47

NeDDRaG

ами говорехме за плановете на exile общо взето.
Струва ми се, че малко прибързано му поставяте такава диагноза - от това че го болял кръста след дълга серия стандартни коремни преси не означава задължително, че има дискова херния [smilie10] По-скоро са предпоставка за това този тип коремни преси.

Съжалявам за твоите проблеми искренно!
Разбира се, това са съвсем различни неща. За определяне на начина и дозирането на тренировките на травмирани стави, мускули и т.н. си има лекари, рехабилитатори, които точно това разбират и на които точно това им е работата. Нищо от казаното за каквито и да е тренировъчни комплекси не е в сила за болестни състояния без изрична консултация със специалист.

Иначе точно бягането и колоезденето са един от много фактори, които могат да бъдат превенция за всички тези проблеми с кръста съчетани с упражненията за укрепване на коремната и гръбната мускулатура. Защото с един подобен комплекс подобряваме индекса на телесната маса от една страна и в по-далечна перспектива стойката и постигаме по-равномерно и балансирано натоварване на гръбнака и кръста, а от друга страна - укрепвайки коремните мускули и мускулите в долната част на гърба защитаваме по естествен начин кръста. Всъщност "естествения пояс от мускули" на човек има точно тези задачи - да защитава тази част от телесната кухина, която не е защитена от костни образования и да крепи допълнително кръста. А от коремните мускули в този пояс влизат Rectus abdominalis, Transversus, Obliquus externus, Obliquus internus - нали каза да си представя строежа на тялото в тази област.

Та като цяло - не мисля, че това което съм написал са глупости. Но ставаше въпрос за exile. За заболяванията си има лекари и рехабилитатори.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 09:57

HSGeorgiev, ако прочетеш малко по-надолу, това което съм написал ще видиш, че съм казал първо да иде на лекар, а след това, в зависимост от това има ли и ако има, какво е заболяването, да се търси тогава какво и как. И аз като тренирах едно време правех по 300 коремни преси на тренировка плюс няколко тона на гладиатори и щанги. Не съм имал проблеми. Но когато се появи някъде болка, при действие, при което по-рано не е имало, вече има някакъв проблем. Може, и дано да е временен, но все пак за момента го има. Както казах, твоите неща са вярни, но за здрав човек. А когато има някакъв проблем, тогава се реагира според проблема, а не "по принцип".

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Todd   
Дата:   14-06-10 09:58

Здрав кръст - здраво семейство !!!!


Кръст окончателно минава само с дървен !!!


[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Frida   
Дата:   14-06-10 10:01

Не ми се чете всичко подробно. И аз имах същия проблем - обездвижване от цял ден висене пред компа и после натоварнване и айдее ...
Първо отиваш на лекар (повярвай ми трябва, след един месец ходене като баба осъзнах, че няма да мине от само себе си), след това отиваш на физиотерапия (ако имаш направление от лекаря ще спестиш някой лев; много е добра Елена Ковачева , изпробвана е много (30 лева излиза процедурата, което включва всякакви неща)). Като се поуправиш - упражнения. За упражненията са ти казали - трябва да си развиеш този мускулен корсет, за който асахи говори.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 10:27

написа:

> Не ми се чете всичко подробно. И аз имах същия проблем -
> обездвижване от цял ден висене пред компа и после натоварнване
> и айдее ...
> Първо отиваш на лекар (повярвай ми трябва, след един месец
> ходене като баба осъзнах, че няма да мине от само себе си),
> след това отиваш на физиотерапия (ако имаш направление от
> лекаря ще спестиш някой лев; много е добра
> Елена Ковачева ,
> изпробвана е много (30 лева излиза процедурата, което включва
> всякакви неща)). Като се поуправиш - упражнения. За
> упражненията са ти казали - трябва да си развиеш този мускулен
> корсет, за който асахи говори.

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ilchoni   
Дата:   14-06-10 10:37

exile, като гледам доста хора вече са се произнесли горе по проблема, но нека и аз да си кажа /и аз съм в клуба в страдащите от кръст, макар че моето си е "малко" по-сериозно/.
При всички положения, най-сигурно е да отидеш на лекар да ти диагностицират проблема. Може да е всичко, от леко схващане, настинка, до възпален нерв, дископатия или херния /дано не се окаже това/.
Задължително поискай снимка - не само рентген, а ЯМР. Мен например 4 години ме влачеха с хапчета, докато накрая не се разрових в интернет да се пообразовам и да настоявам за ЯМР. Ако всичко се беше случило по-рано, може би щяха да ми "спасят" междупрешлените дискове ...

Така че първо виж какъв ти е проблема, след това решението. Дали са ти много идеи по-нагоре, както и координати на лечители.

Аз също съм минала през не малко лекари, и ако те интересува за София, мога да те свържа с човека, който за 4 дни - 2 сеанса, ме изправи на крака, а бях превита като геврек. Резултат, който миналата година в Александровска постигнаха за цял един месец с екстензии .... [smilie10]

Та изключително важно е да попаднеш на точния човек/лекар, иначе така могат да те омотаят, че да ти се стори живота черен....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ilchoni   
Дата:   14-06-10 10:39

fotorafi, дебна ги от доста време Нуга Бест, даже миналата седмица ходих до Булеварда, обаче с това работно време 9-18, ги изпуснах [smilie8] Ти си ги изпробвал, и имат ефект, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: vizov   
Дата:   14-06-10 10:41

В тоя ред на мисли - секса мнооого помага, изпробвано е [smilie5] . Ама трябва да се внимава.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   14-06-10 11:41

Бях до личната (всъщност заместваща), която с малко попипване установи, че...



wait for it...






...имам контузия!


Е идеше ми да я плесна по челото и да и викна - "Ем брао бе, Уотсън!" [smilie21]






Изписа ми инжекция, ако не минела болката - още две[smilie10]

Направления - няма... Има табелка на вратата, че са изчерпани.

Ем в крайна сметка звъннахме на един познат рентгенолог, каза да си пия хапчетата и да се мажа с крем и ще видим кога и как ще успея да си направя някакъв скенер, понеже първо тези проблеми не излизали на рентген, освен ако не се касае наистина за тежки дискови хернии и дископатии, и второ - напоследък бая рентгени изядох и през година ми се очертава още по други параграфи и точно в случая ще пропусна и ще се ходи направо на скенер [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 11:43

написа:

> Бях до личната (всъщност заместваща), която с малко попипване
> установи, че...
>
>
>
> wait for it...
>
>
>
>
>
>
> ...имам контузия!
>
>
> Е идеше ми да я плесна по челото и да и викна - "Ем брао бе,
> Уотсън!" [smilie21]
>
>
>
>
>
>
> Изписа ми инжекция, ако не минела болката - още две[smilie10]
>
> Направления - няма... Има табелка на вратата, че са изчерпани.
>
> Ем в крайна сметка звъннахме на един познат рентгенолог, каза
> да си пия хапчетата и да се мажа с крем и ще видим кога и как
> ще успея да си направя някакъв скенер, понеже първо тези
> проблеми не излизали на рентген, освен ако не се касае наистина
> за тежки дискови хернии и дископатии, и второ - напоследък бая
> рентгени изядох и през година ми се очертава още по други
> параграфи и точно в случая ще пропусна и ще се ходи направо на
> скенер [smilie8]

Скенера пак е с рентгенови лъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   14-06-10 11:47

Виж, не знаех [smilie8]

Ама пак ще се пропусне едното облъчване - от рентгена преди скенера.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: мина   
Дата:   14-06-10 11:53

за здрав гръб и кръст май най-хубаво е плуването. мен специално колелото много ме натоварва също, а преди много карах..

иначе ilski е много права, че могат да ти направят живота черен разни невнимателни хора - физио и други терапевти..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Frida   
Дата:   14-06-10 11:54

Иди при Елена. Може и само един път, въпреки, че тя ще те кара да ходиш още. Но дори само от един път има голямо подобрение. Правят ти масаж, пускат ти разни работи ... много е добра! Аз ходех превита като влизах. Моят човек пък си изкълчи колената, втрещих се как влезе там с походка на 90 годишен дядо и излезе подскачайки кат младо яре [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ilchoni   
Дата:   14-06-10 11:59

Frida, благодаря за инфото за Елена, сега гледам, че центъра й и близо довкъщи, ще намина да видя за какво иде реч ....

мина, съгласна с теб - плуването помага при всякакви проблеми с кръста, уникален спорт е, а и раздвижва много добре, особено при хора, които по цял ден работят на компютър.

exile, незнам каква е тази заместваща лекарка, ама да ти предписва инжекции, без да се види черно на бяло какво ти има [smilie10] [smilie10] [smilie10] Моят съвет е да идеш да ти направят ЯМР, поне да си знаеш какво е, да не те омотат съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 12:26

написа:

> Виж, не знаех [smilie8]
>
> Ама пак ще се пропусне едното облъчване - от рентгена преди
> скенера.

То на ренгена е безполезно. Добър рентгенолог би могъл да види нещо и да се усъмни, но никога не би го твърдял със сигурност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.