Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Не харесвате природата в
Автор: vkk1   
Дата:   29-01-17 04:08

Мдаа, наумих си аз една задачка-закачка преди няколко дни и отворих добрия, стар и позабравен Аутокад.
Гледам вече е 4 часа по нощите, комшиите се изпонапиха, изпонабиха, а аз съм си все пред него.
И се сетих за тази тема.
Преди доста години работих като системен администратор в един институт, не издържах дълго, че това с идеологията - що да работя седнал, като мога и легнал, или най-добре изобщо да не работя, като на края на месеца фиша все идва - не го усвоих,
та там имаше един другар, инженер по нещо си, който сума време ме убеждаваше, че нямало нужда да учи аутокад, щото той и на хартия можел да ги направи тези неща.
И най-вероятно той също си мисли, че прави изкуство, а аутокад е някаква излишна визуализация.
Предполагам същото си мислят и олд скуул аниматорите за 3ds и Maya, нищо че онзи ден chaos спечелиха Оскар :)
Верно, Ну Погоди е класика /детето го гледа през ден/, ама масово хлапетата си искат Frozen, че и над милиард приходи докара това филмченце.
Защо ли пиша това ... освен, че след 20 часа смятане на този явно безмислен софтуер вероятно съм изперкал ... но мисля и друго исках да кажа - абе що не оставим техологиите да си вървят ... хубаво е да си викаме - "абе едно време аз като бях в казармата" ама на мен тогава ми връчиха АК от 47-ма година, пък сега пушкат с Придейтори отгоре.
Та и с фотошопа подобно :)
 Re: Не харесвате природата в
Автор: Антивик   
Дата:   29-01-17 08:52

[smilie2] Я кажете дъли па не се заиграх тука прекалено много с фотошопа....инак хубава животинка[smilie3]

https://photo-forum.net/static/site_pics/144/1485672626_15_38.jpg

Само май му липсва едно яко надписче, нещо от рода на "Супер Гранд Мастър фотографи ВБА!" или нещо от този сорт и по възможност с як контраст[smilie18]



Публикацията е редактирана (29-01-17 09:01)
 Re: Не харесвате природата в
Автор: e-mil   
Дата:   29-01-17 10:43

Автор: vkk1
Дата: 29-01-17 04:08
"Предполагам същото си мислят и олд скуул аниматорите за 3ds и Maya, нищо че онзи ден chaos спечелиха Оскар :)"


Не, не си го мислят. То няма олд скуул аниматори в смисъла, който влагаш. 3Д анимацията е на повече от 40 години, тоест сегашните пенсионирани 70-годишни аниматори са били на по 25-30, когато се е появила. Тя всъщност е развита именно от олд скуул аниматорите - прочутото студио Pixar е на почти 40 години. При това в сериозните продукции никой не тръгва да прави 3Д модел от нулата. Оформянето на героите, сторибордовете, често фоновете и т.н. всичко си минава през доброто старо рисуване на ръка. За текстурите мисля е ясно, че също се рисуват.
И 2Д анимацията отдавна се рисува на компютри (експерименти като Loving Vincent са изключения, но и той също е обработван със софтуер). При това в много случаи е възможно да се рисуват само ключовите кадри, а компютърът да запълва междинните.
Включително безбройните телевизионни мърдащи графики и надписи, които виждаш всеки ден - т.нар. motion graphics. Те може да са 3Д, но много от тях са направени чрез 2Д обекти раздвижени в тримерно пространство.

И да не забравяме, че анимацията не е само рисуване и/или моделиране. Стоп-моушън филмите също са анимация и също вече се смесват с 3Д, както го прави примерно "Лайка".
 Re: Не харесвате природата в
Автор: e-mil   
Дата:   29-01-17 11:05

Малко история.

Компютърно анимирана ръка - 1972 год. Смятан за първия 3Д клип.
https://www.youtube.com/watch?v=wdedV81UQ5k

Компютърно анимирано лице - 1974 год.
https://www.youtube.com/watch?v=SPMFhcC4SvQ

И разбира се 3Д моделите в първия "Звездни войни" от 1977, които всички сме виждали.
https://www.youtube.com/watch?v=yMeSw00n3Ac
 Re: Не харесвате природата в
Автор: stzz   
Дата:   29-01-17 12:13

Ако на някого това му носи радост -ОК!
Емоцията има различни измерения.

[smilie7]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: vkk1   
Дата:   29-01-17 13:12

e-mil, прав си разбира се, аз имах предвид по-скоро, че технологиите се развиват и колкото и да се самузаблуждаваме, ако не ги следваме - изпадаме от влака. Естествено, има и непреходни неща, но в темата не става дума за това. Някак смешно ми звучи да снимаш с цифров апарат и същевременно да отричаш цифровата обработка. За класика приемам да кажем един Хаселблад с цайса отпред - би било гротескно да обработиш скана във фотошоп след това.
По повод анимацията - аз имам някакъв скромен опит с Maya и със сигурност смея да твърдя, че по-трудно нещо в ИТ индустрията от това няма, поради тази причина тая дълбоко уважение към хората, занимаващи се с нея. Понякога си мисля, че вместо 30 години паскали, делфита и си-та, трябваше да се насоча към това - вероятно нямаше да съм толкова изкукал сега, предвид факта, че ми изглежда истинско забавление 3д анимацията [smile]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   29-01-17 16:34

Благодаря за фотошопа с мярка[smile]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: petronix   
Дата:   29-01-17 19:20

В унисон с темата се осмелявам да запитам: Къде е границата между фотографията и компютърната живопис? Съществува ли такава, или си измиваме ръцете с термина "дигитално изкуство"?
 Re: Не харесвате природата в
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-17 19:41

ЗА реално напредналите и напредващи в цветовете:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2070&v=-IMOOwR0kLo
 Re: Не харесвате природата в
Автор: FMJ   
Дата:   30-01-17 08:33

[smilie18] Дигитално изкуство. Баси термините. Защо се бърка сочещия пръст луната със самата луна? Границите ви са във главата! Как може едне инструменти да са предмет на обсъждане в такова ирационално нещо като изкуството?
 Re: Не харесвате природата в
Автор: CDman   
Дата:   30-01-17 09:10


http://i.imgur.com/bTdwIEG.jpg



 Re: Не харесвате природата в
Автор: uri64   
Дата:   30-01-17 10:13

ужас...
 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   30-01-17 20:43

[smilie2]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: stzz   
Дата:   30-01-17 23:14

..........странно, или напълно нормално!
Отвори ли се тема за фотошоп, закономерно стигаме до - кой не скача е.......съответно син или червен.
Не е много умно да се пречислиш към коя и да е от двете агитки, защото това да не приемаш грубата лъжа, не означава че трябва да се отречеш и от красивата илюзия.

[shtrak]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: fmj   
Дата:   31-01-17 01:13

stzz Нека да обясним какво е обработката с фотошопа.Ще се помъча като на деца от предучилищна да обясня. Снимахме на лента в ония времена когато друго нямаше. Имахме две възможности,да дадем филма в близкото студио където се проявяваше и след оглед и опис се изкарваха снимки.Втората беше да се нагърбим с това ние самите да изучим процеса.Да си проявим филмите и да си изкараме снимките. Сега е същото. Снимаш с дигиталката, а тя с предварителни настройки от завода и софтуерните разработчици си записва файлчета с компресия. Аналогично както в ония времена когато се доверяваш на някой в студиото да си свърши съвестно работата. Другия начин който е в пъти по достъпен е да си изучиш фотошопчето да си извадиш дигиталното негативче и да си барнеш снимката както си искаш. И в ония години и сега нищо не се е променило. Сега е по достъпно нищо повече, а майсторлъка идва с работата и познанието.Стига с това ЗА и ПРОТИВ!



Публикацията е редактирана (31-01-17 13:26)
 Re: Не харесвате природата в
Автор: punkpixel   
Дата:   31-01-17 08:47

Тук темата доколкото разбирам е за прекаляването и оливането с шопа и и да направим от "нищо - нещо", а не за и против! Природата сама по себе си е достатъчно красива и една снимка за мен е добра когато са уловени с мисъл в главата природни настроения, светлина композиция, линии и форми. Тогава обработката помага да се подчертаят тези елементи. Просто щракнат кадър и изпилен във шопа, инстарграм с готови презети не е фотография, а автора да си мисли по време на снимане как после ще "оправи" кадър който не му се получава.
А във филмовата фотография няма чак такава обработка, Аз лично години съм се занимавал и най-много да пробвам различни по контрастност хартии. Никога не съм седял с часове в мрака на лабораторията да нагласявам някой несполучлив кадър, да цъкам маски докато се получи нещо нечовешко уникално. Или става или не става снимката.
Сега 10 минути за кадър и два дни пост обработка. Това не е фотография по скоро компютърна графика, дизайн и т.н., не че отричам тези форми на изкуството.[smile]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: petronix   
Дата:   31-01-17 09:00

Именно за това става въпрос. [cool] Когато се окаже, че маските не са ти достатъчни и започнеш да вмъкваш допълнително обекти в кадъра било то на хора или животни или не знам си какво там, защото усещаш че нещо ти липсва, това какво е? Не беше ли колаж? Веднага ще последва оправдание, че се следва световната мода. Имало такова течение в модерната фотография и не знам си кой известен фотограф правил точно така. Значи може.
 Re: Не харесвате природата в
Автор: CDman   
Дата:   31-01-17 09:03

И никой ли не разбра посланието [smilie11] [smilie2]

[smilie5] [smilie18] [beer]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: nyamago   
Дата:   31-01-17 13:36

Една обработена снимка е завършена не когато няма какво да добавиш в кадъра, а когато няма какво да отнемеш, без да пострада идеята. По-малко е повече, винаги.



Публикацията е редактирана (02-02-17 01:37)
 Re: Не харесвате природата в
Автор: gchokov   
Дата:   01-02-17 12:33

nyamago [smilie24]
Иначе, темата е абсолютно безсмислена, и пълна простотия. Сякаш камерите, не слагат обработка и не обработват *всеки* кадър, искаш или не. Сякаш, филмовите фотографи вадят абсолютно еднакъв резултат и промиват с точност до милисекунда.. .простотия просто.
 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   01-02-17 20:11

gchokov , даа, абсолютна простотия, покажи поне една снимка да разберем за теб кое не е простотия [smilie7]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: crownmaker   
Дата:   02-02-17 00:13

Добре бе,тъмче,темата не е простотия в никакъв случай,просто не е нищо ново.Посланието е ясно-многото ретуш ,значи че се отдалечаваш от истинската фотография.Добре,отправи послание към конкретни автори.Умна жена си,не ставай полезен идиот.Тука стана - Тъкала Донка престилки,а отзад хвърчяли кустилки.
Личното ми послание към теб е да пускаш повече теми и заглавията да са малко по-конкретни,защото можеш да провокираш дискусия,а това е хубаво!
 Re: Не харесвате природата в
Автор: mihalo   
Дата:   02-02-17 02:31

Ъ! Аз критиките ги приемам като приятелски жест! И досега не мога да схвана защо тьма е нарочена за демон на форума... К`во, като някой ни изкара от релсите.... катастрофираме ли?? [smilie25]

П.П. Съжалявам, това е офтопик по темата!

 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   02-02-17 07:05

CDman показа какво е фотошоп без чувство за мярка - това не е ли достатъчен пример.

А от доста време не мога нищо да харесам в категория Пейзаж - само прекаляване със сопата и нереални, безсмислено нереални пейзажи - преди с удоволствие разглеждах тази категория - затова пуснах темата - определено и точно насочена към Пейзаж - много би ми било интересно тук пейзажистите да покажат оригинала и обработката, но не би... водят се някакви диалози и се отправят послания [smilie3], които аз лично не разбирам.


а относно демона на ФФ - това отдавна не ме притеснява, по-добре демон, отколкото НИЩО[smile]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: fmj   
Дата:   02-02-17 09:38

https://www.youtube.com/watch?v=bWrafG99Pio&t=17s
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.