Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 13:44

Тази сутрин се събудих с отвратителна болка в кръста, даже малко под него, от лявата страна на гръбнака.
Тичане + потни тениски + спане отвит последните 2-3 дни май са довели го кофти комбинация и сега едвам ставам и ме боли и като ходя, а за навеждане не си помислям [smilie8] Това и преди ми се е случвало и ми е минавало за ден, ма сега е по-зле май [smilie8]

Сигурно е някакъв защипан възпален нерв.

Чудя се сега дали да лежа и да почивам или да се опитвам да се разтегна?

Пих и някакъв диклофенак [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: chavdarpg   
Дата:   13-06-10 13:50

Иди до Долно Камарци,и търси бай Генчо с куцото магаренце,то ще те оправи [smilie18]

Не се мъчи сам да се оправяш,че може да стане много по-лошо.Иди на физиотерапефт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: jivkojj   
Дата:   13-06-10 13:56

Лумбаго.

Най-често се оплакват взъзрастни хора и бременни от такова [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ntonev   
Дата:   13-06-10 13:59

ходи и на доктор!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   13-06-10 13:59

разтягането е много по добре от излежаването.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: sirkhann   
Дата:   13-06-10 14:00

Хубаво е да не си правиш експерименти и да си пазиш кръста, щото ще те тегли назад доживот.

Спи с шал, не прави нищо, от което те боли и си вземи да се мажеш с нещо - алгезал, репарил- нещо такова.

Ако те боли още след няколко дни - на невролог.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: frenchev   
Дата:   13-06-10 14:07

за кой град става на въпрос. Един шиатсу масаж върши чудеса. Аз след 2 месеца на легло, ходене по специалисти, Павел баня, ядрени резонанси и къде ли още не - загубих всякаква надежда, че ще мога да ходя отново. Всичко това докато един приятел ми препоръча един масажист. Три масажа за 1 седмица и 1 седмица възстановяване. След това се чувствах все едно никога не ме е боляло.

Не препоръвам на никого да ходи на така наречените чекръкчии, правилци и както още ги наричат из други части на България. Може да стане мноооого по лошо.

Масажите които ми правиха на мен не включваха никакви дърпания, намествания и прочие.

Човека се казва Жеко Киров и живее във Варна. Препоръчвам го горещо на всеки който има проблеми с кръста или гръбнака.

Може да ми пишете на лични ако искате контакт с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: the_drug   
Дата:   13-06-10 14:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: jivkojj   
Дата:   13-06-10 14:13

Човека се казва Жеко Киров и живее във Варна.

На Ген. Колев срещу окръжна болница ли живее?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: cicomanco   
Дата:   13-06-10 14:15

Еби по-често![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 14:22

Ем старая се [smilie21]


Иначе го напипвам гада, като се разтрива прищраква възпаленото...

Лумбаго [smilie11] Баси.

Ем тва е, едно, че си имам гръбначни изкривявявания и вродени, другото е, че ебаси, 5 години седяхме на чинове за третокласници, а ние гледаме даскалите отгоре надолу... Тъпотия голяма, ей.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 14:28

Не се мъчи с масажи и гимнастики. За болката си има конкретна причина и добър невролог ще ти я открие с голяма точност. Може да се наложи и един скенер да ти направят на гръбначните прешлени. Минах по този път, разбрах причините, взех мерки и сега не страдам.

Повече от половината население има дискова херния, но не всеки се изследва или няма изразени симптоми.

В понеделник иди на личен лекар и си вземи направление за невролог. Без направление не напускай кабинета.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 14:30

Иеп, това ще е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Todd   
Дата:   13-06-10 14:34

И аз имам проблеми понякога но имам добър масажист и читав чекръкчия [smilie24]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 14:44

На мен ми помогнаха заниманията с айкидо. Стегнаха се накакви мускулчета, дето в нормалния ми живот едва ли са се напрягали. Те образуват т.нар. мускулен корсет и преразпределят натоварванията в торса.

Едно от хубавите упражнения (за адрав човек, разбира се) е да легнеш по корем на твърда основа (пода) и да вдигаш заедно раменете и краката нагоре. Нещо като люлка през корема. Малко е смешно, но има ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: sirkhann   
Дата:   13-06-10 14:53

asahi = нинджа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 14:55

Засега малко бяла и куцукаща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 14:56

exile написа:

> Тази сутрин се събудих с отвратителна болка в кръста, даже
> малко под него, от лявата страна на гръбнака.
> Тичане + потни тениски + спане отвит последните 2-3 дни май са
> довели го кофти комбинация

Освен тичането какво още правиш - някакви коремни преси/планкове евентуално?
Наистина най-добре да се консултираш с лекар - дано да се окаже ненужно, но по-добре така

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 14:58

Да, коремни преси, с обратен наклон и то на не особео удобно място, вероятно и това си е казало тежката дума, точно там където ме боли мисля че усещах дискомфорт като ги правех.

Ще търся някой спортен физиотепаревт да каже какво да правя и кое ми е противопоказно, че кофти така...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: tonitka   
Дата:   13-06-10 14:59

Купи си от аптека ластичен колан и се мажи с алгезал. На мен движението в такива случаи ми помага повече от лежането. Упражненията за кръст и гръб заздравяват мускулите и ще имаш по-малко проблеми в бъдеще. Момченцата да си пазят кръстчетата!....да не казвам какво казват дядовците по въпроса, сигурно знаеш....[smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:01

asahi

Това дето го препоръчваш никак не е смешно и наистина би било добре за укрепване, но също така е и много опасно.
Не само ако не го изпълняваш правилно, но и ако злоупотребиш с него леко би могъл да си докараш доста проблеми на кръста точно. По-ефикасно претоварва кръста дори и от класическите коремни преси.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:03

Да, затова казах, че е за здрав човек. Инак странични претъркалвания също вършат работа, но за тях се иска повече място и нещо голямо и меко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:05

exile

Откажи се от коремните преси изцяло, ако питаш мен. Особено след като чувстваш проблеми.

Като отшуми тази травма пробвай bicycle crunches, обратни коремни, вдигане на краката от лег или от шведска стена, пък ако трябва и умерено планкове и дори вакуумки.
И все пак внимателно - явно имаш склонност да злоупотребяваш, пък е вече прието, че количеството коремни преси, които наистина имат резултат са abdominalis е по-голямо от количеството коремни преси, което довежда до проблеми на кръста [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:07

Това на асахи съм го правил, даже с, мхм, електростимулация на някакви мускули на гърба. Ходил съм на физиотерапия за изкривяванията като по-малък. Наистина е натоварващо.



Публикацията е редактирана (13-06-10 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:10

Често тялото само казва какво не му харесва. Не забравяйте, че всеки спортист е направил някакъв компромис със здравето си.
При високите хора (като Ексилът) натоварващият въртящ момент в шарнирите на тялото е по-голям и трябва повече внимание с натоварването им. Дребаците по-лесно се справят с вдигания и гимнастики.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:11

Аз коремните преси никога не съм ги харесвал, винаги ми се е струвало, че натоварването при тях е по някакъв начин неефективно разпределено и общо взето до никакви резултати не са ме докарвали.
Преди години съм правил по 200-300 коремни с обратен наклон, пробвал съм най-различни видове, обяснявали са ми как трябва и как не трябва да се правят и все още съм на мнение, че е тъпо и безсмислено упражнение, което претоварва точно това, което не трябва.

Ама понеже напоследък се чувствах обездвижен реших да пробвам как е и два дни подред правих коремн и тичах, и то по съвсем малко, колкото да разгрея, ама на.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:12

Пропуснах:
Коланите дават временно облекчение. Мускулите се отпускат и става по-лошо.
На много стари години, обаче, нямаш друг избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:14

Правилно са ти обяснявали [smile]
Товарят повече гърба отколкото корема и най-вече товарят излишно кръста [smile]
Ако все пак ти се иска да ги правиш - прави т.н. Янда-коремни преси. Обаче по-добре други упражнения за корема. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:14

А, колани-молани, няма такова, като се поравя почвам сериозни упражнения, че мамата си джаса...

Колелото как се отразява на кръста? Че напоследък бая си покарвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:17

Ако ти е правилна позата не създава проблеми. Разбира се не трябва да настиваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: krist   
Дата:   13-06-10 15:19

когато се случи да ме приболи кръста - три вида коремни преси задължително съчетани със скакалец и полускакалец от йога и после 5-10 мин релакс на равна и твърда повърхност - обикновено помага.. казват, че в по-тежки случаи не било препоръчително, но при мен е ок.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:24

Ами по принцип колелото и бягането както и повечето видове аеробни упражнения в ролята на кардио за изгаряне на мазнини няма никакво отношения сами по себе си към кръстта.
Обаче би могъл да си докараш от съпътстващи дейности проблеми - както ти сам си казал в първия пост [smile] спираш да речем със съвсем мокра тениска и си държиш кръста на течение [smile] Все пак не прекалявой с кардиото особено за издържливост - казват, че интервалните тренировки са много по-безопасни. Сърдечната система е също от значение [smile]

Виж това като алтернатива на дългото кардио - може да си го преспособиш и за велосипед:

http://www.bb-team.org/articles/1408/

Хвърли един поглед на това за опасните неща за кръста:

http://muscul.az.free.fr/uk/lexic/abdos_infos.htm

И поради това гледай да харесаш повече подобни упражнения (по-трудни са за изпълнения, но пък са по-безопасни, пък и 26-20 повторения ти вършат работа, а не 200-300) [smile]

http://exercise.about.com/od/abs/ss/abexercises.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: frenchev   
Дата:   13-06-10 15:26

не, не живее там, но пак е във Варна

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: mavar   
Дата:   13-06-10 15:29

Exile, внимавай - под кръста в ляво или в дясно са бъбреци.
Спокойно можеш да правиш бъбречна криза без да разбереш, че е от там.
Бягай си направи една ехография на тази област.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ring   
Дата:   13-06-10 15:30

Ха, добре дошъл в клуба, Вожде [smilie5] Тези дни и аз пострадах (пак)... Докато дойде време за доктор и терапия - иди и си купи една лепенка за кръста от аптеката (подобна е на цитопласта) ... лепиш на болното място и облекчава ... Естествено това е само временно, трябва много да се пазиш, никви движения, особено резки, клякания, ставания, вдигане на тежко.... Айде, оправяй се по-скоро, че открихме сезона на [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:30

HSGeorgiev [smilie24]

Между другото смятам да си взема швейцарска топка, която да ми замести работния стол - с цел правилна стойка и натоварване на кръста и коремните мускули. Виждал съм навън доста да ги ползват.

Пък и не се застояваш излишно на компютъра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:34

HSGeorgiev, полезни линкове [smilie24]

Ексиле, колежките си взеха една такава топка. Оказа се, че е приложима само за перфектно чист под. Иначе се цапа и после цапа дрехите. Не успяха да я ползват на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:35

Ем ще чистим повечко, пък и без това в офиса не държим на дрескода и си ходим спортни [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: krasimira   
Дата:   13-06-10 16:12

Бъди разумен-отиди на лекар![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-06-10 17:01

Абе гледай да нямаш проблеми и с пръста, че тогава си го закъсал яко. Сал един език ти е останал. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ntonev   
Дата:   13-06-10 17:15

и аз съм с проблеми в кръста - доктора каза - нищо по тежко от кило бира и кръста на топло ... няма друго спасение... и колоездене може, но кръста пак на топло ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 18:02

exile написа:

> Да, коремни преси, с обратен наклон и то на не особео удобно
> място, вероятно и това си е казало тежката дума, точно там
> където ме боли мисля че усещах дискомфорт като ги правех.
>

Коремните преси са супер упражнение за стягане на поясната мускулатура и оттам индиректно за преодоляване/предотвратяване на такива болежки, само че трябва да се изпълняват правилно. За да се товари минимално кръста ЗАДЪЛЖИТЕЛНО запънатите крака трябва да бъдат свити в колената. При обратен наклон това не се прави и е доста опасно за гръбнака.

Още по-добре е преси да се правят на специализиран фитнес уред, при който въобще не се товари гръбнака в областта на кръста. [smilie24]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/cwlt1254.JPG

Това е хубав уред на Техноджим за коремни преси. Добрите фитнеси го имат. Бих казал, че дори наличието или не на такъв уред трябва да определя дали ще ползваш съответния фитнес.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 18:04

Къде се пъха човека в това съоръжение?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 18:05

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 18:07

Най-мразим фитнеси.
Да се забия в някакъв потен салон с дебилна музика и луминисцентни лампи... А навън слънцето пече... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 18:13

Коремните мускули задължително трябва да се подържат. С преси с обр.наклон можеш да се осакатиш. [smilie2]

Такъв уред не вярвам да струва повече от 4-5 хил.долара, купи си го и си го сложи на ливадата тогава. [smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-10 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   13-06-10 18:18

Топката е много полезна, не само за да изправиш гърба като я ползваш вместо стол , но и като фитнес уред с много разнообразно приложение

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/ajnk1779.JPG
http://www.fullcirclepadding.com/displayPages/admin/products/images/dt_0PFPBBC1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: avela   
Дата:   13-06-10 18:36

има поставки за топки, да не се търкалят и цапат[smilie3]
препоръчвам ти топка- не издържах повече от час на какъвто и да било стол- дискова херния и се родих откакто си взех.

иначе да, диклофенак докато отидеш на лекар, но ако по-дълго ще го вземаш виж и за защитни хапчета за стомаха- разяждат лигавицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: tonitka   
Дата:   13-06-10 18:38

vinsent [smilie24] !!! Брябва си спорт! Аз например си знам слабите места - кръст, гръб и всички стави, особено раменните! Фитнеса, под надзора на кадърен инструктор ми помогна много! Прероръчвам![smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-10 19:50

деба тва ще прозвучи тъпо, но има хора които имат проблеми с кръста и такива които нямат. Някога като решихме да вдигаме тежести и на една трета от приятелите почнаха да се обаждат кръстовете. Изхода търсиш изолирани упражнения за всичко и винаги легнал по корем или по очи. Набирания, щанги от стоеж и седеж, коремни преси - всичко ти такова мамата. Имам двама по възрастни приятели цял живот професионални спортисти, на единия нищо му нема освен вече атрофиралите стави, другия е поне един път в годината на инжекции и не може да мръдне от кръст. Пробвай различни типове коремни преси и виж при кои не чустваш дискомфорт. Ако нема такива ги спираш и за корем остава само на Винс предложението. Имам друг приятел който тичаше 7-8години по 10км сутрин и правеше по 5пъти в седмицата 1000коремни преси. Веднъж заради бас направи 3000 и си свали кожата от задника от триенето в земята. Сега стана на 37 и нещо вдига кръвното та намали продължителността на натоварванията, но никога не е имал проблеми с кръста. Иначе ония преси от вис са много по тежки. От нормалните със сгънати колене и ръце зад главата правя по 200 редовно три пъти в седмицата. Иначе от вис 20 и капвам. Дано е малкия дявол и само нещо си настинал[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Lalinda   
Дата:   13-06-10 20:20

деба, тва ще прозвучи тъпо, но има хора, които имат проблеми, и такива, които нямат.
[ezik]

Ако събираш редовно, ъъъ, боклуци, ще натоварваш цялото си тяло равномерно, и няма да имаш проблеми.

Най-важното, разбира се, е да не пушиш!
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-10 20:25

аз нямам ама никакви проблеми. Не мъ мисли ти мене[smilie3] Все още си позволявам да блъскам бицепс и трицепс с 50-60кг от стоеж. Даже понякога от липса на време тренирам без да загрявам. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 20:25

Какво прозрение!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 20:39

Бе отпусна ме до някаква степен, ще видим до утре как ще съм... И беж при чичо доктор...
Ей тва една бира да не можеш да слезеш да си вземеш - голяма мъка [smilie5]
Ама стисна зъби и ще изкретам до магазина, така го виждам...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: bip   
Дата:   13-06-10 20:56

Ти от Филибето май беше exile,нали? Ако е така посети д-р Людмил Димитров.Офиса му е точно с/у Новотела.Жена ми бе с тежка дископатия и а-а да играе скалпела,но благодарение на този човек почти всичко се заличи чрез озон.Не мога да ти опиша що за мъки бяха преди 2 месеца,а сега просто сякаш никога не е било.При теб може да не е това и да се разминеш лесно ,но това е точния доктор за мен.
Сайта е http://www.lasertherapy-bg.com/.
Надявам се да съм ти бил полезен.Успех!



Публикацията е редактирана (13-06-10 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: мара   
Дата:   13-06-10 20:57

хм...начи ако се сецна в кръста по неква причина, да зема да не пуша ден=два и ще ми мине [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 21:02

Ден-два без цигари и едно озонче и си на 6.
Със симптомите можеш да се сбориш по много начини. По-важно е да премахнеш причината.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 21:26

Цигарите какво общо имат?

Успях да се довлача до магазина за бира, йей! [smile]

bip, мерси за информацията, надявам се да не се стига до там [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: bip   
Дата:   13-06-10 21:35

Не ти препоръчвам терапевти (чакръкчии) преди точна диагноза.Голяма грешка направихме, че посетихме един много известен такъв ,но намесата му донесе жесток оток на кръста.Едва скенерът след това изясни всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 21:48

Ето една чудна статия по въпроса


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: otkata   
Дата:   13-06-10 21:50

диклофенака ще ти помогне, за два три дни ще ти мине. но оттук натам пазене. загрявка преди натоварване, слип след секс и тн. иначе после пак ох, няма отърване тва [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-06-10 22:02

написа:

> Ами по принцип колелото и бягането както и повечето видове
> аеробни упражнения в ролята на кардио за изгаряне на мазнини
> няма никакво отношения сами по себе си към кръстта.

Дрън-дрън. Глупости. То гръбначния стълб никак не се натоварва при бягане... Както и при колоездене никак не се извива.... Малко ако си представиш механиката на тялота и ще разбереш, че тов, дето си го написал не е вярно. Кръста и въобще целия гръбначен стълб, ии по-точно дисковете поемат значителни натоварвания в момента на стъпването при бягане. А ако е дискова херния, зависи къде е, понякога и коолоезденето е противопоказно. Аз ако се кача на колело доси за 300 метра и се налага да вътря педали, после 2-3 часа ми се бърка в здравето.
Иди на лекар, най-добре е да имаш скенер, на снимка само не се вижда. И едва след скенера и резултатите можеш да се консултираш, но със специалисти, а не като тукашните. Ако имаш дискова херния и възпален нерв, то обикновено болката се появява и на други места, често тръдно свързвани с кръста. При мен често преди да ми открият дисковата херния се появяваха болко в тазобедрената става и крака. А няколко пъти едва ходя, когато се възпали нерва. Болката даже в крака е по-силна от тази в кръста.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: victory13   
Дата:   13-06-10 22:14

ако имаш изтръпване и болка в крака, взимаш направление, и при невролог, по-добре познат, който да те изпрати на ЯМР... другите изследвания са загуба на време, с изклчение донякъде на проверката на проводимостта на нервите, пак за крака...
озонотерапията е вече 50/50, преди беше много модерна, а и е скъпа... упражнения да, от тзи изтояните... пазене също... и контрол на теглото също...
като опериран от ДХ направо не ми се пише, че ще стане ферман ...
късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 22:34

asahi, добра статия! [smilie24]

В тази статия го има уреда, за който споменавам по-горе. [smilie24]

asahi, ето как се ползва, нали питаше. [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/kkxg9188.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-10 22:42

Всъщност на уреда на Техноджим е подвижен торса, а на горната картинка се движат краката.
Ефекта е еднакъв, минимално се натоварва гръбнака при максимално натоварване на коремните мускули. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 23:59

Хитро[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   14-06-10 01:17

http://www.bodybuilding.com/exercises/

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   14-06-10 01:24

Да, ето упражнението, за което говорих в началото.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Onakava   
Дата:   14-06-10 01:47

Asahi, туй по ми прилича на гре***е с лъжица в дълбока паница[smilie5] .
Това, което си описал по – горе, прилича на едно упражнение, при Пилатеса го има.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: kote   
Дата:   14-06-10 02:38

без майтап един курс спортни танци укрепва кръста

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Diandimov   
Дата:   14-06-10 04:05

Проблеми с кръста?

Аз пък помислих че имаш проблеми с вярата и Христовия кръст нещо.

Хм.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: fotorafi   
Дата:   14-06-10 04:26

Възпаление на седалишния /ишиясния/нерв. И аз започнах така / Цял ден на снимки-дъжд и вятър/ Плюс дископатия = стана хронично заболяване . Имало е дни-превит като Квазимодо,при кащяне даже боли. Инжекции, таблетки за пиене,мазила помагат до някъде. Влез в интернет и потърси: NUGA BEST , това е една корейска фирма за медицински апарати за масажи. Продават масажори но и правят безплатни демонстрации по целия свят. Намират се в Младост-1 в един търговски дом. Отиваш,слушаш лекция , правят ти 10 безплатни сеанса. Таксата е символична на сеанс- 1 лв. Веднага ще почувстваш облекчение и ако не се опрваиш още няколко сеанса и си нов......За повече подробности ме потърси 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   14-06-10 09:10

NeDDRaG

бягането и велосипедът не товарят кръста излишно и неразумно опасно ставаше предвид [smilie5] Освен това и бягането и колоезденето както и всяко друго упражнения си имат правилна техника и дозировка.

Няма как да укрепваш която и да е система ако я извадиш от употреба [smile]
Твоите разсъждения май доказват само, че единствено на масата с биричката, картофките и цигарката не е опасно за организма [smilie18]


Vinsent

Обикновено под "коремни преси" се разбират в този аспект класическите коремни преси, нали [smile] Иначе да, и обратните коремни преси и коремните преси с вдигнати крака и янда коремните преси и т.н. са си все коремни преси... От тази гледна точка си напълно прав, да [smile]
Уредчето изглежда доста използваемо за т. н. "капитанско столче" от поредицата 10 упражнения от по-горе [smilie24] Недостатъкът му е само това, че трябва да го имаш под ръка [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 09:29

написа:

> NeDDRaG
>
> бягането и велосипедът не товарят кръста излишно и неразумно
> опасно ставаше предвид [smilie5] Освен това и бягането и
> колоезденето както и всяко друго упражнения си имат правилна
> техника и дозировка.

Това е вярно, ама за здрав човек. Когато вече има проблем, нито техниката, нито дозировката вече са същите. Имам дискова херния. Преди да започне да ме боли и да се въззпалява беше едно. Сега е съвсем друго. Преди карах велосипед. Сега на същия велосипед, ако въртя педалите 200 метра и ме скъсва от болка. Дори ходенето вече не е такова, каквото беше. Не мога вече да ходя с големи крачки, вече опъва нерва дори и когато не ме боли. Те не случайно хората препоръчват при такова заболяване да се пазиш от вдигане на тежко, та дори и при нормалните ежедневни дейности, като пазаруване например.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   14-06-10 09:33

Направо си те представям как си се пльоснал отгоре на колелото и караш с отпуснати рамене. Трябва да си много здрав, за да не изпиташ дискомфорт.
Свали килограмите, стегни онези мускули и после където ме видиш ще ме черпиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: vizov   
Дата:   14-06-10 09:42

Хм
На мене преди бягането ми помагаше, ама пък и проблема беше по-малък. Оказа се, че най-големия проблем е отвиването. Стигам до там, че известно време дори не мога да се завъртя в леглото. Обаче причините за това може да са много - увреждане на прешление, схващане на мускул, възпаление на нерв, комбиняция от тези неща и какво ли още не. Асахи е прав - първо при доктора (въпреки, че поне 85% от докторите ще те гледат тъпо и нищо няма да свършат)
А за лечението ..... йога помага доста. Ежедневни леки сутрешни упражнения също. Завиване още повече [smilie5] . Аз моя проблем го реших, когато жената отиде на работа и ми остави детето да го гледам [smilie5] . Цял ден бутам количка, сменям пампреси и т.н. От тога всичко е [smilie24] [smilie8] .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 09:44

написа:

> Направо си те представям как си се пльоснал отгоре на колелото
> и караш с отпуснати рамене. Трябва да си много здрав, за да не
> изпиташ дискомфорт.
> Свали килограмите, стегни онези мускули и после където ме видиш
> ще ме черпиш.

Асахи, говоря за "преди" и "след". Килограмите преди и след бяха почти едни и същи. Т.е. както съм карал преди, така съм карал и след. Всъщност от около 8-9 години не съм се качвал на велосипед по горната причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   14-06-10 09:47

NeDDRaG

ами говорехме за плановете на exile общо взето.
Струва ми се, че малко прибързано му поставяте такава диагноза - от това че го болял кръста след дълга серия стандартни коремни преси не означава задължително, че има дискова херния [smilie10] По-скоро са предпоставка за това този тип коремни преси.

Съжалявам за твоите проблеми искренно!
Разбира се, това са съвсем различни неща. За определяне на начина и дозирането на тренировките на травмирани стави, мускули и т.н. си има лекари, рехабилитатори, които точно това разбират и на които точно това им е работата. Нищо от казаното за каквито и да е тренировъчни комплекси не е в сила за болестни състояния без изрична консултация със специалист.

Иначе точно бягането и колоезденето са един от много фактори, които могат да бъдат превенция за всички тези проблеми с кръста съчетани с упражненията за укрепване на коремната и гръбната мускулатура. Защото с един подобен комплекс подобряваме индекса на телесната маса от една страна и в по-далечна перспектива стойката и постигаме по-равномерно и балансирано натоварване на гръбнака и кръста, а от друга страна - укрепвайки коремните мускули и мускулите в долната част на гърба защитаваме по естествен начин кръста. Всъщност "естествения пояс от мускули" на човек има точно тези задачи - да защитава тази част от телесната кухина, която не е защитена от костни образования и да крепи допълнително кръста. А от коремните мускули в този пояс влизат Rectus abdominalis, Transversus, Obliquus externus, Obliquus internus - нали каза да си представя строежа на тялото в тази област.

Та като цяло - не мисля, че това което съм написал са глупости. Но ставаше въпрос за exile. За заболяванията си има лекари и рехабилитатори.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 09:57

HSGeorgiev, ако прочетеш малко по-надолу, това което съм написал ще видиш, че съм казал първо да иде на лекар, а след това, в зависимост от това има ли и ако има, какво е заболяването, да се търси тогава какво и как. И аз като тренирах едно време правех по 300 коремни преси на тренировка плюс няколко тона на гладиатори и щанги. Не съм имал проблеми. Но когато се появи някъде болка, при действие, при което по-рано не е имало, вече има някакъв проблем. Може, и дано да е временен, но все пак за момента го има. Както казах, твоите неща са вярни, но за здрав човек. А когато има някакъв проблем, тогава се реагира според проблема, а не "по принцип".

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Todd   
Дата:   14-06-10 09:58

Здрав кръст - здраво семейство !!!!


Кръст окончателно минава само с дървен !!!


[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Frida   
Дата:   14-06-10 10:01

Не ми се чете всичко подробно. И аз имах същия проблем - обездвижване от цял ден висене пред компа и после натоварнване и айдее ...
Първо отиваш на лекар (повярвай ми трябва, след един месец ходене като баба осъзнах, че няма да мине от само себе си), след това отиваш на физиотерапия (ако имаш направление от лекаря ще спестиш някой лев; много е добра Елена Ковачева , изпробвана е много (30 лева излиза процедурата, което включва всякакви неща)). Като се поуправиш - упражнения. За упражненията са ти казали - трябва да си развиеш този мускулен корсет, за който асахи говори.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 10:27

написа:

> Не ми се чете всичко подробно. И аз имах същия проблем -
> обездвижване от цял ден висене пред компа и после натоварнване
> и айдее ...
> Първо отиваш на лекар (повярвай ми трябва, след един месец
> ходене като баба осъзнах, че няма да мине от само себе си),
> след това отиваш на физиотерапия (ако имаш направление от
> лекаря ще спестиш някой лев; много е добра
> Елена Ковачева ,
> изпробвана е много (30 лева излиза процедурата, което включва
> всякакви неща)). Като се поуправиш - упражнения. За
> упражненията са ти казали - трябва да си развиеш този мускулен
> корсет, за който асахи говори.

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ilchoni   
Дата:   14-06-10 10:37

exile, като гледам доста хора вече са се произнесли горе по проблема, но нека и аз да си кажа /и аз съм в клуба в страдащите от кръст, макар че моето си е "малко" по-сериозно/.
При всички положения, най-сигурно е да отидеш на лекар да ти диагностицират проблема. Може да е всичко, от леко схващане, настинка, до възпален нерв, дископатия или херния /дано не се окаже това/.
Задължително поискай снимка - не само рентген, а ЯМР. Мен например 4 години ме влачеха с хапчета, докато накрая не се разрових в интернет да се пообразовам и да настоявам за ЯМР. Ако всичко се беше случило по-рано, може би щяха да ми "спасят" междупрешлените дискове ...

Така че първо виж какъв ти е проблема, след това решението. Дали са ти много идеи по-нагоре, както и координати на лечители.

Аз също съм минала през не малко лекари, и ако те интересува за София, мога да те свържа с човека, който за 4 дни - 2 сеанса, ме изправи на крака, а бях превита като геврек. Резултат, който миналата година в Александровска постигнаха за цял един месец с екстензии .... [smilie10]

Та изключително важно е да попаднеш на точния човек/лекар, иначе така могат да те омотаят, че да ти се стори живота черен....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ilchoni   
Дата:   14-06-10 10:39

fotorafi, дебна ги от доста време Нуга Бест, даже миналата седмица ходих до Булеварда, обаче с това работно време 9-18, ги изпуснах [smilie8] Ти си ги изпробвал, и имат ефект, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: vizov   
Дата:   14-06-10 10:41

В тоя ред на мисли - секса мнооого помага, изпробвано е [smilie5] . Ама трябва да се внимава.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   14-06-10 11:41

Бях до личната (всъщност заместваща), която с малко попипване установи, че...



wait for it...






...имам контузия!


Е идеше ми да я плесна по челото и да и викна - "Ем брао бе, Уотсън!" [smilie21]






Изписа ми инжекция, ако не минела болката - още две[smilie10]

Направления - няма... Има табелка на вратата, че са изчерпани.

Ем в крайна сметка звъннахме на един познат рентгенолог, каза да си пия хапчетата и да се мажа с крем и ще видим кога и как ще успея да си направя някакъв скенер, понеже първо тези проблеми не излизали на рентген, освен ако не се касае наистина за тежки дискови хернии и дископатии, и второ - напоследък бая рентгени изядох и през година ми се очертава още по други параграфи и точно в случая ще пропусна и ще се ходи направо на скенер [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 11:43

написа:

> Бях до личната (всъщност заместваща), която с малко попипване
> установи, че...
>
>
>
> wait for it...
>
>
>
>
>
>
> ...имам контузия!
>
>
> Е идеше ми да я плесна по челото и да и викна - "Ем брао бе,
> Уотсън!" [smilie21]
>
>
>
>
>
>
> Изписа ми инжекция, ако не минела болката - още две[smilie10]
>
> Направления - няма... Има табелка на вратата, че са изчерпани.
>
> Ем в крайна сметка звъннахме на един познат рентгенолог, каза
> да си пия хапчетата и да се мажа с крем и ще видим кога и как
> ще успея да си направя някакъв скенер, понеже първо тези
> проблеми не излизали на рентген, освен ако не се касае наистина
> за тежки дискови хернии и дископатии, и второ - напоследък бая
> рентгени изядох и през година ми се очертава още по други
> параграфи и точно в случая ще пропусна и ще се ходи направо на
> скенер [smilie8]

Скенера пак е с рентгенови лъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   14-06-10 11:47

Виж, не знаех [smilie8]

Ама пак ще се пропусне едното облъчване - от рентгена преди скенера.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: мина   
Дата:   14-06-10 11:53

за здрав гръб и кръст май най-хубаво е плуването. мен специално колелото много ме натоварва също, а преди много карах..

иначе ilski е много права, че могат да ти направят живота черен разни невнимателни хора - физио и други терапевти..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Frida   
Дата:   14-06-10 11:54

Иди при Елена. Може и само един път, въпреки, че тя ще те кара да ходиш още. Но дори само от един път има голямо подобрение. Правят ти масаж, пускат ти разни работи ... много е добра! Аз ходех превита като влизах. Моят човек пък си изкълчи колената, втрещих се как влезе там с походка на 90 годишен дядо и излезе подскачайки кат младо яре [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ilchoni   
Дата:   14-06-10 11:59

Frida, благодаря за инфото за Елена, сега гледам, че центъра й и близо довкъщи, ще намина да видя за какво иде реч ....

мина, съгласна с теб - плуването помага при всякакви проблеми с кръста, уникален спорт е, а и раздвижва много добре, особено при хора, които по цял ден работят на компютър.

exile, незнам каква е тази заместваща лекарка, ама да ти предписва инжекции, без да се види черно на бяло какво ти има [smilie10] [smilie10] [smilie10] Моят съвет е да идеш да ти направят ЯМР, поне да си знаеш какво е, да не те омотат съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-06-10 12:26

написа:

> Виж, не знаех [smilie8]
>
> Ама пак ще се пропусне едното облъчване - от рентгена преди
> скенера.

То на ренгена е безполезно. Добър рентгенолог би могъл да види нещо и да се усъмни, но никога не би го твърдял със сигурност.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.