Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 13:44

Тази сутрин се събудих с отвратителна болка в кръста, даже малко под него, от лявата страна на гръбнака.
Тичане + потни тениски + спане отвит последните 2-3 дни май са довели го кофти комбинация и сега едвам ставам и ме боли и като ходя, а за навеждане не си помислям [smilie8] Това и преди ми се е случвало и ми е минавало за ден, ма сега е по-зле май [smilie8]

Сигурно е някакъв защипан възпален нерв.

Чудя се сега дали да лежа и да почивам или да се опитвам да се разтегна?

Пих и някакъв диклофенак [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: chavdarpg   
Дата:   13-06-10 13:50

Иди до Долно Камарци,и търси бай Генчо с куцото магаренце,то ще те оправи [smilie18]

Не се мъчи сам да се оправяш,че може да стане много по-лошо.Иди на физиотерапефт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: jivkojj   
Дата:   13-06-10 13:56

Лумбаго.

Най-често се оплакват взъзрастни хора и бременни от такова [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: ntonev   
Дата:   13-06-10 13:59

ходи и на доктор!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   13-06-10 13:59

разтягането е много по добре от излежаването.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: sirkhann   
Дата:   13-06-10 14:00

Хубаво е да не си правиш експерименти и да си пазиш кръста, щото ще те тегли назад доживот.

Спи с шал, не прави нищо, от което те боли и си вземи да се мажеш с нещо - алгезал, репарил- нещо такова.

Ако те боли още след няколко дни - на невролог.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: frenchev   
Дата:   13-06-10 14:07

за кой град става на въпрос. Един шиатсу масаж върши чудеса. Аз след 2 месеца на легло, ходене по специалисти, Павел баня, ядрени резонанси и къде ли още не - загубих всякаква надежда, че ще мога да ходя отново. Всичко това докато един приятел ми препоръча един масажист. Три масажа за 1 седмица и 1 седмица възстановяване. След това се чувствах все едно никога не ме е боляло.

Не препоръвам на никого да ходи на така наречените чекръкчии, правилци и както още ги наричат из други части на България. Може да стане мноооого по лошо.

Масажите които ми правиха на мен не включваха никакви дърпания, намествания и прочие.

Човека се казва Жеко Киров и живее във Варна. Препоръчвам го горещо на всеки който има проблеми с кръста или гръбнака.

Може да ми пишете на лични ако искате контакт с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: the_drug   
Дата:   13-06-10 14:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: jivkojj   
Дата:   13-06-10 14:13

Човека се казва Жеко Киров и живее във Варна.

На Ген. Колев срещу окръжна болница ли живее?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: cicomanco   
Дата:   13-06-10 14:15

Еби по-често![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 14:22

Ем старая се [smilie21]


Иначе го напипвам гада, като се разтрива прищраква възпаленото...

Лумбаго [smilie11] Баси.

Ем тва е, едно, че си имам гръбначни изкривявявания и вродени, другото е, че ебаси, 5 години седяхме на чинове за третокласници, а ние гледаме даскалите отгоре надолу... Тъпотия голяма, ей.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 14:28

Не се мъчи с масажи и гимнастики. За болката си има конкретна причина и добър невролог ще ти я открие с голяма точност. Може да се наложи и един скенер да ти направят на гръбначните прешлени. Минах по този път, разбрах причините, взех мерки и сега не страдам.

Повече от половината население има дискова херния, но не всеки се изследва или няма изразени симптоми.

В понеделник иди на личен лекар и си вземи направление за невролог. Без направление не напускай кабинета.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 14:30

Иеп, това ще е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: Todd   
Дата:   13-06-10 14:34

И аз имам проблеми понякога но имам добър масажист и читав чекръкчия [smilie24]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 14:44

На мен ми помогнаха заниманията с айкидо. Стегнаха се накакви мускулчета, дето в нормалния ми живот едва ли са се напрягали. Те образуват т.нар. мускулен корсет и преразпределят натоварванията в торса.

Едно от хубавите упражнения (за адрав човек, разбира се) е да легнеш по корем на твърда основа (пода) и да вдигаш заедно раменете и краката нагоре. Нещо като люлка през корема. Малко е смешно, но има ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: sirkhann   
Дата:   13-06-10 14:53

asahi = нинджа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 14:55

Засега малко бяла и куцукаща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 14:56

exile написа:

> Тази сутрин се събудих с отвратителна болка в кръста, даже
> малко под него, от лявата страна на гръбнака.
> Тичане + потни тениски + спане отвит последните 2-3 дни май са
> довели го кофти комбинация

Освен тичането какво още правиш - някакви коремни преси/планкове евентуално?
Наистина най-добре да се консултираш с лекар - дано да се окаже ненужно, но по-добре така

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 14:58

Да, коремни преси, с обратен наклон и то на не особео удобно място, вероятно и това си е казало тежката дума, точно там където ме боли мисля че усещах дискомфорт като ги правех.

Ще търся някой спортен физиотепаревт да каже какво да правя и кое ми е противопоказно, че кофти така...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: tonitka   
Дата:   13-06-10 14:59

Купи си от аптека ластичен колан и се мажи с алгезал. На мен движението в такива случаи ми помага повече от лежането. Упражненията за кръст и гръб заздравяват мускулите и ще имаш по-малко проблеми в бъдеще. Момченцата да си пазят кръстчетата!....да не казвам какво казват дядовците по въпроса, сигурно знаеш....[smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:01

asahi

Това дето го препоръчваш никак не е смешно и наистина би било добре за укрепване, но също така е и много опасно.
Не само ако не го изпълняваш правилно, но и ако злоупотребиш с него леко би могъл да си докараш доста проблеми на кръста точно. По-ефикасно претоварва кръста дори и от класическите коремни преси.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:03

Да, затова казах, че е за здрав човек. Инак странични претъркалвания също вършат работа, но за тях се иска повече място и нещо голямо и меко.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-10 15:05

exile

Откажи се от коремните преси изцяло, ако питаш мен. Особено след като чувстваш проблеми.

Като отшуми тази травма пробвай bicycle crunches, обратни коремни, вдигане на краката от лег или от шведска стена, пък ако трябва и умерено планкове и дори вакуумки.
И все пак внимателно - явно имаш склонност да злоупотребяваш, пък е вече прието, че количеството коремни преси, които наистина имат резултат са abdominalis е по-голямо от количеството коремни преси, което довежда до проблеми на кръста [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: exile   
Дата:   13-06-10 15:07

Това на асахи съм го правил, даже с, мхм, електростимулация на някакви мускули на гърба. Ходил съм на физиотерапия за изкривяванията като по-малък. Наистина е натоварващо.



Публикацията е редактирана (13-06-10 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с кръста?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-10 15:10

Често тялото само казва какво не му харесва. Не забравяйте, че всеки спортист е направил някакъв компромис със здравето си.
При високите хора (като Ексилът) натоварващият въртящ момент в шарнирите на тялото е по-голям и трябва повече внимание с натоварването им. Дребаците по-лесно се справят с вдигания и гимнастики.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.