Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Не харесвате природата в
Автор: fmj   
Дата:   27-01-17 20:51

Както казах в началото на темата уча се да готвя,а човек се учи докато е жив.[smilie24]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-01-17 21:20

Ако говорим по същество, .. да се придържаме към сезона. Как се прави баланс бялото?
 Re: Не харесвате природата в
Автор: steeens   
Дата:   27-01-17 21:27

Ctrl+B [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [smilie24]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: asahi   
Дата:   27-01-17 21:28

Пише го в менюала на апаратчето. Тези, дето не могат да четат, снимат в РОУ и продължават с глупавите въпроси.
 Re: Не харесвате природата в
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-01-17 21:28

клавиатура ли сте инсталирал на камерата?

Добре, ами с аналоговата как е?
 Re: Не харесвате природата в
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-01-17 21:32

asahi, имаш право, даже и с автора на темата бих се съгласил, ако темата за цветовете не ми любима.

Розовото цвят ли е?
 Re: Не харесвате природата в
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-01-17 22:02

asahi, снимането в RAW ти дава възможността да се възползваш от медията по възможно най-добрия начин.

Аналогично, снимането в jpg няма нищо общо с това, което принтираш, освен ако разбира се не ти е по подразбиране [smilie5]

Това е, как да кажа, като романтична среща с природата на десктопа.
 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   28-01-17 05:27

Ок, момчета, ето един кадър, в който нищо не е пипано, освен да се кадрира.

Разбира се - липсва игра на сенки, няма ги невероятните нюанси на залеза и изгрева, но защо да лъжа зрителя, след като не останах за залеза поради страх, че не зная къде ще нощувам в това малко селце, отдалечено на много километри от големия град, а сутринта не дойдох за изгрева просто защото...ами защото много ми се спеше и изпуснах уникален шанс в живота си, едва ли някога ще отида отново там [smilie2]


Който желае - дайте да лъжем - ако искате - дайте вашите шоп-варианти



http://club.foto.ru/gallery/images/photo/2012/08/27/2033009.jpg



Благодаря ви предварително[shtrak]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   28-01-17 05:37

Има автори, които от нещо правят Нещо, има такива, които от Нищо правят Нещо, жалко е, че в галерия Пейзаж в последно време се виждат кадри на автори, които от Нещо правят Нищо


Ето един пример на автор, който умее да прави от нещо - Нещо[smile]


https://photo-forum.net//i/2007189


вижте за сравнение редакцията

Това е мое мнение, винаги съм отворена към чуждите, само без груби нападки, нали, момчета, понякога озлобени[smilie3]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: Gecata   
Дата:   28-01-17 09:49

Отново тема "Мързи ме да уча постобработка и за това ако може и другите да са като мен!"
Да, ама не! Няма кадър без постобработка - нито в цифровата, нито в лентовата фотография. [smilie3]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: bg2014   
Дата:   28-01-17 10:52

тьма написа:
Ок, момчета, ето един кадър, в който нищо не е пипано, освен да се кадрира.


Хубаво. Вие сте изпуснали залеза, изгрева. Ами защо не го добавите с обработка?
Щом ви е страх от тъмното и ви се спи сутрин ЗАЩО това трябва да ограничава и другите да снимат сутрин или вечер? ТЕ нека да си снимат и техните снимки ще са по-изразителни от вашата. Това ви притеснява?
Абсолютно същия принцип и почерк е вложен в темата. Защо след като аз не обработвам другите да го правят? Ами защото МОГАТ. Така правят кадъра по-въздействащ и влагат своите умения и талант.
 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   28-01-17 11:06

Така е, но ме лъжат, при това съвсем видимо [smilie8]

С една дума тях също ги мързи да станат рано или се страхуват да стоят до залез, защото еди-какво си, но им е по-лесно да го направят в шопа и да се пишат герои

Написах и дадох пример за ползване на фотошоп, който радва окото и показва вкус и умения, както и мярка - опитайте се да покажете това с кадъра, който ви предлагам[smile]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: Антивик   
Дата:   28-01-17 11:24

[smilie2] [smilie11] От толкова много писано, почвам да се чудя...
Нали уж фотография означава изписване, рисуване със светлина, а после с този Шоп и пост обработка, не се ли стига до рисуване с компютър и къде остава в случая фотографията....[smilie8]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: тьма   
Дата:   28-01-17 11:38

и аз това се чудя, но май само ние с теб се чудим[smilie3]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: stzz   
Дата:   28-01-17 13:38

..........абе тъма, ти добре ли си!
Искаш да принизиш труда на фотошопистите - ами това са си уникални умения бе, има-няма, всеки втори притежател на не сапунерка е софтуерен творец.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП
давате ли си сметка, че фотографията е извратена да степен, съответстваща на всичко заобикалящо ни днес!
..........и да, знам че публиката тук е такава, че няма да разбере.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-01-17 14:13

Напоследък никак не харесвам генетичните и еволюционни волности на Природата.

Останалото са прищевки [smilie21]

 Re: Не харесвате природата в
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-01-17 14:15

ето едни човеци на хълм, а може и да не е хълм, знам ли [smilie10]


https://photo-forum.net/static/site_pics/144/1485520333_16_46.jpg

 Re: Не харесвате природата в
Автор: nyamago   
Дата:   28-01-17 15:57

Нищото за едни е Нещо за други. И обратното.

Важното е да не натрапваме насила на никого нашето Нещо, защото за него то може пък да е Нищо. И обратното.

Когато видя снимка, която за мене е Нещо - спирам се, наслаждавам ѝ се, ако е в този форум - гласувам със злато и понякога дори си я прибирам в 'Любими'. Нищо, че за други същата снимка е Нищо.

Когато видя някое Нищо (по моите не-меродавни субективни критерии) - подминавам го. С респект към правото на автора и феновете му да виждат Нещо в това Нищо.

Никога не им викам: "Я спрете с тия Нищ-а!" и не отварям нарочни теми да оплювам каквото АЗ смятам за Нищо и да налагам моите идеи за Нещо.

Малко взаимно уважение, а?
[shtrak]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: crownmaker   
Дата:   28-01-17 16:28

@ nyamago[beer]
 Re: Не харесвате природата в
Автор: fmj   
Дата:   28-01-17 16:30

На монитора c IPS матрица се вижда едно на лаптопа съвсем друго,да не говорим за таблет или телефон. Уроците на Фотомания по Фотошоп съм ги повтарял едно към едно с техните изходни файлове. Мога да твърдя,че там с Цвета е по наситено и обработката по хард от повечето мои снимки след 2015г.където повече работя с ARC.
 Re: Не харесвате природата в
Автор: fmj   
Дата:   28-01-17 20:06


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1485626724_2033009.jpg

 Re: Не харесвате природата в
Автор: lamerko   
Дата:   28-01-17 20:20

Интересна тема, но е грешка да сведеш всичко до черно и бяло. На първо място това, което виждате не е това, което би регистрирала една машина с аналогична оптика, като човешкото око. Мозъка е твърде сложна "джаджа" и в някои случаи коригира образа много повече, от колкото е способен самия Фотошоп. От друга страна дигиталната фототехника също не връща това, което "вижда". Дори и в РОУ. И като заключение - няма по-скучна фотография, от простото документиране на събития, феномени и гледки.

И за край - долната картинка всъщност понякога е доста вярна :)

https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16142193_1627772830861173_6515352150969542263_n.jpg?oh...
 Re: Не харесвате природата в
Автор: nyamago   
Дата:   29-01-17 01:38

Тьма поиска шопене на нейна снимка - ето още една версия. Може лесно да стане и на изгрев, и на залез - но защо да се лъжем (както тя самата каза)? По-добре да си остане безличен сив ден с висока променлива облачност и дифузна светлина (която убива релефа и дълбочината на иначе спиращия дъха релеф)... Но като си остава реалистично и вярно на времето на деня и наличните условия - нищо не пречи все пак да се вижда по-добре каквото (мисля си) се е виждало на място?


https://c1.staticflickr.com/1/711/32536477346_93ac1c2bd1_b.jpg

 Re: Не харесвате природата в
Автор: fmj   
Дата:   29-01-17 01:47

Нищо повече от баланс на бялото,изостряне и работа с рау конвертора.Ако не е jpeg резултата ще е по добър.Какво има да се лъжем? Конвертора в камерата е много постен и безличен.



Публикацията е редактирана (29-01-17 01:54)
 Re: Не харесвате природата в
Автор: bayivobg70   
Дата:   29-01-17 02:34

@ nyamago [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-01-17 02:40)
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.