Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Lalinda   
Дата:   13-06-10 20:20

деба, тва ще прозвучи тъпо, но има хора, които имат проблеми, и такива, които нямат.
[ezik]

Ако събираш редовно, ъъъ, боклуци, ще натоварваш цялото си тяло равномерно, и няма да имаш проблеми.

Най-важното, разбира се, е да не пушиш!
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-10 20:25

аз нямам ама никакви проблеми. Не мъ мисли ти мене[smilie3] Все още си позволявам да блъскам бицепс и трицепс с 50-60кг от стоеж. Даже понякога от липса на време тренирам без да загрявам. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 20:25

Какво прозрение!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 20:39

Бе отпусна ме до някаква степен, ще видим до утре как ще съм... И беж при чичо доктор...
Ей тва една бира да не можеш да слезеш да си вземеш - голяма мъка [smilie5]
Ама стисна зъби и ще изкретам до магазина, така го виждам...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: bip   
Дата:   13-06-10 20:56

Ти от Филибето май беше exile,нали? Ако е така посети д-р Людмил Димитров.Офиса му е точно с/у Новотела.Жена ми бе с тежка дископатия и а-а да играе скалпела,но благодарение на този човек почти всичко се заличи чрез озон.Не мога да ти опиша що за мъки бяха преди 2 месеца,а сега просто сякаш никога не е било.При теб може да не е това и да се разминеш лесно ,но това е точния доктор за мен.
Сайта е http://www.lasertherapy-bg.com/.
Надявам се да съм ти бил полезен.Успех!



Публикацията е редактирана (13-06-10 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: мара   
Дата:   13-06-10 20:57

хм...начи ако се сецна в кръста по неква причина, да зема да не пуша ден=два и ще ми мине [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 21:02

Ден-два без цигари и едно озонче и си на 6.
Със симптомите можеш да се сбориш по много начини. По-важно е да премахнеш причината.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 21:26

Цигарите какво общо имат?

Успях да се довлача до магазина за бира, йей! [smile]

bip, мерси за информацията, надявам се да не се стига до там [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: bip   
Дата:   13-06-10 21:35

Не ти препоръчвам терапевти (чакръкчии) преди точна диагноза.Голяма грешка направихме, че посетихме един много известен такъв ,но намесата му донесе жесток оток на кръста.Едва скенерът след това изясни всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 21:48

Ето една чудна статия по въпроса


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: otkata   
Дата:   13-06-10 21:50

диклофенака ще ти помогне, за два три дни ще ти мине. но оттук натам пазене. загрявка преди натоварване, слип след секс и тн. иначе после пак ох, няма отърване тва [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-06-10 22:02

написа:

> Ами по принцип колелото и бягането както и повечето видове
> аеробни упражнения в ролята на кардио за изгаряне на мазнини
> няма никакво отношения сами по себе си към кръстта.

Дрън-дрън. Глупости. То гръбначния стълб никак не се натоварва при бягане... Както и при колоездене никак не се извива.... Малко ако си представиш механиката на тялота и ще разбереш, че тов, дето си го написал не е вярно. Кръста и въобще целия гръбначен стълб, ии по-точно дисковете поемат значителни натоварвания в момента на стъпването при бягане. А ако е дискова херния, зависи къде е, понякога и коолоезденето е противопоказно. Аз ако се кача на колело доси за 300 метра и се налага да вътря педали, после 2-3 часа ми се бърка в здравето.
Иди на лекар, най-добре е да имаш скенер, на снимка само не се вижда. И едва след скенера и резултатите можеш да се консултираш, но със специалисти, а не като тукашните. Ако имаш дискова херния и възпален нерв, то обикновено болката се появява и на други места, често тръдно свързвани с кръста. При мен често преди да ми открият дисковата херния се появяваха болко в тазобедрената става и крака. А няколко пъти едва ходя, когато се възпали нерва. Болката даже в крака е по-силна от тази в кръста.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: victory13   
Дата:   13-06-10 22:14

ако имаш изтръпване и болка в крака, взимаш направление, и при невролог, по-добре познат, който да те изпрати на ЯМР... другите изследвания са загуба на време, с изклчение донякъде на проверката на проводимостта на нервите, пак за крака...
озонотерапията е вече 50/50, преди беше много модерна, а и е скъпа... упражнения да, от тзи изтояните... пазене също... и контрол на теглото също...
като опериран от ДХ направо не ми се пише, че ще стане ферман ...
късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 22:34

asahi, добра статия! [smilie24]

В тази статия го има уреда, за който споменавам по-горе. [smilie24]

asahi, ето как се ползва, нали питаше. [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/kkxg9188.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 22:42

Всъщност на уреда на Техноджим е подвижен торса, а на горната картинка се движат краката.
Ефекта е еднакъв, минимално се натоварва гръбнака при максимално натоварване на коремните мускули. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 23:59

Хитро[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   14-06-10 01:17

http://www.bodybuilding.com/exercises/

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   14-06-10 01:24

Да, ето упражнението, за което говорих в началото.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Onakava   
Дата:   14-06-10 01:47

Asahi, туй по ми прилича на гре***е с лъжица в дълбока паница[smilie5] .
Това, което си описал по – горе, прилича на едно упражнение, при Пилатеса го има.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: kote   
Дата:   14-06-10 02:38

без майтап един курс спортни танци укрепва кръста

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Diandimov   
Дата:   14-06-10 04:05

Проблеми с кръста?

Аз пък помислих че имаш проблеми с вярата и Христовия кръст нещо.

Хм.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: fotorafi   
Дата:   14-06-10 04:26

Възпаление на седалишния /ишиясния/нерв. И аз започнах така / Цял ден на снимки-дъжд и вятър/ Плюс дископатия = стана хронично заболяване . Имало е дни-превит като Квазимодо,при кащяне даже боли. Инжекции, таблетки за пиене,мазила помагат до някъде. Влез в интернет и потърси: NUGA BEST , това е една корейска фирма за медицински апарати за масажи. Продават масажори но и правят безплатни демонстрации по целия свят. Намират се в Младост-1 в един търговски дом. Отиваш,слушаш лекция , правят ти 10 безплатни сеанса. Таксата е символична на сеанс- 1 лв. Веднага ще почувстваш облекчение и ако не се опрваиш още няколко сеанса и си нов......За повече подробности ме потърси 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   14-06-10 09:10

NeDDRaG

бягането и велосипедът не товарят кръста излишно и неразумно опасно ставаше предвид [smilie5] Освен това и бягането и колоезденето както и всяко друго упражнения си имат правилна техника и дозировка.

Няма как да укрепваш която и да е система ако я извадиш от употреба [smile]
Твоите разсъждения май доказват само, че единствено на масата с биричката, картофките и цигарката не е опасно за организма [smilie18]


Vinsent

Обикновено под "коремни преси" се разбират в този аспект класическите коремни преси, нали [smile] Иначе да, и обратните коремни преси и коремните преси с вдигнати крака и янда коремните преси и т.н. са си все коремни преси... От тази гледна точка си напълно прав, да [smile]
Уредчето изглежда доста използваемо за т. н. "капитанско столче" от поредицата 10 упражнения от по-горе [smilie24] Недостатъкът му е само това, че трябва да го имаш под ръка [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 09:29

написа:

> NeDDRaG
>
> бягането и велосипедът не товарят кръста излишно и неразумно
> опасно ставаше предвид [smilie5] Освен това и бягането и
> колоезденето както и всяко друго упражнения си имат правилна
> техника и дозировка.

Това е вярно, ама за здрав човек. Когато вече има проблем, нито техниката, нито дозировката вече са същите. Имам дискова херния. Преди да започне да ме боли и да се въззпалява беше едно. Сега е съвсем друго. Преди карах велосипед. Сега на същия велосипед, ако въртя педалите 200 метра и ме скъсва от болка. Дори ходенето вече не е такова, каквото беше. Не мога вече да ходя с големи крачки, вече опъва нерва дори и когато не ме боли. Те не случайно хората препоръчват при такова заболяване да се пазиш от вдигане на тежко, та дори и при нормалните ежедневни дейности, като пазаруване например.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   14-06-10 09:33

Направо си те представям как си се пльоснал отгоре на колелото и караш с отпуснати рамене. Трябва да си много здрав, за да не изпиташ дискомфорт.
Свали килограмите, стегни онези мускули и после където ме видиш ще ме черпиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.