Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:11

Аз коремните преси никога не съм ги харесвал, винаги ми се е струвало, че натоварването при тях е по някакъв начин неефективно разпределено и общо взето до никакви резултати не са ме докарвали.
Преди години съм правил по 200-300 коремни с обратен наклон, пробвал съм най-различни видове, обяснявали са ми как трябва и как не трябва да се правят и все още съм на мнение, че е тъпо и безсмислено упражнение, което претоварва точно това, което не трябва.

Ама понеже напоследък се чувствах обездвижен реших да пробвам как е и два дни подред правих коремн и тичах, и то по съвсем малко, колкото да разгрея, ама на.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:12

Пропуснах:
Коланите дават временно облекчение. Мускулите се отпускат и става по-лошо.
На много стари години, обаче, нямаш друг избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:14

Правилно са ти обяснявали [smile]
Товарят повече гърба отколкото корема и най-вече товарят излишно кръста [smile]
Ако все пак ти се иска да ги правиш - прави т.н. Янда-коремни преси. Обаче по-добре други упражнения за корема. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:14

А, колани-молани, няма такова, като се поравя почвам сериозни упражнения, че мамата си джаса...

Колелото как се отразява на кръста? Че напоследък бая си покарвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:17

Ако ти е правилна позата не създава проблеми. Разбира се не трябва да настиваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: krist   
Дата:   13-06-10 15:19

когато се случи да ме приболи кръста - три вида коремни преси задължително съчетани със скакалец и полускакалец от йога и после 5-10 мин релакс на равна и твърда повърхност - обикновено помага.. казват, че в по-тежки случаи не било препоръчително, но при мен е ок.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:24

Ами по принцип колелото и бягането както и повечето видове аеробни упражнения в ролята на кардио за изгаряне на мазнини няма никакво отношения сами по себе си към кръстта.
Обаче би могъл да си докараш от съпътстващи дейности проблеми - както ти сам си казал в първия пост [smile] спираш да речем със съвсем мокра тениска и си държиш кръста на течение [smile] Все пак не прекалявой с кардиото особено за издържливост - казват, че интервалните тренировки са много по-безопасни. Сърдечната система е също от значение [smile]

Виж това като алтернатива на дългото кардио - може да си го преспособиш и за велосипед:

http://www.bb-team.org/articles/1408/

Хвърли един поглед на това за опасните неща за кръста:

http://muscul.az.free.fr/uk/lexic/abdos_infos.htm

И поради това гледай да харесаш повече подобни упражнения (по-трудни са за изпълнения, но пък са по-безопасни, пък и 26-20 повторения ти вършат работа, а не 200-300) [smile]

http://exercise.about.com/od/abs/ss/abexercises.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: frenchev   
Дата:   13-06-10 15:26

не, не живее там, но пак е във Варна

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: mavar   
Дата:   13-06-10 15:29

Exile, внимавай - под кръста в ляво или в дясно са бъбреци.
Спокойно можеш да правиш бъбречна криза без да разбереш, че е от там.
Бягай си направи една ехография на тази област.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ring   
Дата:   13-06-10 15:30

Ха, добре дошъл в клуба, Вожде [smilie5] Тези дни и аз пострадах (пак)... Докато дойде време за доктор и терапия - иди и си купи една лепенка за кръста от аптеката (подобна е на цитопласта) ... лепиш на болното място и облекчава ... Естествено това е само временно, трябва много да се пазиш, никви движения, особено резки, клякания, ставания, вдигане на тежко.... Айде, оправяй се по-скоро, че открихме сезона на [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:30

HSGeorgiev [smilie24]

Между другото смятам да си взема швейцарска топка, която да ми замести работния стол - с цел правилна стойка и натоварване на кръста и коремните мускули. Виждал съм навън доста да ги ползват.

Пък и не се застояваш излишно на компютъра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:34

HSGeorgiev, полезни линкове [smilie24]

Ексиле, колежките си взеха една такава топка. Оказа се, че е приложима само за перфектно чист под. Иначе се цапа и после цапа дрехите. Не успяха да я ползват на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:35

Ем ще чистим повечко, пък и без това в офиса не държим на дрескода и си ходим спортни [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: krasimira   
Дата:   13-06-10 16:12

Бъди разумен-отиди на лекар![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-06-10 17:01

Абе гледай да нямаш проблеми и с пръста, че тогава си го закъсал яко. Сал един език ти е останал. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ntonev   
Дата:   13-06-10 17:15

и аз съм с проблеми в кръста - доктора каза - нищо по тежко от кило бира и кръста на топло ... няма друго спасение... и колоездене може, но кръста пак на топло ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 18:02

exile написа:

> Да, коремни преси, с обратен наклон и то на не особео удобно
> място, вероятно и това си е казало тежката дума, точно там
> където ме боли мисля че усещах дискомфорт като ги правех.
>

Коремните преси са супер упражнение за стягане на поясната мускулатура и оттам индиректно за преодоляване/предотвратяване на такива болежки, само че трябва да се изпълняват правилно. За да се товари минимално кръста ЗАДЪЛЖИТЕЛНО запънатите крака трябва да бъдат свити в колената. При обратен наклон това не се прави и е доста опасно за гръбнака.

Още по-добре е преси да се правят на специализиран фитнес уред, при който въобще не се товари гръбнака в областта на кръста. [smilie24]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/cwlt1254.JPG

Това е хубав уред на Техноджим за коремни преси. Добрите фитнеси го имат. Бих казал, че дори наличието или не на такъв уред трябва да определя дали ще ползваш съответния фитнес.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 18:04

Къде се пъха човека в това съоръжение?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 18:05

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 18:07

Най-мразим фитнеси.
Да се забия в някакъв потен салон с дебилна музика и луминисцентни лампи... А навън слънцето пече... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 18:13

Коремните мускули задължително трябва да се подържат. С преси с обр.наклон можеш да се осакатиш. [smilie2]

Такъв уред не вярвам да струва повече от 4-5 хил.долара, купи си го и си го сложи на ливадата тогава. [smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-10 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   13-06-10 18:18

Топката е много полезна, не само за да изправиш гърба като я ползваш вместо стол , но и като фитнес уред с много разнообразно приложение

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/ajnk1779.JPG
http://www.fullcirclepadding.com/displayPages/admin/products/images/dt_0PFPBBC1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: avela   
Дата:   13-06-10 18:36

има поставки за топки, да не се търкалят и цапат[smilie3]
препоръчвам ти топка- не издържах повече от час на какъвто и да било стол- дискова херния и се родих откакто си взех.

иначе да, диклофенак докато отидеш на лекар, но ако по-дълго ще го вземаш виж и за защитни хапчета за стомаха- разяждат лигавицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: tonitka   
Дата:   13-06-10 18:38

vinsent [smilie24] !!! Брябва си спорт! Аз например си знам слабите места - кръст, гръб и всички стави, особено раменните! Фитнеса, под надзора на кадърен инструктор ми помогна много! Прероръчвам![smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-10 19:50

деба тва ще прозвучи тъпо, но има хора които имат проблеми с кръста и такива които нямат. Някога като решихме да вдигаме тежести и на една трета от приятелите почнаха да се обаждат кръстовете. Изхода търсиш изолирани упражнения за всичко и винаги легнал по корем или по очи. Набирания, щанги от стоеж и седеж, коремни преси - всичко ти такова мамата. Имам двама по възрастни приятели цял живот професионални спортисти, на единия нищо му нема освен вече атрофиралите стави, другия е поне един път в годината на инжекции и не може да мръдне от кръст. Пробвай различни типове коремни преси и виж при кои не чустваш дискомфорт. Ако нема такива ги спираш и за корем остава само на Винс предложението. Имам друг приятел който тичаше 7-8години по 10км сутрин и правеше по 5пъти в седмицата 1000коремни преси. Веднъж заради бас направи 3000 и си свали кожата от задника от триенето в земята. Сега стана на 37 и нещо вдига кръвното та намали продължителността на натоварванията, но никога не е имал проблеми с кръста. Иначе ония преси от вис са много по тежки. От нормалните със сгънати колене и ръце зад главата правя по 200 редовно три пъти в седмицата. Иначе от вис 20 и капвам. Дано е малкия дявол и само нещо си настинал[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.